Bölümler
-
Останній епізод першого сезону реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн» записувати у теплій компанії, зі слухачами й слухачками наживо та у майже рідному Промприладі в Івано-Франківську, де й зародилась ідея аудіопроєкту про підприємництво. Ярослав Назар згадав всі розмови, які були впродовж сезону, а Поліна Дудченко поділилась, як експертні поради про командотворення, маркетинг, влаштування фінансових та бізнес-процесів вплинули на її кав’ярню Prostir Coffee та крамницю українських крафтових товарів «Спільне».
Людмила Крижановська, керівниця фонду Промприлад, експертка з міжнародного фандрейзингу, та Антоніна Носко, експертка з фінансів, поділились як бачать зміни зі свого, фахового, боку. Спойлер: зміни суттєві. Завдяки питанням аудиторії, дізнались, що найбільше Поліна хоче рости у фінансовому плані, щоб розвивати власну справу, а от делегування та «гончарне коло» трошки зачекають.
Подкаст створили Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США. Ходіть слухати останній епізод на подкаст-платформи Radio SKOVORODA та YouTube-канал Промприладу.
-
Десятий епізод реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн» ми записали у Києві – чим ближче до завершення сезону, тим масштабніше! Ярослав Назар та Поліна Дудченко говорять про масштабування і франчайзинг з Мирославою Козачук, СЕО Franchise Group та трендсетеркою франчайзингу в Україні. Мирослава розповідає про франшизу з обох сторін: як засновникам бізнесу стати франчайзерами і як підготувати власну справу до масштабування, а що потрібно знати про франшизу тим, хто хоче почати підприємницьку діяльність як франчайзі. Також у цьому епізоді Поліна Дудченко розсекретила, що у Prostir Coffee вже була франшиза у Херсоні. Чому цей досвід був не дуже вдалий та до чого тут нью-йоркський триптих, слухайте на подкаст-платформах.
Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Eksik bölüm mü var?
-
У дев’ятому епізоді реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн» знову говоримо про гроші. Про гранти, кому й коли вони потрібні та який їхній позитивний вплив на бізнес розпитуємо у Людмили Крижанівської, експертки з міжнародного партнерства та фандрейзингу та керівниці Фонду Промприлад. До слова, магазин крафтової української продукції «Спільне» Поліни Дудченко відкрився саме завдяки отриманому гранту!
Де шукати донорів? Як презентувати свій проєкт? Скільки чекати на відповідь та скільки чекати на кошти? Що робити, якщо почули «ні»? Як будують відносини між донором та грантодавцем? «Під час подачі грантової заявки варто враховувати фактор часу. Є донори, які відповідають за 2 місяці, є ті, які за 10. Якщо вам гроші потрібні на завтра, то краще їх не планувати в грантову заявку». Ярослав Назар допомагає структурувати розмову та виокремити прикладне. Якщо хочете отримати грант, то зазирайте на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts, а також на YouTube-канал Промприладу, щоб дізнатись як!
Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Ніхто не зробить краще за мене. Це почасти переслідує керівників, ускладнюючи делегування та розширення команди. Командотворення та культура як управлінський інструмент – тема восьмого епізоду реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн», який обов'язково потрібно послухати, якщо ви звикли «все сам» або «все сама». Експертка, яка знає, як творяться команди та як знаходяться саме ваші люди – Юлія Гречка, CEO Grechka HR Consulting.
З початку подкасту Поліна Дудченко вже розширила команду Prostir Coffee та магазину крафтових українських продуктів «Спільне», взявши до неї двох людей. І не зупинятиметься. Як шукати нових членів команди за цінностями? Що потрібно зробити, щоб команда переймала культуру, яку засновники закладали в бізнес? Як мотивувати команду розвиватися? Як відпускати людей? Ідеальна команда існує? Ярослав Назар вже давно став частинкою «Простору» та «Спільного», цього епізоду це лиш підтвердилось. Слухайте, щоб розвиватись без страху, на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts, а також на YouTube-каналі Промприладу.
Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Тільки вчора записали розмову, а сьогодні вже запрошуємо вас її послухати! Як працювати з фінансами та чому засновники бізнесу не повинні відмовлятися від зарплати, говоримо у сьомому епізоді реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн» з Антоніною Носко, яка навчає бізнеси фінансовій грамотності та lean підходу.
Поліна Дудченко вже майже не стоїть за касою у кав’ярні Prostir Coffee та в магазині крафтових українських продуктів «Спільне», а також не боїться делегувати. Наступний рівень – зрозуміти, скільки є коштів та як ними управляти. Обговорили чим загрожує відсутність фінансової моделі, які дані треба виносити в табличку та як їх структурувати, а також чи можна це робити власноруч, чи обов’язково необхідна фахова допомога. Без запитань та підсумків від ведучого Ярослав Назар не впорались би. Чекаємо вас на гарячий епізод тільки з подкаст-печі на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts, а також на YouTube-каналі Промприладу.
Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Поліна Дудченко продовжує розвивати власну справу в прямому етері. З кожним епізодом реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн» її кав’ярня Prostir Coffee та крамниця крафтових українських продуктів «Спільне» підсилюються в різних бізнес-аспектах. Шостий епізод – про маркетинг, який донесе цінність того, що ви робите до аудиторії, для якої ви це робите. Експерткою у створенні бренду та його комунікації є Анастасія Маркова, яка очолювала стратегічний відділ у Banda, а також працювала з Приватом, Моно, Пром, OLX, GoodWine та іншими масштабними гравцями українського ринку.
Що має бути першим: продукт чи бренд? Як зрозуміти свого клієнта та його інтереси? Чому не варто витрачати всі гроші світу на рекламу? У чому підприємець має розібратись самостійно, а для чого потрібно збирати команду? Ярослав Назар відповідальний за влучні питання та мудрі підсумки. Будуємо успішну власну справу на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts, а також на YouTube-каналі Промприладу.
Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Візія, місія і стратегія – поняття, які часто озвучують в теорії й набагато рідше використовують у реальному житті. П’ятий епізод реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн», де ми проходимо всі етапи становлення й розвитку власної справи, саме про те, як не лише написати бізнес-цілі на аркуші, а як їх втілювати. Поліна Дудченко і Ярослав Назар приїхали в Київ, щоб отримати консультацію зі стратегії бізнесу в Андрія Миронюка, засновника стратегічного консалтингу Myroniuk Consulting.
Як розвивати бізнес і як підприємцю зрозуміти, куди рухатись? Чи повинна команда долучатись до формулювання візії та стратегії? Чому не всі цілі мають бути про гроші? Як можна виміряти досягнуте? Не виключено, що після цього епізоду Prostir Coffee і крамниця українських продуктів «Спільне» з’являться у вашому місті. Навідалися б? Незабаром буде можливість прийти у «Спільне» онлайн, а на можливість послухати подкаст очікувати не треба. Ходіть на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts, а також зазирайте на YouTube-канал Промприладу. Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Бізнес має бути клієнтоорієнтованим, а отже, його засновники мають спілкуватися з тими, хто купує їхні продукти та послуги. Це не просто і хвилююче, але ми маємо можливість прожити моменти клієнтських інтерв’ю разом із Поліною Дудченко у нашому реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн». У четвертому епізоді маємо почергово трьох гостей, Ірину, Яріка та Олю, які є постійними клієнтами Prostir Coffee та крамниці українських продуктів «Спільне». Що їм подобається, які товари почасти купують, де хотіли б дізнаватись про асортимент, чи замовляли б онлайн – на їхньому прикладі ми склали список важливих запитань, які ви також зможете використати у розмові вже з краще: зі своїми клієнтами!
