Эпизоды
-
Kristýna Váchová vede v Air Bank tým Digitální platformy, který je interním parťákem týmu Produktů a inovací.
Core jejího týmu tvoří 6 UX a 2 UI designéři, kteří makají na tom, aby klienti Air Bank měli při interakci s bankou, co nejlepší zážitek.
https://www.youtube.com/watch?v=e56i-nw0w20&t=15s
Poslechněte si celý rozhovor a dozvíte se mj.
proč je teď tým součástí marketingu jaká jsou hlavní témata, na které se letos zaměřují co se Týně nejvíc povedlo a co naopak nepovedlo na jakých principech funguje její tým co ji naplňuje na její práci -
Leader v oblasti testování a Quality Engineeringu mění principy fungování
Když zakladatel Teseny Phil Royston minulý rok představil Teseňákům myšlenku, že by se mohli podílet na rozhodování a řízení firmy, reakce jeho kolegů byly smíšené. Po zavedení sebe-řídících principů do praxe se postupně podařilo názorně ukázat, jak by to celé mohlo fungovat a zapojit do řízení celých 30% Teseňáků.
Povídali jsme si s Test managery Sandrou Klaškovou a Jardou Novákem o tom, jak celou tu "transition" vnímají, jak se na ni podílí, co jim to přineslo apod. Dozvíte se taky, proč vznikl pracovní tým Becherovka :-D nebo jakými fázemi "přijetí" těch změn si Jarda prošel.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Radek Pazderka pracuje jako Team Lead pro AI v Roboauto a kromě toho, že je AI jeho pracovní náplní, neuronové sítě jsou i jeho koníčkem.
Kromě vlastního youtube kanálu se věnuje i soukromým projektům, které využívají AI pro zpracování obrazu a jedním z nich je třeba monitoring medvědů v brněnské ZOO.
Poslechněte si, jak se Radek rozpovídal o tom, jak AI simuluje lidské smysly, jaké to má praktické využití a proč sleduje zrovna brněnské medvědy.
-
V dnešním světě IT se očekává, že "cross-functional týmy" rychle přinesou obchodní hodnotu ve správné kvalitě. TMAP podporuje tento nový způsob práce na „vestavěné kvalitě“, která přesahuje pouhé testování.
Na toto téma jsme si povídali s Philem Roystonem, spoluzakladatelem Teseny.
Dozvíte se třeba to:
- jak se mění přístup od software testingu ke quality engineeringu,
- proč je dobře, že testeři méně testují a za kvalitu zodpovídá celý tým
- a proč je důležitější spolupráce a interakce lidí, než nástroje a procesy.
-
Povídali jsme si s Martinem Štěpánem, vedoucím odboru Komunikační Technologie a Security Operations a jeho kolegou Pavlem Endrle, který vede oddělení Security Services.
Probrali jsme, jaká témata jsou pro ně letos klíčová, jak přistupují k segmentaci sítě a bezpečnosti obecně, na jaké spoléhají technologie, jak mohou to řešení ovlivnit a spoustu dalšího.
Tak si to poslechněte a zjistíte, proč Martin svůj tým přirovnává k potrubí, jaký je Pavlův oblíbený nápoj a na co lákají nové kolegy.
-
Cesta do cloudu je nevyhnutelná součást budoucnosti většiny větších firem.
Používání již hotových cloudových aplikací je poměrně rozšířené. Spoustu firem přešlo z on-premise serverů do těch cloudových a postupně některé jednoduché aplikace migrují do cloudu. Jen málo firem se, ale pustilo do migrace složitých legacy systémů v takovém rozsahu, tak jako to udělal Vodafone. Migrují celofiremní datový sklad s 3500+ transformacemi, který poskytuje data pro téměř všechny procesy v českém Vodafonu.
Projekt Nucleus je tak jedním z největších migračních projektů Datové skladu do Google cloudu v Evropě.
