Bölümler

  • Звідки береться українське народне прислівʼя, Бачиш кадрового офіцера — бий в ніс!? Як відомо, достатньо розвинена технологія практично не відрізняється від магії. Де магію шукають кадрові офіцери Збройних Сил України? Чому вони її не знаходять? Свині та їх трюфелі на посадках української сигнальної розвідки. Сьогодні будемо говорити про високі технології, обробку цифрових сигналів, апаратне продовження моделі безпеки нульової довіри. Інколи доводиться подивитись нібито згори, щоб гарно розгледіти, що лежить в землі.В тому числі, два слова про FPGA технологію та її роль в Україні.

  • Поки в Україні триває війна, корпоративні лобісти від американської радіорозвідки, на чолі з акторами Аштоном Кучером та Демі Мур, знов пробують спід тишка протягнути крізь Європарламент тотальне стеження в усіх популярних чат-програмах. Якщо цей закон приймуть, то Інтернет зміниться для нас назавжди. Для нас, але не політиків, держслужбовців, лобістів: ті навмисне виключили себе зі списку. І навіть якщо тобі особисто “нема чого приховувати” від влади, ми гарантуємо: ворожі агенти та хакери обовʼязково отримають цей ресурс разом із можновладцями. Що спільного в ізраїльських безпекових стартапів, акторів Голлівуду та жорстоких авторитарних режимів?📄 Jacob R. Appelbaum — Communication in a world of pervasive surveillance https://research.tue.nl/en/publications/communication-in-a-world-of-pervasive-surveillance-sources-and-me📱 Інструкція до MTE від Google https://googleprojectzero.blogspot.com/2023/11/first-handset-with-mte-on-market.html

  • Eksik bölüm mü var?

    Akışı yenilemek için buraya tıklayın.

  • Аналітики їм заздрили, політичні писаки їх боялися, а вони зі своїми віртуальними агентами йшли війною проти похибки. Що якби ви ваша улюблена балакуча голова давала аналіз по вашій команді? В цьому спеціальному випуску ми покажемо ШІ, який ми тренували останні декілька місяців; це демонстрація нашої методології обчислювального дискурс-аналізу. Повний цикл: від збору, збагачення та математичного моделювання текстів — до постановки гіпотез, з озвучкою!

  • Як то кажуть, найкращі роки нашого життя – студентські! Не так багато відомо про шахраїв з академічного середовища, яким неодноразово вдалось очолити найбільш престижні університети світу, отруїти все, до чого вони могли б дотикнутись. Дослідницькі інтриги Гарвардів цього світу, Український шлях та майбутнє української науки — в сьогоднішньому епізоді Чорнозему.Джерела: https://gist.github.com/tucnak/364d5046ee601f5de5ed788125a3cab4

  • Людей поділяють на дві групи: ті, хто будує мости та ті, хто їх не будує. Варто памʼятати, що ми належимо до другої категорії. І нас багато. Як кажуть вусаті позери в масках, ми — легіон. Легіон кого? Вітаємо у клубі любителів полоскотати комп'ютер. Цей клуб побудовано на границі людської свободи. Там, де закінчуються ігри та починається сравжнє зло. І взагалі, що за жовту сечу пʼють хакери на усіх тих заходах?... Відповідь на це та інші запитання — в сьогоднішньому епізоді Чорнозему.

  • Хто б міг подумати що наступними у черзі проти банківських карток опиняться центральні банки? Бджоли проти меду, і цього разу вони обіцяють нам свободу? Опенсорс проект GNU Taler у якості першої “дорослої” цифрової валюти центрального банку вже стоїть на шляху до завоювання Єврозони в рамках пілотного проєкту Єврокомісісії NGI Taler! Що фахівці Національного банку Швейцарії розгледіли в цій технології? Ми підготували для вас короткий екскурс, аналіз архітектури (з діаграмами!) та демонстрацію інтерфейсу оплати.

