Эпизоды

  • Psichologinė sveikata šiandien yra tokia pat svarbi kaip fizinė, o technologijų pažanga atveria naujas galimybes, kaip galime pasirūpinti savo emocine gerove. Dabar kiekvienas gali turėti asmeninius sveikatos „treniruoklius“, kurie tampa nauja būtinybe – nuo paprastų sveikatingumo aplikacijų iki pažangių įrenginių, kaip „Pulsetto“.

    Vitalijus Majorovas yra puikus pavyzdys, kaip asmeninė patirtis gali vesti prie inovatyvių produktų atradimo. Ilgą laiką dirbęs su miego prekėmis, Vitalijus siekė geriau suprasti šią sritį ir savo sveikatingumą. Patyręs perdegimą ir panikos atakas, po daugybės eksperimentų sukūrė „Pulsetto“, kuris dabar padeda tūkstančiams žmonių Europoje, JAV ir Kanadoje. Tarp vartotojų – ir Bryan Johnson, garsus biohakeris, integravęs „Pulsetto“ į savo rutiną siekiant pagerinti širdies ritmo variabilumą. Nervo klajoklio stimuliacija tapo pagrindu „Pulsetto“ – prietaisui, kuris elektrostimuliacijos pagalba padeda reguliuoti stresą ir pagerinti miegą.

    Su Vitalijumi pakalbėjome apie:

    🔹„Pulsetto“ veikimo principai – aptarėme, kaip elektrostimuliacija veikia nervo klajoklį, kuris yra atsakingas už organizmo atsipalaidavimo funkcijas. Kalbėta apie tai, kaip ši stimuliacija padeda pereiti iš streso būsenos į poilsį, mažinant nerimą ir gerinant miego kokybę.

    🔹 Moksliniai tyrimai ir sveikatos duomenų integracija AI pagalba – pašnekovas pristatatys kokius, mokslinius tyrimus, šiuo meta atlieka „Pulsetto“, ir kaip prietaisas renka sveikatos duomenis, kurie ateityje vis labiau padės personalizuoti vartotojų patirtį, užtikrinant geresnius rezultatus tiek stresui, tiek miegui valdyti.

    🔹 „Pulsetto“ sėkmė Amerikoje – Vitalijus pasidalino iššūkiais ir galimybėmis, su kuriomis susidūrė produktą pristatydamas į Amerikos rinką, su kokiais konkurentais teko susidurti ir kiek vis dar tenka edukuoti rinką.

    🔹 Streso treniravimas – Vitalijus dalinosi įžvalgomis, kaip reguliari nervo klajoklio stimuliacija gali tapti natūraliu „streso raumens“ treniravimo metodu, padedančiu efektyviau reaguoti į stresines situacijas ir pagerinti bendrą savijautą.

    Kviečiame pasiklausyti pokalbio apie inovacijas psichologinės sveikatos srityje!

    Tinklalaidės partneriai:
     
    💫 GĖRIS - gerai subalansuotas fermentuotas gėrimas turintis net 96 skirtingų bakterijų kultūras.
     
    🫐 FRUTTBERRY - Kurk sveikesnius įpročius su fruttberry ! Make healthy simple!
     
    🦾 You Klinika – tai unikali vieta Vilniuje, kur tradicinė medicina susilieja su moderniomis technologijomis.
     
    💻 MarkSign- Pasirašyk dokumentus kvalifikuotu elektroniniu parašu per MarkSign.lt

    Klausytojams suteikiame specialų pasiūlymą – naudokite nuolaidos kodą LEGAL15 arba sekite nuorodą pulsetto.tech/legal15 ir gaukite 15% nuolaidą savo „Pulsetto“ prietaisui!

    Be to, jei esate startuolis ir ieškote strateginių partnerių verslo augimui, Prevence advokatų kontora gali padėti užtikrinti tvirtus teisinius pagrindus nuo startuolio investicijų pritraukimo iki sėkmingo exit’o. Susisiekime: [email protected]

  • E-komercija prieš keletą metų patyrusi milžinišką augimą ir stress testą, šiuo metu išgyvena naują stabilumo etapą, kuris vis dėl to kelia nemažai iššūkių, kaip užtikrinti sklandžią ir efektyvią apsipirkimo patirtį bei kaip konkuruoti rinkoje, kur kiekvienas centas turi atnešti maksimalią grąžą.

    Šiandien vartotojai yra labai reiklūs ir tikisi aukščiausio lygio aptarnavimo, prilygstančio tarptautiniams standartams. Greita ir efektyvi paieška, tiksliai pritaikyti produktų pasiūlymai ir sklandus apsipirkimo procesas – tai tik dalis to, ką šiuolaikiniai vartotojai vertina e-komercijoje.

    Štai kur į žaidimą ateina LupaSearch – produktas, kuris veikia kaip nematomas e-komercijos variklis. LupaSearch yra ne tik paieškos įrankis, bet visapusiška platforma, padedanti e-komercijos verslams maksimaliai išnaudoti savo potencialą. Tai produktas „po kapotu“, kuris dirba užkulisiuose, bet jo poveikis akivaizdžiai matomas verslo rezultatuose.

    Mūsų podkasto svečiuose Rasa Šiškutė-Bagdonienė, LupaSearch CEO ir bendraįkūrėja. Jos vadovaujama komanda kuria sprendimus, kurie padeda e-komercijos verslams optimizuoti paieškos sistemas ir analizuoti vartotojų elgseną. Jie ne tik kelia pardavimus, bet ir suteikia galimybę mažesnėms parduotuvėms konkuruoti su rinkos gigantais, išnaudojant milžiniškus duomenų klodus.

    Su Rasa pasikalbėjome apie:

    🌐 LupaSearch kaip e-komercijos variklį. Rasa pristatė LupaSearch kaip kompleksinį paieškos produktą su daugybe subproduktų, kurie užtikrina, kad e-komercijos svetainės veiktų sklandžiai ir efektyviai. LupaSearch ne tik optimizuoja paieškos rezultatus, bet ir padeda parduotuvėms iškelti atitinkamus produktus, praplėsti e-parduotuvės kontekstinės ar vizualinės paieškos galimybes, remdamasi vartotojų paieškos rodikliais.

    🔍 Vertės kūrimą įgalinant duomenų analizę. LupaSearch padeda mažesnėms parduotuvėms, neturinčioms didelių analitikų komandų, išnaudoti didžiulius duomenų klodus. Jie dirba su klientais kelis mėnesius, nuolat analizuodami vartotojų paieškos rodiklius ir specializuodami produktą, kad šis atitiktų tikruosius rinkos poreikius.

    📊 Vizualinę paiešką, kuri yra stipriai auganti e-komercijos tendencija. Rasa papasakojo apie vizualinės paieškos populiarėjimą ir kaip ši technologija keis e-komercijos ateitį. Vartotojai ieškodami produkto tekstiniu būdu galės atrasti vizualinius produkto rezultatus. Ši technologija padeda rasti knygas, maisto produktus, drabužius ir kitus daiktus tiesiogiai iš paveikslėlių.

    💡 Lupa Ads. Naujasis vystomas produktas Lupa Ads suteiks galimybę distributoriams patiems iškelti savo produktus, taip sukuriant papildomus pajamų šaltinius. Tai leidžia pardavėjams pasiekti platesnę auditoriją ir padidinti pardavimus.

