Эпизоды
-
Už více než milion Čechů používá Revolut a stále častěji si jej volí jako svůj hlavní účet. David a Martin se v novém dílu podcastu Money Penny podívali na to, proč to není moc dobrý nápad, který může vést k řadě komplikací. Také se podívali na to, jaký plán se komu u Revolutu vyplatí, a probrali nabídku speciálních ETF, která se chovají jako dluhopisy. Celý podcast najdete na platformách Herohero nebo Gazetisto.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Ranní brífink Jaroslava Maška: Proběhla Revize Česka. Co jsme si z ní odnesli a jaké jsou hlavní trendy letoška? Odpovídá Martin Vohánka, Betr Borkovec, Petr Polák a Michal Nýdrle.
-
Pokud by do příští vlády mířili ministři, kteří by zpochybňovali členství Česka v EU a NATO, prezident Petr Pavel je dost možná nejmenuje. V našem podcastu otevřeně řekl, že to pro něj je „nepřekročitelná hranice“. Jak tedy bude po nadcházejících volbách postupovat? Pořád si o Donaldu Trumpovi myslí, že je odpudivá lidská bytost, jak o něm jednou prohlásil? V čem se do politiky všech stran promítá populismus? A stojíme před dilematem Green Deal, nebo zbrojení? Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí. Celý díl najdete na HeroHero, Gazetisto a Forendors: https://herohero.co/bruselskydiktat https://bruselskydiktat.gazetis.to/ https://www.forendors.cz/bruselsky_diktat
-
Myslíte, že řeči o omládnutí jsou jen marketingová klišé? V tomhle dílu Generačního konfliktu vás možná přesvědčíme, že to tak není. Lépe řečeno, přesvědčí vás náš host, který s tím má osobní zkušenost. Jak se pohybem mládne, a to i mentálně? Jak konkrétně na to? Jak je možné, že existují sedmdesátiletí artisté? O tom všem, a nejen o tom si povídáme s hercem a hlavně principálem Cirku La Putyka Rostislavem Novákem. Jako bonus samozřejmě generační slovníčky. Víte třeba, vy starší, co to znamená "tralalero tralala"?
-
Ranní brífink Petra Honzejka: Dnes zhodnotíme víkendový sněm Starostů a nezávislých, který byl ve skutečnosti mnohem zajímavější, než by se dle Kim- Ir- Senovského vítězství Víta Rakušana ve volbách předsedy dalo soudit. Omlouváme se za sníženou kvalitu zvukové nahrávky.
-
Strany ve velkém rozjíždějí volební kampaně. Anebo už rovnou další fáze volebních kampaní – pro případ, že by si těch dosavadních voliči nevšimli. Což by se v případě Spolu a SOCDEM mohlo stát. V nejnovějším dílu politického podcastu HN Podpásovka prozradí Petr Honzejk a Ondřej Leinert, proč může být Jana Maláčová pro vlastní SOCDEM mnohem nebezpečnější než stand-up komička Iva Pazderková pro konzervativního premiéra Petra Fialu. Dojde také na někdejšího automobilového závodníka Filipa Turka, s kterým HN mluvily i proto, že tento měsíc je to přesně osm let od jeho slavného vítězství nad patnáctiletým juniorem z Dominikánské republiky a obvodním lékařem z Německa. Na svůj úspěch už si moc nepamatuje, protože má dnes kvůli práci v Evropském parlamentu a startu kampaně Motoristů sobě jiné starosti. Ale také jeho jízda je čím dál nebezpečnější. A kam dojede Tomio Okamura s SPD plus dalšími spojenci? O to se Leinert s Honzejkem od teď už nebudou hádat, ale vsázet.
-
Investiční podcast Money Penny se tentokrát podíval, jak funguje byznys dovážkových platforem. Tomáš a Matouš si pozvali Ondřeje Krátkého z grid.online a ptali se, jaký je rozdíl mezi kurýry, kteří si vydělají 500 za hodinu, a těmi, kteří jsou rádi za stovku. Krátký také vysvětluje, proč je pro kurýry důležité sledovat vývoj v AI. Podcast odpoví také na otázku, proč kurýři tak často protestují. Celý podcast najdete na platformách Herohero nebo Gazetisto.
