Bölümler
-
Šoreiz sarunājos ar Lailu Siliņu, ārsti-uzturzinātnieci, fitnesa treneri un projekta “Mīli savu šķīvi” autori.
Ar Lailu runājām par to, kas tad vispār ir attiecības ar uzturu un pēc kādiem kritērijiem varam tās izvērtēt. Laila dalījās arī savā personīgajā pieredzē un ceļā līdz sevis un sava šķīvja patiesai iemīlēšanai, kā arī iedvesmojošā projekta radīšanai. Parunājām arī par diētu ietekmi uz mūsu ķermeni, tā arī emocionālo veselību. Par to, kādas izmaiņas Lailas ikdienā ieviesis pandēmijas laiks un kādus izaicinājumus tas metis, gan arī kādas jaunas iespējas pavērušās. Par to visu un vēl vairāk - klausies jaunākajā epizodē!
-
Ar Klintu parunājām par virtuves inventarizāciju un nelūgtiem viesiem virtuvē, par ēdienreižu plānošanas un iepriekšējas sagatavošanas svaigākajiem “trendiem” pandēmijas laikā. Runājām par to, kā saprātīgi iepirkties un efektīvi izmantot jau pieejamos pārtikas krājumus. Arī par to, kā veselīgu uzturu var pielāgot savai ikdienai, lai tas būtu vienkāršs un baudāms. Par to visu un vēl vairāk klausies šajā epizodē.
-
Eksik bölüm mü var?
-
Pirms kāda laika uz dzīvo Instagram sarunu tikos ar jogas pasniedzēju Agnesi Erbu. Taču, saņemot tik daudzas pozitīvas atsauksmes, izlēmu, ka šai sarunai jābūt pieejamai arī plašākai auditorijai - podkāsta DzinējSpēks klausītājiem.
Tad nu šajā epizodē ar Agnesi parunājām - par stresu, par ēšanas paradumiem, par metodēm kā varam sev palīdzēt stresa mazināšanā. Klausies podkāstā!
-
Šoreiz uz sarunu tikos ar uztura treneri Mārtiņu Bidiņu. Parunājām par to, kas ir mainījies uztura tendencēs kopš mūsu iepriekšējās sarunas. Par to, kā sociālie tīkli ietekmē cilvēku. Paturpinājām sarunu par perfekcionismu gan uzturā, gan citās dzīvēs jomās. Par bērnu uzturu un uztura paradumiem, to veidošanu un ietekmēšanu. Mārtiņš arī pastāstīja, kā gatavojas otrā bērniņa ienākšanai ģimenē. Sirsnīga saruna ar daudz vērtīgām idejām tavas ikdienas uzlabošanai. Par to visu un vēl vairāk - klausies šajā epizodē.
-
Uz sarunu tikos ar ārstu ginekologu Agnesi Plēpi, lai kopā rastu atbildes uz jūsu jautājumiem. Rūpes par sieviešu veselību ir būtiska Agneses ikdienas sastāvdaļa, taču īpašu uzsvaru ārste savā darbā liek tieši un neauglības un endokrinoloģisko problēmu risināšanu.
Sarunā Agnese skaidroja par cikliskajiem procesiem un hormonālām svārstībām, kas noris sievietes ķermenī. Runājām par to, kā diētas, stress un fiziskās aktivitātes ietekmē sievietes veselību. Par to, kā ikdienā pašas sev varam palīdzēt un kuros gadījumos nekavējoties jāmeklē speciālista palīdzība. Par to visu un vēl vairāk klausies šajā DzinējSpēka epizodē.
✨Par laimīgām, harmoniskām un veselām sievietēm!
-
Šodienas epizodē sarunājos ar zāles CrossFit Urban Tribe līdzdibinātāju un treneri Kārli Pļaviņu.