    Kviečiame visus, kurie domisi e-komercija ir jos tobulinimu, susisiekti su Rasa Šiškute-Bagdoniene dėl daugiau informacijos apie tai kaip LupaSearch gali padėti jūsų verslui. LupaSearch siūlo įvairias paslaugas, įskaitant paieškos funkcionalumo optimizavimą, vartotojų paieškos rodiklių analizę, e-parduotuvės kontekstinės ir vizualinės paieškos galimybių plėtrą bei specializuotų sprendimų kūrimą. Norėdami išbandyti demo versiją, apsilankykite čia - https://www.lupasearch.com/contact-us/.

    Taip pat norime priminti, kad teikiame teisines paslaugas visiems e-komercijos žaidėjams. Jei turite klausimų ar reikia konsultacijos dėl e-parduotuvės taisyklių rengimo, privatumo ir slapukų politikos kūrimo, platformų taisyklių, pirkimo-pardavimo ar nuotolinių sutarčių, e-prekybos licencijavimo ir reguliavimo, ar sutarties suderinimo bei parengimo su IT subtiekėjais. Kviečiame susisiekti su Edgaru Margevičiumi arba el. paštu [email protected]. Tik proaktyvus ir nuoseklus požiūris į e-komercijos teisinius klausimus gali garantuoti jūsų verslo sėkmę ir ilgalaikę plėtrą.

    🎥 Prevence Podcast filmuojame Workland Offices - pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvėse.
    Daugiau informacijos 👉 https://wrkland.com

  • Пропущенные эпизоды?

    Нажмите здесь, чтобы обновить ленту.

  • Ar kada nors pagalvojote, kaip bėgimas galėtų padėti pasiekti zen mode, kurio ieškote tiek gyvenime, tiek versle? Per tinklalaidės kūrimo metus susipažinome su daugybe verslo lyderių ir klientų, kurie savo galimybių ribas peržengia ultra bėgimuose ar Ironman varžybose. Tai leidžia jiems persikrauti bei atstatyti savo energijos rezervuarus, išlaikant karjeros ilgaamžiškumą. Šios patirtys brėžia stulbinančias paraleles su verslo pasauliu, kuriame gyvybiškai svarbus atsparumas, tikslo siekimas ir atkaklumas.

    Trail running’as - tai ne tik sparčiai populiarėjanti bėgimo rūšis Lietuvoje (ironiška ir džiugu, nors ir Lietuva nėra gausiai apdovanota kalnų – lietuviai geba atrasti trail bėgimoteikiamas dovanas). Tai bėgimas, kuris skatina ne tik fizinį aktyvumą, bet ir asmeninį tobulėjimą, siūlydamas naujų iššūkių ir džiaugsmų su kiekvienu žingsniu. Be to, trail bėgimas sujungia žmones, kurie dalijasi panašiomis vertybėmis ir siekiais, skatinančiais stiprią bendruomenės dvasią.

    Šiuolaikiniai bėgimo klubai, tokie kaip „Wild Souls trail runners“, iš naujo apibrėžia, ką reiškia būti bėgiku. Šie klubai remiasi tarnystės, bendruomeniškumo ir įtraukties principais. Jie puoselėja palankią aplinką, kurioje įvairaus lygio bėgikai gali bendrauti, augti ir duoti naudos. Vykdydami socialines iniciatyvas ir bendruomenės veiklą, šie klubai ne tik gerina fizinę sveikatą, bet ir stiprina socialinius ryšius bei skatina bendrystės jausmą.

    Pašnekovo kėdėje – Vaidas Žlabys, pripažintas ultramaratonininkas ir bekelės bėgikas, kurio sportiniai pasiekimai ir pozityvumas įkvepia ne tik sporto bendruomenę, bet ir visus, kurie siekia pokyčių savo gyvenime. Neseniai Vaidas sugrįžo iš Annacy, Prancūzijoje vykusių Europos bekelės čempionato varžybų. Tačiau jo veikla toli gražu neapsiriboja tik sportiniais pasiekimais – Vaidas yra Lietuvos Trail Akademijos ir bėgimo klubo „Wild Souls trail runners“ įkūrėjas ir treneris, aktyviai dalyvaujantis socialinėse iniciatyvose ir prisidedantis prie bekelės bėgimo kultūros plėtros Lietuvoje. Kartu su juo aptarsime, kaip bėgimas gali tapti savirealizacijos priemone, kokie pokyčiai įvyksta gyvenime krizinių situacijų metu, ir kaip Vaidas per pastaruosius ketverius metus augina bėgimo bendruomenę Lietuvoje ne tik per sportą, bet ir skatinant socialines iniciatyvas.

    Pokalbyje pasinėrėme į šias įdomias temas:

    🌄Nuo maniežo iki Nevados dykumos.

    Jo kelionė nuo maniežo iki bėgimo Nevados dykumoje, Burning Man festivalyje, parodo, kaip bėgimas gali vesti į neįtikėtinus nuotykius ir iššūkius. Jis pasidalijo, kaip ši patirtis suformavo jo, kaip laiminčio ir atkaklaus bėgiko, savybes.

    🏢 Iš ofiso į trail nuotykį.

    Vaidas atviravo apie savo perėjimą nuo biuro gyvenimo monotonijos prie visiškos savirealizacijos atradimo dirbant trail bėgimo treneriu. Jis papasakojo, kaip krizinės situacijos atvedė jį į šį pasitenkinimą teikiantį kelią.

    🌟 Wild Souls Trail Runners: šiuolaikinis bėgimo klubas ir jo vystymas.

    Vaidas supažindino mus su „Wild Souls trail runners“ - unikaliu jo įkurtu trail bėgimo klubu. Šis klubas pabrėžia netradiciškumą ir bendruomenės tarnystės bei socialinės atsakomybės svarbą, kurdamas palankią aplinką įvairaus lygio trail bėgikams.

    🎓 Lietuvos trail akademija.

    Lietuvos Trail Akademija siekia mažinti atskirtį tarp bijančių pabandyti ar pradedančiųjų, su šūkiu #TrailŽALIEMS ir jau bėgančių ir sportuojačių daug metų. Akademija taip pat organizuoja sporto stovyklas EPIC🔺PEAK’ TATRAI, į kurią dar galite spėti užsiregistruoti: https://www.facebook.com/events/7152049441568567/

    🗻 Energijos mainai: socialinės iniciatyvos ir bendruomenės stiprinimas.

    Bėgimo klubas tampa vieta, kurioje vyksta energijos mainai – kažką atiduodame, kažką gauname. Socialinės iniciatyvos, tokios kaip „Kalnai neįgaliesiems“, rodo, kaip sportas gali skatinti socialinę atsakomybę.

    Įsijunkite ir pasisemkite įkvėpimo iš neįtikėtinos Vaido kelionės ir įžvalgų apie trail running pasaulį

  • Ramybė, užtikrintumas ir tvirta verslo vystymo kryptis. Tai ką tikrai pajausite ir išsinešite iš mūsų paskutinio podcasto su verslininku, investuotoju Evaldu Remeikiu. Tai pašnekovas išgyvenęs įvairius investicinės aplinkos ekonominius ciklus ir žinantis kaip juose veikti.

    Evaldas ir jo šeima valdo Pan Baltic rinkoje tvirtai stovinčią privataus kapitalo valdymo įmonę „Era Capital“, apimančią net 20 įmonių ir turinčią net 400 darbuotojų.

