Bölümler
-
To soczysta, otulająco siostrzeńska rozmowa o tym, co najważniejsze, choć tak często pomijane - o przyjemności.
Skąd pomysł, że istnieje podział pomiędzy kobiecą a męską przyjemnością? Dowiesz się z odcinka.
Dowiesz się też czym właściwie jest przyjemność (choć może Ci się to wydawać oczywiste, to jednak nie jest) i jak otworzyć się na jej odczuwanie bez poczucia winy i z pełną radością.
Dostaniesz praktyczne wskazówki jak nawiązać ponownie kontakt ze sobą, jak rozgościć się w ciele i pozwolić mu doświadczać.
Mamy też dla Ciebie dawkę wiedzy o stereotypach dotyczących roli kobiety w społeczeństwie i o tym, jak one na nas wpływają. Agnieszka dzieli się z nami historiami inspirujących bogiń, by każda z nas mogła odkryć w sobie boską, żywą, zasilającą energię.
A jeśli zaciekawi Cię temat waginalnej biżuterii, to znajdziesz ją tutaj: BAUBO JEWELLERY . Chcesz porozmawiać z Agnieszką lub sprawdzić ofertę warsztatów, które prowadzi? Odszukasz Ją w tym miejscu: TU.
-
Podczas See Bloggers można spotkać wiele ciekawych osób. Skorzystałam z tej okazji i zadałam uczestnikom wydarzenia pytania dotyczące tego jak dbają o swój dobrystan? Co dobrego robią dla siebie w swojej codzienności? Co daje im fun?
Zachęcam Cię do odsłuchania tego wyjątkowego-reportażowego odcinka i zainspirowania się tym jak różne mamy pomysły na dbanie o siebie!
Wśród rozmówców są: @agatakoman
@kach_blazejewska_dietetyk
@chodakowskaewa
@mateuszglen_official
@roslinnehistorie
@kamila_kroczak
@karolinapilarczyk @l.am.odalska
@irenatwierdza
Zdrowie psychiczne jest ważne - każdego z nas zasila coś innego. Myślę, że grunt to znaleźć swojego bzika, swoje źródło zasilania! Czy znasz już swoje?
-
Eksik bölüm mü var?
-
Terra Fanin jest agentką 001 w Remax Speedway Zielona Góra - jest mistrzynią sprzedaży w branży nieruchomości. Ale ten odcinek wcale nie jest (tylko) o domach. Jest o kobiecie, która z życia bierze pełnymi garściami, odważnie sięga po swoje marzenia i robi to z radością, której nie traci nawet w obliczu trudności.
Terra mieszkała w różnych zakątkach świata i parała się różnych zajęć. Jest kobietą sukcesu i nie boi się o tym mówić. Ale czy jej sukces ma wymiar tylko finansowy? O tym dowiecie się słuchając tego odcinka.
Gwarantuję, że czas spędzony na słuchaniu tego odcinka będzie dla inspirujący. Może być też bardzo pozytywnym kopem zasilającym na nowy rok! ;-) Ta rozmowa była dla mnie niezwykle przyjemna, inspirująca i zaskakująca. Bardzo się cieszę, że to właśnie ona zamyka drugi sezon Dobrystanu i pierwszy cyklu "Kobiety rakiety".
Odcinek powstał we współpracy z marką VegeKiosk
Wesprzyj tworzenie Dobrystanu:Zostań matronką / patronem: https://patronite.pl/dobrystanPostaw mi wirtualną kawę: https://suppi.pl/dobrystan
-
Gdy ktoś w rodzinie zaczyna chorować, to uruchamia się proces, który angażuje całą rodzinę - nawet mówi się, że choruje (i zdrowieje) rodzina. Często nie wiemy jak wspierać osobę chorą, nie wiemy jak zadbać o siebie w tej sytuacji, borykamy się z wieloma emocjami, których wcześniej nie doświadczyliśmy i nie wiemy jak sobie z nimi radzić. W tej trudnej sytuacji możemy znaleźć wsparcie u specjalisty.