Kārlis stāstīja, kas tad īsti ir CrossFit un kur meklējami tā pirmsākumi Latvijā un pasaulē. Parunājām arī par Kārļa paša sportisko pieredzi un to, kā ceļi aizveda tieši līdz CrossFit un savas zāles izveidei. Par to, kā ir izdevies radīt ne tikai telpu, bet patiesi saliedētu un vienotu komūnu, kur, vienam otru atbalstot un uzmundrinot, tiekas gan profesionāli sportisti, gan mazi bērni, vecāka gada gājuma cilvēki un pusaudži, ģimenes un arī jaunās māmiņas. Parunājām par mītiem, kas apvij šo sporta veidu. Par to, kā būt ne tikai par labu, bet izcilu treneri. Kārlis pastāstīja kā šobrīd attālinātajā režīmā izodas noturēt cilts garu un vienlaikus saglabāt aktīvu un sportisku ikdienu. Par to visu un vēl daudz vairāk klausies šajā epizodē!
-
Klāt jaunākā podkāsta DzinējSpēks epizode, kurā uz sarunu esmu aicinājusi ergoterapeitu un RigaBrain smadzeņu treniņu centra vadītāju Pēteri Urtānu.
Sarunājāmies par to, kā dzīvesveida paradumi tiešā veidā ietekmē mūsu smadzeņu darbību. Pēteris skaidroja, vai smadzeņu darbības potenciāls katram no mums jau ir ielikts šūpulī vai tomēr mūsu pašu rokās ir to ietekmēt. Ko katrs varam sākt darīt jau tagad, lai uzturētu veselīgu smadzeņu darbību un ko varam darīt, lai šo darbību ne tikai uzturētu, bet arī attīstītu un uzlabotu. Parunājām par to, kas ir dinamiskais neirofīdbeks, Pēteris pastāstījā, kā notiek smadzeņu treniņš RigaBrain centrā un kādi var būt potenciālie ieguvumi. Par to visu un vēl vairāk - klausies jaunākajā podkāsta epizodē.
-
Šoreiz sarunājos ar biohakeri, kā arī Rūdīšanās Skolas dibinātāju un treneri Māri Žundu.
Runājām par to, kas tad īsti ir biohakings un kur meklējami tā pirmsākumi. Māris stāstīja arī par savu personīgo pieredzi un ceļu pretī šodienas biohakera dzīvesveidam, kā arī par daudzajiem ieguvumiem, kas saistīti ar biohakera ikdienu. Parunājām arī par to, kā ikviens, kurš vēlas, var kļūt par biohakeri, savā dzīvēs īstenojot pavisam vienkāršas, taču iedarbīgas metodes. Par to, kā Rūdīšanās Skola un pirtniecība iet roku rokā, par nemitīgu izglītošanos, par vēlmi dzīvot labāk un daudz ko citu - klausies šajā epizodē.
-
Jaunākajā podkāsta epizodē sarunājos ar uztura speciālisti un ReCure veselības centra dibinātāju Gunu Bīlandi.
Runājām par to, kā ikdienā apvienot daudzās lomas un pienākumus. Guna dalījās ar savu pieredzi, kā ir būt uzņēmējai, uztura speciālistei, mammai un vienlaikus vēl studēt doktorantūrā. Kā tajā visā atrast laiku sev un neizdegt. Guna pastāstīja arī par savu ceļu līdz uztura pasaulei. Parunājām arī par ideālās diētas, vienīgās patiesības un brīnumlīdzekļu meklējumiem, par pārtraukto badošanos un bērnu uztura paradumiem. Par to, kā bieži vien iekšējas problēmas tiek risinātas ar ārējiem līdzekļiem un kāpēc ir svarīgi vispirms pievērsties savas iekšējās pasaules sakārtošanai. Par to un daudz ko citu klausies šajā epizodē.