    Pokalbyje išgirsite:

    🔹 „ERA Capital“ istorija ir įmonių grupės valdymo ypatumai. Bendrovės „ERA Capital“ atsiradimo pradžią lėmė poreikis efektyviai valdyti vis didėjantį grupės įmonių skaičių. Su Evaldu aptarėme įvairiapusius įmonių grupės valdymo iššūkius ir „ERA Capital“ investicinio portfolio strategines kryptis.

    🔹 AI ateitis ir dabartis. ERA Capital įmonių grupėje skaitmenizacija ir dirbtinio intelekto pritaikymas buvo neatsiejama verslo dalis gerokai prieš šios rinkos sprogimą, todėl bendrovėse yra sukaupta gili patirtis leidžianti matyti AI įgyvendinimo back end iššūkius. Todėl pokalbis aktualus kiekvienam norinčiam suprasti industriją giliau ir iš realios praktinės patirties.

    🔹 „Neo Finance“ fintech trio. Evaldas papasakojo apie „Neo Finance“ ekosistemą, kuri jau ilgus metus yra viena iš lyderių Lietuvos finansų rinkoje, siūlanti inovatyvius P2P (peer-to-peer) skolinimo sprendimus. Ši įmonių grupė apima tris dinamiškas „fintech“ įmones: „Finomark“, „Paskolų Klubas“ ir „Neopay“. Minėtos įmonės ne tik turi tvirtą pagrindą Lietuvoje, bet ir ryžtingai žvelgia į tarptautinius vandenis.

    🔹 „ERA Capital“ vadovų klubas - nors Lietuvoje retai girdime apie panašius konceptus, „ERA Capital“ yra įmonė, puoselėjanti vidaus lyderystę. Vadovų klubas čia yra kuriamas ne tik remiantis profesionaliais standartais, bet ir kaip dalis platesnės vizijos: formuoti lyderių grandį, kuri atspindėtų ir stiprintų įmonės pagrindines vertybes.

    🔹 „Marksign“ - elektroninių parašų ateitis. Vienas iš ERA Capital įmonių grupės verslų „Marksign“ aukštyn kojomis apvertė tai, kaip dabartiniai verslai valdo verslo dokumentų pasirašymą. Jų siekiai ateičiai dar ambicingesni - dokumentų pasirašymas kvalifikuotu el. parašu su bet kuriuo pasaulio piliečiu, per kelias sekundes.

    Esate verslininkas, investuotojas ar tiesiog domitės inovacijomis finansų sektoriuje? Susisiekite su Evaldu dėl investicinio kapitalo pritraukimo ar verslo skaitmenizavimo sprendimų: [email protected].

    Jei turite klausimų apie įmonių grupių valdymą, privataus kapitalo valdymą, M&A, komercines sutartis ar startuolius - kreipkitės į Edgarą Margevičių el. paštu [email protected] – padėsime rasti sprendimus, kurie atitinka jūsų verslo poreikius.

    🔗 Įsijunkite šį „Prevence Podcast“ epizodą ir klausykitės išsamaus finansų, technologijų ir lyderystės tyrinėjimo su išskirtiniu pašnekovu.

    🎥 Prevence Podcast filmuojame Workland Offices - pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvėse. Labai džiugu, kad Workland siūlo ne tik patį biurą, bet ir daugybę nuostabių erdvių ir paslaugų, tarp jų posėdžių sales su podcast įrašinėjimo įranga.

    Daugiau informacijos 👉 https://wrkland.com

  • Žurnalistikoje Lietuvoje yra vis dar labai jauna. Kiekviena žurnalistų karta žengia keliu, kurį formuoja kintanti verslo dinamika, politiniai pokyčiai ir visuomet naujienų pažeriantis pramogų pasaulis.

    Naujausiame epizode kalbamės su žinomu Žinių radijo laidų vedėju Raigardu Musnicku, žurnalistu, kurį galima pavadinti tikruoju žurnalistikos veteranu.

    Raigardas pokalbyje mums pateiks įžvalgų apie žurnalistikos subtilybes ir būtinybę išlaikyti tyrumą bei budrumą profesijoje, kuri dažnai klaidingai suvokiama kaip išskirtinai glamūrinė.

    Pokalbyje išgirsite:

    🔹 Už istorijų slypintis amatas. Raigardas nušviečia žurnalistiką ne tik kaip smagią profesiją, bet ir kaip rimtą amatą, reikalaujantį didelių pastangų ir etinio kruopštumo. Jis aptaria dvejopą žurnalistikos prigimtį - jos žavesį ir griežtus reikalavimus.

    🔹 Įvaldyti interviu meną. Iš Raigardo išgirsite, kaip išgauti nuoširdžius atsakymus iš pašnekovų, pabrėžiant pagarbą ir nuodugnų tyrinėjimą interviu metu. Jis atskleidžia, kad kartais kelionė gilinantis ir suprantant kontekstą interviu metu gali duoti turtingesnių įžvalgų, nei tikėtasi.

    🔹 Kelionė per žurnalistikos etapus. Raigardas supažindina su savo įvairiapusiška karjera, pabrėždamas, kaip dirbdamas tiriamojoje žurnalistikoje jis iš esmės suformavo savo karjeros pagrindą ištobulindamas savo gebėjimą kruopščiai tikrinti visus faktus ir išlavino meną sukelti emocijas pasakojant istorijas.

    🔹 Įžvalgos ne tik apie žurnalistiką. Įvairių hobių turintis Raigardas pasakoja apie savo aistrą religijų istorijai ir apie tai, kaip tai jam padeda suprasti pasaulinius reiškinius ir kultūrinius papročius, o tai suteikia unikalią perspektyvą, per kurią jis žvelgia į savo žurnalistinį darbą.

    🔗 Įsijunkite šį Prevence Podcast epizodą, kuriame Raigardas Musnickas ne tik dalijasi savo profesijos realijomis, bet ir perteikia vertingas pamokas, kurios pravers visų sričių verslininkams ir profesionalams.

  • Visuomenėje vis dar neretai matome piešiamą ir šlovinamą stereotipinio, niekuomet „nenulūžtančio“ teisininko paveikslą. Tačiau po nenugalimumo fasadu vis dažniau matoma žmogiškoji to kaina. Šį paradoksą liudija ir tyrimų skaičiai, daugiau nei pusė teisininkų yra patyrę perdegimą, o net trečdalis svarsto galimybę palikti profesiją, kaip pagrindinius veiksnius nurodydami nuolatinį stresą ir perdegimą (Šaltinis: Journal of Occupational Health Psychology, Amerikos advokatų asociacija).

    Atvirai kalbėdami apie sabbaticalą’ą pripažįstame, kad tikroji stiprybė slypi atsparume, o atsparumą skatina ne tik ištvermė, bet ir poilsis. Tai supratimas, kad profesijoje, kurioje protas yra vertingiausias įrankis, išlaikyti šį įrankį aštrų yra kaip niekad svarbu. Įrankius galandame ir mes patys, Prevence komanda, suteikdami laiko kokybiškam poilsiui, tam, kad atkurtume energiją ir išlaikytume aštrų protą. Mūsų produktyvumas yra tiesiogiai susijęs su tuo, kaip gerai mes gebame sustoti ir pasirūpinti savimi.