  • Два світи зіткнулись: чому сектор машинного навчання захопив пильну увагу американської контррозвідки? В цьому епізоді ми проаналізуємо передумови, обставини, наслідки недавніх подій коло-й-навколо OpenAI, розробника ChatGPT. Зокрема спробуємо розібратися яку роль у цьому зіграли представники груп-адептів машинної етики, пояснимо чому ці організації виглядають, говорять та діють саме так і ніяк інакше, пошукаємо де у цій історії ховаються афери минулого.

  • Ми постійно чуємо що в Україні велика концентрація технологічного таланту, але наскільки це відповідає дійсності? Спробуємо оцінити як держава дивиться на технологічних геніїв, і як запит на технологічну інновацію таємно призводить до приниження людської гідності. Чи можливий в Україні такий собі суто український Palantir?

  • Оточена, але не зломлена: зустрічаєш дівчинку, приміряєш її сльози, і щось вони тобі не личать. А їй вони в самий раз! Самотність лунає з багатьох кутків, хоч і потребує прагматичного ставлення, іноді й ввічливого уникнення чужих справ. Це створює для кожного із нас ризик, адже у спілкуванні ми завжди ризикуємо образити ті чи інші рамки приватного. Як утримати інтимну таємницю дотримуючись усіх заходів конспірації? Зберегти контроль над власним недоліком, і не залишитися на самоті. В оточенні великої кількості людей — не стати жертвою найсокровеннішого.

  • Розвідники плакали, контррозвідники сміялися, проте жоден не залишився байдужим. Нам вдалося узагальнити деякі засади оперативної роботи дітей Гарбо та його "онуків"— віртуальних та штучних агентів, що стали невідʼємною складовою контррозвідувальних заходів.Дехто подейкує, що на сьогоднішній день глобалізація та цифровізація звели нанівець усю методологію віртуальних агентів, адже кожна реальна людина в дійсності має унікальний цифровий слід, що може бути виміряний ворогом за допомогою сигнальної розвідки. Ба більше, могло би здаватися, що сучасний розвідник може досягти бажаного результату навіть за відсутності передових технічних засобів ведення розвідки; наприклад, шляхом аналізу відкритих джерел.На жаль, ця позиція не витримується в загальному випадку.Досвід шахраїв вчить нас: найбільш небезпечне переконання людини полягає в тому, що та чи інша афера нібито занадто стара чи примітивна, щоб хтось міг на неї купитися. Психологічні операції вдало експлуатують цю особливість людської психіки як інструмент введення суспільства в оману, але важливо памʼятати, що кінцевою метою психологічної операції може бути що завгодно, подекуди й безпосередній збір ворожих сигналів!

    Наші соц-ки:
    🐦 X-Twitter: https://twitter.com/chornosemme
    📸 Inst: https://www.instagram.com/chornosemme/
    ✈️ Telegram: https://t.me/chornosemme

    Посилання:

    Про Гарбо та Араселі
    Коротка історія (іспанською): https://www.elespanol.com/quincemil/articulos/cultura/araceli-gonzalez-la-espia-gallega-que-engano-a-hitler

    операція "Нептун" під загрозою: https://english.elpais.com/elpais/2016/10/03/inenglish/1475487934_810719.html

    Контррозвідка та її прикраси:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Counterintelligence
    https://en.wikipedia.org/wiki/Fourth_Army_(United_Kingdom)
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_Army
    https://ghostarmy.org/about/the-3133rd-signal-service-company/
    https://www.rogerlapin.co.uk/famous-magicians/the-war-magician-jasper-maskelyne/
    https://en.wikipedia.org/wiki/Double-Cross_System

    Богиня сексу вітчизняної розвідки:
    https://naspravdi.today/uk/2021/04/03/bohyni-seksu-vitchyznianoi-rozvidky/

    НЛО:
    https://paglen.studio/2023/05/10/palladium-variation-4/