Bölümler
-
Šajā epizodē pie mums ciemojās Marina Petrakova, sertificēta audiologopēde un agrīnās attīstības logopēde, jaunuzņēmuma @VREACH līdzdibinātāja un vadītāja, kā arī, nu jau bijusī, @Riga TechGirls līdzradītāja.
Aprunājāmies par to - kas investoriem patīk ideju "pitchos", ko viņi sagaida, kā saņemt investīcijas un kāda tipa investīcijas ir ilgstpējīgas, kā sagatavot savu ķermeni prezentācijām un kas palīdz atgūt balsi pirms prezentācijas.
-
Šajā epizodē Sigvards Krongorns, medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmuma “CastPrint” līdzdibinātājs, padalījās ar savu ceļu līdz idejas realizēšanai, produkta testēšanu, sadarbību veidošanu ar medicīnas iestādēm un savām vērtīgākajām atziņām no dalības ideju pitchos.
-
Eksik bölüm mü var?
-
Jaunākajā podkāsta epizodē sarunājāmies ar Arni Blūmfeldu, uzņēmuma ERST izpilddirektoru, par to - kā veidot ilgtermiņa attiecības ar klientiem, kā būt par vadītāju draugam/iem un kā pārliecināt investoru par savu ideju.
Epizodes video versija pieejama LU SBI facebook lapā un audio versija ir pieejama straumēšanas vietnē Spotify. -
Šoreiz pie mums podkāstā viesojās divas dāmas no zinātnes nozares, kuras kopā veiksmīgi attīsta uzņēmumu “Smart Packaging” - Rūta Ozola-Davidāne un Solvita Kostjukova. Uzņēmuma vadītājas dalījās ar saviem idejas realizēšanas soļiem, kā viņas uzsāka darbu, kā arī pastāstīja - kāpēc ir svarīgi jau idejas izpētes procesā runāt par savu ideju un organizēt intervijas ar klientiem. Viņas dalījās arī ar galvenajiem izaicinājumiem un tajā pašā laikā ar ieguvumiem strādājot pie idejas, kas risina globālu problēmu.
-
Šajā “Biznesa ledlauži” epizodē pie mums viesojās Kristaps Cīrulis. Kristaps ir ļoti interesants sarunu biedrs, kurš izstrādā dizainu produktiem un zīmoliem, kas ir ceļā uz ilgtspējīgāku risinājumu.
Mēs aprunājiem par zīmola nozīmi, par to vai uzņēmumiem, kuri pat ir agrīnā stadijā, būtu vēlams pašiem izstrādāt sava zīmola dizainu, uz kādiem jautājumiem ir jāatbild uzņēmējam pirms viņš tiekas ar dizaineri un kādas lieliskas platformas var izmantot, lai smeltos iedvesmu sava zīmola dizainam.
Epizodes video versija pieejama LU SBI facebook lapā un audio versija ir pieejama straumēšanas vietnē Spotify. -
Šajā epziode pie mums ciemos bija Artūrs Kostins, uzņēmuma “Altero” līdzīpašnieks un vadītājs, kurš ir iekļauts 2021. gada Forbes 40 under 40 sarakstā.
Sarunā Artūrs padalījās ar to, kāds bija viņa ceļš līdz “Altero”, kāda ir viņa uzņēmuma kultūra un kādam nevajdzētu būt uzņēmuma vadītājām. Runājām arī par to, kā veidot veiksmīgu sadarbību ar investoriem un no kā viņam ir nācies atteikties, lai izveidotu veiksmīgu uzņēmumu.
Podkāsta video versija pieejama LU SBI facebook lapā. -
Šajā epizodē mums bija iespēja aprunāties ar radošās industrijas pārstāvi, vides, kāzu un pasākumu dekoratori, grāmatas “Svinam” autori un ļoti harizmātisku sievieti - Baibu Prinduli-Renci.
Noklausies un uzzini - kāds bija Baibas ceļš līdz viņas profesijai, kā viņa nodod savas radošās idejas komandai un kā jaunie talanti varētu sociālos mēdijus izmantot savā labā.
Epizodes noslēgumā Baiba dalās ieteikumiem tiem, kas vēlas sevi attīstīt tieši šajā profesijā.
-
Šī gada pirmo epizodi atklāja Dāvids Svēte, komerciālā nekustamā īpašuma izpilddirektors uzņēmumā AVERY, Biznesa inkubatora programmas absolvents un viens no uzņēmuma Baltic Landlords dibinātājiem.