    Pašnekovo kėdėje šį kartą Mindaugas Rimkus NOOR partneris, įmonių ir M&A grupės vadovas, daugiau nei 15 metų dirbantis teisinėje srityje, kuris pokalbyje pasidalino apie:

    🔹 Sabbatical‘o istorija. Mindaugas pasakoja apie pirmuosius požymius, kurie paskatino jį išeiti profesinių atostogų. Jis atskleidžia veiksnius, kurių daugelis nepastebi, kol nėra per vėlu - nuo slegiančio mikromanaginim‘o iki mažėjančios naudos asmeninei sveikatai ir profesiniam aštrumui.
    🔹 Visuomenės reakcijos ir darboholizmo kultūra. Mindaugas atvirai pasidalins, kaip atrodė visas sabbatical kelias nuo pranešimo apie savo sprendimą daryti pertrauką ne tik partneriams, bet ir klientams, ir koks spektras reakcijų kilo po to. Jis taip pat pasidalins mintimis apie
    paplitusią darboholizmo kultūrą, kurioje žmonės, pasirinkę rūpinimąsi savimi, o ne nesibaigiantį darbą, vadinami pasidavėliais.
    🔹 Sugrįžimas po sabbatical‘o. Kaip atrodo grįžimas po profesinių atostogų? Jis papasakos apie savo rutiną po pertraukos ir psichologinius pokyčius pripažįstant sau, kad ne visuomet turi būti efektyvesnis.
    🔹 M&A rinka. Be asmeninio augimo, Mindaugas pasidalins koks yra įmonių įsigijimų ir susijungimų rinkos pobūdis, kodėl aštrus protas ir derybų taktikos ten dažnu atveju nustelbia net ir psichologinę būseną.

    🔗 Kviečiame pasiklausyti Mindaugo istorijos, kuri suteikia esminių pamokų apie sabbatical.

  • Lietuviai verslo aplinkoje išsiskiria nepaliaujamu sėkmės troškimu. Šis alkis yra giliai įsišaknijęs - tai istorinio atsparumo, inovacijų ir įgimto noro tobulėti derinys.

    Šis tobulėjimo troškimas ypač akivaizdus startuolių srityje, kurioje lietuviai daro didelę pažangą. Startuolių kūrėjai nesitenkina vidutinybėmis - jie siekia kurti sprendimus, kurie iš esmės keičia rinkas, sprendžia sudėtingas problemas ir užtikrina ilgalaikį poveikį visuomenei.
     
    Dėl to Lietuvos startuolių ekosistema klesti, o sėkmės istorijos kyla įvairiose srityse. Kiekviena startuolių sėkmė ne tik skatina ekonomiką, bet ir parodo Lietuvos, kaip inovacijų ir verslumo centro, potencialą.
     
    Džiugu pažymėti, kad per 100 Lietuvos startuolių vienija ryški ir įkvepianti jėga – Unicorns Lithuania asociacija ir jos vadovė Inga Langaitė. Jie yra tie, kurie padeda išlaikyti aiškią kryptį ir ryžtą visoje startup bendruomenėje. Tai yra dviejų laidų ciklas su Unicorns Lithuania vadove (pirmąją pokalbio dalį rasite: https://www.youtube.com/watch?v=CSdL-JZtX7U&feature=youtu.be)

    Antros dalies pokalbyje su Inga Langaite galėsite išgirsti šias temas:
     
    🔹 Startuoliai įpratę veikti ekonominiame režime. Kuriame nuo pat pirmosios stadijos privaloma galvoti apie pelningumą. Kalbėjome, kas užgrūdina jaunus verslus, istorinį laikotarpį, kai nebuvome išlepinti kapitalo pasiekiamumo ir jaunos startuolių ekosistemos niuansus.
     
    🔹 Lietuviai vis dar alkani sėkmės. Ir tai neapsiriboja vien ambicijomis, o yra giliai įsišaknijęs noras užkariauti pasaulį, kuriant produktus ir inovacijas, kurios būtų pripažintos gerokai toliau nei Europoje.
     
    🔹 Talentų sugrįžimas į Lietuvos startuolius. Klestint Lietuvos startuoliams, jie atveria naujas įsidarbinimo galimybes, kurios pritraukia talentus atgal į tėvynę. Startuoliai išsiskiria tuo, kad sugeba kurti darbo vietas, kurios gali pasiūlyti darbinių iššūkių kaip pasaulinėse įmonės, o kartu ir finansinį stabilumą.

    🔹 Paprastumo algoritmas valstybinėse institucijose. Pokalbyje su Inga aptarėme neatidėliotiną paprastumo algoritmo poreikį valstybinėse institucijose Lietuvoje. Ji pabrėžė, kad, nepaisant įspūdingo startuolių ekosistemos augimo, biurokratinės procedūros Lietuvoje tebėra pernelyg sudėtingos ir veikia kaip kliūtys, stabdančios spartų ekosistemos augimą.

    Kviečiame pasiklausyti, kaip maža šalis Baltijos jūros pakrantėje sugeba daryti didelius dalykus pasaulio startuolių scenoje!

  • Nors praėję metai verslo pasaulyje visiems pametėjo nemažai išbandymų – ekonomikos svyravimai ir įtempta geopolitinė atmosfera tapo mūsų kasdienybe. Tačiau, būtent tokiose aplinkybėse, Lietuvos startuolių ekosistema ne tik išlaikė stabilumą, bet ir parodė neįtikėtiną augimą, išryškindama Lietuvą kaip vieną iš lyderiaujančių ekosistemų Vidurio ir Rytų Europoje.

    Bet svarbiausia, kad Lietuvos startuoliai – tai daugiau nei skaičiai. Tai beveik 18 tūkstančių talentingų žmonių, kurie ne tik kuria inovacijas, bet ir prisideda prie Lietuvos gerovės šalies kūrimo.

    Ypač džiugu pažymėti, kad visus Lietuvos startuolius vienija ryški ir įkvepianti jėga – „Unicorns Lithuania“. Organizacija ir jos vadovė Inga Langaitė yra tie, kurie padeda išlaikyti aiškią kryptį ir ryžtą visoje startup bendruomenėje. Jų veikla veda Lietuvą pirmyn link bendro tikslo – paversti Lietuvą tikra „vienaragių šalimi“.

    Mūsų turiningame pokalbyje galėsite išgirsti šias temas:

    🚀 Lietuvos startuolių ekosistemos auginimas: pakalbėsime apie tai kokiose pagrindinėse srityse koncentruojasi „Unicorns Lithuania“ veikla siekiant sustiprinti startuolių augimą, įgyvendindama įvairias iniciatyvas, ypač renginių ciklą „Off the Record“, kuomet startuoliai tarpusavyje dalinasi nepagražintomis istorijomis ir kartu augina gyvybingą bendruomenę. Inga taip pat atskleidžia kaip jų organizacija veikia prisidėdama prie reguliavimo reformų įgyvendinimo ir kokias strategines priemones taiko siekiant iki kitų metų patrigubinti ekosistemos mastą.

    🌍 Talentų pritraukimas ekosistemoje: svarbus mūsų diskusijos aspektas sukasi apie pastangas išlaikyti vietinius startuolius ir pritraukti aukštos kvalifikacijos talentus. Inga atkreipia dėmesį į aukštos kvalifikacijos darbo vietų kūrimo svarbą, kaip tokių talentų traukos magnetą, pabrėždama aktyvią organizacijos poziciją formuojant startuoliams palankią aplinką.