-
Šoreiz sarunājos ar personības izaugsmes kouču Lāsmu Poļikeviču. Ar Lāsmu runājām par to, kas ir koučings, kāda ir atšķirība starp sapņiem, mērķiem un apņemšanos. Parunājām par to, cik liela nozīme ir gada sākumā izvirzītajiem mērķiem. Lāsma paskaidroja, kas ir fiksētā domāšana un kāpēc tā var bremzēt mūsu panākumus. Par izaugsmes domāšanu un kā to veicināt bērnos jau no mazotnes. Par drosmi iet un darīt, lai nebūtu jāviļas savos izvirzītajos mērķos un šis gads būtu patiešām izdevies. Par to visu un vairāk klausies jaunākajā epizodē.
-
Šoreiz sarunājos ar idärto holistiskā centra dibinātāju un topošo veselības psihologu - Daigu Katrīnu Bitēnu. Daiga pastāstījā, kā savā ikdienas darbā apvieno līdzšinējo pieredzi mārketingā ar padziļinātu izpratni par psiholoģiskajiem procesiem. Runājām arī par to, kā radās idärto un ko nozīmē - holistiskais centrs. Kā arī par to, kas ir veselības psiholoģija un kā Daiga nonāca līdz lēmumam profesionāli pievērsties šim virzienam. Runājām par to, kādiem posmiem cauri iet cilvēks, esot ceļā uz veselīgāku un apzinātāku dzīvesveidu - gan no veselības psihologa, gan uztura kouča perspektīvas. Par sociālajiem medijiem, konkurenci, par Danninga Krīgera efektu un to, cik lielu lomu mūsu izaugsmē ieņem vērtīga atgriezeniskā saite. Par to visu un daudz vairāk - klausies šajā epizodē.
-
DzinējSpēka sarunām klāt nākusi jaunākā podkāsta epizode. Līdz šim pirmo reizi podkāsta vēsturē ar kādu viesi uz sarunu tikos atkārtoti. Sarunājos ar Zani Zāberi, kouču, kas specializējusies ēšanas psiholoģijā un ēšanas traucējumu ārstēšanā.
Pirmā saruna ar Zani tika publicēta maijā, un jau tad daudz un plaši runājām par dažādiem ēšanas traucējumiem, tai skaitā, emocionālo ēšanu un pārēšanos. Taču šoreiz sarunas laikā gājām cauri konkrētiem jautājumiem un iesūtītām situācijām no podkāsta klausītajiem. Par gribasspēku tievējot, ortoreksiju, pārēšanās lēkmēm, saldumiem un vēl daudz ko citu izvērtās mūsu saruna.
-
Klāt jaunākā podkāsta DzinējSpēks epizode, kurā sarunājos ar uzturu speciālisti Alisi Kindzuli. Alisei sirdij tuva ir uztura psiholoģija, tāpēc pirmā Alises grāmata “Ar uzturu uz tu” ir veltīta tieši šai tēmai. Ikdienā Alise daudz laika velta darbam tieši ar sportistiem, gan arī pasniedz lekcijas jaunajiem sporta speciālistiem. Taču saruna mums izvērtās daudz plašāka un laiks tajā paskrēja vēja spārniem.
Ar Alisi runājām par dzīves līdzsvaru, par uztura psiholoģiju, par atšķirīgajām sieviešu un vīriešu uztveres īpatnībām. Par to, kā sapņu un mērķu vizualizācija palīdz domas pārvērst realitātē teju vai ikvienā dzīves jomā. Par sportistiem un ko ikviens varētu sev aizgūt no sportistu motivācijas. Alise dalījās ieteikumos un pārdomās par veselīga dzīvesveida nostiprināšanu, gan arī veselīgu attieksmi pret sevi un pasauli. Par to visu un daudzkārt vairāk - klausies šajā epizodē.