-
Ranní brífink Martina Ehla: Česká zbrojovka Czechoslovak Group nakupuje po Evropě továrny na výrobu munice, které jsou v žalostném stavu, a investuje do jejich obnovy. Jak to vypadá s obnovou výroby v řeckém Lavriu, kde získala i dotaci z Evropské unie, co jsou hlavní technické i lidské problémy, vysvětluje nový ředitel továrny Jiří Schönweitz.
-
Ranní brífink Jana T. Beránka: Jsou to ohromující čísla: 3982 tanků, 5934 bojových vozidel pěchoty, 2130 obrněných transportérů nebo 1896 dělostřeleckých systémů. A dalo by se pokračovat. Výčet ruských ztrát ve válce proti Ukrajině, kterých se dopočetl z veřejně dostupných záběrů a fotografií analytický tým Oryx. Přitom před pár dny se ruská armáda znovu pokusila na 9. května demonstrovat sílu. Má ji doopravdy? A v jakém stavu jsou obě válčící strany tři roky a tři měsíce po začátku ruské invaze? Hostem Ranního Brífinku je Jakub Janovský - český OSINT analytik, který právě za počítáním ztrát na Oryxu stojí.
-
„Ve společnosti Lego je zaměstnanec středem všeho, co děláme, proto se denně snažíme naslouchat tomu, co chtějí a potřebují,“ říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny Petr Horský, personální ředitel továrny Lego v Kladně. „Velkým rizikem je, když management dělá byznys sám se sebou, tedy domnívá se a myslí si, že ví, co je pro zaměstnance dobré a co jim vyhovuje. Komunikaci s nimi ale podcení. Máme spoustu nástrojů na to, jak od zaměstnanců zpětnou vazbu získávat a jak jí následně aplikovat do praxe. Pokud si třeba budeme povídat, v kontextu věku nebo úrovně vzdělání zaměstnanců, o diverzitě a inkluzi, tak jedním z interních nástrojů ve společnosti Lego je finanční poradenství, kdy odborník uvnitř firmy je zaměstnancům k dispozici a radí jim například s hypotékou nebo leasingem. A takových benefitů máme ve společnosti přímo pro zaměstnance více,“ dodává Horský.
-
Výnosy z daní z hazardních her každoročně rostou, loni poprvé překonaly hranici 20 miliard korun, celkové daňové inkaso se vyšplhalo na 21,4 miliardy. Ovšem mnoho tradičních značek, jako Rebuy Stars a další, v Česku skončilo nebo mají problémy. „Český trh s hazardními hrami prochází výraznou reformou. Ještě před deseti lety se dalo říct, že Česko je kasinem Evropy, měli jsme tu téměř sto tisíc povolených výherních hracích automatů, téměř devět tisíc heren a kasin a v přepočtu na obyvatele jsme byli druhá země na světě, co do počtu hazardních her,“ řekl Jan Řehola, ředitel Institutu pro regulaci hazardních her, v diskusi Hospodářských novin, která se konala na začátku května. Spolu s ním o regulaci hazardu debatovali Tomáš Pintér, starosta obce Planá, a Jakub Žofčák, analytik z Centra ekonomických a tržních analýz a Metropolitní univerzity Praha.
-
Ranní brífink Patrika Saláta: Recese americké ekonomiky je málo pravděpodobná a index S&P 500 by mohl v následujících 12 měsících vzrůst o 11 procent. To jsou předpovědi americké investiční banky Goldman Sachs, které přišly v reakci na dohodu mezi Čínou a USA. Jak moc je tato předpověď reálná probereme s analytikem společnosti Purple Trading Petrem Lajskem.
