Bölümler
-
В річницю російського вторгнення ми часто згадуємо, якими ми були, і як сильно змінила нас війна. Змінила вона й ціли громади та спільноти. Люди, які раніше були майже незнайомцями, об’єдналися у волонтерські групи, щоб допомагати одне одному.
В цьому спецвипуску «Один Одному» ми вирішили поспілкуватися з героями минулих епізодів, щоб дізнатись, як змінились їхні ініціативи за рік повномасштабної війни. Про свої зміни розповідають:⭐️ Сергій Залізняк, голова Буцької громади, яка втілила проєкт «Сади Перемоги»;
⭐ Вікторія Єрмакова, керівниця «Польової кухні» в Києві;
⭐ отець Дмитро Шора, директор Шелтеру Святої Ольги для переселенок у Хотині;
⭐ Нікіта Бєляєв, волонтер штабу в Острозі;
⭐ Тетяна Коваль, керівниця компанії Foodicine, що допомагає Ірпінській лікарні;
⭐ Григорій Олійник, керівник медичного центру «Фенікс-Дент» у Шепетівці. -
Тростянець – невелика громада на Сумщині, яка була окупована ще в перший день російського вторгнення. Однак мешканці навіть під час окупації намагались підтримувати один одного, а зараз активно допомагають 93-ій бригаді ЗСУ, яка брала участь у звільненні Сумщині. Тут для них і шиють шкарпетки, і роблять печі-буржуйки.
Людмили та її сина Мирослава, власників пекарні, де волонтери випікають хліб для всіх, кому він потрібен. Навіть під час окупації їм вдавалось доставляти хліб в місцеву лікарню для хворих. Наталі, голови Тростянецької ради людей з інвалідністю. Її, разом з донькою, росіяни вигнали посеред ночі з будинку, однак вона змогла знайти прихисток у містян. Зараз вони з донькою готують продукти для ЗСУ. Юрія – міського голову, що знаходить Тростянцю партнерів по всьому світу та збирає гроші й матеріали на відновлення громади. Ростислав – співзасновник добровольчого будівельного батальйону, який допомагає відновлювати зруйновані села.
В цьому епізоді ви почуєте історії: -
Eksik bölüm mü var?
-
Охтирка - містечко на Сумщині, яке опинилось в оточенні російських військ на початку вторгнення. Попри запеклі бої, облоги та обстріли місто не скорилося окупантам і було нагороджено званням “міста-героя”. Чим ж займались його мешканці та як зараз згадують ці події?
В цьому епізоді ви почуєте історії:
Павла, голови громади, який попри небезпеку лишився у місці під час його оборони Маргарити - водійки бензовозу, що з 24 лютого стала волонтеркою. Радіон - представник Молодіжного центра, що за допомогою 3D принтера створює для військових спорядженняІгоря, екс-очільника Охтирської адміністрації та військовослужбовця. Разом зі своєю організацією вони організували збір допомоги для Охтирського району.
-
Ічня знаходиться на півдні Чернігівщині. Попри віддаленість від стратегічних місць, Ічнянська громада була окупована росіянами у лютому. А через села громади проходили військові колони окупантів. Правда до місць призначення багато з них й не доїжджали, адже місцеві одразу повідомляли ЗСУ про пересування.
Олени, голови громади. 24 лютого вона зайшла в міськраду, а вийшла звідти вже 5 квітня. Весь цей час вона координувала старост сіл та турбувалась про мешканців. Старости села Сергія. Він таємно співпрацював з нашими військовими та повідомляв про рух рашистської техніки. В останній момент йому виїжджати з села через заміноване поле Руслана, волонтерка, що пекла печиво, а на виручені кошти придбала дрон для батька в підрозділ Ліни та Юлі, що зібрали 10 тонн продуктів для Чернігова за дві доби.
Ви почуєте історії: -
Ніжин, невелике місто на Чернігівщині, в лютому опинилось майже в повній облозі. Попри це мешканці громади не склали руки, а навпаки активно допомагали військовим та одне одному.
Дар’ї, матінки зі Свято Покровської Церкви. У цьому храмі люди від початку повномасштабної війни готують їжу для захисників і захисниць та плетуть маскувальні сітки. Ганни, викладачки Ніжинського університету та волонтерки, що попри оточення міста виїжджала за продуктами для багатодітних родин. Романа, пастора баптистської церкви. Він допомагав вивозити людей із міста та ввозити сюди гуманітарну допомогу. Голови громади Олександра. Робота казначейства була заблокована майже на три місяці, тож Олександру довелось організовувати допомогу Ніжину без будь-якого бюджету.
У цьому епізоді ви почуєте історії:Наталі, яка співорганізувала «Кухарську зграю вовченят», що готує сухпайки для ЗСУ.