-
Jaunākajā podkāsta epizode sarunājos ar Instagram bloga @healthylivinglv izveidotāju - Elizabeti Kupču. Skaistās fotogrāfijas un interesantās receptes reti kuru atstās vienaldzīgu, tomēr vēl jo vairāk mani uzrunāja tieši Elizabetes pieredzes stāsts un veselīgā attieksme gan pret sevi, gan pret uzturu un dzīvi kā tādu.
Sarunājāmies par to, kā aizsācies Elizabetes ceļš uz veselīgāku un apzinātāku dzīvesveidu. Kas sagādājis lielākās grūtības, bet kas savukārt palīdzējis noturēt apņēmību un motivāciju. Par emocionālo ēšanu, par stresu. Par vienkāršiem uztura paradumiem, kuru ieviešana palīdzējusi ceļā uz svara samazināšanu un labāku pašsajūtu. Par to visu un vēl vairāk - klausies podkāsta epizodē!
-
Ar Sandru runājām par fizioterapijas lomu ikviena cilvēka ikdienā. Par to, kāpēc mums ir tendence vērsties pēc palīdzības ar jau ielaistām vainām, bet daudz retāk domājam par šīm lietām profilaktiski. Ar ko atšķiras sporta nodarbība pie trenera no fizioterapeita vadītas vingrošanas, ko ņemt vērā, lai, ikdienā sportojot, nenodarītu sev pāri. Runājām arī par Sandras pašas ceļu līdz fizioterapeites darbam, kā radās Fizio Māja un par neapsīkstošu mīlestību pret dejām. Paspriedām arī par to, kā lielus un pārdrošus sapņus var sasniegt, ja spēj to lielo puzli sadalīt pa mazākiem gabaliem. Un, protams, runājām arī par fizioterapeita lomu sievietes dažādos dzīves posmos. Par to visu un vēl vairāk, klausies mūsu sarunu.
-
Šoreiz laiks vienai epizodei no mana Iekšējā DzinējSpēka speciālizlaiduma. Šīs man pašai ir ļoti īpašas epizodes, jo tajās krietni vairāk kā parasti, ielieku daļiņu no sevis un mācos būt atklāta un patiesāka gan pret sevi, gan citiem. Mācos atlikt malā bažas par to, kā izklausīsies vai ko padomās.
Un arī par to šodienas stāsts. Dzīvē notikumi vai situācijas mēdz atkārtoties un jau atkal saskaros, ka jādara daudzas lietas, kurām nejūtos gana gatava. Gribas taču, lai viss sanāk tik ideāli, un kļūdīties negribas nemaz. Un man atausa atmiņā kāds stāsts no manas pašas dzīves pirms aptuveni 10 gadiem. Par maniem pirmā darba meklējumiem, nepamatoti lielām ambīcijām, kripatiņu veiksmes un daudz mācībstundām, kas caur asarām un grūtībām gūtas. Negribu vairāk stāstīt priekšā, bet gan aicināt noklausīties manu stāstu un atziņas no tā. Tik varu pačukstēt, ka šis nav salds stāsts, kurā viss gājis kā pa diedziņu un man izdevās paveikt ko pārcilvēcīgu. Tas ir stāsts par attieksmi, rīcību un nedaudz neprātību ar, manuprāt, vērtīgiem secinājumiem.
-
Šajā sarunā katra izteiktā doma un atziņa, manuprāt, tik trāpīga un tieša. Par to, kāpēc nevis plūst pa straumi, bet vērtīgāk būtu iemācīties izprast sevi un pasauli sev apkārt, sarunājos ar Zuargusu, mācību tīkla “11 Humans” veidotāju.
Runājām par emocionālo inteliģenci - kas tas īsti ir un kā to varam apgūt, kā iemācīties saprast savas emocijas, strādāt ar savu motivāciju. Par izglītību. Pr drosmi sekot savam aicinājumam, par biežākajām šaubām, ar ko nākas saskarties šajā ceļā. Zuarguss pastāstīja, kā darot to, kas mūs patiešām piepilda, arī pasauli varam darīt kaut par kripatiņu labāku. Kāda loma ir domubiedru atbalstam, kāpēc bieži uzķeramies uz āķa, un sekojam nevis savai sirdbalsij, bet gan sabiedrības izvirzītajām ekspektācijām. Par to visu un vēl daudz vairāk, klausies šajā epizodē.
