Bölümler
-
Jedna z předních dam českého byznysu už sedmadvacet let buduje společnost Profimed, která k nám kdysi přinesla mezizubní kartáčky a postupně se rozšířila do dalších oblastí týkajících se péče o naše zdraví. Dnes Alexandra Kala řídí půlmiliardový byznys, který se rozpíná za hranice a řeší nejnovější trendy, a sama podnikatelka tak z první řady sleduje třeba to, jak obří peníze tečou do výzkumu a vývoje všeho, co souvisí s dlouhověkostí. Kde vidí největší příležitosti? Jak se jí podařilo uspět na těžkém polském trhu? A co podle ní chybí Česku? To všechno řešíme s Alexandrou Kalou v podcastu Money Maker.Poslechněte si celý rozhovor!
Ondřej Fryc, Simona Kijonková, Dušan Šenkypl, Anna Píchová, Michal Semotan, Igor Rattaj a další – to je ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji. Nenechte si ujít byznysovou událost roku: https://moneymaker.cc.cz
-
Od mládí doma viděly, že je normální hodně pracovat a budovat kariéru. A tak si šly cílevědomě za svým. Jana Bobošíková dnes žije v Kalifornii, postavila od nuly několik startupů a mezi investory má elitní fond Andreessen Horowitz nebo Estée Lauder. I její mladší sestra Pavla se usadila za oceánem a žije v Kanadě, kde postavila a prodala startup WFHomie a dnes se věnuje investování. Proč se vydaly studovat do zahraničí a v cizině už zůstaly? Jak je ovlivnila výchova dvou ambiciózních rodičů? Čeho chtějí v byznysu dosáhnout? A vrátí se někdy zpět do Čech? To a mnoho dalšího jsme s Janou a Pavlou Bobošíkovými probrali v novém dílu podcastu Money Maker. Poslechněte si celý rozhovor!Ondřej Fryc, Simona Kijonková, Dušan Šenkypl, Anna Píchová, Michal Semotan, Igor Rattaj a další – to je ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji. Nenechte si ujít byznysovou událost roku: https://moneymaker.cc.cz
-
Eksik bölüm mü var?
-
Skupině Česká zbrojovka Group se podařil mimořádný byznysový zásek, když v roce 2021 koupila legendárního amerického výrobce zbraní Colt. A pak se podle něj i přejmenovala, takže je dnes skupina známá jako Colt CZ. Ostatně pod touto značkou se obchoduje s jejími akciemi i na pražské burze. Šéfem skupiny a blízkým spolupracovníkem jejího majoritního majitele Reného Holečka je zkušený finančník Jan Drahota, který byl hostem podcastu Money Maker. V něm hovořil nejen o akvizici Coltu, ale i o nedávném nákupu tradičního českého výrobce munice Sellier & Bellot, o slabinách kapitálového trhu v Evropě, o plánech na klíčovém americkém trhu, o spolupráci s bankami a o tom, že i když letos dosáhnou tržby na hranici miliardy eur, pořád budou vlastně malá firma.O tom všem se bavíme v podcastu Money Maker. Poslechněte si celý rozhovor!Ondřej Fryc, Igor Fait, Anna Píchová, Michal Semotan, Denisa Materová, Petr Zahradník a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji. Nenechte si ujít byznysovou událost roku.
-
Jak přemýšlí člověk, který vede aktuálně nejnadějnější startup v Česku? Juraj Masár řídí rychle rozjetý Better Stack, který mimo jiné vývojářům hlásí, když jim nefungují jejich weby. Startup, který založil společně s Veronikou Kolejákovou, odborná porota CzechCrunche v rámci Startup Awards letos na podzim označila jako hlavního aspiranta na dalšího českého jednorožce – tedy startup s hodnotou převyšující miliardu dolarů. Sám Masár ale chce být spíše gorilou – je pro něj klíčové, aby jeho firma nejen rostla, ale také vydělávala. Jaká byla jeho cesta od první zakázky ve třinácti letech až k Better Stacku? Kde hledá inspiraci? A co mu vyšlo, když počítal, jak často je v práci? O tom všem se bavíme v podcastu Money Maker. Poslechněte si celý rozhovor!