-
Ranní brífink Ondřeje Housky: V Německu mají pár dní novou vládu, ale už její zrod provázely komplikace – Friedrich Merz z konzervativní CDU/CSU byl kancléřem zvolen až napodruhé. A podle některých průzkumů se nejsilnější stranou z hlediska podpory voličů stala krajně pravicová Alternativa pro Německo, známá jako AfD. Je jen otázkou času, než s ní konzervativci vytvoří vládní koalici? Zeptáme se v dnešním Ranním brífinku HN.
-
Poprvé od ruské agrese proti Ukrajině je reálná šance na příměří, nebo aspoň přestávku v bojích. Jaké jsou motivace Ruska a Ukrajiny, o co hraje Donald Trump a proč hlas evropských zemí skoro nikoho nezajímá, i když dělají velká gesta? Máme čísla o tom, co chce český byznys i politici vyjednat s Trumpem ohledně cel. A kancléřem Německa je konečně Friedrich Merz. Změní nová vláda Evropu? Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí. Celý díl najdete na HeroHero, Gazetisto a Forendors: https://herohero.co/bruselskydiktat https://bruselskydiktat.gazetis.to/ https://www.forendors.cz/bruselsky_diktat
-
S nástupem digitálních technologií a především umělé inteligence se zásadně mění požadavky na vzdělávání dětí i dospělých. Nejenže už mnoho informací nemusíme znát zpaměti, protože si je snadno a rychle vyhledáme, ale proměňují se i dovednosti, které je potřeba si osvojit, aby se člověk prosadil na trhu práce. O budoucnosti práce a vzdělávání v digitální době debatovali odborníci ve studiu Hospodářských novin.
-
Poprvé od ruské agrese proti Ukrajině je reálná šance na příměří, nebo aspoň přestávku v bojích. Jaké jsou motivace Ruska a Ukrajiny, o co hraje Donald Trump a proč hlas evropských zemí skoro nikoho nezajímá, i když dělají velká gesta? Máme čísla o tom, co chce český byznys i politici vyjednat s Trumpem ohledně cel. A kancléřem Německa je konečně Friedrich Merz. Změní nová vláda Evropu? Díky podcastu Bruselský diktát pochopíte, že pro nás Čechy má mnohem větší význam dění v Evropě než v Praze a v Česku vůbec. A že to rozhodně není nuda. Poslouchejte Ondřeje Housku a Michala Půra, skutečné insidery, kteří znají bruselské i české zákulisí. Celý díl najdete na HeroHero, Gazetisto a Forendors: https://herohero.co/bruselskydiktat https://bruselskydiktat.gazetis.to/ https://www.forendors.cz/bruselsky_diktat
-
Tenhle díl Generačního konfliktu je hlavně o tom, jak rozdílně používají různé generace sociální sítě. A srovnání nevyznívá pro boomerskou generaci zrovna dobře. A nejde jen o to, že starší „zamrzli“ na Facebooku a nechce se jim nic nového objevovat. Podstatné je, že zatímco mladí mají své trendy a na sítích se spíše baví, starší se na sítích hlavně hádají a mají snahu zašlapat druhé do země. Čím to je, na to se snaží přijít ve vzájemném křížovém výslechu „zetko“ Veronika Capáková a boomer Petr Honzejk. A jako bonus samozřejmě generační slovníčky, tentokrát Petr zjišťoval, jestli má Veronika vůbec představu, jakými hesly byla starší generace za socialismu masírována.
-
Ranní brífink Tomáše Lysoňka: 126 miliard korun – takový je schodek českého státního rozpočtu za první čtyři měsíce. Letošní rok je tak pátým v řadě, kdy se deficit už na konci dubna dostal přes sto miliard korun. V meziročním srovnání je vidět zlepšení – konkrétně o 27 miliard. Ministerstvo financí jej vysvětluje tím, že se na straně příjmů pozitivně projevují změny způsobené konsolidačním balíčkem a rozpočtu prospívá také růst ekonomiky. Podle ekonoma České spořitelny Michala Skořepy se ale efekty úsporných opatření projeví spíše až v dalších měsících.
- Показать больше