-
Šodienas saruna ar Ilzi Jēči - labsajūtas kouču, ķermeņa terapeiti, veselīgas un apzinātas kustības skolotāja.
Runājām par to, kas ir visaptveroša pieeja veselībai. Cik lielu lomu spēlē emocionālā veselība, kāpēc svarīga ir socializēšanās un kā attīstīt šo spēju. Par kustībām. Par to, kā dažreiz, meklējot kādu brīnumlīdzekli, aizmirstam par vienkārsām pamatlietām, uz kurām balstās mūsu veselība un labklājība. Ilze pastastīja arī, kāpēc viena pieeja nekad neder visiem, gan arī deva idejas, kā katram pašam nonākt pie tās savas īstās labsajūtas “receptes”. Par to visu un vēl vairāk, šajā epizodē.
-
Ratus gatavo ziemā, bet ragavas - vasarā. Tāpēc... Uz sirdssiltu sarunu, lai parunātu par aukstumu un ziemas peldēm, kā arī daudz ko citu, tikos ar Ledus Skolas izveidotāju un vadītāju Brigitu Mironovu.
Runājām par neskaitāmajiem ieguvumiem gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai, ko var sniegt aukstuma peldes. Par to, kas jāņem vērā, uzsākot rūdīšanos, citām praktiskām lietām, gan arī to, kā jau tagad vari sākt gatavoties savai ziemas sezonai. Brigita dalījās arī ar savu personīgo pieredzi ceļā un aukstuma iemīlēšanu, un arī to, kā radās Ledus Skola, kas nu jau kopā pulcē tik daudzus aukstuma cienītājus. Par to un vēl vairāk, klausies šajā epizodē.
Manuprāt, šī saruna būs vērtīga gan jau pieredzējušiem vissezonu peldētājiem, gan tiem, kas vēl tikai gatavojas savai pirmajai sezonai, gan arī tiem, kas domā, ka aukstums nebūt nav viņu stihija.
Lai izdodas paņemt sev ko noderīgu no šīs sarunas, kā arī spert soli tuvāk sevis iepazīšanai, harmonijai un savam iekšējam spēkam!
-
Šoreiz virtuālā sarunā tikos ar Zani Nuts @zanenuts - rakstnieci, svaigi izdotās grāmatas “Es izgludināju viņa kreklus” autori. Zanes pašas dzīves līkloči un ceļš no savas ikdienas juristes amatā līdz grāmatas izdošanai ir bijis kā vesela romāna cienīgs stāsts.
Runājām par cilvēku šaubām un bailēm, kas spēj norakt vairāk sapņu kā jebkas cits, par impulsu vadītu rīcību un spēju pieņemt lielus un drosmīgus lēmumus. Par nelieliem soļiem, kas ved un priekšu pretī panākumiem. Zane pastāstīja arī par savas ģimenes pievēršanos minimālismam un cik daudz patiesībā cilvēks iegūst, kad ir gatavs vairs tik ļoti nepieķerties lietām. Atklātība, sirsnība un uz priekšu dzenoša spīts - tā es varētu īsumā raksturot sarunu ar Zani. Klausies to visu un vēl vairāk šajā epizodē.
Zanes stāsts mani iedvesmoja, sapurināja un vairoja pašas pārliecību, ka ar darīšanas metodi ir iespējams sasniegt patiešām daudz, neatkarīgi no izvēlētās jomas vai virziena. Man ir patiess prieks par šīs apņēmīgās sievietes panākumiem un ir klusa nojausma, ka tas vēl ir tikai pats sākums.
- Daha fazla göster