Ondřej Fryc, Igor Fait, Anna Píchová, Michal Semotan, Denisa Materová, Petr Zahradník a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny. Nenechte si ujít byznysovou událost roku!
-
Počítače vládnou světu a burzám jakbysmet. Skvělým důkazem je český podnikatel Petr Zahradník a jeho společnost Qminers, která se věnuje takzvanému algoritmickému obchodování. Sice je širší veřejnost moc nezná, jenže jestli na někoho platí, že jede takříkajíc bomby, jsou to oni: v roce 2023 utržili 800 milionů a v čistém vydělali 400 milionů. Z fascinujícího Zahradníkova života je to ale jen jeden z dílků mozaiky: talent na matematiku zdědil po tatínkovi, profesorovi na Matfyzu, jeho strýček je miliardář Petr Němec, který v centru Prahy postavil unikátní DRN, jeho prarodiči jsou světoznámí skláři Jaroslava Brychtová a Stanislav Libenský.Kdo je jeho byznysový vzor? Jak uvažuje o investování? Co mu dala rodina? Jak vnímá umění a jeho odkaz? Proč podporuje učitele matematiky? O tom všem byla řeč v našem podcastu Money Maker.
00:00:00 Začínáme
00:04:15 Inspirativní rodinné zázemí Petra Zahradníka
00:09:15 Matfyz a nedostatek kvalitních příležitostí pro jeho absolventy
00:13:15 „V RSJ mě odmítli“ Založení vlastního byznysu
00:20:48 Co je algoritmický trading?
00:34:44 Qminers jako firma pro lidi, kteří chtějí potrápit svou hlavu
00:44:30 Peníze nejsou „dirty“. Jak vysvětlit přidanou hodnotu tradingu?
00:47:11 Investice do konkurenčních byznysů
00:57:33 Proč podporuje paliativní medicínu, péči o krajinu a výuku matematiky
01:04:30 Architektura a odkaz prarodičů
-
Do Alzy přicházel, když to ještě byla malá firma. Pak ji jako faktický šéf dovedl k tržbám v desítkách miliard a neohroženou jedničku mezi českými e-shopy. Když se Tomáš Havryluk předloni po více než patnácti letech s firmou rozloučil, přemýšlel, co bude dál. Začal se potápět, pilotovat letadlo a v jednom měl jasno: už nechtěl řídit firmu pro někoho cizího. V novém dílu podcastu Money Moker uznávaný manažer popisuje, proč se rozhodl vsadit své vydělané peníze na vlastní startup Medevio a proč se pouští zrovna do modernizace zdravotnictví, které trpí zastaralými systémy a vše je tam mnohem pomalejší, než na co je zvyklý.Poslechněte si celý rozhovor!Ondřej Fryc, Igor Fait, Anna Píchová, Michal Semotan, Denisa Materová a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny. Nenechte si ujít byznysovou událost roku.
-
Češi touží rekreovat se ve vlastním – a čím dál více i v zahraničí. Nejpopulárnější jsou apartmány v rakouských horách nebo u moře v Itálii, Chorvatsku a především ve Španělsku, včetně Kanárských ostrovů. Kdo jsou lidé, kteří si zahraniční nemovitosti kupují? Podle čeho se rozhodují? Od kdy zájem roste a proč? Jak se žije ve Španělsku? A pro koho jsou takové investice vlastně vhodné? Hosty nejnovějšího dílu podcastu Money Maker byli Jan Rejcha, majitel největší české realitní agentury zaměřující se na zahraniční nemovitosti Rellox, a Jitka Loucká, výkonná ředitelka Hispánsko-české obchodní komory.
Poslechněte si celý rozhovor!
Ondřej Fryc, Igor Fait, Anna Píchová, Michal Semotan, Denisa Materová a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny. Nenechte si ujít byznysovou událost roku.
