Эпизоды
-
Doživotní zárukou dokazuje společnost HELUZ kvality komplexního zdicího systému s perspektivou pro budoucí generace. Více o tématu řekl v podcastu Můj dům studia marketingový a obchodní ředitel Petr Porubský.
-
Bungalovy patří u nás k nejžádanějšímu stylu bydlení. V letošním ročníku soutěže o titul Dům roku v kategorii Katalogové domy bodovaly hned dvakrát.
O oceněných domech hovořila v této epizodě Jitka Pálková s Martinem Protivou, obchodní ředitelem a místopředsedou představenstva společnosti Ekonomické stavby.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Atypická dřevostavba kombinovaná s betonovou konstrukcí zaujala odbornou porotu. Rozhovor s autorem návrhu, architektem Marianem Gombarčekem najdete v této epizode.
-
Krásná krajina a unikátní řešení jsou hlavní znaky domu s výhledem na Jizerské hory. O tom, jak projekt vznikal, s námi hovořil architekt Adam Jirkal z ateliéru SAD.
-
Výběr oken není věc jednoduchá a podléhá celé řadě kritérií.
Jak na to vysvětluje velmi podrobně v dalším díle Můj dům studia Marek Škrobáček z oddělení okenních systémů firmy REHAU.
-
Kvalitní izolační sklo je nezbytným prvkem nízké energetické náročnosti budovy, shodují se odborníci z filmy Heluz a Saint-Gobain, se kterými jsme si povídali v dalším dílu Můj dům studia.
-
O programu Heluz na Max, kdy může získat stavebník výhody až ve výši 250 tisíc korun, jsme si v dalším dílu Můj dům studia povídali s obchodním a marketingovým ředitelem firmy Heluz Petrem Porubským.
-
Vlastnosti a schopnosti suché výstavby dosáhly v dnešní době takové úrovně, že mohou konkurovat tradičním materiálům, zejména pak z pohledu akustických vlastností konstrukcí. Vděčí za to dlouholetému vývoji sádrokartonových desek, jejichž výběr a jednoduchá záměna jednoho typu desky za jiný umožňuje stavět konstrukce odlišných parametrů a vlastností, které nelze s jinými stavebními technologiemi v podstatě srovnat.
Příběh vývoje sádrokartonu a především jeho současný potenciál podrobně vysvětlil v Můj dům studiu Ing. Miroslav Nyč, vedoucí produkt managementu společnosti Knauf.
Posluchač se kromě jiného dozví rozdíly mezi sádrokartonovými deskami, aby si tak mohl udělat představu o jejich vlivu na vlastnosti konstrukcí. Nechybí argumenty a hlavní benefity konstrukcí, které si umí poradit s některými situacemi, jakými jsou například vlhkostně namáhané místnosti. Velkým tématem je pochopitelně stavební akustika, tedy z pohledu vzduchové neprůzvučnosti konstrukcí, vliv jednotlivých desek na tyto parametry a neméně důležitá souvislost mezi tloušťkou stěny (příčky) a typem sádrokartonové konstrukce.
-
Energetické úspory jsou alfou a omegou dnešního stavebnictví. Hledá se každá příležitost, kde je možné ušetřit kilowatt hodinu energie, a nejsnadnějším způsobem úspor v budovách, je správná volba oken. Společnost HELUZ, kterou máme spojenou především s cihlami, do svého portfolia přidala i průsvitné konstrukce, tedy okna IZOS. Více k tématu řeknou obchodní ředitel firmy IZOS Ing. Petr Stejskal a projektový a produktový manažer firmy IZOS Ing. Martin Najman.
-
O komplexnosti stavebních systémů přišel do Můj dům studia mluvit manažer technického poradenství Ing. Filip Bosák z firmy HELUZ.
-
Přednáška ekonoma Lukáše Kovandy na téma „Co čeká českou ekonomiku a stavebnictví v roce 2023“.
-
Stavíte pouze jednou v životě a hotový dům už nelze změnit. Stavte ho tedy pořádně. To je hlavní myšlenka nové iniciativy Smysluplný celek společnosti HELUZ. Stavebníky v ní nabádá k tomu, aby projekt plánovali komplexně a kromě cen zvažovali další parametry. Například energetickou náročnost stavby, nutnost dodatečných oprav nebo její ekologickou stopu. Další výhody této iniciativy nastíní v našem podcastu Eliška Smolová a Pavel Heinrich z firmy HELUZ.
-
Podle občanského zákoníku je stavba součástí pozemku, čili stavět na cizím s sebou nese určitá rizika. O dům bychom mohli klidně přijít. Je stavba na cizím pozemku vzácností? Jaká konkrétní rizika s sebou přináší? A jak soud posuzuje chování v dobré víře? Odpovídá Pavel Kiršner z advokátní kanceláře Ciprýn & Kiršner.
-
Pórobeton je velmi oblíbený stavební materiál pro své ideální vlastnosti. Práci s ním zvládne i poučený laik a manipulace s ním je poměrně jednoduchá. Proč se pórobetonu říká Ytong a v čem je toto pojmenování zavádějící, objasňuje odborný redaktor Petr Kotek.
-
Velmi zajímavé venkovské stavení najdeme v těsné blízkosti vyhledávaného středověkého hradu. Můžeme ho nazvat třetím domem pod skálou, protože je třetím pokračováním rekonstrukce unikátní zemědělské usedlosti na moderní vícegenerační bydlení a rekreaci. O průběh proměny jsme si povídali s architektkou Gabrielou Kaprálovou, autorkou rekonstrukce.
-
Na webových stránkách Cechu obkladačů ČR je desatero, podle kterého lze vybrat dobrého obkladače. A jedno z pravidel zní, pokud má obkladač čas přijít hned druhý den, což se někdy může stát, protože mu zrovna vypadne nějaká práce, nesmí přijít a hned začít obkládat. Takového okamžitě vyhodit, říká v Můj dům studiu prezident Cechu obkladačů ČR Roman Pommer.
-
Poblíž Vyššího Brodu vznikl v minulých letech zcela unikátní soběstačný dům, který je celoročně nezávislý na energetických sítích. Jeho autorem je Pavel Podruh, který dokázal, že fotovoltaika za správně nastavených podmínek může dávat dostatek energie i v zimních měsících.
-
Vysoké ceny plynu a elektřiny vedou mnoho majitelů rodinných domů k opětovnému spalování tuhých paliv. Jakou roli v tom hraje dobře připravený a servisovaný komín? Jak má vypadat správně provedený komín? A k jakým chybám nejčastěji dochází při instalaci komína? Dalším hostem Můj dům studia byl ředitel Asociace pro optimalizaci komínů a spalování APOKS Ing. Walter Sodomka.
- Показать больше