Bölümler
-
Що таке канон і як він може впливати на наш вибір та формування культурного смаку? Чому важливо інституційно підтримувати нашу культуру за кордоном та як український канон почуває себе серед світового? Розбирались у новому епізоді Невігласки, присвяченому літературі як важливому напрямку творення культури, а відповідно і її політик.
До розмови запросили Остапа Українця, українського письменника, перекладача, засновника та автора YouTube-каналу “Твоя підпільна гуманітарка”, де через лекції, інтерв'ю, дискусії обговорюють важливі теми в розрізі гуманітарних наук. Також він вже заснував однойменне видавництво. З весни 2024 року є військовослужбовцем.
-
Залишися у грі й грати за своїми правилами – чи не найголовніший меседж цього епізоду. У ньому Невігласка поспілкувалася Євгеном Лапіним, театральним режисером, освітянином, культурологом, психологом і аналітиком.
Багато говорили про культуру та спільний намір у розрізі культурних політик, чому важливо формувати асиметричні відповіді на культурну агресію росії, як залежність людини від базових потреб впливає на розвиток культури та як “грати в ігри” в суспільстві й не бути при цьому жертвою.
Приєднуйтесь до мисленнєвого діалогу з Невігласкою в культурних політиках України. Останній епізод подкасту, але нескінченний простір для роздумів!
-
Eksik bölüm mü var?
-
Чому культура не може бути поза політикою, чому Заходу все ще складно об’єктивно оцінювати російську культуру, як ми можемо впливати на формування глобальних культурних політик та ще багато інших зовнішньокультурних питань озвучили в новому епізоді Невігласки.
Спілкувались із Тетяною Філевською, креативною директоркою “Українського інституту”, артменеджеркою, кураторкою, дослідницею українського авангарду та творчості Казимира Малевича.
-
Досліджувати невідомі простори через сучасне мистецтво, як його розуміти та перетворити на спосіб мислення.
Цього разу до діалогу запросили Ксенію Малих, кураторку та мистецтвознавицю, керівницю дослідницької платформи PinchukArtCentre, співзасновницю OK Projects та артцентру Closer, менеджерку українського павільйону на 58-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва.
Крім того, вона доклала руку до появи курсу мистецтва для 1-4 класів Всеукраїнської школи онлайн від Міносвіти, а зараз викладає в демократичній школі “Майбутні”. Тож не оминули й тему освіти в мистецтві й навпаки.
-
Що відбувається з культурними політиками в секторі освіти дітей та підлітків і чи доходять туди культурні політики взагалі? Щоб не гадати, поговорили з акторкою, режисеркою театру, провайдеркою театральної педагогіки, кураторкою мистецького напрямку освіти у демократичній школі “Майбутні” Любою Макаровою.
Під час розмови торкнулися багатьох аспектів у розрізі “освіта-культура” та як це взаємодіє між собою. Маленький спойлер: точково – все не так і погано, а загалом – є куди рости. А щоб почути всю глибину розмови – вмикайтесь у новий епізод подкасту Невігласки в культурних політиках України.
-
Яка динаміка розвитку культурних політик в Україні, де зараз наша культурна стратегія, чому культура говорить з бізнесом різними мовами та де у цій взаємодії перебуває держава. І коло питань нового епізоду на цьому не є вичерпним, адже Невігласка спілкувалась із Галиною Григоренко, культурною менеджеркою, засновницею проєкту Open Opera Ukraine, членкинею правління Коаліції дієвців культури.
Крім того, пані Галина довгий час працювали у держсекторі та була головою Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, заступницею міністра культури. А наразі є експерткою з узгодження політик у проєкті RES-POL.
P.S.: після запису епізоду Галину Григоренко знову покликали на держслужбу, в команду нинішнього міністра.
-
Про культуру, яка стає інструментом досягнення цілей, як має відбуватися взаємодія між споживачем культури та творцем, чому важливо мати динамічну ідентичність. Говорили з докторкою філософських наук, професоркою кафедри української філософії та культури Київського національного університету ім. Т. Шевченка Наталією Кривдою.
Також пані Наталія є академічною директоркою програм MBA Edinburgh Business School. З 2014 року вона головна експертка групи “Культура” Реанімаційного пакета реформ, з 2018-го експертка Українського культурного фонду, а цьогоріч її обрали головою наглядової ради фонду. Тож розмова видалась філософською та різнобічною. Вмикайтесь, щоб приєднатись до роздумів.
-
Продовжуємо підтримувати важливий дискурс щодо культурних політик.
У 5 епізоді подкасту поспілкувалися із дослідницею й кураторкою, співзасновницею громадської організації “Інша освіта”, співзасновницею та керуючою партнеркою в агенції proto produkciia, співзасновницею карпатської резиденції “Хата майстерня”, галереї “Асортиментна кімната” та медіа про мистецтво Post Impreza, Альоною Каравай.
Говорили про усвідомлене суспільство, медіа і культуру, проблеми з фаховою освітою та інші важливі речі сучасного культурного простору України.
-
Чи можна уявити культурні політики без соціології? У 3 епізоді подкасту Невігласки говоримо з Аллою Петренко-Лисак, кандидаткою соціологічних наук, доценткою кафедри галузевої соціології в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка.
Даємо відповідь, що таке культурні політики з погляду соціології, розмірковуємо про мультикультуралізм і культурний діалог, а ще про культурний капітал, суспільну суб'єктність та низку інших тригерних моментів. Вмикайтесь, буде цікаво!
-
У другому епізоді подкасту Невігласки разом із Володимиром Воробеєм говоримо про культуру та економіку, якісні дослідження суспільства для впровадження культурних політик, проєкт RES-POL та багато іншого.
Володимир Воробей – бізнес-консультант, директор агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks, член наглядової ради Українського культурного фонду та інноваційного центру в Івано-Франківську Promprylad.Renovation.
-
У культурних політиках, як і в житті, хтось любить ходити по прокладених доріжках, хтось набирається сміливості і проторює їх там, де ще не ступала жодна нога. Яким шляхом краще рухатись намагалась розібратись і Невігласка.
Спільно з драйвером сучасного танцю в Україні Олександром Маншиліним обговорювала зокрема, чи можна між поняттями “культура” та “політики” поставити знак дорівнює, чому “політика” і “політики” – це про різні речі, та чи на користь втручання культурних політик у творчий процес.