Эпизоды
-
Kui endiseid Nõukogude Liidu riike vaevasid probleemid korruptsiooni ja õigusriigi küsimustes, siis Lääne-Euroopa oli enne 2014. aastat liiga naiivne Venemaalt lähtuva ohu osas, rääkis endine Euroopa Parlamendi saadik Siiri Oviir saates «Maailm taskus».
-
Indrek Tarand valiti esimest korda Euroopa Parlamenti 2009. aastal rekordilise häältesaagiga, mis jäi alla ainult Keskerakonnale. Milline nägi välja üksikkandidaadi elu Euroopa Parlamendis ja kas keegi võiks tema tulemust korrata, rääkis Tarand saates «Maailm taskus».
-
Пропущенные эпизоды?
-
Euroopa Liiduga ühinemise suhtes valitsenud skeptilisust suurendasid rumalad vead Tallinnas, rääkis saates «Maailm taskus» endine Euroopa Parlamendi saadik ja naisühenduse PES Women liige Marianne Mikko.
-
Euroopa Parlamendis seitse aastat teeninud Ivari Padari laual olid kaks teemat, mis on aktuaalsed tänagi – põllumajandus ja Ukraina. Sellest, milliseid väljakutseid kujutab endast rohepööre ja kuidas kulgeb Ukraina teekond Euroopa Liidu poole, rääkis Padar saates «Maailm taskus».
-
Aastatel 2004-2019 Euroopa Parlamendi saadikuna teeninud Tunne Kelam märgib saates «Maailm taskus», et selle aja jooksul kajastusid ka parlamendis Euroopas toimunud jõujoonte muutused, nagu suuparteide rolli vähenemine ja äärmuste tugevnemine.
-
Kuigi Euroopa Liit on muutunud Pekingi suhtes kriitilisemaks, puudub 27 riigi seas üksmeel, kuidas Hiina mõju vastu seista, rääkis saates «Maailm taskus. Euroopa eri» Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison.
-
Venemaa agressioonisõjaga Ukrainas on suurenenud ka Euroopat tabanud küberrünnakute arv. Kuidas on Euroopa Liidu tasandil korraldatud küberkaitse ja kas Liidul on võimekust ka vastu rünnata, rääkis saates «Maailm taskus. Euroopa eri» Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet.
-
Euroopa tsiviilvabaduste liidu värske raporti kohaselt olid õigusriigi põhimõtted Euroopa Liidus 2022. aastal languses. Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom selgitas saates «Maailm taskus. Euroopa eri», et kuigi oma osa mängisid selles Covid-19 pandeemia tõttu kehtestatud piirangud, siis puudujääke leidub mujalgi.
-
Kasvavate geopoliitiliste pingetega seoses on üha rohkem hakatud rääkima Euroopa Liidu strateegilisest autonoomiast. Sellest, mida see kontseptsioon endast täpsemalt kujutab ja milliseid samme on selle suunas astutud, rääkis saates «Maailm taskus. Euroopa eri» Euroopa Parlamendi saadik Sven Mikser.
-
Euroopa Liidu digipoliitika mõjutab kõike alates sellest, kas reisil olles on võimalik saada digiretseptiga ravimeid, kuni selleni, milline saab olema Euroopa konkurentsivõime tehisintellekti ja mikrokiipide vallas, rääkis saates «Maailm taskus. Euroopa eri» Euroopa Parlamendi saadik Andrus Ansip.
-
Hiina sõjamasin on valmis Taiwani ründamiseks, hoiatas sel nädalal USA Vaikse ja India ookeani väejuhatuse ülem admiral John Aquilino. Postimees TV saates «Maailm taskus Euroopa eri» Hiina ja ELi suhete üle arutlenud eurosaadikud Urmas Paet (Reformierakond) ja Riho Terras (Isamaa) pidasid seda, et suur rahvavabariik Taiwanile lähiaastail kallale tungib, äärmiselt tõenäoliseks.
-
Maailma suurjõud on üha enam suunanud tähelepanu kliimamuutuste tagajärjel kiiresti soojenevasse Arktikasse. Milleni võib viia jõudude koondumine piirkonda, kus leidub arvukalt maavarasid ja hulk lahendamata territoriaalküsimusi, räägib Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet
-
Ameerika Ühendriikide vahevalimiste järel Vabariiklikus Parteis pinnale kerkinud äärmuslikumate jõudude vastuseisu tõttu võib suurte eelnõude, näiteks Ukrainale mõeldud abipakettide, vastuvõtmine osutuda keeruliseks, rääkisid Maailm Taskus erisaates Euroopa Parlamendi saadikud Jaak Madison ja Sven Mikser.
-
Postimehe välistoimetaja Margus Parts kutsus külla tuntud Eesti populismiuurija, Tartu Ülikooli professori Vello Pettai. Populismist räägitakse kõikjal, aga ei pruugi olla sugugi üldmõistetav, mida see mõiste tähendab või milline on olnud populismi ajalugu. Kuidas erinevad vasakpoolne ja parempoolne populism? Kas populism ja autoritaarsus käivad alati käsikäes? Millised on Ida-Euroopa populismi eripärad?
-
New Yorgis algas 77. ÜRO peaassamblee ehk diplomaatilises keeles UNGA, mis toob sellel nädalal kokku maailma liidrid. Mida hirmutavat ametliku kõlaga üritus endast kujutab? Milliseid otsuseid New Yorgis langetatakse? Ning kuidas on see kõik kasuks Eesti julgeoleku tagamisele? Selgitusi jagab Eesti suursaadik ÜRO juures Rein Tammsaar. Saatejuht on Margus Parts.
-
Valgevene hübriidkriisi ja mitmete teiste hõõguvate konfliktide tõttu on paslik rääkida sellest, kuidas on sõjapidamine ajas muutunud ja milline on sõda 21. sajandil. Teema avamiseks kutsus «Maailm taskus» külla Solveig Niitra ja Jan Lucas Videviku Tartu ülikooli Rahvusvaheliste Suhete Ringi taskuhäälingust «Ringjoon». Saatejuht on Margus Parts.
-
Kuigi vahepealsed kriisid on viinud maailma tähelepanu Afganistanist eemale, ei ole sealsed probleemid kaugeltki kadunud. Probleemidest annab ülevaate ja tulevikku vaatab ÜRO Eesti esinduse asejuhi Andre Lipand, küsib välistoimetaja Margus Parts.
- Показать больше