Bölümler
-
Trzy kontynenty, pięć krajów — Sonia Wędrychowicz niewątpliwie jest globtrotterką, ale przede wszystkim ekspertką ds. transformacji cyfrowej w biznesie. Pracowała w Malezji, Indiach, Singapurze, Indonezji, od roku jest partnerką w McKinsey & Company w Dubaju. Doświadczenie zdobyte w krajach Azji sprawiło, że zaczęła z większym dystansem postrzegać zarówno trudności, jak i sukcesy. Tinie Sobocińskiej opowiada o tym, skąd czerpie inspiracje i energię do działania, od kogo najwięcej się uczy i jak w kryzysie znaleźć szansę. Leaders. What’s NextPosłuchaj więcej podcastów na Voice House ► https://bit.ly/Leaders_VHObserwuj nas w social media:LinkedIn ► https://www.linkedin.com/company/voicehouse/ Instagram ► https://www.instagram.com/voicehousepodcast/ Twitter ► https://twitter.com/voice_house Facebook ► https://www.facebook.com/voicehousepodcast Tina Sobocińska ► LinkedIn https://www.linkedin.com/in/tinasobocinska/ Uwielbiasz podcasty? Słuchać, tworzyć, produkować, wszystko naraz? Zapisz się na newsletter Voice House o świecie podcastingu ► https://bit.ly/newsletterVoiceHouse Masz pomysł na rozmowę? Napisz ► [email protected] -
Gdy rosną koszty energii, a recesja dotyka kolejnych sektorów gospodarki, zarządzanie firmą, która dostarcza ciepło do miast, stanowi nie lada wyzwanie. Magdalena Bezulska, prezes zarządu Veolia term, stawia im czoło ze świadomością, że pracuje w branży elektroenergetycznej - strategicznej w czasach „czarnych labędzi”.W najnowszym odcinku podcastu "Leaders. What's next?" dzieli się przemyśleniami na temat zarządzania zespołem w trudnych czasach, opowiada też, jak radzi sobie ze stresem i jakie narzędzia stosuje, aby pozostać skutecznym liderem w trudnych sytuacjach. Na podcast zaprasza jego Autorka, Tina Sobocińska. Posłuchaj więcej podcastów na Voice House ► https://bit.ly/Leaders_VH
Obserwuj nas w social media:LinkedIn ► https://www.linkedin.com/company/voicehouse/ Instagram ► https://www.instagram.com/voicehousepodcast/ Twitter ► https://twitter.com/voice_house Facebook ► https://www.facebook.com/voicehousepodcast Tina Sobocińska ► LinkedIn https://www.linkedin.com/in/tinasobocinska/ Uwielbiasz podcasty? Słuchać, tworzyć, produkować, wszystko naraz? Zapisz się na newsletter Voice House o świecie podcastingu ► https://bit.ly/newsletterVoiceHouse Masz pomysł na rozmowę? Napisz ► [email protected]
-
Eksik bölüm mü var?
-
Recesja to trudny czas dla wielu firm i liderów. Niepewność, zmienność, wywracanie planów — w takich okolicznościach nietrudno o wypalenie. - W obecnych czasach kluczowym wyzwaniem dla lidera jest utrzymanie w dobrym zdrowiu psychicznym siebie i pracowników — uważa Artur Nowak-Gocławski, prezes zarządu Grupy ANG, która działa w branży kredytów hipotecznych.
W rozmowie z Tiną Sobocińską i Jarosławem Kuźniarem Artur Nowak-Gocławski podkreśla, że zwłaszcza teraz w przedsiębiorczości ważny jest solidaryzm, odpowiedzialność i wrażliwość. - Dawniej uważano, że biznes musi być twardy, skuteczny, efektywny. No i mamy świat, jaki mamy — mówi w podcaście "Leaders. What's next?". Opowiada o karmieniu wrażliwości sztuką, o drogocennym dystansie, jaki daje mu sport, a także o dzieleniu się w czasach kryzysu.