-
Це перший наш епізод подкасту з громади, що пережила окупацію. Велика Димерка знаходиться на півночі Київщині. Під час боїв тут загинуло близько 70 мешканців громади. Ви почуєте історії
Романа, який розвозив людям їжу та медикаменти навіть під час окупації. Юлії, що обсадила капустою та помідорами розбитий танк на її городі. Антоніни, яка змогла організувати міжнародну гуманітарну допомогу для своєї громади Андрія, одного з директорів місцевого заводу Coca Cola. Це підприємство допомагає мешканцям з питною водою та відбудовою селищ. -
В цьому епізоді «Один одному» ми повертаємось в Київ, щоб познайомити вас з волонтерськими ініціативами, що надихають. Ми розповімо про:
Таню, що створює нові українські мозаїки, а гроші з продажу передає ЗСУ. Одна мозаїка була створена з уламків снарядів і «Точки У» й вже була продана в США. Ксенію та Валентина, співзасновників «Солом’янських Котиків», які створили власний волонтерський штаб, проводять навчання з тактичної медицини і допомагають саперним підрозділам Іллі, що залучає гроші від іноземних донорів через проєкт UA Friends. Гроші з цього проєкту часто йдуть побутові потреби військових та лікарень, а волонтери вже допомагають відбудовувати Ірпінь. Ірини, засновниці Help Hub. Через цей хаб знаходять гроші з іноземних організацій та фондів, які хочуть підтримати українців. Також проводять благодійні коворкінги, гроші з яких йдуть на армію. Насті та Антона, що створили сайт «Лелека». «Лелека» допомагає українським підприємцям знаходити собі клієнтів закордоном і продовжувати заробляти. -
Наш ювілейний 20-тий випуск подкасту «Один Одном» присвячений Новоград-Волинському. Громада готується до повернення історичної назви – Звягель. А ми тим часом познайомимо вас з мешканцями, серед яких:
Микола, власник швейної фабрики, що замість костюмів почали відшивати військову амуніцію та форму. Ганна, волонтерка, що в перші дні записалась в Тероборону і тепер охороняє рідне місто Олексій, співзасновника благодійного фонду «Новоград допомагає» Любов, авторки збірки віршів, куди увійшла її творчість та вірші її чоловіка-військового. На друк книжок збирали всією громадою, а всі прибутки з продажів йдуть на потреби ЗСУ. -
Цей епізод присвячений Пустомитівській громаді на Львівщині. Тут ви почуєте історії:
- Андрія, який проводить у громаді благодійні турніри;
- його мами, пані Лесі, яка приймала у дитсадочку людей із інших регіонів;
- медиків громади, які активно вакцинують людей від коронавірусу;
- міського голови Олега Серняка, який розповідає про те, як нові люди адаптувалися у громаді;
- 17- річної театралки Анни-Христини та частинку її пісню-звернення до російського військового.
-
Громади на Волині тримаються в постійній напрузі: поруч білоруський кордон, із якого в будь-який момент можуть зайти ворожі війська або прилетіти ракети. Однак навіть у таких умовах люди докладають максимум зусиль, щоб допомогти як переселенцям, так і ЗСУ на фронті. У цьому епізоді подкасту ми завітаємо в Рожищенську громаду на Волині.
Онисі, вчительки, що разом із іншими селянами організувала справжній цех із приготування їжі для ЗСУ Олени, кравчині, що шиє тактичні рукавички для військових Старости Віктора, який організував цілодобове патрулювання у своєму окрузі Начальниці ЦНАПу Людмили, яка допомагала розселяти переселенців Волонтерки Віри, що збирає кошти на автомобілі для ЗСУ Романа, що вивіз свою родину із Сум, а згодом евакуйовув із міста інших людей та привозив туди ліки, поки місто було в облозі.
Тут ви почуєте історії: -
У цьому епізоді ви почуєте історії:
- волонтерок Наталі та Світлани, яких звела між собою їхня манікюрниця;
- психологині Катерини, яка проводить у Луцьку заняття з арт-терапії;
- Альбіни, яка керує арт-хостелом, що став новою домівкою для багатьох українців;
- азербайджанця Турала, який відкрив у Луцьку волонтерський штаб;
- підприємця Олександра, який колись хотів відкрити на Волині філію своєї лабораторії, але зараз змушений був перевезти сюди весь свій бізнес.
-
У подкасті «Один Одному» ми розповідаємо про звичайних українців, які своїми діями наближають нашу перемогу. І це друга частина нашого епізоду про гастрофронт Києва, де слідкують, щоб бійці ЗСУ були ситими.
Анни, керівниці ресторанної премії «Сіль», що скоординувала кухарів-волонтерів на допомогу військовим. Зараз вона координує благодійну організацію «Наша Мета» що допомагають громадам у стані гуманітарної катастрофи Олега, співвласника «Він Бар» який координував ресторани, що готували їжу для ТрО, Нацгвардії та госпіталів Марією, авторкою гастрономічного блогу, що розповіла як з міжнародних ресторанних рейтингів повиключали росію, а українські шеф-кухарі по всьому світу привертали увагу до України
Ви почуєте історії: -
Цей епізод присвячений гастрономічному фронту Києва та його волонтерам. Бо наші захисники перш за все мають бути ситими.
