Bölümler

  • Ime tedna je Tanja Permozer, vodja Slovenske vesoljske pisarne in ena od gonilnih sil slovenskega vesoljskega sektorja, kjer jim je s številnimi podjetji, raziskovalnimi inštituti ter tremi univerzami uspelo po 17 letih pridobiti status polnopravne članice Evropske vesoljske agencije. S pomembnim priznanjem se država uvršča v vesoljsko elito, ki Sloveniji prinaša tudi številne strateške in gospodarske prednosti.Foto: Matjaž Očko

    Kandidata sta bila še:

    Marko Por, ilustrator, ki je zmagal na natečaju za oblikovanje mestnega plakata Plaktivat na temo "Dober dan, kultura!". Z izvirno vizijo in duhovitim pristopom Kulturnega leta je med 413 prijavljenimi deli iz 32 držav prepričal žirijo, da nas bodo k raziskovanju slovenske kulture vse leto ne glede na dolžino dneva ali rokavov vabili kar štirje Prešerni.Ilona Bartakovič, upokojena vzgojiteljica in članica slovenske skupnosti na Madžarskem, ki je za izjemno predanost in nesebičnost pri dolgoletnem delu ohranjanja slovenske kulture in jezika na Madžarskem, prejela nagrado za življenjsko delo, priznanje madžarske vlade za izjemne dosežke na narodnostnem področju.
  • Ime tedna je Nika Kovač, direktorica Inštituta 8. marec, kjer so za pobudo Moj glas, moja izbira (My Voice, My Choice) za varno in dostopno umetno prekinitev nosečnosti v Evropi zbrali milijon podpisov in izpolnili še zadnji pogoj za predložitev državljanske pobude Evropski komisiji. V mreži, ki so jo vzpostavili za kampanjo, je sodelovalo več kot 300 organizacij z več kot tisoč prostovoljci v EU.

    Kandidata sta bila še:

    Jernej Kruder, športni plezalec, ki je v eni največjih in najslavnejših sten na svetu v kalifornijskem El Capitanu prosto preplezal tisoč metrsko smer El Corazon, ocenjeno z 8a po francoski oziroma 5.13b po ameriški lestvici. To je prva slovenska prosta ponovitev smeri El Corazon, sicer pa najzahtevnejši skalni prosti vzpon Slovencev v El Capitanu.Marko Ponjavič, prostovoljni voznik s Hrušice pri Jesenicah, ki je pri 18 letih postal najmlajši prostofer pri nas. Pri projektu, ki starejšim omogoča brezplačni prevoz k zdravniku, po drugih nujnih opravkih in do javnih ustanov je eden od redkih voznikov, ki z Jesenic vozi tudi v Ljubljano in tako pomaga starejšim, ki ne zmorejo uporabljati javnih in plačljivih prevozov.
  • Eksik bölüm mü var?

    Akışı yenilemek için buraya tıklayın.

  • Ime tedna je Niko Habinc, dijak Gimnazije Bežigrad, ki je na 21. mednarodni mladinski naravoslovni olimpijadi v Bukarešti dosegel absolutno 4. mesto in bil drugi najboljši med Evropejci. Ekipa šestih mladih naravoslovcev, ki je v konkurenci 303 mladih iz 51 držav zastopala Slovenijo je osvojila tudi naslov najuspešnejše evropske države, pod okriljem Zveze za tehnično kulturo Slovenije pa na olimpijadah dosegla do zdaj največji uspeh.

