Эпизоды
-
Zuzana Kantorová je původem z Ostravy. Je to občanská, proromská aktivistka, textařka, scénáristka a performerka hledající post dramatické metody, kterými lze komunikovat současná eko sociální témata. Témata genderové rovnosti, klimatické a sociální spravedlnosti, práv zvířat a dalších vnímá jako celek, jako nerovnosti, které je třeba narovnat. Je toho názoru, že pokud bude naše společnost stát na principech útlaku a vykořisťování kohokoliv, nebude o ní možné mluvit jako o zdravé a fungující. Má za to, že nikomu by neměl být upírán přístup k čistému vzduchu a pitné vodě a nikdo by neměl mít možnost legálně prohlubovat klimatickou a sociální nespravedlnost z důvodu vlastního obohacování. Proto se v posledních letech účastní nejrůznějších klimatických hnutí.
-
Vlastimil Veselý je ředitelem Karlovarské agentury rozvoje podnikání (KARP), která vznikla v už roce 2009 proto, aby pomáhala v kraji rozvíjet podnikání. Jako jediná agentura tady podporuje a realizuje aktivity, jejichž cílem je podpora místního potenciálu za použití zavádění inovací, nových forem spolupráce, podpory vzdělávání a podpory budování lepších podmínek podnikatelského prostředí. Jak Veselý, jakožto člověk v první linii, vnímá podnikatelskou duši Karlovarska? Co soudí o lidech tady? A proč má pocit, že kulturní život tu není mrtvý?
-
Пропущенные эпизоды?
-
Průmysl 4.0 si zakládá na automatizaci a zapojování moderních technologií do výroby. Do strojírenských hal s ním přichází nejenom digitalizace, ale taky změna struktury a náplně práce zaměstnanců. A podstatně víc robotů. Ve automotive společnosti Valeo jsou budoucnosti otevření, vizí jejich rakovnického závodu je mít do roku 2026 na směně víc robotů než lidí a této realitě přizpůsobit celý proces výroby. V pokroku ale zatím nejsme tak daleko, aby roboti pracovali bez cizí pomoci, Valeo proto hledá inženýry a další šikovné lidi, kteří s roboty pod jednou střechou dokážou pracovat. V novém dílu podcastu Jobsession jsme si povídali s ředitelem závodu Jakubem Drahorádem.
-
Sever Čech vnímají mladí lidé většinou jako neobyvatelnou divočinu a často utíkají do Prahy nebo do zahraničí. Zdejší filantrop Martin Hausenblas ale pracuje v zastupitelstvu i mimo něj na tom, aby se sem šikovní lidé chtěli nejenom vracet, ale aby měl kraj pracovními příležitostmi i přírodou potenciál přitáhnout i lidi z jiných krajů. Jak se mu to daří? A co kraji chybí k tomu, aby se odrazil ode dna ušmudlaného od uhlí?
Martin Hausenblas je český politik, podnikatel a filantrop, od roku 2014 zastupitel města Ústí nad Labem. Angažuje se v mnoha organizacích, založil a financuje například Stipendijní fond Renesance na podporu studentů nebo absolventů vysokých škol v Ústeckém kraji se zájmem o studium v zahraničí. Zasadil se o záchranu ústeckého kina a kulturního prostoru Hraničář, kde jsme připravovali část našeho projektu a možná ho znáte i jako autora projektu Liftago. Procestoval celý svět a jeho aktuálně největším tématem je autonomní mobilita. -
Jan Vavřík je důkazem toho, že vystudovaná škola a diplom vás nelimitují v dělaní toho, co vás doopravdy baví. Jako inženýr zahradní architektury se dnes věnuje strategickému plánování a týmu manažerů v pražské pobočce Amazonu. „Je to od sebe daleko, ale na druhou stranu obě ty práce mají svůj řád a danou strukturu, což je u obou podobné,“ vysvětluje svou cestu od záhonů po nastavování dlouhodobých cílů v jednom z největších světových on-line obchodů.
-
Americký gigant Amazon máme v Česku už pátým rokem, vlastní web s koncovkou .cz ale zatím chybí. Připravuje se? Kdo dnes vyřizuje naše české objednávky a odkud putují? A je vůbec možné se se svým zbožím mezi online prodávající dostat? V novém díle podcastu Jobsession se snad Kuba Ouvín dozví odpovědi na všechny tyhle otázky. A vy taky.