-
Recesja i kryzys to wyzwanie, choć stanowią nieuniknione elementy każdej gospodarki. Jednak przy odpowiednim nastawieniu i strategiach można z powodzeniem przejść przez te trudne czasy. Kluczem do radzenia sobie z zawirowaniami na rynku jest szczerość - uważa Łukasz Szymula, Country Manager Poland & CEE w Tradedoubler Polska. Ważne, aby zachować przejrzystość wobec pracowników i wyjaśnić sytuację, w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo. To buduje zaufanie i pomaga utrzymać silne relacje nawet w trudnych czasach.
Czy w czasach kryzysu jest w firmach miejsce na 6-godzinny dzień pracy? Dlaczego dywersyfikacja biznesu może być sposobem na recesję? W jakich sytuacjach sprawdza się odwrócony mentoring? O tym z Łukaszem Szymulą rozmawiają Tina Sobocińska i Jarosław Kuźniar.
-
Jeszcze niedawno głównymi trendami na rynku pracy były tzw. great resignation i quiet quitting. Great resignation, czyli wielka rezygnacja, oznaczała masowe odejścia z pracy. Quiet quitting z kolei to rezygnacja z idei robienia w pracy więcej niż jest to wymagane.
Wydaje się jednak, że w obliczu recesji te zjawiska odchodzą w przeszłość - teraz firmy zmagają się z kurczącymi się zamówieniami i ograniczeniami finansowymi. To chwila trudna nie tylko dla pracowników, ale też dla liderów, moment weryfikacji wartości i kierunku działania. Ale kryzysy mają to do siebie, że mijają, pozostają jednak wrażenia dotyczące tego, jak sobie z nimi poradziliśmy.
Jaką strategię na kryzys ma Izabella Wiley, General Manager w A+E Networks? Na rozmowę zaprasza autorka podcastu Tina Sobocińska.
-
W czasach, gdy czarne łabędzie, czyli nieprzewidywalne wydarzenia, łączą się w stada, wiele osób z nadzieją spogląda na liderów. Oczekują wskazówek do działania, przywództwa i opanowania w trudnej sytuacji. Liderzy jednak też czują się czasem zagubieni, a nawet osamotnieni. Skąd czerpią siły do działania? Jak dbają o siebie, by mądrze zadbać o swoje zespoły? Gdzie szukają wiedzy i inspiracji?
O tym wszystkim w nowej serii Leaders. What's next?, poświęconej liderom, rozmawiają Tina Sobocińska, Jarosław Kuźniar oraz zaproszeni przez nich Goście. W premierowym odcinku o swoich doświadczeniach opowiada Przemek Gdański, prezes BNP Paribas Polska.
-
Nie podejmuje żadnych decyzji, dostosowuje się do kalendarza pracowników, nie zaprasza gości do swojego gabinetu, bo go nie ma, a jego głównym zadaniem jest dbanie o to, aby wszyscy czuli się jak we wspaniałym miejscu pracy - tak rolę szefa postrzega Radek Matuszewski, który już od kilku lat wdraża tę kulturę zarządzania w Groupe SEB Polska i zauważa, że takie rozwiązanie sprawdza się w dobie tzw. Great Resignation, czyli trendu ekonomicznego, w którym pracownicy masowo rezygnują z pracy.
I choć nadciągająca recesja zaczyna być odczuwalna również w jego branży, czyli sprzedaży małego AGD, również na to ma swój sposób. Zdaniem Radka Matuszewskiego, najskuteczniejszą strategią będzie skromność i partyzanckość, czyli walka z okolicznościami za pomocą posiadanych środków. W co inwestować w czasach kryzysu? Czy zwolnienia są dobrym rozwiązaniem na trudne czasy? Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu "Case Study" z cyklu rozmów o trendzie The Great Resignation. Zapraszają Tina Sobocińska i Jarosław Kuźniar, a gościem drugiego odcinka serii jest Radek Matuszewski.
-
Szczerość i autentyczność to najważniejsze cechy lidera, które pozwalają na zbudowanie dobrej relacji z pracownikami - uważa Ewa Mittelstaedt, CEO Monday Group. To procentuje zwłaszcza w sytuacjach, kiedy branżę dotyka kryzys i potrzeba trudnych decyzji, żeby firma mogła działać.
