Эпизоды
-
Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke Párkányi Gáborral, a Mertcontrol Hungary Kft. ügyvezető igazgatójával, és Kiss Péterrel, a Magyar Gabonafeldolgozók, Takarmánygyártók és Kereskedők Szövetségének elnökével arról beszélgetnek, hogy miként tároljuk helyesen a gabonát.🛠️
A podcast beszélgetésen többek között ezeket a kérdéseket is megvitatják:
- Milyen tárolási problémák merülnek fel leggyakrabban, hogyan lehet ezeket megelőzni/kezelni?
- Mik a kitárolás legfontosabb szabályai?
- Mire figyeljen oda a gazdálkodó? -
Idén februártól közel 70 agrár- és vidékfejlesztési pályázatot hirdet meg az agrártárca. Ennek révén a kis-, közepes és nagygazdaságok számára egyaránt lehetőség nyílik arra, hogy reagáljanak az elmúlt évek gazdasági-piaci változásaira.
Papp Zsolt és Győrffy Balázs beszélgetnek a rendelkezésre álló uniós forrásokról és azok felhasználási lehetőségeiről! -
Пропущенные эпизоды?
-
Befejeződtek az aratási munkálatok. A jó termés idén alacsony felvásárlási árakkal párosul.
A Szóvetés legújabb adásában dr. Feldman Zsolt mezőgazdaságért felelős államtitkár és Petőházi Tamással, a kamara országos szántóföldi növénytermesztési és beszállítóipari osztályelnökével beszélget arról, hogy mindez milyen hatással lesz a szántóföldi növénytermesztésre. -
Tartson Győrffy Balázzsal, a NAK elnökével és Éder Tamással, a NAK élelmiszeriparért felelős országos alelnökével, akik a Szóvetés legújabb adásában az élelmiszeripart érintő legaktuálisabb kérdésekről beszélgetnek.
Tudja meg, hogy miként hatott az árstop a szektorra és ismerje meg a kiterjesztett gyártói felelősségvállalás (EPR) várható következményeit! -
A magyar gazdálkodók 90%-át érinti az ukrán gabona körüli témakör.
De hogyan is alakult ki a probléma és mit eredményezett? Milyen megoldási lehetőségek vannak kilátásban? Mire számíthatunk a jövőben? Győrffy Balázs, a kamara elnöke, a szervezet szakmai főigazgató-helyettesével, Papp Gergellyel az ukrán gabona által okozott problémákat és lehetőségeket járja körbe.
Kövesse be a csatornát és írja meg kommentben, hogy milyen témákról szeretne hallani. -
Hazánk – több uniós országgal ellentétben – időben, 2021 végén benyújtotta a 2023-27-ig terjedő időszak agrár-élelmiszeripari támogatásait magában foglaló KAP Stratégiai Tervet. Mik a következő lépések, mikorra várható a Terv jóváhagyása? Miben változik a támogatáspolitika? Ezekre és más izgalmas kérdésekre kerestük a választ Feldman Zsolttal, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkárával a Szóvetés podcast legújabb epizódjában. Tartsanak velünk!
-
Az erdészekre sokan az erdők ellenségeként tekintenek, pedig munkájuk nélkülözhetetlen erdeink fennmaradásához, bővüléséhez. Szakértelem, erkölcs, összetartozás – a Szóvetés podcast legújabb epizódjában Kiss Lászlóval, az Országos Erdészeti Egyesület elnökével beszélgettünk a szakma múltjáról, jelenéről és jövőjéről.
-
A rendszerváltás óta a kezdeti néhány ezerről 300 ezer hektárra nőtt a biogazdálkodásba bevont terület hazákban. A magyar biogazdálkodás – a Biokultúra Egyesület jóvoltából – a kezdetek óta a régi tagállamokban is alkalmazott előírásokkal összeegyeztethető szabványokat alkotott. Erről is beszélgettünk a Szóvetés podcast legújabb epizódjában Roszík Péterrel, a magyar biogazdálkodás egyik meghatározó alakjával, a Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. ügyvezetőjével, a Magyar Biokultúra Szövetség alelnökével.
-
Európa-szerte probléma a gazdálkodók utánpótlásának hiánya. Magyarországon a 40 év alatti gazdák aránya mindössze 18%, míg a 65 év felettieké ennek a duplája. Weisz Miklóssal, az Agrya – Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetségének társelnökével erről, illetve a családon belüli gazdaságátadás megkönnyítéséről beszélgettünk a Szóvetés podcast legújabb epizódjában.
-
A BREXIT után az Egyesült Királyságba exportáló magyar vállalkozások is új kihívásokkal szembesülnek. A Magyarországról az EK-ba menő áruk 40%-a agrár és élelmiszeripari termék, a cégek többsége úgy látja, hogy a jövőben is meg tud maradni ezen a piacon. A Szóvetés podcastben Szabó Kristóffal, a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nzrt. vezérigazgatójával beszélgettünk erről és általánosságban az exportlehetőségekről.
-
A zöldfelület-gazdálkodás az esztétikai hatáson túl a települések lakosságának jobb életfeltételeit is biztosítja, a közegészségügyet is szolgálja. Az ágazatban egyre nagyobb szerepet kapnak a hazai szereplők. A Szóvetés podcast legújabb epizódjában erről is beszélgettünk Lukács Zoltánnal, a Magyar Faápolók Egyesületének elnökével, a NAK Dísznövény Alosztályának vezetőjével.
-
Komoly kihívásokkal kell szembenézniük az állattartóknak: a drasztikusan dráguló takarmányok, a koronavírus-járvány negatív hatásai, az állattenyésztés és a húsfogyasztás elleni alaptalan „sötétzöld” lobbi mind-mind nehezíti a munkájukat. A tenyészállat-előállítóknál erre még rátesznek egy-egy lapáttal a szabályozási és ellenőrzési problémák, hiányosságok. A Szóvetés podcast legújabb epizódjában ezekről a témákról beszélgettem Süle Katalinnal, a NAK általános alelnökével, akit most inkább mint húsmarhatenyészőt faggattam.
-
A gyógynövény-ágazatban a jelenleg mintegy 40 százalékot kitevő termesztést erősítenék a vadon termő növények gyűjtésével szemben; emellett a feldolgozást is érdemes lenne fokozni, illetve 10-15 fajra fókuszálni. A Szóvetés podcast legújabb epizódjában erről is beszélgettünk Czirbus Zoltánnal, a Gyógynövény Szövetség és Terméktanács elnökével, aki azt is elárulta, hogy a most divatos levendula nem feltétlenül a legjobb irány.
- Показать больше