    Kandidata sta bila še:

    Gregor Rihtaršič, doktorski študent ljubljanske Fakultete za matematiko in fiziko, ki je s slovensko ekipo in znanstveniki z univerz in inštitutov po vsem svetu odkril izjemno oddaljeno galaksijo Roj kresničk. S pomočjo naravne gravitacijske leče in vesoljskega teleskopa James Webb so jo ujeli, ko je obstajala 600 milijonov let po začetku časa, z odkritjem pa postavili pomembno izhodišče za prihodnje študije evolucije vesolja.Dominika Novak Mlakar, vodja državnega programa presejanja in zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb in raka debelega črevesa in danke Svit, ki praznuje 15 letnico delovanja. V tem času so odkrili več kot 4100 rakov debelega črevesa in danke, večino v zgodnjem stadiju, ko bolniki ne potrebujejo dodatnega onkološkega zdravljenja in v tem obdobju marsikateremu udeležencu rešili življenje.
  • Ime tedna je Mišel Ristov, socialni delavec v UKC Maribor, ki je z nepopustljivo vztrajnostjo več kot dve leti iskal rešitev za pacienta, ki kljub 52 letom življenja v Sloveniji zaradi izbrisa ni mogel dobiti osebnih dokumentov in stalnega prebivališča. Tudi s pomočjo predsednice države je uspel urediti njegov status in po 720 dnevih bivanja v bolnišnici tudi nastanitev v domu starejših.

    Kandidata sta bila še:

    Aleš Šteger, pesnik, ki je s prevajalcem Guillaumom Metayerjem za prevod svoje pesmi Nad nebom pod zemljo prejel francosko nagrado Alaina Bosqueta. Izbor Štegrove poezije je lani izšel pri Gallimardu, eni izmed najuglednejših francoskih založb v okviru zbirke Du monde entier, v kateri izhajajo pesniške knjige modernih klasikov, kot so Pablo Neruda, Henri Michaux in Jorge Luis Borges.Lidija Hren, dolgoletna novinarka TV Slovenija, ki je desetletja preiskovala korupcijo, razgaljala izčrpavanje javnih sistemov, razkrivala najzahtevnejše oblike gospodarskega kriminala in zanje iskala odgovorne. Pri društvu novinarjev Slovenije so ji podelili nagrado Čuvaj za življenjski prispevek k slovenskemu novinarstvu.
  • Ime tedna je Kristina Kenda, 12-letna deklica, ki bo, kot so prvi poročali pri Guardianu, z družino v okolici Idrije britanskima naravovarstvenikoma pomagala pri projektu vnovične naselitve vrste škržatov iz Slovenije v Združeno kraljestvo. V tamkajšnjih gozdovih škržatov Cicadetta Montana niso opazili od 90. let prejšnjega stoletja, zdaj pa jih bodo z uporabo posebnih mrež pri nas poskušali ujeti dovolj, da bi znova vzpostavili njihovo populacijo.

    Kandidata sta bila še:

    Janja Rakuš, vizualna umetnica in pisateljica, avtorica romana Voodoo valček za epileptike v katerem se potopi v izkušnjo izgube nadzora in prevzetosti od sil, ki so hkrati strašljive in osvobajajoče. Po romanu je v produkciji nemškega gledališča Schauspielhaus Bochum nastala plesno gledališka predstava Voodoo Waltz, ki je v kategoriji plesnih predstav prejela najprestižnejšo nemško gledališko nagrado Der Faust 2024.Janez Miš, dolgoletni založnik, ki s svojo založbo bogati slovensko knjižno krajino, opozarja na krizo slovenskega založništva in z zaskrbljenostjo ugotavlja, da bo slovenščina kmalu postala nižji pogovorni jezik. Za preseganje gole založniške dejavnosti, združevanje kakovosti, inovativnosti ter pozornosti slovenskim avtorjem je na Slovenskem knjižnem sejmu prejel letošnjo Schwentnerjevo nagrado.
  • Ime meseca novembra je postal Matija Zupan, vodja enote TeleKap, telemedicinske mreže Nevrološke klinike ljubljanskega kliničnega centra, ki je v Sloveniji na voljo že 10 let. Letno na daljavo opravijo približno 1200 pregledov bolnikov z znaki akutne možganske kapi, s pravočasnim ukrepanjem nevrologov pa omogočajo takojšnje zdravljenje, ki je nujno za preprečitev trajnih posledic.

