Эпизоды
-
Millisena jääb maha Ida-Tallinna keskhaigla taastusravi kliinik ja mis vajab sotsiaalministeeriumis muutmist? Patsiendiminutite viimases saates küsitleb Kadri Tammepuu septembris ametisse astuvat asekantslerit Heidi Alaseppa.
-
Mida tähendab moto: «Ole teaduspõhine ja mõistuspärane»? Miks alati ei piisa parajas annuses võetud vitamiinist? Kuidas D-vitamiin Covid-19 epideemiat tõrjuda aitab? Külas on Tartu Ülikooli professor meditsiinilise bikoeemia Mihkel Zilmer, küsib Kadri Tammepuu.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Kuidas näeb kevadel Covid-vaktsineerimise tempo suhtes kriitiline olnud Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets olukorda praegu? Mida on vaktsineerimine teadlastele näidanud? Uurib saatejuht Kadri Tammepuu.
-
Mida annab normaalne söömine vanemas eas, kui keha on juba kulunud? Kas Himaalaja soola eest tasub rohkem raha välja käia? Kas sünnipäevadel tuleks šokolaadikoogist loobuda? Eakate normaalse söömise kohta teab vastuseid meditsiini- biokeemik, Tartu Ülikooli professor Mihkel Zilmer, uurib Kadri Tammepuu.
-
Mille üle kurdavad patsiendid haiglas kõige enam? Mida tähendab patsiendiohutus? Kuidas eristada meedikute kollegiaalsust ja ringkaitset? Juttu ajavad Tartu ülikooli kliinikumi õenduse ja patsiendikogemuse juht Ilona Pastarus ja saatejuht Kadri Tammepuu.
-
Miks üks kurdab üksilduse üle, kui teine ootab üksi jäämist? Kuidas olla endale ise hea sõber? Külas on psühholoog Helena Väljaste MTÜ-st Vaikuseminutid, küsib Kadri Tammepuu.
-
Miks ravimite samaaegne kasutamine on kunst ja mida tasuks autojuhil või koduperenaisel oma rohtudest teada? Juttu ajavad Tartu Raekoja apteegi proviisor Silja Nellis ja saatejuht Kadri Tammepuu.
-
Kuidas puuki välja tõmmata? Mida teha, et haav mädanema ei läheks? Milline universaalne vahend võiks käepärast olla kõikvõimalike põletuste ja putukahammustuste vastu? Küsib Kadri Tammepuu, vastab Tartu Raekoja apteegi proviisor Silja Nellis.
-
Millal peavad õietolmuallergikud elukohta vahetama? Mida näitavad allergiatestid? Kas allergiaravimid segavad autojuhtimist? Saatekülaline on Ida-Tallinna keskhaigla allergoloogia-immunoloogia keskuse juhataja Krista Ress, küsib Kadri Tammepuu.
-
Miks kiropraktikut kondiväänajana teatakse ja kas see ka tõele vastab? Millal kiropraktik aitab tervist taastada? Kuidas vahet teha õppinud ja libaspetsialistil? Juttu ajavad Kiropraktika liidu eestvedaja Gerly Truuväärt ja saatejuht Kadri Tammepuu.
-
Kuidas toimub järjekorras juba kaheksas Pardiralli? Mida kogutud annetustega tehakse? Kui palju on Eestis vähilapsi ja millist abist nende pered vajavad? Stuudios on Vähihaigete laste vanemate liidu juht Kaili Semm, küsib Kadri Tammepuu.
-
Milliseid piinlikke hetki tuleb ette Crohni tõve ja haavandilise koliidiga? Mis on WC kaart? Kuidas iga asutus saaks krooniliste soolehaigustega patsiente aidata? Juttu ajavad põletikulise soolehaiguse seltsi juht Janek Kapper ja Kadri Tammepuu.
-
Kes või mis on Tsilk? Kuidas Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi teadlased kavatsevad Covidist räsitud rahva tervise turgutamist toetada? Plaane tutvustab professor Ain Raal, küsib Kadri Tammepuu.
-
Kui pikka vahet peab pidama Covid-19 ja puugivaktsiini tegemisel? Kas Covid-19 läbi põdenu peaks laskma ka kaitsesüsti teha? Kuidas 30-aastane pääseks massvaktsineerimisele A Le Coq spordihoones? Kadri Tammepuu küsib, Tartu Ülikooli kliinikumi arst Matti Maimets vastab.
-
Mida arvavad eakad Covid-19 vastasest vaktsineerimisest ja kuidas peaks vaktsineerimist tulevikus korraldama? Juttu ajavad Pensionäride ühenduste liidu juht Andres Ergma ja saatejuht Kadri Tammepuu.
-
Covid-19 vastane vaktsineerimine on täies hoos. Mida tasuks vaktsiinidest teada? Stuudios on Kuressaare haigla ravijuht, hematoloog Edward Laane, küsib Kadri Tammepuu.
-
Miks öeldakse, et parkinsonism tähendab korraga mitut haigust? Kuidas lõhnataju kadumisel vahet teha, kas tegu on parkinsoni tõve või Covid-19ga? Kas parkinsoni haige peaks Covid-19 vastu vaktsineerima? Külas on Tartu Ülikooli neuroloogia professor Pille Taba, küsib Kadri Tammepuu.
-
Millisena paistab koroonaepideemia hingehoidjale ja miks on isolatsiooni surutud patsientidele tähtis kõrvaltugi? Külas on Põhja-Eesti regionaalhaigla hingehoidja Katri Aaslav-Tepandi, küsib Kadri Tammepuu.
-
Kui vanalt noored esimest korda seksuaalsuhte loovad? Millised riskid tulevad mittesoovitud suhtega kaasa? Mis kasu toob seksuaalse enesemääramise vanusepiiri tõstmine? Selgitab noortenõustaja ja Tartu Ülikooli seksuaaltervise keskuse naistearst Made Laanpere, küsib Kadri Tammepuu.
-
Kuidas ohutut tervishoidu ehitada? Millised on kuumad teemad patsiendiohutuses? Mida inimene ise teha saab, et ravist rohkem kasu oleks? Külas on Pärnu haigla kvaliteediteenistuse juhataja Teele Orgse, küsib Kadri Tammepuu.
- Показать больше