Zaprosiłam do rozmowy Annę Jelenik - psychoonkolożkę z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentem onkologicznym, prezeskę Dolnośląskiego Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji. Kobietę o niezwykłej empatii i zrozumienia człowieka.
Z odcinka dowiesz się:
- jak wspierać chorujących bliskich,
- jak dbać o siebie,
- w czym może pomóc psychoonkolog,
- wysłuchasz też historii o zdrowieniu, ale też o umieraniu - historii przy których ja sama się spłakałam.
Zapraszam - to naprawdę wyjątkowa rozmowa. I bardzo ważna dla wszystkich, bo każdy z nas prędzej czy później staje w sytuacji, gdy ktoś bliski choruje.
Odcinek powstał we współpracy z marką VEGEKIOSK.
Wesprzyj tworzenie Dobrystanu:
- Zostań matronką / patronem
- Postaw mi wirtualną kawę
-
Przedstawiam Wam Joannę Marcinkowską poetkę, krytyczkę teatralną (założycielkę Lubuskiej Siły Krytycznej), kobietą 1001 i jednej pasji.
Jeśli lubisz historie o życiu, które się toczy czasem w zaskakujący sposób, koniecznie posłuchaj. Asia ma wspaniałe poczucie humoru, ma również charyzmę dzięki której jej opowieści doskonale się słucha.
Zapraszam do słuchania!
-
Z tego odcinka dowiesz się:
- co poza rozmasowaniem napięcia i bólu może dać Tobie masaż,
- jakie są rodzaje masażu,
- czym jest gimnastyka Qigong i dlaczego warto jej spróbować,
- o co chodzi z kobiecymi nasiadówkami,
- co to jest stan FLOW.
Inspiracja odcinka: "W rozluźnionym ciele jest miejsce na to, co nowe."
Justyna Komańska - właścicielka salonu FLOW opowiada o swojej przygodzie z dotykiem. I muszę Wam powiedzieć, że jej opowieść zrobiła na mnie ogromne wrażenie! Jeszcze nigdy nie słyszałam, by ktoś tak opowiadał o mocy masażu! Od tego spotkania zaczęłam myśleć o terapii przez dotyk, a nie "tylko" masażu.
Justyna praktykuje też (i uczy innych) gimnastyki Qigong, do której wprowadza elementy Tai Chi - i o tym również w odcinku rozmawiamy.
Justyna tworzy też kobiece nasiadówki ziołowe. Co to takiego? Dowiesz się z odcinka!
Strona Justyny: FLOW
Odcinek powstał we współpracy z marką VEGEKIOSK
PRZYDATNE LINKI
Podobał Ci się ten odcinek? Postaw mi wirtualną kawę: https://suppi.pl/dobrystan Zostań matronką lub patronem Dobrystanu: https://patronite.pl/dobrystan
-
Z tego odcinka dowiesz się:
- czym są kobiece kręgi,
- jak wygląda takie spotkanie,
- dlaczego warto wziąć udział w takim wydarzeniu.
Poznasz perspektywę zarówno uczestniczki jak i organizatorki. Usłyszysz o tym jak bardzo wspierające potrafią być kobiety i ile siły można zyskać z wspólnego przegadywania pewnych tematów.
My z Asią podczas spotkania też stworzyłyśmy swój mały, dwuosobowy krąg, więc nasza rozmowa popłynęła w kierunku tematów, takich jak: samoakceptacja, przekonania blokujące nas w odbiorze innych kobiet, czym jest rozwój (i czy naprawdę wszyscy musimy się stale rozwijać?). Pogadałyśmy też trochę o dojrzewaniu do siostrzeństwa i sile płynącej z otwartości na innych, w przypadku tej rozmowy - na inne kobiety.
Moja gościni jest niezwykle ciekawą kobietą o głębokim i życzliwym spojrzeniu na innych ludzi, na świat, na siebie. Czerp z jej doświadczenia życiowego i zawodowego - warto!