-
Akcie Nvidie, Mety, ale i Applu nebo Microsoftu letos opět připsaly už desítky procent a svou výkonností dominují kapitálovým trhům. Podle známé podcasterky a investorky Anny Píchové, která ve společnosti One Family Office pomáhá spravovat majetek movitých lidí, nic nenasvědčuje tomu, že by v blízké době mělo dojít k ochlazení této technologické jízdy. Jak se podle ní podepíší americké prezidentské volby na burzách? Je Donald Trump rizikem pro investory? Má cenu sledovat evropské trhy? A jak investuje ona sama – napřímo do akcií, nebo radši přes ETF? O tom všem jsme si povídali v podcastu Money Maker – poslechněte si celý rozhovor!Ondřej Fryc, Igor Rattaj, Michal Semotan, Denisa Materová a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny. Nenechte si ujít byznysovou událost roku!
-
Mediálním výstupům se spíše vyhýbá. Raději za sebe nechává mluvit činy a aby měly pozitivní dopad na svět, dělá si pravidelně jejich inventuru. V Excelu. Pavel Řehák začínal v McKinsey, odkud ho nakonec investiční skupina PPF přetáhla do České pojišťovny. V ní se stal generálním ředitelem a byl u životního dealu Petra Kellnera, který ji za desítky miliard prodal skupině Generali. Pak se Řehák rozhodl postavit na vlastní nohy a začal nenápadně budovat byznys kolem značky Direct. Ten dnes rychle roste, brzy bude počítat tržby v desítkách miliard a v podcastu Money Maker se bavíme o tom, proč nejsou pojišťovny sexy, jak narazil na obří byznys s auty i jak vzpomíná na to, když se pokoušel zachránit Česko v době covidu.Poslechněte si celý rozhovor! Ondřej Fryc, Igor Rattaj, Michal Semotan, Denisa Materová a další – to je první ochutnávka lineupu na naší investiční konferenci Money Maker! Vstupenky jsou už v prodeji za výhodné Early Bird ceny. Nenechte si ujít byznysovou událost roku!
-
Jannis Samaras, spolumajitel a hlavní tvář nápojářské skupiny Kofola, je spíše plachý muž, který jako by se do světa velkého byznysu ani nehodil. Jenže do něj patří, a to pořádně: firma, kterou stavěl na nohy se svým otcem, jen za rok 2023 utržila bezmála devět miliard a nedávno do svého převážně nealkoholického portfolia přidala i trojici pivovarů Holba, Litovel a Zubr. On sám už ale většinu času věnuje jiným věcem než dennímu řízení společnosti, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské b...
-
Kampaň před evropskými volbami je v Česku plná lží, hlavně o migraci a Green Dealu. Zdejší byznys dusí ze všeho nejvíc česká, nikoli evropská regulace. A to je problém, protože potenciál naší ekonomiky je nižší, než byl před 15 či 20 lety, shodli se Michal Půr a Ondřej Houska, tvůrci úspěšného podcastu Bruselský diktát. Volby do Evropského parlamentu se totiž konají už 7. a 8. června a koho jiného si na debatu o jejich významu a přesahu do byznysu pozvat než právě zkušené duo komentátorů.Jak ...
-
Za loňský rok skupina Rohlík Group utržila přes 17 miliard korun, letos její šéf a zakladatel Tomáš Čupr očekává růst o 50 procent, takže by měla překonat miliardu eur. A překlopit se kompletně do zisku včetně trhů v Německu a Rakousku. „To je crazy,” říká Čupr v podcastu Money Maker. Jak to vidí se vstupem společnosti na burzu? Mohl by Rohlík někdo koupit? A nekoupí Rohlík někoho jiného, třeba Pilulku? Jak se mu spolupracuje se zahraničními investory? Jak se firma za posledních pár let změni...
-
Na začátku 90. let měl Dušan Kunovský před sebou – i díky studiím na Cambridge – nalajnovanou kariéru právníka. Pak se ale zhlédl v realitách a začal kolem nich stavět vlastní společnost Central Group. Z ní během třiceti let vybudoval největšího rezidenčního developera v Česku, který aktuálně stojí za čtvrtinou všech připravovaných bytů v Praze a zisky počítá v miliardách. Jelikož je Kunovský stále jediným vlastníkem Central Group, patří také k nejbohatším Čechům. Co mu v realitách vydělalo p...