    📚 Lietuvos švietimo sistemos revoliucija: taip pat gilinamės į neatidėliotiną esminių pokyčių Lietuvos švietimo sistemoje poreikį. Inga pasisako už mokyklų tinklo mažinimą kartu su didesnėmis paskatomis mokytojams, taip pat pabrėždama paramos svarbą organizacijoms, rengiančioms naująją pedagogų kartą. Tai, pasak Ingos, yra labai svarbu siekiant aprūpinti startuolių ekosistemą talentais.

    🦄 Kelias iki vienaragio: didelė mūsų pokalbio dalis skirta pagrindiniams rodikliams, kurie skatina startuolio augimą iki vienaragio statuso. Inga pabrėžia, jog daugiausiai lemia soft’iniai rodikliai kaip nepaliaujamas steigėjų sėkmės troškimas kartu su gebėjimu perduoti startuolių valdymą tam tikroje augimo stadijoje į kitas valdymo rankas.

    🌟 Ingos Langaitės asmeninė augimo kelionė: galiausiai nagrinėjame pačios Ingos transformacinę kelionę su „Unicorns Lithuania“ - nuo jos pradžios iki tvirto 113 narių tinklo vos per 2,5 metų. Jos asmeninė augimo istorija, paženklinta bendravimu su ambicingais asmenimis ir nuolatiniu mokymusi, suteikia vertingų įžvalgų apie startuolių lyderystės ir ekosistemos plėtros dinamiką.

    Kviečiame pasiklausyti, kaip maža šalis Baltijos jūros pakrantėje sugeba daryti didelius dalykus pasaulio startuolių scenoje!

  • Teisininko profesijos koridoriuose, tylus priešininkas - profesinis perdegimas. Tie patys bruožai, kurie apibūdina ir išskiria teisininkus - jų nepalaužiamas atsidavimas, kruopštus dėmesys detalėms ir nepaliaujamas rezultatų siekimas - yra tie patys veiksniai, dėl kurių jie gali perdegti. Šį paradoksą liudija ir tyrimų skaičiai, daugiau nei pusė teisininkų yra patyrę perdegimą. Ir nors atrodytų, jog apie psichologines problemas ir darbuotojų perdegimą dabar kalbama itin daug, tačiau panašu, kad neturėdami realaus veiksmų protokolo susiduriame su skaudžia perdegimo statistika.

    Prevence kontoroje mes itin vertiname emocinę sveikatą ir nuolat taikome protokolus, kurie padeda išvengti profesinio perdegimo. Todėl Prevence partneris Edgaras Margevičius moderuotoje panelinėje diskusijoje „Teisininkų „burnout“ – kaip išmokti laiku sustoti ir mėgautis savo profesija?“ pakvietė daugybė savo srities ekspertų: Mindaugas Rimkus, NOOR advokatas ir partneris, kuris pasidalijo savo itin atvira „sabbatical leave“ istorija, Lina Kraučiūnienė, „Flow Hacking” programos, skirtos atgauti vadovų gyvybingumą ir aiškumą veikti gyvenime ir darbe, fasilitatorė ir mentorė, genetikas ir ilgaamžiškumo tyrinėtojas Vaidas Dirsė bei psichologas ir atidos mokytojas Paulius Rakštikas.

    Diskusijoje galėsite išgirsti:

    🔥 Perdegimo supratimas teisininko profesijoje. Mindaugas Rimkus pasidalino atviru asmeniniu pasakojimu apie tai, kaip jis suvokė, kad profesinė pertrauka yra reikalinga, kokius perdegimo požymius pastebėjo savo asmeniniame ir profesiniame gyvenime, bei kokia yra atsitraukimo savisaugos ir apmąstymų tikslais svarba. Jį puikiai papildė psichologas Paulius Rakštikas teigdamas, kad kelionė į teisininkų perdegimo supratimą prasideda nuo paplitimo pripažinimo ir tylios stigmos išsklaidymo.

    🔥 Perdegimo fiziologija. Lina Kraučiūnienė, turinti plačią patirtį flowhacking srityje, atskleidė fizines ir emocines perdegimo apraiškas, kurios galėtų padėti atpažinti ankstyvuosius perdegimo požymius ir imtis aktyvių veiksmų savęs priežiūros ir atsigavimo link.

    🟢 Ilgaamžiškumas, gyvenimo būdas. Dr. Vaidas Dirsė supažindina su pagrindiniais ilgaamžiškumo rodikliais, kurie gali padėti suvokti jūsų biologinį amžių. Taip pat jo pristatomi ilgaamžiškumo ir streso tyrimai paaiškina ilgalaikes perdegimo pasekmes gyvenimo trukmei, pabrėžiant būtinybę rinktis sveiką gyvenimo būdą.

    ➡️ Kelias į atsistatymą. Ekspertai pasidalino ir praktiniu protokolu, kuris padeda susikurti atsistatymo galimybes ir išvengti perdegimo. Lina pristato FLOW ciklo koncepciją ir pateikia planą, kaip darbe pereiti nuo frustracijos būsenos prie įsitraukimo ir gebėjimo išeiti iš darbo būsenos. Paulius Rakštikas pabrėžia, kaip svarbu kurti psichologiškai darbo aplinką organizacijose, kurioje žmonės gali klestėti nebijodami perdegti. Vaidas Dirsė papildė įžvalgomis apie gyvenimo būdo įpročius, kurie efektyviai prisideda prie bendros gerovės būsenos.

    Mūsų grupės diskusija ne tik atskleidė teisininkų perdegimo subtilybes, bet ir nubrėžė sveikesnio požiūrio į teisinį darbą kryptį. Tik atvirai kalbėdami apie perdegimą, taikydami įrodymais pagrįstas streso valdymo strategijas ir puoselėdama palankią profesinę kultūrą, galime užtikrinti, jog visi keliausime malonią profesinę kelionę.

  • 🌐 Viskas prasidėjo nuo milžiniškos AI išpopuliarėjimo bangos, kuri žadėjo sukelti revoliuciją. Įmonės, sužavėtos dirbtinio intelekto galimybėmis automatizuoti procesus, pagerinti duomenų analizę ir padidinti efektyvumą, sparčiai diegė šias naujas technologijas.

    Todėl šiame epizode nersime į technologinį fenomeną, pakeitusį verslo kraštovaizdį – dirbtinį intelektą (AI). Mūsų svečias Antanas Bernatonis, pirmosios Lietuvoje dirbtinio intelekto agentūros „WhyAI“ įkūrėjas, dirbtinio intelekto treneris, Prevence Podcast pasidalins savo istorija iš unikalaus požiūrio taško.

    Pokalbyje išgirsite:

    💻 AI bumas verslo pasaulyje. Mūsų pokalbis su Antanu gilinasi į šios revoliucijos esmę. Jis dalijasi savo tiesiogine patirtimi, įgyta būnant šios bangos priešakyje, ir aptaria kokio didelio susidomėjimo sulaukia jų agentūros paslaugos.

    👩‍💻 „WhyAI“: praktinių AI žinių atotrūkio mažinimas. Antano vadovaujama agentūra sprendžia itin svarbų verslo pasaulio skaudulį. Nors daugelis pripažįsta dirbtinio intelekto būtinybę, praktinių žinių, kaip suteikti darbuotojams galimybę efektyviai naudoti dirbtinį intelektą, vis dar trūksta.