Povídali jsme si s Pavlem Drozenem (Head of Technology Data Services aBI Chapter Lead) a Petrem Čípou (BI Cloud Developer) o tom, jak v rámci projektu Nucleus, migrují současný datový sklad postavený na Teradata do GCP.
Projekt je momentálně zhruba v polovině, přináší s sebou spoustu zajímavých výzev a podílí se na něm kromě odborníků z českého Vodafonu i kolegové napříč celou skupinou.
Chcete vědět víc? No tak si to poslechněte :-)
-
Z výzkumného projektu důležitým hráčem v oblasti autonomie. Brněnské Roboauto je inovátorem v mobilitě a robotice
Začali jako studentský projekt. Dnes parta zhruba 30 nadšenců v jejichž portfoliu najdete projekty nejen z oblasti vzdáleného a autonomního řízení, ale také computer vision, machine learning, zpracování obrazu pomocí AI.
Povídali jsme si s jejich CEO Jakubem Jůzou, který v Roboautu začal už při studiu, jako C++ vývojář a nyní vede firmu vstříc k růstu. Do roku 2030 chtějí pokořit 100 zaměstnanců.
Kubu doplnil kolega Štěpán Karásek, který je v Robouto od úplného začátku, kdy se parta nadšenců v rámci Artinu začala naplno věnovat vývoji autonomního robo auta. Dnes je z něho Team leader v oblasti teleoperací.
-
Jako interní software house mají volnost, důvěru a velkou zodpovědnost.
Když fungujete jako interní software house, máte se svým "zákazníkem" jiný vztah, než pokud jste externí dodavatel. To s sebou přináší řadu výhod, ale také spoustu nuancí, které je potřeba dobře korigovat.
O tom, jak se AISu daří balancovat své postavení dvorního dodavatele systémů pro Kooperativu a ČPP a zároveň neusnout na vavřínech jsme si povídali s jejich 2 jednateli Tomášem Hudcem a Petrem Cackou.
Probrali jsme také to:
💡 jak agilní transformace, která probíhá v pojišťovnách ovlivnila organizační strukturu v AISu,
💡 proč je potřeba zaměřit se na zpreciznění IT řemesla a posílit samostatnost týmů
💡 jak interně probíhá předávání know-how a jakou roli v tom hraje Neuron
💡 a proč mají pánové respekt z první, respektive druhé dodávky Neuronu, která je příští rok čeká.
Nabušená epizoda, kde Katka vlastně nebyla ani potřeba :-D prostě stojí za to si pustit.
-
Povídali jsme s IT manažery Liborem Častulíkem, Petrem Vitákem a Janou Jindrovou o tom, jak se v ČSOB Pojišťovně mění přístup k IT a jakou roli v tom hraje probíhající výměna core systému.
Dozvíte se víc o tom, proč mají týmy členěné do tzv. BDO (Business development and operations), jak jsou na tom technologicky, jakou zvolili cestu výměny core systému a jakým dalším projektům se budou letos věnovat.
A protože všichni tři momentálně doplňují své týmy, pobavili jsme se i o tom, v čem vnímají výhody a nevýhody práce u nich a co je jejich osobní motivací v práci.
-
Ve Vodafonu vedle sebe existují paralelně dva světy, ty velké transformační projekty, které jsou řízeny ve waterfallu a dynamičtější Digitál, kde už vyvíjí agilně.
Pomyslný můstek mezi těmito dvěma světy tvoří 140 členný tým Vaška Oškrdala, do kterého patří Analytici, Testeři, Release manažeři, Scrum masteři a Solution architekti.
Poslechněte si, jaké mají tyto týmy za sebou úspěchy, proč má Vašek v týmu tolik manažerek, jak probíhá agilní transformace a co budou nosná témata letošního roku?