O tym, dlaczego trzeba być zawsze gotowym na zmianę, czy recesja na rynku to dobry czas na testowanie nowych rozwiązań i o tym, jak dbać o pracowników bez zapominania o klientach, z Ewą Mittelstaedt rozmawiają Tina Sobocińska i Jarosław Kuźniar.
To pierwszy odcinek nowej serii podcastów: Case study: the Great Resignation
-
Historia sukcesu wielu firm z listy magazynu Forbes rozpoczęła się od odrzucenia stereotypowego myślenia o przedsiębiorczości. Dotyczy to również postrzegania osób z neuroróżnorodnością. Ich niestandardowe spojrzenie na problemy i kreatywność potrafią stanowić o przewadze konkurencyjnej w świecie biznesowym.
Małgorzata Pietraszewska, Head of People w firmie technologicznej 10Clouds opowiada w podcaście „Case Study: Praca Hybrydowa” o tym, jak otwartość na neuroróżnorodność przekłada się ułatwianie rozwoju pracowników. Wyjaśnia też, na czym polegał audyt firmy pod względem dostosowania miejsca pracy do potrzeb osób z neuroróżnorodnością.
-
Jeszcze niedawno firmy stawały przed wyzwaniem, jakim było zjawisko Great Resignation. Teraz mierzą się z kryzysem i towarzyszącą mu niepewnością, tzw. Great Unknown. To chwila, w której firma testuje swoje wartości. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że reputacja wypracowana w trudnym czasie będzie towarzyszyć firmie również wtedy, gdy kryzys się skończy. Jak zadbać o pracowników i liderów w obliczu nadciągających czarnych chmur? Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu Tiny Sobocińskiej i Jarosława Kuźniara "Case Study: Praca Hybrydowa".
-
Eksperci przekonują, że recesja jest nieunikniona. Doświadczenia poprzednich lat pokazały, że podejmując decyzje biznesowe w obliczu kryzysu, nie warto chodzić na skróty. Czy obniżanie wynagrodzeń jest dobrą decyzją? Jakie rozwiązania warto rozważyć?
W najnowszym odcinku podcastu "Case study: Praca hybrydowa" Tina Sobocińska przygląda się danym z rynku pracy w Polsce szukając odpowiedzi na pytanie: czy mamy jeszcze do czynienia z Great Resignation czy już z Great Recession? Posłuchajcie!
-
Pandemia, wojna w Ukrainie i krążące nad gospodarką widmo recesji to realia, z którymi w ostatnich latach mierzy się biznes. Czy w tej sytuacji firmy stać na inwestowanie w kulturę organizacyjną? A może jasno zdefiniowane wartości, budujące zaangażowanie pracowników są dziś receptą na przetrwanie?
W najnowszym odcinku podcastu „Case Study: Praca Hybrydowa” Michał Leman, dyrektor zarządzający w firmie FlixBus mówi, jak można budować wartości i "miękkie" standardy w międzynarodowej korporacji, czemu po pandemii zmienił się model pracy oraz dlaczego warto regularnie badać satysfakcję pracowników. Do wysłuchania audycji zapraszają hości: Tina Sobocińska i Jarosław Kuźniar.
-
Culture Book - jeden dokument o wielu mocach. Pozwala nie tylko zorientować się, czego możemy się spodziewać podczas współpracy z firmą, której dotyczy, ale też przyciągnąć odpowiednich kandydatów, którzy te wartości podzielają. Culture Book stworzyliśmy również w Kuźniar Media, a do jego opracowania zainspirowała nas Tina Sobocińska, autorka podcastu "Case Study: Praca Hybrydowa". Jakie ma znaczenie dla organizacji? Dlaczego warto nazwać wartości, przyświecające działaniu firmy? Posłuchaj felietonu Tiny Sobocińskiej!