  • Ime tedna je Barbara Miklošič, zdravstvena administratorka na ljubljanskem UKC-ju, ki za različne klinike in oddelke, od Urgence, Pediatrične klinike, ortopedske klinike, do oddelkov za kardiologijo in ginekologijo zbira knjige in skrbi, da so knjižne police vedno založene. Knjige so namenjene bolnikom, ki jih lahko prebirajo ob čakanju na obravnavo, jih odnesejo domov ali pa podarijo naprej.

    Kandidata sta bila še:

    Lun Sevnik, režiser, ki je za film Morje med nama na 25. mednarodnem filmskem festivalu v Stockholmu prejel glavno nagrado v kategoriji kratkih filmov. Film je mednarodno nagrado mlade žirije za najboljši film prejel tudi ob svetovni premieri na letošnjem filmskem festivalu v Trstu, uvrstil pa se je tudi v tekmovalni program novih talentov na mednarodnem filmskem festivalu v Talinu.Igor Muševič, raziskovalec na področju tekočih kristalov in mehke snovi ter redni profesor z Instituta Jožef Stefan in ljubljanske fakultete za matematiko in fiziko. Za izjemne raziskovalne dosežke, ustvarjanja novih področij raziskav in mentoriranje vrhunskih raziskovalcev je prejel Blinčevo nagrado za življenjsko delo s področja fizike.
  • Ime tedna je Ksenija Trs, pisateljica in potujoča knjižničarka, ki že več kot tri desetletja živi svojo "potujočo štorijo" v bibliobusu, potujoči enoti Mariborske knjižnice, kjer te dni zaznamujejo 50 let delovanja. Je tudi avtorica knjige Potujoči utrinki, v kateri je zbrala tako anekdote kot zgodovino potujočih knjižnic ter soavtorica razstave Mariborska knjižnica na kolesih: 50 let bibliobusa.

    Kandidata sta bila še:

    Mak Grgić, kitarist, ki se je z albumom Entourer vnovič, že tretje leto zapored v kategoriji najboljši samostojni klasični instrumentalni album uvrstil med nominirance za nagrado grammy. Album je izdal pri ljubljanskem Zavodu Dissonance, skladbe žanrsko segajo od klasične do etnične in avantgardne glasbe, posnetek in postprodukcija pa sta nastala v sodelovanju z RTV Slovenija. Zvonka Pangerc Pahernik, vodja Središča za obveščanje in ozaveščanje na Andragoškem centru Slovenije, ki že 30 let uspešno opozarja na pomen vseživljenjskega učenja na nacionalni in mednarodni ravni. S sprejetjem v Mednarodno dvorano slavnih za izobraževanje odraslih in nadaljevalno izobraževanje na ameriški Univerzi v Oklahomi se je pridružila največjim imenom svetovne andragogike. 

     

  • Ime tedna je postal Matija Zupan, vodja enote TeleKap, telemedicinske mreže Nevrološke klinike ljubljanskega kliničnega centra, ki je v Sloveniji na voljo že 10 let. Letno na daljavo opravijo približno 1200 pregledov bolnikov z znaki akutne možganske kapi, s pravočasnim ukrepanjem nevrologov pa omogočajo takojšnje zdravljenje, ki je nujno za preprečitev trajnih posledic.

    Kandidati so bili še:

    Gregor Veble Mikić, vodja skupine za fiziko letenja in glavni aerodinamik v ameriškem podjetju Joby Aviation, kjer jim je uspel prvi poskusni polet električnega letala z navpičnim vzletanjem. Zračni taksi, kot mu pravijo v Kaliforniji, je velik korak v napredku letalstva, ki je eno od večjih sprememb doseglo že pred časom, ko so propelerje zamenjali reaktivni motorji.Akim Pekunov in Maša Kastelic, športna plesalca, ki sta na svetovnem prvenstvu v kombinaciji desetih plesov v armenskem Erevanu osvojila naslov svetovnih prvakov. V kraljevski disciplini, kombinaciji standardnih in latinskoameriških plesov, sta premagala 30 najboljših plesnih parov z vsega sveta in Slovenijo po dolgem premoru vrnila na svetovni plesni zemljevid.
  • Ime tedna je postala Sonja Prosenc, režiserka in scenaristka celovečerca Odrešitev za začetnike, filma, ki na tragikomičen način spregovori o disfunkcionalnosti odnosov v na videz popolni meščanski družini. S sedmimi vesnami (za najboljši celovečerni film, scenarij, glavno žensko in moško vlogo, stransko žensko vlogo, izvirno glasbo ter scenografijo) je postal veliki zmagovalec 27. Festivala slovenskega filma.

    Kandidata sta bila še:

    Andrej Blatnik, urednik pri Cankarjevi založbi in eden od najvidnejših slovenskih urednikov zlasti leposlovnih del izvirne in prevodne knjižne produkcije. Za pomembno delo in posebno spoštovanje do knjige, bralcev in avtorjev, pa tudi do besede, vednosti in misli bo na 40. Slovenskem knjižnem sejmu prejel letošnjo nagrado Nede Pagon, ki jo podeljujejo za najboljše slovenske knjižne urednike ali urednico.Branko Madžarevič, prevajalec, ki je za prevod dela Eseji I–III Michela de Montaigna prejel Jermanovo nagrado, priznanje Društva slovenskih književnih prevajalcev. Z integralnim prevodom Esejev v slovenščino, delo je začelo nastajati leta 1998 in se končalo leta 2019, smo dobili eno tistih mojstrovin, ki zorijo počasi, potrpežljivo, s premišljevanjem, raziskovanjem in proučevanjem virov.
  • Ime meseca oktobra je Mateja Lasič, specialistka ginekologije in porodništva z Ginekološke klinike UKC Ljubljana ter akademska glasbenica, ki s projektom OVITA širšo javnost ozavešča o raku na rodilih. Vsa zbrana sredstva na dobrodelnem koncertu OVITA zanjo, ki ga je soorganizirala, bodo namenjena kampanji za nakup medicinske opreme, ki je nujno potrebna za kakovostno obravnavo in zdravljenje bolnic.

  • Ime tedna sta postali Majda Koren in Ana Maraž, pisateljica in ilustratorka, ki sta za izvirno slovensko slikanico Protideževna juha prejeli nagrado Kristine Brenkove. Z elementi čudežnosti, nepričakovanih rešitev in domislic z ljudskimi pregovori avtorici ponujata bralsko motivacijo tudi bolj veščim otrokom, vsem pa sporočata, da v skupinah šteje vsak člen.

    Kandidatki sta bili še:

    Zvonka Makuc, kostumografinja, ki je ustvarjala za številne slovenske in mednarodne žanrsko različne celovečerne filme, med katerimi se mnogi ponašajo z nagradami filmskih festivalov. Za izjemno delo, ki se je vtisnilo v našo skupno kolektivno podzavest, je prejela nagrado Milke in Metoda Badjure za življenjsko delo na področju filmske ustvarjalnosti. Alenka Zupančič, filozofinja, strokovnjakinja lacanovske psihoanalize in kontinentalne filozofije ter ena od vodilnih znanstvenic na področju sodobne misli o razmerjih med znanostjo in humanizmom. Je prejemnica nagrade Udine Filosofia, priznanja za pomembne prispevke k filozofiji in spodbujanju filozofskega diskurza širše javnosti. 
  • Ime tedna je postala Mateja Lasič, specialistka ginekologije in porodništva z Ginekološke klinike UKC Ljubljana ter akademska glasbenica, ki s projektom OVITA širšo javnost ozavešča o raku na rodilih. Vsa zbrana sredstva na dobrodelnem koncertu OVITA zanjo, ki ga je soorganizirala, bodo namenjena kampanji za nakup medicinske opreme, ki je nujno potrebna za kakovostno obravnavo in zdravljenje bolnic.