    🤝 Vadovų ir komandų įgalinimas integruojant dirbtinį intelektą. Pašnekovas pažymi, kad pagrindinis iššūkis vadovams yra suprasti, kaip taikyti dirbtinį intelektą savo darbe, ir deleguoti jo naudojimą savo komandoms. Jis pabrėžia, kad vadovo vaidmuo turėtų būti įgalinti darbuotojus naudoti dirbtinį intelektą ir taip padidintų komandos produktyvumą ir kūrybiškumą.

    ✍️ Akiračio plėtimas ir kūrybiškumo skatinimas. Antanas pabrėžia, kad AI meta iššūkį mūsų soft skills‘ams. Jo teigimu, dirbtinio intelekto universalumas mums atveria nesuskaičiuojamą kiekį pritaikymo stilių, tereikia mokėti taikyti savo kritinį mąstymą ir kūrybiškumą - nuo AI užklausų atsakymo kaip teisininko ar rinkodaros specialisto ar net mėgdžiojimo tokių asmenybių kaip Elonas Muskas.

    ❗️Mikrogrėsmės. Mūsų diskusijoje taip pat paliečiamos su AI susijusios mikroaplinkos grėsmės, įskaitant duomenų saugumą ir rezultatų kokybę. Antanas pabrėžia, kad svarbu šviesti žmones apie veiksmingą AI naudojimą ir kelti žmogiškuosius standartus.

    🌏 Kūrybiškas dirbtinio intelekto integravimas į kasdienį gyvenimą. Antanas pasisako už kūrybišką dirbtinio intelekto įtraukimą į kasdienius scenarijus, ragindamas klausytojus išsivaduoti iš „žinių burbulo“. Jis siūlo naudoti dirbtinį intelektą įvairiose srityse - nuo kelionių planavimo iki strategijų kūrimo kaip uždirbti daugiau.

    Kviečiame pasiklausyti ir pasinerti į AI pasaulį, kuris iš naujo apibrėžia mūsų požiūrį į darbą ir gyvenimą.

    #edgarasmargevicius #prevencepodcast #antanasbernatonis #AI #artificialintelligence #chatgpt #whyai

  • Multikultūrinė patirtis, nepalaužiamas atsidavimas ir stabilumas bei gyvenimo tempo valdymas leidžia kurti konkurencinį pranašumą verslo pasaulyje. Verslininkas „avėjęs“ įvairių pasaulio kultūrų „batus“, turi neprilygstamą galimybę matyti pasaulį iš įvairių perspektyvų, suvokti kultūrų skirtumus ir jų neišvengiamybę. Tikrą verslumo dvasią skatina nepalaužiamas atsidavimas savo misijai ir gebėjimas atrasti savo gyvenimo vagą. Ne mažiau svarbu ir gebėjimas balansuoti greitį tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime. Gebėjimas eiti „šiek tiek greičiau nei per lėtai“ yra menas, kurį ne kiekvienas geba įvaldyti.

    Antrojoje pokalbio dalyje kalbiname asmenybę, kuri geriausiai atspindi šiuo elementų sintezę - verslininką, reikšmingai besiplečiančios Marijampolės LEZ valdymo bendrovės Baltic FEZ, savininką, valdybos pirmininką Simoną Petrulį.

    Šiame epizode gilinamės į nepaprastą Simono, kaip verslininko, kelią ir daugialypę asmenybę, slypinčią už jo verslo pasiekimų:

    🌍 Multikultūrinės patirtys. Mūsų pokalbis prasideda nuo unikalios Simono patirtys dalį savo vaikystės augti musulmoniškoje kultūroje - pamatinę patirtį, kuri jam įskiepijo supratimą apie daugiakultūrį tarpusavio ryšį. Šis ankstyvas susidūrimas su įvairiomis kultūromis ne tik suformavo jo pasaulėžiūrą, bet ir įskiepijo gebėjimą prisitaikyti ir pagarbą skirtumams – savybę, kuri buvo itin svarbi ir tolimesnėje jo verslo kelionėje.

    🤝 Socialinė veikla. Gilindamasis į laiką, praleistą jėzuitų bendruomenėje, Simonas pasakoja, kaip ši patirtis stipriai paveikė jo įsipareigojimą socialinei veiklai ir projektams. Jis tiki, kad noras prisidėti prie visuomenės gerovės yra įsišaknijęs jo DNR.

    💻 Verslumo esmė: sunkus darbas ir vizija. Simonas dalijasi nuoširdžiomis įžvalgomis apie visą gyvenimą trukusį įsipareigojimą verslui – kelią, kurį jis nuėjo nuo pat jaunystės. Verslą jis lygina su nesibaigiančiu karu, reikalaujančiu nepaliaujamo sunkaus darbo ir atsidavimo.

    🙌 Pasitikėjimas – verslo ir gyvenimo kertinis akmuo. Simonas iškalbingai pasakoja, kad pasitikėjimas tiek savimi, tiek aplinkine bendruomene yra labai svarbus versle ir gyvenime. Be pasitikėjimo stabdoma pažanga, o gyvenimas tampa tik šliaužimu.

    🏔️ Besikeičiantis požiūris į riziką ir poreikis stabtelėti. Simonas taip pat atkreipia dėmesį į kintantį rizikos suvokimą. Jis išreiškia susirūpinimą, kad jaunoji karta gali prarasti gilios ir neskubios pažangos vertę, kurią iš tiesų galima įvertinti tik akimirkai sustojus ir susimąsčius.

    Kviečiame pasiklausyti pokalbio su patyrusiu verslininku.

  • Didžiuliame tarptautinės prekybos vandenyne laisvosios ekonominės zonos (LEZ) yra uostai, nukreipiantys pasaulinio verslo sroves augimo ir klestėjimo link.

    Tad šiandieną pašnekovo kėdėje verslininkas, reikšmingai besiplečiančios Marijampolės LEZ valdymo bendrovės Baltic FEZ, savininkas, valdybos pirmininkas Simonas Petrulis.

    Strategiškai patogioje Lietuvos vietoje, tarp dviejų Rail Baltica linijų, įsikūręs sausumos uostas Marijampolės LEZ, siūlo visus žiedinės ekonomikos privalumus. Marijampolės LEZ evoliucija iš paprasto plyno lauko į veržlų ekonomikos centrą liudija, kaip tinkamas politikos, investicijų ir valdymo derinys gali pritraukti dideles užsienio investicijas.

    Šiame pokalbyje galėsite išgirsti ir kartu nukeliauti į industrinį miestą Marijampolę:

    🔁 Nuo žaliojo lauko iki žiedinės ekonomikos. Simonas pasidalino istorija apie tai, kaip Marijampolės LEZ metamorfozavo iš paprasto žaliojo lauko į žiedinės ekonomikos centrą, koks yra tikslinis jų investuotojas bei apie esminį vietos politikų vaidmenį puoselėjant investuotojams palankią ekosistemą.

    👤 Talentų rezervas ir pramoninis kraštovaizdis. Pašnekovas pristatys kaip miesto profesinis kraštovaizdis prisideda prie pramonės 3M verslo augimo.

    ❗️Kelias į didesnę laisvųjų ekonominių zonų sėkmę. Pasikalbėsime apie Simono viziją, kaip sustiprinti laisvųjų ekonominių zonų sėkmę. Jis aptaria pokyčius, reikalingus patrauklumui didinti, daugiausia dėmesio skirdamas reikalingiems politikos pakeitimams, infrastruktūros atnaujinimui ir tarptautiniam bendradarbiavimui.