-
Je pravda, že v Česku je nejvíc skladovacích hal a supermarketů na hlavu? Možná ve srovnání s východní Evropou, ale ne při pohledu na Západ. A tam bychom se přece měli koukat, shodují se Pavel Sovička a Radek Hladký. Tedy dva muži, kteří toho o komerčních nemovitostech vědí jako málokdo. První je dlouholetým šéfem developera Panattoni, který v Česku stavěl mimo jiné obří haly pro Amazon. Druhý je spoluzakladatelem skupiny ZDR Investments, která investuje do retailových parků v Česku, Rakousku...
-
Dlouho platilo, že je tu Tesla a pak dlouho nic. Zásluhy o posun celého světa vstříc elektromobilitě už Elonu Muskovi nikdo nevezme, ale jeho automobilka dnes řeší stejné problémy jako jiní výrobci. Proč se od ní odvrací i přední čeští byznysmeni a proč už není Tesla tak sexy? O tom se v podcastu Money Maker Report baví Ondřej Holzman s Lubošem Krečem a rekapitulují také překotné dění v české e-commerce. Proč pořád krvácí Mall, proč zvoní umíráček CZC a kdo za to všechno může?Poslechněte si c...
-
Kdyby nebylo Pavla Muchy, český startupový svět by dost možná vypadal jinak. Jako jeden z prvních venture kapitálových investorů stál u zrodu úspěšných projektů, jako je Slevomat, Dáme jídlo nebo Rohlík. U všech se potkal s Tomášem Čuprem, o němž říká, že zakladatel takového kalibru se rodí jednou, dvakrát za dekádu. Od té doby podpořil i řadu dalších projektů nejen u nás a miliardového jednorožce chytil také v Polsku. Jak se dostal k investicím do startupů? Jak vznikala značka Enern? Co ho n...
-
Kurýři Woltu a Foodory se chystají demonstrovat. Vadí jim výše odměn i to, jak je platformy vypočítávají. Má protest smysl? Podaří se jim něčeho dosáhnout? A jak se vyvíjí fenomén gig economy? V podcastu nebyla řeč jen o švarcsystému, nýbrž i o tom, jak se správně zajistit na stáří a stát se rentiérem už po čtyřicítce. Není to tak složité, jak se může na první pohled zdát. Poslechněte si celý Money Maker Report s Ondřejem Holzmanem a Lubošem Krečem!Baví vás investice a silné inspirativní příb...
-
Michala Menšíka lze označit za veterána české startupové a internetové scény – jeho byznysovou kariéru rekapitulujeme v podcastu Money Maker. Šéf logistické společnosti DoDo zakládal s kolegy startupy ještě v době, kdy se jim u nás ani tak neříkalo. Byl u boomu slevových portálů v Česku, stavěl velké e-shopy a pokusil se proniknout i do Ameriky. Jak se dostal k miliardové příležitosti jménem DoDo? Proč si vybral jako investora Daniela Křetínského? A jak se popasoval s těžkým rokem, který změn...
-
V Česku odstartovala nová televize Warner TV. Je sice zdarma, ale o pozornost bude soutěžit s Netflixem, Disney+ nebo HBO Max, která má stejného majitele. To moderátory Money Makeru přimělo položit si otázku: Stihneme sledovat opravdu všechny televize a služby, které si platíme? Kolik předplatných má vlastně cenu mít, když k nim přičteme i podcasty nebo sportovní kanály? A dočkáme se někdy společného balíčku s tím nejlepším ze všech platforem?Poslechněte si celý Money Maker Report s Ondřejem ...
-
Pavol „Stick” Rusnák a Alex Pilař. První je bitcoinová legenda, druhý vlivný investor. Sešli se v Money Makeru, protože bitcoin jen za poslední rok vyrostl o 150 procent na 70 tisíc dolarů a ještě půjde vzhůru. Jaká je budoucnost bitcoinu? Je lepší koupit byt, nebo bitcoin? A když chápeme bitcoin jako investici, nepopíráme tím původní záměr, s nímž vznikl? Pusťte si celý rozhovor!Baví vás byznys, jeho zákulisí, investice a silné inspirativní příběhy? Přijďte také na naši byznysovou a investič...
- Daha fazla göster