Jeśli chcesz znaleźć Asię w sieci, to jest tu: klik klik
-------
E-book, o którym mówię w odcinku wydała Agni z Podróży Poniżej Pasa
------
Odcinek powstał we współpracy z marką VEGEKIOSK
PRZYDATNE LINKI
Podobał Ci się ten odcinek? Postaw mi wirtualną kawę: https://suppi.pl/dobrystan Zostań matronką lub patronem Dobrystanu: https://patronite.pl/dobrystan Bądźmy w kontakcie:
- Instagram: https://www.instagram.com/dobrystan_podcast/
- Facebook: https://www.facebook.com/OlaDobrystan
-
Gotowi na nowy odcinek Dobrystanu? Wybierz najwygodniejsze z dostępnych w domu miejsc, zaopatrz się w odpowiedni trunek i odpalaj najnowszy odcinek z Ania Stoitsi - Przywracanie Zdrowia 😍
Z odcinka dowiesz się między innymi:
✔️ czym jest medycyna integracyjna,
✔️ kim był dr Hawkins i dlaczego warto znać jego dorobek naukowy,
✔️ czym jest technika uwalniania emocji dr Hawkinsa,
✔️ poznasz praktyczne wskazówki dot. stosowania w/w metody,
✔️ czy są choroby nieuleczalne,
✔️ jak powrócić do zdrowia.
Przy okazji poznasz lepiej Anię, której życiowa historia pokazuje, że nie ma gór których nie da się przeskoczyć. To odcinek o stracie i o odnajdywaniu, o zdrowieniu, o procesie dojrzewania psychicznego do tego, by brać odpowiedzialność za siebie i własne życie. Czuję, że jest w tym odcinku wielka moc i dużo mądrości - bierzcie z niego wszyscy wszystko, co jest Wam potrzebne na tym etapie życia 😍
-
Zawsze mi się wydawało, że joga jest z założenia ciałożyczliwa, ale z biegiem lat zmieniłam zdanie, zwłaszcza w starciu z jogowym marketingiem.
Zuza Bućko też zauważyła ten problem i postanowiła stworzyć przestrzeń, w której każdy - niezależnie od wielkości ciała, jego elastyczności i sportowych zdolności, poczuje że joga jest dla niego. Chce by każdy czuł się bezpiecznie i mógł czerpać maksymalne korzyści z praktyki.
Ciałożyczliwa joga to projekt skierowany do osób grubych, ale nie tylko. Jest dla wszystkich, którzy mają opory przed pójściem na zajęcia lub którzy doświadczyli wykluczenia podczas wspólnej praktyki.
To odcinek, w którym głośno i wyraźnie mówimy: KAŻDE CIAŁO TO JOGOWE CIAŁO. I już!
Cieszcie się i bierzcie z tej rozmowy dużo dobra - to tylko 45 minut, ale jakże treściwych!
PS Poznaj Zuzę i jej działania: kliknij tutaj
-
Moja rozmówczyni - Dominika Drop - w trosce o zmysły, cipkę i święty spokój założyła sklep on-line z wyjątkowymi artykułami dla kobiet - FEMIFIGA. Rozmawiamy o kobiecości w odniesieniu do wielu kwestii: o naszych ciałach, o wstydzie, o dojrzewaniu, o hormonach, o rozkoszy i o czerpaniu przyjemności. Bardzo to soczysta, smaczna rozmowa, która w sposób lekki (i jak sądzę - przyjemny) skłania do refleksji na temat własnej cielesności i seksualności.
Miłego odsłuchu!
-
Ciało - nasz dom, nasz pojazd, nasza droga do zmysłowej przyjemności, nasze bezpieczne miejsce. Miejsce, do którego chowamy wszystko czego nie potrafimy w danym momencie przeżyć, nazwać. Ciało to mądrość doświadczeń, do której zawsze mamy dostęp, choć często blokujemy sygnały z ciała płynące. Ciało wie zanim wie głowa. Ciało czuje, rejestruje wszystko dookoła by służyć Ci swoją pomocą i dobrą radą.