    🇱🇹 Lietuvos pristatymas pasaulio investuotojams. Pašnekovas pokalbyje pasidalins kaip „parduoti“ Lietuvą užsienio investuotojams. Jis išsamiai aptaria unikalius šalies pasiūlymus, Marijampolės LEZ konkurencinius pranašumus ir bendradarbiavimo pastangas siekiant Lietuvą pristatyti kaip geriausią investavimo kryptį.

    🙏 Dėkingumas lyderystėje. Simonas atsivers ir apie savo asmeninę dėkingumo praktiką. Jis dalijasi, kaip ši filosofija formuoja jo vadovavimo stilių, sprendimų priėmimą ir bendrą požiūrį.

    Kviečiame klausytis ir pasisemti neįkainojamų įžvalgų!

  • Verslo pasaulyje, kaip ir krepšinyje, labai aktuali mantra - Go big or go home. Krepšinio agento vaidmuo yra šios sentencijos atspindys, nes jame susipina strategijų sumanumas ir verslininkų drąsa. Įsivaizduokite sritį, kurioje susilieja derybų įgūdžiai, rinkos išmanymas ir gilus žmonių psichologijos supratimas. Tai - krepšinio agento aikštelė, kurioje kiekvienas sprendimas gali paversti perspektyvų žaidėją pasauliniu fenomenu.

    Tad mūsų pašnekovo kėdėje vienas geriausių Lietuvos krepšinio agentų – Tadas Bulotas. Krepšinio pasauliu jis jau gyvena 15 metų ir šiuo metu užima „Wasserman“ tarptautinio krepšinio departamento viceprezidento postą. Tadas yra pirmasis ir vienintelis lietuvis, turintis NBA agento licenziją bei vienas pirmųjų atvedęs lietuvius krepšininkus ir pirmasis atvedę krepšininkus (Isaiah Hartenstein, Isaac Bonga) į NBA.

    Mūsų pokalbyje Tadas atskleis kaip pats nuo vaikystės gyveno krepšinio aikštelėje, stebėjo kintantį krepšininkų kartų mentalitetą ir pamažu susiformavo savo pačio kaip ilgalaikio ir tvaraus krepšinio agento viziją.

    Pokalbyje išgirsite:

    🏆 Krepšininkų meistriškumas – tai agento menas. Tadas atskleidžia, koks daugiasluoksnis yra krepšinio agento darbas ir kodėl gebėti suprasti žaidėjo mintis yra taip pat svarbu, kaip ir efektyviai derėtis.

    ⛹️ Naujos kartos dinamika – ką į aikšteles atnešė jaunoji karta ir jos požiūris.

    🏀 Talentų atranka – kaip atrodo krepšininkų atrankos ir sandorių pasirašymo etapai, ko tikisi agentai, žaidėjai ir klubai.

    📚 Investavimas į ateitį – pašnekovas dalinosi apie lemiamą švietimo ir asmeninio augimo vaidmenį formuojant jaunuosius talentus.

    🔄 NBA lygos evoliucija – mūsų pašnekovo žodžiais tai lyga, kuri niekada nemiega, nuolat prisitaiko ir diegia naujoves.

    Kviečiame klausytis ir pasinerti į sporto ir verslo sankirtą 🏀🌟

  • Visi žinome, kad verslo pasaulis yra pilnas iššūkių. Tačiau mūsų svečias, Aurelijus Rusteika – įmonių grupės „Topo grupė“, valdančios didžiausią Lietuvoje namų elektronikos tinklą „Topo centras”, įkūrėjas ir akcininkas, įkūnija nenuginčijamą tiesą: tie, kurie drąsiai žengia verslo keliu, nebijo nieko. Šiandienos Lietuva, esanti inovacijų ir startuolių augimo proveržyje, reikalauja verslininkų, gebančių prisitaikyti prie nuolat kintančios aplinkos, kad pasiektų tikrąją sėkmę.

    Antrajame „Prevence Podcast“ epizode su Aurelijumi Rusteika pasikalbėjome apie jo verslo kelionės vingius ir principus, kurie leido jam pasiekti savirealizaciją tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime.

    Pokalbyje išgirsite:

    🔹 Sėkmės prasmė pasireiškia tada, kai esi pajėgus atsitraukti nuo darbo.
    🔹 Kodėl patikimos komandos paieška yra nelengvas, bet labai reikšmingas darbas?
    🔹 Kodėl negalime bėgti nuo inovacijų ir verčiau turėtume pasinaudoti visais jų privalumais?
    🔹 Švietimo, kaip ekonominės plėtros pagrindo, svarba.

    Kviečiame klausytis ir išgirsti Aurelijaus Rusteikos istoriją, rodančią, kad tikrasis verslo triumfas yra glaudžiai susijęs su asmeninio gyvenimo pilnatve.

  • Mecenatystė, žodis, kuris savo šaknimis mena laikus jau nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpio. Tai buvo laikotarpis, kai kultūra ir menas buvo vertinami kaip aukso standartas, o jų mecenatai – kaip tikrieji herojai.

    Ši filantropijos rūšis neišblėso per amžius, o tapo tik dar ryškesne ir reiškia daug daugiau nei tik finansinę paramą kūrėjams. Tai – partnerystė tarp verslo ir kultūros, kur abu sektoriai dalyvauja bendros vizijos kūrimo procese. Tai nėra tik rėmimas – tai bendradarbiavimas, kurio rezultatas yra gyvybinga, įtraukianti ir įkvėpta bendruomenė.

    Bet ką reiškia būti mecenatu šiandien, Lietuvoje? Ir kaip verslas gali ne tik gauti, bet ir duoti, vykdydamas mecenatystės veiklą? Kalbėjomės su žmogumi, kurio šeima ir verslas yra puikus pavyzdys, kaip mecenatystė gali tapti verslo, kultūros ir bendruomenės tilto dalimi – Aurelijumi Rusteika, kultūrinės mecenatystės vystytoju, įmonių grupės „Topo grupė“, valdančios didžiausią Lietuvoje namų elektronikos tinklą „Topo centras” įkūrėju, akcininku.

    Pokalbyje išgirsite:

    🔹 Mecenatystės vaidmuo kuriant ir stiprinant bendruomenių ryšius.
    🔹 Kodėl Lietuvoje dar neretai slepiamasi už verslų vardų, vykdant mecenatystės projektus?
    🔹 Rusteikų šeimos mecenatystės projektai.
    🔹 Kaip šeimos tradicijos ir vertybės gali formuoti verslo kultūrą ir mecenatystės veiklą?

    Tai puiki proga susimąstyti ne tik apie tai, kaip mecenatystė gali praturtinti jūsų verslą, bet ir kaip Jūs, kaip verslo lyderiai, galite praturtinti visuomenę. Pasiklausykite Aurelijaus Rusteikos.

  • 👥 Turbūt ne vienas pastebėjote lyg apdovanojimus gulančias valdybos nario pozicijas Linkedin socialiniame tinkle. Tačiau ar mūsų bendrovėse vyksta tikras pokytis, ar tai tik formalus valdybų įgalinimas? Ir nors atrodytų, jog Lietuva jau ne vienerius metus sukasi globalioje verslo aplinkoje, ne retai versluose sutinkame tik „makiažines valdybas“. Deja, šios valdybos gražiai atrodo tik ant popieriaus ir nekuria vertės verslui.

