Эпизоды
-
Německému kancléři Olafu Scholzovi se pod tlakem nepříznivé ekonomické situace země rozpadla vládní koalice. V únoru se budou konat předčasné volby a jejich výsledek je pro Českou republiku podle některých komentátorů podobně důležitý, jako výsledky voleb našich. Co schází německé ekonomice? Kdo bude pravděpodobně skládat novou německou vládu? A jak změny u sousedů pocítí čeští občané?
-
Ministr zahraničí Jan Lipavský v zatím největším rozhovoru od začátku vldní krize reflektuje odchod Pirátů z vlády a svůj odchod ze strany. "Byl to bolestný, ale dobrý krok," komentuje odchod ze strany. V premiérovém vydání podcastu Padni komu padni se ho Martin Bartkovský a Oliver Adámek ptají také na postoje k Izraeli, vývoj války na Ukrajině a Lipavského vlastní politickou budoucnost.
V podcastu také prozradil, že odchod z Pirátské strany oznámil nejprve veřejně, spolustraníkům to předtím neřekl. "S Ivanem Bartošem jsme se zatím nepotkali, ale bude na to muset dojít," říká Lipavský. Dále zdůrazňuje, že nebude převlékat stranický dres, ačkoli třeba s Markétou Pekarovou Adamovou si rozumí.
Ve vztahu k Rusku je dle něj Evropa v nevyhlášené hybridní válce. Zdůrazňuje, že zbytek světa vidí, jak válka Evropu oslabuje a vysává nejen její ekonomické zdroje. Je podle něj důležité, aby Západ Ukrajině zachoval možnost vybrat si svou orientaci a zapojit se do západních struktur.
Jak se dívá na Ukrajince v branné povinnosti, kteří zůstávají v Česku? Snažil se Lipavského někdo "koupit"? A v čem konkrétně dle něj Izrael porušuje mezinárodní právo? Nejen to se dozvíte v podcastu Padni komu padni. -
Пропущенные эпизоды?
-
Izrael zahájil pozemní operaci v jižním Libanonu. Po pagerových útocích a atentátech na čelní představitele teroristického hnutí Hizballáh tak jde o další eskalaci konfliktu v regionu. Proč Izrael vstoupil do Libanonu? Jakou roli v konfliktu hraje Írán? A hrozí situace přerůst ve větší válečný konflikt?
-
Nestandardní odvolání předsedy Pirátů Ivana Bartoše z postu Ministra pro místní rozvoj a digitalizaci rozpoutalo vládní krizi. Piráti si to vyložili jako vyhazov z vlády. Přehánějí, nebo Fiala Piráty skutečně vyhodil? A kdo Pirátskou stranu může ještě spasit? O tom mluví komentátoři Reflexu Martin Bartkovský, Martin Bryś a Oliver Adámek. Kolem vládní krize se okamžitě vyrojilo mnoho konspiračních teorií. Nejvíc jich vypouštějí sami Piráti, kteří jsou premiérovým rozhodnutím evidentně zaskočeni, a nemají tak u formulování svých vyjádření vůbec chladnou hlavu. Jestli se jim vyhazov Bartoše hodí jako záminka k vytouženému odchodu z vlády, tak není zcela jasné. Jasné není ani to, jestli a kam přestoupí ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Ten je snad ze všech Pirátů nejméně pirátský a zuby si na něj brousí nejedna strana. Nakonec by mohl z této krize vyjít jako jeden z vítězů, protože vzhledem k přetrvávajícím špatným volebním výsledkům není budoucnost Pirátské strany ve vysoké politice vůbec jistá. Kdo by je tam mohl udržet?
-
Krajské volby s velkým náskokem vyhrálo hnutí ANO, velký neúspěch naopak prožívají Piráti. Proč ANO tolik uspělo a čím bodovala Kateřina Konečná? A co teď bude s Ivanem Bartošem a Piráty vůbec? Toto téma rozebrali v podcastu Reflexu šéfredaktor Martin Bartkovský a redaktoři Oliver Adámek a Martin Brys.
-
Jedním z prvních míst, kde naplno udeřily letošní povodně, je Jeseník v Olomouckém kraji. V sobotu večer se tam vypravil reportér Reflexu Martin Bryś s fotografem. Nedlouho poté se všechny cesty do města i ven uzavřely a do Jeseníku se začala valit voda. Jak moc město povodeň zasáhla? Jak probíhala evakuace ze zatopeného centra města? A jak se dá fungovat, když jste odříznuti od světa?
-
Ve středu brzo ráno evropského času proběhla ostře sledovaná debata dvou prezidentských kandidátů Donalda Trumpa a Kamaly Harris. Jejich první mediální souboj ale skončil nečekanou nudou. Kdo z kandidátů lhal víc? Jak debatu zvládli moderátoři? A jak dojmy z televizní debaty mohou ovlivnit výsledek prezidentských voleb?
-
O tom, že internet je pro děti někdy nebezpečné prostředí, se mluví již dlouho. Nezřídka kdy se na různých seznamkách a fórech objevují sexuální predátoři, kteří se pod změněnou i vlastní identitou snaží z dětí vylákat sex či sexuálně laděné materiály. Čas od času se ale z lovce stane kořist. V nedávné době se objevila nová skupina lovců sexuálních predátorů. Jak si počíná, kde se organizuje a v čem je jejich jednání problematické, popisuje reportérka Reflexu Barbora Prchalová.