Вікторії, що до війни працювала бухгалтеркою у журналі, а з 24 лютого створила Польову Кухню, яка набрала масштабів до 8000 порцій на день. Оксани, що стала волонтеркою на цій кухні, поки її син два дні стояв у черзі в тероборону. Ще в березні вона створила теплицю, з якої досі збирають овочі для військових. Миколи та Антона, що працюють на польовій кухні у нічні зміни й почали це робити ще взимку. Фонду Життєлюб, що в рамках проєкту "Обід без бід" роздають гарячі обіди для людей, які потребують допомогу. Тетяни, СЕО кейтерингової компанії Фудиціна, що відправляють їжу на фронт та годують людей похилого віку та переселенців.
Ви почуєте історії: -
У цьому епізоді ви зможете подумки перенестись у Черкаси, де за словами місцевих, культурне життя стало ще активнішим, ніж до початку повномасштабної війни. Зокрема ви почуєте історії:
Ані, яка з початком вторгнення втратила всі проєкти, але заснувала івент-агенцію і організовує благодійні події Дениса, що почав проводити стенд-апи і популяризувати україномовний гумор. Івана, що зі своєю організацією допомагає підприємцям вивезти бізнес з небезпечних регіонів у Черкаси і створив школу для операторів дронів Насті, яка координує волонтерів через телеграм-канал, який за війну виріс у 10 разів. Єлени, що разом зі своїм медіа збирала і відправляла на фронт дитячі малюнки -
Буки – просто взірцева громада на Черкащині. Чому?
З населенням у 5000 людей, вони змогли у перші дні прийняти близько 7000 переселенців до себе Громада змогла перевиконати бюджет від 24 лютого. Більшість мешканців вчасно і чесно сплачують податки Буки демонструють одні з найкращих результатів в рамках програми «Сади Перемоги»Сади Перемоги – це всеукраїнській проєкт, що реалізують за гроші Канади. Ідея у тому, щоб громади засадили всім їстівним якомога більше своїх земель. Через війну Україна може недоотримати значну частину свого врожаю, тому Сади Перемоги у кожній громаді дуже допомагають.
Бонус: Окрім надихаючих історій, мешканці поділились з нами рецептом смачного салату. -
У 12 епізоді Марія їздить Хмільницькою громадою на Вінничині. Ви почуєте:
- про перукарку Таню, у житті якої після 24 лютого з'явилися тепловізори, збори коштів і поїздки на Схід;
- щирі історії людей, які тримають тил у селах громади;
- про пана Михайла і його родину, які волонтерять із 2014 року;
- як волонтерським штабом стала редакція місцевої газети;
- що про війну думають римо-католики Хмільника
-
У цьому епізоді розповідаємо волонтерські історії із Золочева на Львівщині. Ви почуєте:
- як у містечку працюють аж три волонтерських штаби;
- як мешканка Золочева шиє спеціальні подушечки, аби військові могли краще відпочити;
- як лікар запустив у громаді пошиття аптечок і плитоносок;
- про команду, яка щодня готує буклети про Україну для іноземців, і ці тексти читали навіть у швейцарському парламенті
-
У цьому епізоді подкасту Марія потрапила в село Колочава на Закарпатті. Серед Карпатських гір тут не забувають про війну, а активно тримають тил. Ви почуєте:
- історію пані Наталі: її діда колись забрали у сталінські табори, і він перед смертю заповів їй ніколи не згоджуватися на окупацію;
- як Ірина евакуювала на Закарпаття коней;
- про людей, які оселилися на науково-навчальній базі "Синевир";
- як громада інтегрує нових мешканців: великих та малих;
- короткий екскурс історією Колочави і розповідь, чому це село повинен відвідати кожен порядний чех;
- про фронтове волонтерство і військово-патріотичне виховання.
-
Цей епізод присвячений національним спільнотам Закарпаття, які допомагають Україні вистояти. Ви почуєте:
- як повномасштабна війна принесла у ромське поселення Радванка небувалий рівень патріотизму до України;
- як євреї в Ужгороді запрошують українців на Шаббат та підтримують їх;
- як українські угорці залучають допомогу з Угорщини та про що просять угорський уряд.
-
У цьому епізоді подкасту "Один одному" ми приїхали у Львів, щоб записати історії тих, хто тримає наш кіберфронт. Зокрема, ви почуєте:
- як IT-спеціалісти евакуювалися у Львів зі своїми черепашками і пітонами;
- про платформу "В тилу", яка допомагає волонтерам та шукачам допомоги знайтися;
- про Некбакта, який приїхав із Таджикистану, говорить українською та робить дрони для армії;
- як двоє львів'ян врятували смартфони української армії від російського ока;
- як креативна агенція Postmen під час війни допомагає котикам знайти дім, а людям з деменцією - рідкісні ліки;
- як кіберфронт тримають студенти Українського католицького університету.
- Daha fazla göster