    🎙️ Tad šiandienos epizode pakalbinome turbūt ryškiausiai Lietuvos rinkoje apie valdybų vaidmenį kalbančią asmenybę – Orijaną Mašalę, nepriklausomą valdybų pirmininkę, turinčią net 18 metų vadovavimo patirtį ir šiuo metu užimančią valdybos pirmininkės pareigas VĮ Regitra, UAB „Švykai“, Civilinės aviacijos asociacijoje.

    Orijana pokalbyje atskleis, kodėl nepriklausomos valdybos turėtų tapti strategine kryptimi Lietuvos versluose bei kaip bendrovės, kurios ignoruoja šį aspektą, gali atsilikti atsiliepdamos į šiuolaikinio verslo iššūkius.

    Pokalbyje išgirsite:

    🔹 Nepriklausomų valdybų pranašumai – kodėl tai yra įrankis išjudinti „uždumblėjusias įmones“?

    🔹 Kada akcininkai gali tikėti pirmųjų rezultatų iš nepriklausomos valdybos?

    🔹 Kaip tinkamai pasirinkti valdybos narius ir kokios jų kompetencijos reikalingos?

    🔹 Koks yra valdybos pirmininko ir CEO santykis?

    🔹 Kaip nepriklausomos valdybos gali padėti sutaupyti ir kartu turėti stipriausius ekspertus strateginių sprendimų priėmime?

    🎧 Kviečiame klausytis ir žengti žingsnį strateginių pokyčių link.

  • 🔊 Naujausias verslo teisės naujienų pulso epizodas skirtas Jums: verslo lyderiams, investuotojams ir inovatoriams, kurie siekia būti ne tik informuoti, bet ir visada žingsniu priekyje teisinių aktualijų kelyje.

    Šis epizodas pasiūlys platų spektrą esminių temų:

    1: Nėra valdybos, kas dabar? Išsiaiškinsime akcininkų poziciją ir teisines pasekmes.
    2: ES kibernetinio saugumo direktyva: kaip pasiruošti?
    3: Adobe ir Figma sandoris konkurencijos teisės perspektyvoje.
    4: Kaip užtikrinti vartotojų teises tinkamai?
    5: Lietuvos Banko naujausius nurodymus fintech įmonėms
    6: 2023 m. pirmo pusmečio Baltijos šalių startuolių finansavimo analizė.
    7: Akcijų perleidimo subtilumai uždarosiose akcinėse bendrovėse.
    8: Muitinės taisyklių permainos

    Kviečiame klausytis!

  • 👥 „Your network is your net worth“. Vienas iš esminių sėkmės komponentų versle ir asmeniniame karjeros kelyje yra stiprus ir prasmingas network‘as. Nepaisant šios akivaizdžios tiesos, kiek daug iš mūsų iš tiesų skiria laiko savo socialiniam kapitalui stiprinti ir plėtoti?

    🔁 Ir nors gali atrodyti, jog network’o kūrimas yra tik apie skaičius. Tai yra menas, kuris reikalauja nuoširdumo, autentiškumo ir ilgalaikio įsipareigojimo. Tai ne tik apie tai, ką galite gauti, bet ir apie tai, ką galite pasiūlyti.

    Šio Prevence Podcast epizodo viešnia Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, filantropo Mariaus Jakulio Jason fondo vadovė ir „Taurus Wealth“ filantropijos ir švietimo projektų vadovė, apžvelgs:

    🔹 Intravertų privalumus formuojant ryšius „one on one“.
    🔹 Kaip susidoroti su baimėmis, kurios trukdo puoselėti network‘ą?
    🔹 Kodėl verta atnaujinti apleistus ryšius?
    🔹 Kaip nekelti nepamatuotų tikslų ir nesudegti networkin‘ant?
    🔹 Kodėl daugelis mano, kad filantropija yra tik pasiturinčiųjų privilegija, nors iš tiesų tai yra kultūrinis ir asmeninis įsipareigojimas.

  • Rinkodaros sprendimai ne visada turi būti brangūs – kartais jie slypi įmonės kultūroje.

    👩‍💻 Įsivaizduokite scenarijų, kuriame darbuotojas, atėjęs į darbo pokalbį, sako, kad „vienas dalykas, kuriuo galiu suteikti vertę šiai įmonei, yra tai, kad komunikuoju socialinėje medijoje“. Turbūt ne vienas darbdavys susižavėtų tokiu „a-player“ teiginiu. Šiandien visos progresyvios organizacijos supranta kokią didelę vertę gali suteikti darbuotojo asmeninis prekės ženklas ir ambasadorystė. Tačiau ar visi investuoja laiko, jog kultivuotų šį kultūrinį pradą visų pirma savo įmonių viduje? Kaip pasakoja mūsų svečias Karolis Rimkus, žinojimas, kaip ir kada komunikuoti, gali padėti išlošti ne tik employer branding‘e, tačiau ir ištikus komunikacijos krizei.

    🎙️ Naujausiame Prevence podkasto epizode su socialinių tinklų agentūros „Caption“ ir rinkodaros mokymų projekto „Venudu.lt“ vadovu Karoliu aptarsime:

    🔹 „LinkedIn“ vaidmenį ir baimės reguliariai komunikuoti fenomeną.
    🔹 „LinkedIn“ algoritminius niuansus bei engement‘o įtaką asmeniniam įvaizdžiui.
    🔹 Kokia turėtų būti įmonės rolė vystant darbdavio įvaizdį?
    🔹 „Caption“ agentūros plėtros istoriją ir iššūkius, su kuriais susiduriama būnant augančios įmonės vadovu

    Kviečiame pasiklausyti!

  • 🌐 Keletą metų atgal rizikos kapitalo rinkoje startuolių įverčiai ir investicijų mastas buvo pasiekęs nematytas aukštumas. Nors pastaruoju metu galime kalbėti apie įvykusią rinkos korekciją, tačiau įdomių šios rinkos vystymosi kampų – apstu. Tad šiame epizode diskutavome su ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondo „FIRSTPICK“ vadovaujančia partnere, įkūrėja Jone Vaitulevičiūte, iki gilumų išmanančia Baltijos startuolių rinkos specifiką.

    Jonė naujausiame epizode pasidalino įžvalgomis apie:

    🔹 dabartines rizikos kapitalo fondų nuotaikas ir rinkos tendencijas;
    🔹 pokyčius startuolių rinkoje ir jų vertinimuose bei kertinius „numbers driven“ startuolių privalumus;
    🔹 AI startuolių rinkos dabartinį paveikslą ir kaip šios rinkos augimui pamatai buvo padėti jau gerokai seniau;
    🔹 besikeičiantį požiūrį į fondų investicijas orientuotoms šalių gynybos stiprinimui;
    🔹 „FIRSTPICK“ vertybinę filosofiją bei kokiais kritiniais veiksniais vadovaujasi fondas priimdamas investicinius sprendimus.

    Kviečiame klausytis!

    🎥 Prevence Podcast filmuojame Workland Offices - pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvėse. Labai džiugu, kad Workland siūlo ne tik patį biurą, bet ir daugybę nuostabių erdvių ir paslaugų, tarp jų posėdžių sales su podcast įrašinėjimo įranga. Daugiau informacijos 👉 https://wrkland.com