-
V Příčovech na Sedlčansku proběhlo minulou sobotu Vlastenecké setkání, na kterém se sešly hvězdy zdejší dezinformační scény a další tisíce lidí různých názorových proudů. Jak je to možné, že spolu na jednom místě vydrží komunisti, ortodoxní katolíci a fanoušci konspiračních teorií? To se vypravil zjistit reportér Reflexu Martin Bryś.
-
Děti a mladiství v čím dál větší míře pijí alkohol a berou drogy. U jejich chování jsou v tomto patrné rozdíly oproti starším generacím. Objevují se nové drogy a nové cesty k nim. Trendy se mění, ale závislých přibývá. Na to, jakým způsobem si dnešní mládež návykové látky opatřuje, s čím je kombinuje a jak se ze závislostí léčí, se podívala reportérka Reflexu Lenka Matoušková.
-
Minulý týden došlo k největší výměně vězňů mezi Ruskem a západními státy od konce studené války. Média ji označují jako vítězství pro Západ a triumf pro Putina. Mezi vyměněnými vězni jsou disidenti, špioni, děti i vrah. A na obou stranách své navrátilce vítaly hlavy států. Jak se taková výměna připravuje? Co budou dělat propuštění špioni? A jaký je to precedens do budoucna?
-
Vláda odložila schválení tří strategických dokumentů týkajících se Green dealu. Stalo se tak kvůli tomu, že si chce vláda prvně vyjasnit jejich konkrétní dopady na ekonomiku a domácnosti. Proč tyto dopady nebyly známé dříve, než jsme se zavázali opatření přijmout? A jak bude vypadat zelená ekonomika v praxi? I na tyto otázky odpovídá ekonomický komentátor Reflexu Pavel Páral.
-
Přestože nezastává už několik let žádnou funkci, pořád patří mezi nejcitovanější české politiky a díky sociálním sítím je každý den i sžíravým glosátorem dění ve světě i doma. A pořád někdo spekuluje, že by mohl založit novou politickou stranu. „Vsadil bych se, že nějaká strana vznikne, ale já můžu být jen jejím sympatizantem,“ říká Miroslav Kalousek (63), bývalý ministr financí a někdejší předseda KDU-ČSL a TOP 09.
-
Nasbírala šest cen Anděl, se svými hity dobyla nejen Itálii a přesto zůstává svá – bezprostřední, srdečná a nadšená pro hudbu. Zpěvačka Lenny po koncertě na Colours of Ostrava přišla vyprávět o své kariéře, životě v showbyznysu, tlaku očekávání v začátku kariéry i o tom, proč česky zpívá jen se svou matkou šansoniérkou Lenkou Filipovou a přítelem Marpem.
-
Letní olympijské hry se v Paříži konají již potřetí. Třikrát se uvažovalo i o pořádání her v Praze, a to na roky 1924, 1980 a 2016. Na rozdíl od francouzské metropole to ale nikdy nevyšlo. „Zabránily tomu zákulisní dohody, politické pletichy, nedostatek peněz, slabší příprava i málo kompetencí, aby se to dotáhlo do konce,“ říká redaktor Reflexu Martin Bryś, který v posledních týdnech toto téma pečlivě zkoumal.
-
Je to rok, co se poslankyně hnutí STAN Barbora Urbanová a majitelka PR agentury Michaela Studená rozhodly založit iniciativu Pod svícnem, která pomáhá obětem domácího a sexualizovaného násilí. Tehdy jim všichni říkali, že to téma nikoho moc nezajímá, že česká legislativa řeší problematiku dostatečně a že je to celé vlastně k ničemu. Dnes je podle průzkumu znají 2 miliony Čechů, hlásí se jim stovky obětí a ve Sněmovně právě prochází změna legislativy k domácímu násilí a přísněji se bude trestat i sexuální styk s dítětem. Nejen o tom si povídali na besedě na Reflex stage na Colours of Ostrava 2023. Pusťte si záznam celé debaty ve videu v úvodu článku.
-
Před dvěma lety vydala velký historický román Bílá Voda. Vznikal celých deset let a vzbudil obrovskou pozornost: nejen že zpracovává další bolestné trauma československých dějin, ale také vyšel v nevídaně vysokém nákladu 125 tisíc výtisků. Poslední den Colours rozzářila po strop nabitou stage Reflexu KATEŘINA TUČKOVÁ, jedna z nejoblíbenějších tuzemských spisovatelek, autorka Vyhnání Gerty Schnirch či Žítkovských bohyň.
-
Multižánrovou americkou zpěvačku, která žije už pomalu třicet let v České republice, pamětníci zaznamenali v kapele Liquid Harmony, šestnáct let s formací Monkey Business ji ovšem trvale zapsalo do srdcí nás všech. TONYA GRAVES přinesla lásku, fóry o Chantal Poullain i Tereze Černochové i své oblíbené téma menopauzy na stage Reflexu na Colours of Ostrava, kde posléze zavírala třetí den tři hodiny po půlnoci v nádherném šapitó New York stage. Podívejte se na diskusi s „paní Pusučau" v našem videu.
- Показать больше