Ciało miewamy w wyparciu i niechęci, mamy je w ukochaniu, mamy je w trudach i radościach. Jeśli skupisz na nim uwagę i dostrzeżesz jego sygnały, to przekonasz się jak wiele może się zmienić w Twoim życiu.
O tym jak słuchać ciała i odkrywać jego mądrość opowiada Magdalena Pytkowska: Dusza w ciele. Ciało jest dla niej narzędziem pracy terapeutycznej. Opowiada o terapii tańcem i ruchem, o oczyszczającej mocy oddechu, o uwalniającej sile głosu i o tym jak wiele wartościowych rzeczy pozostaje w nas do odkrycia.
Zapraszam Cię w podróż do Twojego ciała – do Ciebie. Miłego odsłuchu!
-
Z czym kojarzy Ci się ogrodnictwo? Mi dotąd kojarzyło się trochę z męką i znojem, a trochę z nudnym zajęciem...W skrócie: nic szczególnego. Z czasem jednak zaczęło mnie ciągnąć do ziemi i odkryłam przyjemność ze zbierania własnych plonów. Wciąż jednak sztuka stworzenia i utrzymania ogrodu, jawiła mi się jako wiedza tajemnca, do której dostęp mają tylko nieliczni.
W rozmowie z Beatą Tokarz, właścicielką "BEA Studio Zieleni", pojawiła się (dla mnie nowa) przestrzeń w temacie ogrodów - ogrodnictwo bez spiny. Ogrodnictwo, które jest tez formą terapii. Ogrodnictwo, które koi ducha, które uczy bycia w tu i teraz. Rozmowa z Beatą nie jest "tylko" o ogrodach - jest o szeroko rozumianej naturze i naszych związkach z nią. Jest o uważnym chodzeniu po lesie, jest o czerpaniu z bycia w przyrodzie... Jest o tym, że bez natury zginiemy. I że może nas ona uleczyć, ale my tego nie wiemy, bo ślepo pędzimy... No właśnie, dokąd?
Jeśli masz poczucie, że dokądś pędzisz, za czymś gonisz, to zapraszam Cię w tym momencie do zatrzymania się i posłuchania tej rozmowy. Pod pretekstem rozmowy o ogrodzie, dotykamy wielu życiowych tematów. Przy okazji Ty również poznasz ideę ogrodnictwa bez spiny i kto wie - może ona Cię uwiedzie i zainspiruje do innego spojrzenia na swój kawałek zieleni.
-
Danka Biczyńska zwana również Tortową Joginką jest kobietą absolutnie niezwykłą! Spotkałyśmy się, by porozmawiać o jej pasji do tortów (a tworzy wyjątkowo artystyczne kompozycje) i o jodze. Rozmowa popłynęła w tyle miejsc, że tylko rozsądek i wskazówka zegara kazały nam przerwać nagranie! ;-) Jest to rozmowa o życiu, o pasji, o trudnościach i szukaniu własnej drogi. Jest tutaj dużo tematów związanych z "cielesną duchowością", z poszukiwaniem wewnętrznego spokoju i harmonii. Jest też o macierzyństwie, o kobiecości i o menopauzie. No i jest dużo jogi. Jeśli jesteś ciekawa jak joga leczy (np. jak może wpływać na osobę chorującą na stwardnienie rozsiane) - posłuchaj.
Siła życiowa i energia Danki są zaraźliwe. Mam nadzieję, że złapiecie jej trochę także słuchając tej rozmowy!
-
„(…) Wszyscy dojrzewamy w ciemności do dnia kiedy coś pęka w nas. Coś co nocą sprawia, że jak ćma wzlatujemy, przysiadamy na ludzkiej skórze, spełniając marzenia, zdjęcie po zdjęciu i słowo po słowie. Już nie boimy się siebie, bo stajemy się sobą.” Paweł Brzezowski - niech ten piękny cytat posłuży jako wstęp do dzisiejszego odcinka. Z Dorotą Jędruch-Witkowską, autorką projektu fotogaficzno-poetyckiego Avers.ja rozmawiam o dojrzewaniu do lubienia siebie, o samoakceptacji, o zmysłowości i o fotografii sensualnej uprawianej w pojedynkę, własnym telefonem. Zapraszam do słuchania i doświadczania!