Sarunā aprunājāmies par Dāvida ikdienas ieradumiem un kā tie viņam ir palīdzējuši pietuvoties daudz tuvāk tai dzīvei, par kuru viņš sapņoja jau 14 gadu vecumā. Dāvids arī padalījās ar savu pieredzi Biznesa inkubatora programmā un kā tieši tikšanās ar mentoriem programmas ietvaros palīdzēja ievirzīties pareizajās sliedēs un realizēt ideju. -
Šoreiz pie mums ciemojās Kārlis Jonāss, dizaina sprintu vadītājs.
Kārlis palīdz uzņēmumiem pārbaudīt produktu un pakalpojumu idejas agrīnā stadijā, izmantojot dizaina sprinta pieeju. Kārlis ir palīdzējis arī mūsu Biznesa inkubatora komandām radīt pārdomātākus risinājumus.
Šajā sarunā aprunājāmies par to, kas tad īsti ir dizaina domāšana un sprints un vai starp šiem terminiem mēs varam likt vienādības zīmi. Uzzinājām arī, kā dizaina domāšanas pieeja un dizaina sprints var palīdzēt jaunuzņēmējiem attīstīties un nonākt pie jaunām idejām.
Sarunas nobeigumā aprunājāmies par solo-uzņēmējdarbību un Kārlis padalījās ar saviem 3 padomiem jaunajiem uzņēmējiem. -
Šoreiz uz sarunu aicinājām mūsu ilggadējos atbalstītājus - “LMT Retail and Logistics” pārstāvi Rinaldu Kalniņu un uzņēmuma "Pedersen and Partners" globālo partneri un finanšu tehnoloģijas prakses grupas vadītāju Evitu Luni.
Sarunā aprunājāmies par mecenātismu, atbalstu jaunajām komandām un vispār kādēļ šāds atbalsts ir nepieciešams.
Šī ir īpaša podkāsta sērija, jo ar decembra sākumu esam uzsākuši mecenātu kampaņu, aicinot atbalstīt gan inkubatoru, gan mūsu komandas. Ja arī tu vēlies iesaistīties un kļūt par inkubatora mecenātu, ieskaties šeit: ziedot.lu.lv/kampana/atbalsts-lu-studentu-biznesa-inkubatora-8-sezonai. -
Kārlis Kivlenieks ir viens no “Baltic No-Coders” kopienas dibinātājiem, vecākais eksperts Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubatorā un Demola Latvia fasilitators.
Šajā epizodē uzzināsi, kas ir no-code risinājums un kā tev tas var palīdzēt realizēt biznesa ideju bez programmētāja palīdzības. Kārlis arī padalīsies, kādi būtu viņa pirmie trīs soļi, uzsākot idejas realizēšanu un kādas biznesa ideju tēmas šobrīd ir aktuālas un pieprasītas pasaulē. -
Pie mums šoreiz podkāstā viesojās Julia Belkina un Katya Yachmeneva, kuras kopā ir izveidojušas uzņēmumu - EASYPOT - uz abonēšanu balstītu augu iepirkšanās platformu. Viņas ir ļoti sirsnīgas, radošas un uzņēmīgas dāmas, kuras kopā ir dibinājušas veselus divus uzņēmumus.
Šajā sarunā aprunājāmies par to, cik svarīgi ir parādīt ne tikai savu produktu sociālajos mēdijos, bet arī cilvēkus, kas aiz tā stāv. Viņas dalījās arī ar savu pieredzi, kā izveidot atbalstošu kopienu un kādas bija galvenās grūtības attīstot e-komercijas uzņēmumu. -
Šoreiz "Biznesa ledlauži" podkāstā ciemojās Maksims Sičs, uzņēmuma AG Capital Biznesa attīstības vadītājs.
Maksims ir finanšu konsultants, kurš palīdz uzņēmumiem attīstīt biznesu un uzlabot finanšu rezultātus. Šajā epizodē runāsim par to, kāpēc jauuzņēmējam ir svarīgi būt finansiāli izglītotam un kādās situācijas, tas var būt ļoti noderīgi. Kā arī, Maksims pastāstīs vairāk par budžetēšanu un padalīties ar ļoti vērtīgiem padomiem!
-
Šajā podkāsta “Biznesa ledlauži” sērijā tev būs iespēja iepazīties ar Ernesta Jenava, Edurio līdzīpašnieka, pieredzi veidojot uzņēmumu izglītības nozarē.
Runāsim arī par to, kā ir veidot sadarbību ar Anglijas skolām, kur var iegūt finansējumu un vai tiešām bez programmēšanas iemaņām nevar izveidot gatavu produktu. -
Madara Mickeviča ir transformācijas un intuīcijas koučs ar augstāko izglītību politoloģijā un teoloģijā, šobrīd ceļā uz maģistra grādu supervīzijā. Madara ir arī uzņēmēja, viņa jau astoņus gadus attīsta savu rodošo rotu zīmolu “Crown me”, kā arī strādā sociālās uzņēmējdarbības sfērā, vada uzņēmumu centrs sevii un ir esi/ projekta autore.