-
EVP neboli Employee Value Proposition definuje unikátní hodnotu, kterou přináší firma zaměstnancům. Jedinečné atributy a výhody, které motivují stávající zaměstnance, aby ve firmě zůstali a zároveň lákají nové potenciální kolegy. Ve velkých mezinárodních firmách je EVP běžnou součástí HR strategie, avšak často je nastaveno globálně.
Přestože platí, že globální EVP je lepší než žádné EVP, je dobré si uvědomit, že to, co funguje/osloví zaměstnance v cizině, nemusí nutně oslovit lokální komunitu.
HR manažerka brněnského Honeywellu Markéta Dovrtělová a jejich PR Brand&Communication leader Petra Pacáková se podělily o svoje zkušenosti s nastavováním lokálních EVP, které následně doplnili ještě o regionální employer brandingovou kampaň.
Nechte se inspirovat :-)
-
Samman Technical Coaching se zaměřuje na to, jak vývojáři píší kód a jak to dělat lépe. Kombinuje přípravné hodiny (learning hours) s hodinami pracovními (ensemble working) a kromě technických znalostí řeší také efektivní způsob, jak pracovat v týmu, a tím dlouhodobě zlepšovat kvalitu a samotnou tvorbu kódu.
video: https://www.youtube.com/watch?v=5KaBTb8wh-c
Pozvali jsme si Jirku Koudelku a Paula Hrdinu z knowIT, kteří jsou prvními evangelisty této jedinečné učební metody v českém prostředí, aby nám o tom řekli více. O své zkušenosti se podělila také Monika Podborská, která má se svým týmem, za sebou už dva běhy Samman coachingu.
Chcete zjistit, jak můžou kluci pomoci naboostovat i váš vývojový tým? Ozvěte se jim a proberte to: https://knowit.cz/samman.html -
Direct už dávno není jen pojišťovna, pod skupinu Direct Family patří i Direct Auto, Fidoo nebo třeba Birne. Poměrně velká a různorodá skupina, kde data mají extrémní význam.
Honza Sekerka, nový Chief Data Officer v Directu, přináší nový - komplexnější - pohled na data. Data ho provází celou jeho kariérou a ví, že když se s nimi správně pracuje, můžou přispět ke spokojenějším klientům.
V rozhovoru s Honzou se dozvíte, jaké výzvy je v rámci sjednocování dat napříč skupinou čekají, na jakém tech stacku to postaví, jakou roli v tom všem hraje spokojenost zákazníků. Zjistíte taky to, jak se z majitele úspěšného startupu stal CDO :-).
-
Role Solution Architekta může být v různých firmách vnímána různě. V Air Bank je Solution Architekt v podstatě analytik se silnými technologickými a komunikačními znalostmi, který nemá rád rutinu.
Blíže jsme si o tom, na čem současný tým architektů pracuje, jaké musí mít znalosti a zkušenosti a jak to u nich funguje povídali se Solution Architektem Tomášem Trtílkem.
Dozvíte se mj., proč hledají dalšího do party, jaké zajímavé výzvy je v nejbližší době čekají. Jak funguje součinnost s kolegy z bezpečnosti a proč Tomáš oceňuje, že Solution architekti jsou v úzké komunikaci s byznysem od samého zrodu nových nápadů.
-
Podívali jsme se pod pokličku toho, jak to vypadá v oddělení architektury kybernetické bezpečnosti v Kooperativě.
Poslechněte si rozhovor s Petrem Hejdou, který je šéfem týmu architektů a dozvíte se mj. i to, proč je pro něj role "bezpečáka" posláním, proč podle něj architekt musí být hlavně diplomat a jak to se zabezpečením vypadá u něj doma?
-
V Yunex Traffic vyvíjí produkty pro řízení dopravy na křižovatkách, které pomáhají bezpečnější dopravě ve městech po celém světě.
Díky zavedení agilních principů do vývoje se jim podařilo zefektivnit plánování, lépe porozumět produktu a potřebám zákazníka, vizualizovat a eliminovat závislosti mezi jednotlivými produkty a hlavně být flexibilnější.