Projekt Doroty można wesprzeć kupując jej album: tutaj
-
KOBIETY RAKIETY są różne, wszystkie je łączy jedno - inspirują swoją życiową postawą!
Zapraszam do wysłuchania pierwszej rozmowy z tego cyklu. Zaprosiłam do niej Kingę Perzyńską - kobietę pełną optymizmu i życzliwości, zawsze z uśmiechem na ustach. Kinga mówi głośne i wyraźne TAK życiu i okazjom, które ze sobą niesie. Kocha wyprawy wszelakie i chętnie podejmuje sportowe wyzwania. Jest podróżniczką, kolarką i biegaczką; kobietą której pasją jest nauka języków obcych, szydełkowanie i pisanie bloga; kobietą które żyje na całego, oddycha pełną piersią i bierze co najlepszego z każdego kawałka tortu, jaki podsunie jej życie.
Posłuchaj o pasji, przygodach, podróżach, sporcie w wykonaniu Kingi. Obiecuję Ci, że będzie to bardzo inspirujący czas!
-
Artystyczne poczynania Darka Biczyńskiego śledziłam w sieci od kilku lat. Z uwagą obserwowałam jak rozwija swój warsztat (głównie w zakresie sesji sensualnych) i jak rozwija swój biznes: dziś na sesję do niego przyjeżdżają ludzie z różnych zakątków Europy, obsługuje (wraz z osobami z ekipy foto-video DB TEAM) sesje komercyjne, realizuje wraz z Aleksandrą Łupkowską, intrygujące projekty fotograficzne. Założyli szkołę fotograficzną: Lubuska Akademia Fotografii wg Darka Biczyńskiego. Podziwiałam więc zarówno zdjęcia jak i smykałkę do biznesu.
Zapraszając Darka do rozmowy chciałam głównie zapytać o to, czym wg niego - mężczyzny który zrealizował dziesiątki (jeśli nie setki) sensualnych sesji - jest PIĘKNO. Jednak rozmowa popłynęła tak, że jest nie tylko o pięknie. Jest o kobietach i mężczyznach, o tym co sprawia, że ludzie chcą brać udział w takich sesjach i co te sesje, poza samymi zdjęciami, im dają. Rozmawialiśmy o terapeutycznym wymiarze fotografii i o tym jak wiele może zmienić jedno zdjęcie. Jest dużo o tym jak wyglądają sesje u Darka. I jest też wątek o biznesie: czy warto budować go na swojej pasji? Co robić, by żyć z tego co się kocha?
Oddaję pod Twoją rozwagę odcinek, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam do słuchania.
-
Ja pytam, Justyna Staszewska - psycholożka pracująca w nurcie systemowym, joginka - odpowiada. Rozmawiamy o miłości. Pytam czy samo uczucie jest gwarancją udanego związku? Czy wystarczy kogoś kochać, by żyć razem długo i szczęśliwie? Domyślasz się na pewno, że odpowiedź brzmi: "nie, nie wystarczy". Miłość to dużo, ale zdecydowanie za mało, by dwoje ludzi mogło stworzyć trwały, satysfakcjonujący związek. Rozmawiamy więc o sztuce budowania relacji, o tym czego dobrego możemy nauczyć się z bajek i jak to zrobić, by życie uczuciowe przynosiło nam więcej spełnienia.
Miłego odsłuchu!
-
Neurofibromatoza (nerwiakowłókniakowatość) to choroba genetyczna zniekształcająca skórę chorych oraz zwiększająca ryzyko pojawienia się nowotworów. Można nazwać ją prościej: NF1, z czego korzystałam w trakcie rozmowy lub zupełnie potocznie: "café au lait" - kawa z mlekiem, bo pierwsze co zwiastuje jej nadejście, to zmiany skórne w rzeczonym kolorze.