Šajā sarunā aprunāsimies par un ap koučingu uzņēmējdarbības un ikdienas darba vidē, kā koučings var palīdzēt attīstīt savu uzņēmumu vai realizēt kādu projektu, kā arī iegūsim nelielu ieskatu koučinga sesijā. Madara dalīsies arī ar ļoti efektīviem paņēmieniem, kā sasniegt izvirzītos mērķus, kā noskaņot sevi darbam, kas sagādā grūtības un līdz galam nepatīk un kā pielāgoties strauji notiekošām pārmaiņām. -
Dāvis ir uzņēmuma “Avenei” dibinātājs un vadītājs. Profesionāls BMX freestyle braucējs un treneris, kurš ir izveidojis Baltic BMX skolu bērniem un jauniešiem. Dāvis ir arī uzstādijis Ginesa rekordu, nobraucot 263 metrus uz priekšējā BMX riteņa.
Šajā epizodē aprunājāmies par to, kādi ir ieguvumi, iesaistot klientus nākamo produktu veidošanā, kā uzņēmums “Avenei” nonāca Rimi saldētavās, cik liela nozīme ir produkta iepakojumam un kādi ir Dāvja trīs padomi jaunajiem uzņēmējiem. -
Inta Buša ir mārketinga aģentūras BSMS vadītāja, podkāsta Tirgziņu Tērzes moderatore un RSU pasniedzēja, kurai patīk izkāpt no savas komforta zonas un iesaistīties jaunos - izaicinošos projektos. Šajā epizodē klausies vai uzņēmuma vadītājam būtu jābūt arī sava produkta/pakalpojuma vēstnesim sociālajos mēdijus un vai uzņēmumam būtu jāseko līdzi mārketinga tendencēm. Uzzināsi arī kur meklēt mārketinga tendences laikā, kad informācija visapkārt ir ļoti daudz un kādas varētu būt nākotnes mārketinga tendences.
Epizodes nobeigumā aprunāsimies par brainstorming metodi jeb prāta vētru, kāpēc to ir vērtīgi pielietot arī savā uzņēmumā un kā to efektīvi novadīt.
Lai uzzinātu vairāk par mārketinga tendencēm un nozares aktualitātēm, klausies jauno BSMS aģentūras veidoto iknedēļas podkāstu - Tirgziņu Tērzes.
-
Zigurds Uldriķis ir podcasta Biznesa Ledlauži aizsācējs un moderators, kā arī uzņēmuma deg.lv īpašnieks un viens no četriem uzņēmuma Repairo.eu vadītājiem.
Šajā epizodē runāsim par to kā tika izveidota Repairo.eu komanda, cik liela nozīme tajai ir uzņēmuma attīstībā un kādus digitālos rīkus ir iespēja izmantot, lai efektīvāk sasniegtu izvirzītos mērķus. Aprunāsimies arī par Zigurda ieguvumiem veidojot podcastu un esot daļai no LU Biznesa inkubatora komandas.
Nepalaid garām epizodes noslēgumu kurā Zigurds dalīsies ar trīs vērtīgiem ieteikumiem jaunajiem uzņēmējiem. -
Andris K. Bērziņš ir Latvijas startup vides investors un veterāns, TechHub Riga un TechChill dibinātājs un Change Ventures partneris.
Šīs sarunas laikā runāsim par biznesa idejām vai tās ir pašas svarīgākās uzņēmuma veidošanās procesā, vai var novērtēt, kad ideja vairs nav aktuāla un kā no idejas nokļūt līdz investīcijai. Runāsim arī par to, kas veido ideālu komandu. Epizodes noslēgumā, kā ierasts, dzirdēsiet Andra 3 ieteikumus jaunajiem uzņēmējiem. -
Gvido Bajārs ir uzņēmuma "VeloSock" dibinātājs un vadītājs. Viņš ir nācis klajā ar inovatīvu produktu - velosipēda pārvalku.
Šajā "Biznesa ledlauži" epizodē noskaidrosi, kā "VeloSock" iekaroja savu vietu zem saules, kas bija tas, kas palīdzēja vai apgrūtināja inovatīvā produkta virzīšanu tirgū un kā tika piesaistītas investīcijas. No Gvido dzirdēsi arī trīs ieteikumus jaunajiem uzņēmējiem!
Podkāstu vada Zigurds Uldriķis. - Daha fazla göster