Найголовніше у будь-якій справі – душа, тобто ті емоції й цінності, які ваша аудиторія отримує разом з товарами. Тому розмови – не сухе опитування, а справжні живі історії про весільний букет, місцеві ринки, тонко порізаний мацик, коцик і авоську, які можна взяти в оренду, а також велику силу людського зв’язку. Ярослав Назар допомагає виокремити всі інсайти та зберегти їх для подальшого впровадження. Беріть квитки до Франківська, підписуйтесь на телеграм-канал Поліни й зазирайте на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts, а також на YouTube-каналі Промприладу. Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Третя серія нашого реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн» вже на платформах! Говоримо про те, як працювати з клієнтами – з теперішніми, з можливими майбутніми та навіть з тими, хто обирає конкурентів! Як завжди, робимо це наживо з Поліною Дудченко та її Prostir Coffee та крамницею українських продуктів «Спільне». Наша експертка у цьому епізоді – Оксана Крикун, яка має величезний досвід роботи у продакт менеджменті й знає про клієнтів навіть більше за них. Оксана каже, що клієнт – це основа бізнесу. На момент запису епізоду Поліна збирала відгуки від тих, хто приходить у крамницю й кав’ярню, усно. Оксана порадила, як це автоматизувати й систематизувати, а також, як розвивати клієнтоорієнтованість у працівників. Ярослав Назар скромно називає себе голосом наратора за кадром, однак він підсумовує всі важливі проговорені правила, тому готуйтесь нотувати.
Безкоштовна, але безцінна інформація, вже на SoundCloud, Spotify, YouTube, Apple та Google Podcasts. Гайда слухати! Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Я хочу розвивати свій бізнес, але як? У другій серії нашого з Промприладом реаліті-подкасту «Бізнес і попкорн» складаємо план, який рухатиме вперед вашу власну справу. Не самі, а з допомогою бізнес-коуча та керівниці Центру Нової Економіки Промприладу Іванни Погребняк. Робимо це на прикладі Поліни Дудченко, засновниці Prostir Coffee та крамниці українських продуктів «Спільне». Але з дієвими методами, які допоможуть кожному та кожній.
Завдання бізнес-коуча не давати готовий рецепт, а ставити влучні питання, адже відповіді підприємець має дати сам. Поліна визначила, що їй важливо популяризувати українське, відокремити бренд від себе, а також розширити команду, щоб мати трохи часу на себе. Знайомо, еге ж? Ведучий подкасту Ярослав Назар підсумовує обговорення та структурує тези, що стануть у нагоді. Тому беріть ручку й блокнот чи відкривайте нотатки в телефоні та гайда слухати другу серію на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts. Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.
-
Такого на Radio SKOVORODA ще не було! Вітайте перший подкаст – реаліті-шоу від Промприладу «Бізнес і попкорн»! Ми разом із підприємцями з Херсону Поліною та Костею пройдемо весь шлях побудови власного бізнесу. Вони – співзасновники бренду «Херсонська кава» та мережі кав’ярень Prostir Coffee. З початком повномасштабного вторгнення Поліна і Костя приїхали до Івано-Франківська, де роблять те, що вміють найкраще – каву та бізнес. Також у них є тримісячний бізнес-малюк – крамниця українських продуктів «Спільне», де ми й зустрілись наживо.
У першому епізоді знайомимось із героями, а далі запрошуємо експертів та експерток та говоримо про те, як бізнесу подолати виклики та рухатись вгору. Модерує історію ведучий Ярослав Назар. Як управляти всім водночас та працювати 25/7 знає кожний і кожна, хто започатковував свою справу. Разом з героями пропрацюємо найболючіші аспекти сучасного малого бізнесу: мікроменеджмент процесів, важкість делегування й побудову бренду. Спостерігати за бізнес-історією, що пишеться наживо, можна на SoundCloud, Spotify, Apple та Google Podcasts, Spotify. Подкаст створюють Radio SKOVORODA та Фонд Промприлад за підтримки Державного департаменту США. Думки, результати та висновки, висловлені тут, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Державного департаменту США.