Choroba jest podstępna, bo choć bardzo ją widać, to jednak najgroźniejsze jej konsekwencje są tam, gdzie trudno ją dostrzec. Agnieszkę Laszuk raz już prawie zabiła. Jednak to nie widmo śmierci jest najgorsze w przebiegu choroby. Najgorsi są ludzie, którzy czynią chorowanie okrutnym doświadczeniem. Wgapiają się, wytykają palcami, unikają, niewybrednie komentują (Lekarz gdy dowiedział się, że Aga nie może znaleźć pracy powiedział, że powinna straszyć w horrorach).
Rozmawiamy właśnie o chorobie, o tym jak się z nią żyje i czy da się z nią funkcjonować w społeczeństwie tak nastawionym na pogoń za nieistniejącym ideałem piękna. Szukamy sposobów skutecznego i empatycznego reagowania na inność. Agnieszka zdradza też swoje sposoby na przetrwanie.
Jak sama mówi musi być silna - i jest! To silna, uśmiechnięta, pogoda kobieta z sercem na dłoni. Odważnie niesie to serce przez świat, choć nieraz zostało zdeptane - i ja szczerze tę otwartość i pogodę ducha, utrzymywaną na przekór wszystkiemu, podziwiam!
Agnieszka nie ma łatwego życia, nie tylko ze względu na swoją chorobę. Jej nastoletnia córka odziedziczyła NF1 i nie to jest najgorsze. Ma zdiagnozowane stwardnienie rozsiane. Niedługo, ale za to konkretnie rozmawiamy o tej chorobie, diagnozie, leczeniu i o tym, że każdy z nas może dorzucić "piątaka" (lub dowolnie wzwyż) i wesprzeć rodzinę Agnieszki przekazując 1% podatku: KRS 0000037904 Cel szczegółowy 29424 Zuzanna Laszuk.
Za zdjęcie dziękuję Dariuszowi Biczyńskiemu, jego autorowi i osobie, dzięki której na Agnieszkę trafiłam w sieci i mogłam poznać osobiście.
Zapraszam do słuchania. Mądrość i dobro płynąca od Agnieszki na pewno będzie dla Was inspiracją. Dla mnie była ogromną <3
-
Z tego odcinka dowiesz się czym jest JOGA KUNDALINI, czy to prawda, że ma coś wspólnego z religią, czy warto ją praktykować i dlaczego. Jeśli rozważasz wprowadzenie tej formy ruchu do swojego życia, albo po prostu interesujesz się jogą - posłuchaj koniecznie. Zapraszam wraz z Agnieszką Tomiak, instruktorką jogi kundalini.
-
Bohaterka odcinka, Dorota Pizoń, pediatrka na co dzień mieszkająca w Berlinie, to samodzielna mama 2-letniej Haliny. Opowiada o swojej drodze do macierzyństwa. Dorota jest singielką, która wiedziała, że za chwilę minie w jej życiu czas na zajście w ciąże - a bardzo chciała urodzić dziecko. Skorzystała więc z Banku Spermy i metody in-vitro. Zgodziła się opowiedzieć nam o całym procesie, zarówno od strony techniczno-prawnej jak i od strony emocjonalno-psychologicznej. I to jest taka rozmowa, co otwiera głowę szerzej.
Jeśli chcesz wiedzieć czy decyzja Doroty to zamach na patriarchat i wyraz niechęci do mężczyzn, albo dlaczego po prostu nie przespała się z kimś poznanym na imprezie - posłuchaj.
Jeśli ciekawi Cię jak przebiega taki proces - posłuchaj.
Jeśli jesteś samodzielną mamą (z jakiegokolwiek powodu/wyboru) - posłuchaj.
Jeśli lubisz ciekawe rozmowy - posłuchaj.
*Dorota w pewnym momencie podaje statystyki dotyczące bezdzietnych kobiet. Po nagraniu odcinka okazało się, że lekko je przekręciła... Miała na myśli, że 30% bezdzietnych kobiet pomiędzy 20-50 rokiem życia są bezdzietne nie z własnej woli.
- Daha fazla göster