-
Rodzaj i długość spotkań, praca zdalna lub jej brak, a nawet styl pisania maili służbowych — te i wiele innych elementów składa się na kulturę organizacyjną firm i korporacji. Jej jasne zakomunikowanie pozwala zatrudniać kandydatów, które podzielają wartości firmy i łatwiej odnajdą się w nowym środowisku, a potencjalnym klientom i kontrahentom pomaga podjąć decyzję o współpracy. Dlatego rośnie znaczenie Culture Booków, które opowiadają o wizji i wartościach, przyświecających działalności firmy. O kulturze organizacyjnej w „Case Study: Praca Hybrydowa” rozmawiają Tina Sobocińska, Jarosław Kuźniar i gość podcastu: Katarzyna Konieczna z Top Employers Institute.
-
Workation kojarzy się z freelancerami, którzy wysyłają maile spod palmy. Coraz więcej firm jednak sięga po ten rodzaj pracy, która mocno integruje zespoły i podnosi stopień identyfikacji z pracodawcą. Skąd i jak pracować, by zadbać o dobrostan uczestników workation? O swoich doświadczeniach i wynikach badań w najnowszym odcinku „Case Study: Praca Hybrydowa” opowiadają Aleksandra Paszkiewicz, Head of People w Netguru, oraz Maciej Gałecki — CEO BlueRank. Rozmowę prowadzą Tina Sobocińska i Jarosław Kuźniar.
-
A gdyby tak każdy weekend był długi, a tydzień pracy trwał cztery dni? Jak by to wpłynęło na produktywność i zadowolenie z życia wśród pracowników? Postanowili to sprawdzić szefowie firmy A4BEE, którzy - jak na startup technologiczny przystało - chcieli zderzyć teoretyczne rozważania z rzeczywistością. Wyniki 9-miesięcznego eksperymentu przedstawili w obszernym raporcie, który w podcaście "Case Study: Praca Hybrydowa" omawiają Karolina Marzantowicz, COG A4BEE oraz autorzy podcastu Tina Sobocińska i Jarosław Kuźniar.
Link do raportu: https://a4bee.com/4days-work-week/
-
Czy workation jest dla każdego? Ile w tej formie pracy jest wakacji, a ile zadań zawodowych? Jak to wypośrodkować, by nie mieć wyrzutów sumienia? W jakich warunkach będziemy pracować? Warto zadać sobie te pytania, zanim wyruszymy na taką wyprawę - zaoszczędzimy sobie stresu, a współpracownikom frustracji. O czym jeszcze pomyśleć przed workation? Mówi o tym Tina Sobocińska, autorka podcastu "Case Study: Praca Hybrydowa".
-
4-dniowy tydzień pracy to model biznesowy, a nie benefit dla pracownika - przekonuje Tina Sobocińska, autorka podcastu "Case Study: Praca hybrydowa". Czy taki system pracy może być odpowiedzią na rosnące koszty życia i prowadzenia biznesu, wynikające z inflacji? Posłuchaj felietonu Tiny Sobocińskiej, a jeśli chcesz dowiedzieć się, jak 4-dniowy tydzień działa w praktyce, posłuchaj odcinka podcastu pt. "Czterodniowy tydzień pracy – tak czy nie?"
-
Workation brzmi jak bajka: człowiek siedzi pod palmą z laptopem na kolanach, a przed sobą ma piasek i morze. Czy da się połączyć te dwie rzeczywistości - służbową i wakacyjną? Joannie Chabrowskiej, rozmówczyni Tiny Sobocińskiej i Jarosława Kuźniara, świetnie to wychodzi. Musiała jednak wypracować sobie zasady działania, by się nie... przepracować. Jak nie wpaść w pułapkę ciągłego myślenia o pracy podczas workation? Jak współdziałać z zespołem, by nie zaburzać przepływu informacji? Jeśli marzy ci się workation, posłuchaj najnowszego odcinka podcastu "Case Study: Praca Hybrydowa", by dowiedzieć się, jak je z głową zorganizować.
-
Czy czterodniowy tydzień pracy stanie się nowym standardem? W jakich rodzajach firm się sprawdzi? Co zrobić z dodatkowym „wolnym” dniem — poświęcić go na hobby, a może w końcu na pracę kreatywną lub pisanie własnej powieści? Na te pytania odpowiadają goście podcastu "Case Study: Praca Hybrydowa" - Magda Tokarczyk, HR Business Partner w firmie Getit, oraz Michał Śliwiński, szef Nozbe.
- Daha fazla göster