Poslechněte si rozhovor s Head Product Ownerem Tomášem Gavendou a Scrum Mastery Kristýnou a Pavolem. Dozvíte se, jak k agilitě přistupují, co jim v rámci jejich byznys kontextu funguje a co naopak ne a jak vnímají tu cestu transformace, kterou si v posledních 7 letech prošli.
#smitioTALK #smitio #yunextraffic #transformace
-
Ve zhruba 100 členném týmu Core IT dohlíží na to to, aby vše co je mezi Digitálními kanály (samoobsluhy, appky, atd. tedy to, co vidí zákazník) a sítí (tedy tam, kde komunikuje telefon ) fungovalo, jako po másle.
Starají se o provozní systém, CRM, billing, warehouse a spoustu dalšího. Šéf Core IT týmu, František Kožíšek je nejvíc pyšný na to, že se jim daří udržovat a aktualizovat ty systémy v nejnovějších verzích. Pár kostlivců tam ještě najdeme, ale usilovně pracují na tom, aby to vyčistili a vše běželo na nejnovějších verzích.
Poslechněte si, jaké velké projekty mají za sebou, s jakými technologiemi pracují, jak staví jeden z největších warehousů na Google Cloud ve střední Evropě a proč je Fanda rád, když se o nich nepíše na Mobilmánii:-)
#smitio #smitiotalk #recruitment #it
https://smitio.com/https://blog.smitio.com/
-
V brněnském Honeywellu najdete technologie, na které si jinde nesáhnete. Jsou totiž inovátorem v letecké dopravě. Velkou zásluhu na tom má právě tým Flight Controls, jeden z nejstarších týmů, ze kterého pochází i jejich současný generalní manažer Michal Závišek.
Povídali jsme si s Tomášem Langerem, který vede ve Flight Controls tým systémových inženýrů a jeho kolegy Ondrou Karasem a Pavlou Přichystalovou.
Pavla je v týmu už 17 let a má za sebou úspěšné projekty například pro Boeing 787 nebo Comac C919 a nyní se společně s Ondrou podílí na projektu Compact Fly By Wire - vývoj "mozku letadla" který slouží k softwarovému řízení.
Poslechněte si, co je po 17 letech na práci stále baví, jak se změnil přístup k projektům, jaká fáze projektu je největší adrenalin a co se někdy může pokazit.
#smitio #smitiotalk #recruitment #it
https://smitio.com/https://blog.smitio.com/
-
Když vyvíjíte klíčové systémy pro třetinu pojistného trhu v ČR, musíte počítat s tím, že se občas setkáte se staršími technologiemi. Při modernizaci techstacku je potom potřeba nepodléhat aktuálním trendům. Klíčová je stabilita a udržitelnost.
Povídali jsme si se Zdeňkem Peclinovským, který vede 4 vývojové týmy v pražské pobočce AISu nejen o současných, ale také minulých modernizacích, na kterých se se svými týmy podílel.
Probrali jsme taky, jaké jsou rozdíly mezi pražskou a brněnskou pobočkou, jak se jim spolupracuje s pojišťovnami a co je tento rok čeká za projekty.
#smitio #smitiotalk #recruitment #it
https://smitio.com/https://blog.smitio.com/
-
Zhruba sto členný tým Digitálního engineeringu pod vedením Jindry Kubáta je zodpovědný za veškeré aplikace, se kterými komunikují se zákazníci Vodafonu. Starají se tedy nejen o web, mobilní appku, voiceboty, chatboty, ale třeba i "APIčka" pro třetí strany.
Poslechněte si, jak Jindra vnímá svůj první rok ve Vodafonu. Jakse popral se svou misí rozšířit a stabilizovat tým, co ho mile překvapilo, s čím se naopak musel trochu poprat a jak jsou na tom s DevOps kulturou?
#smitio #smitiotalk #recruitment #it
https://smitio.com/https://blog.smitio.com/
- Показать больше