    Kandidata sta bila še:

    Kozma Ahačič, predstojnik Inštituta za slovenski jezik Frana Ramovša ZRC SAZU, kjer so ob 10. obletnici portala Fran, spletnega mesta, ki združuje slovarje in slovenistične jezikovne vire, predstavili še nov portal Franja. Večjezični portal na domeni franja.eu omogoča iskanje dvojezičnih parov med 20 slovarji več jezikov, od angleškega do romunskega, na voljo pa sta tudi latinsko-slovenski in starogrški slovar.Žiga Divjak, režiser, ki je za predstavo Bodočnost na sarajevskem festivalu MESS prejel nagrado "Jurislav Korenić" za najboljšega mladega režiserja. Kot so zapisali žiranti, z uprizoritvijo potrjuje status enega najvznemirljivejših gledaliških ustvarjalcev tega prostora, ki je pripravljen umetniško tvegati, hkrati pa ostaja zanesljiv dirigent pristnega umetniškega izraza.
  • Ime tedna je postal Luka Blažič, direktor Knjižnice Mirana Jarca Novo mesto, ustanove, ki se je s kampanjo Družinska članarina v sklopu svetovnega natečaja Mednarodne zveze bibliotekarskih društev in ustanov uvrstila na 4. mesto in opozorila na svojo izvirnost v svetovnem merilu. V njej prek sodobnih omrežij družine nagovarjajo k obiskovanju knjižnice in poenostavljenemu dostopu do knjižnične izposoje.

    Kandidata sta še bila:

    Tjaša Črnigoj, režiserka, ki je za predstavo »Spolna vzgoja II: Borba« na mednarodnem gledališkem festivalu Bitef v Beogradu prejela posebno nagrado Jovan Ćirilov in nagrado občinstva. Projekt je del serije predavanj – performansov, ki z raznolikimi uprizoritvenimi praksami osvetljuje pravico do seksualnega užitka in pravico do splava kot temeljni spolni pravici v okviru človekovih pravic.

    Boris Cavazza, igralec, režiser, scenarist in glasbeni ustvarjalec, prejemnik nagrade Franeta Milčinskega - Ježka za leto 2024. Umetnik, ki je z izjemnim opusom v gledališču, filmu in na radiu v več kot pol stoletja trajajoči karieri oblikoval podobo slovenske in mednarodne kulturne pokrajine, ne nadaljuje le tradicije Ježkovega duha, ampak ga na svoj izvirni način celo presega.
  • Ime tedna so Anja Petek, Patricija Verdev, Ana Baumgartner in Urša Kešar, alpinistke in članice ženske alpinistične odprave Lalung 2024, ki so v indijski Himalaji v odmaknjenih gorah nad dolino Lalung preplezale štiri prvenstvene smeri. Med njimi je tudi zahtevna, 2000-metrska smer Here comes the sun še neosvojenega šesttisočaka Lalung I.

    Kandidatke so bile tudi:

    Lea Ferjan, direktorica Zavoda za kulturo Bled, ki je na Forumu slovanskih kultur v Gabrovem v Bolgariji prejela nagrado živa za Blejski grad kot najboljši slovanski kulturni in naravni spomenik. Komisija je v njem prepoznala posebne vrednote slovanskega sveta z njegovimi zgodbami, tradicijami in dediščino ter ga razglasila za najboljše območje slovanske dediščine.Klavdija Kokol in Polona Selič Zupančič, onkološki bolnici, ki sta opozorili na več kot enoletno zamudo pri nadaljevanju graditve nove onkološke stolpnice v Mariboru in na nevzdržne razmere mariborskega oddelka za onkologijo, kjer bolniki kemoterapije prejemajo kar na hodnikih. Začeli sta tudi akcijo zbiranja denarja za odkup stanovanj na Masarykovi.
  • Ime meseca septembra je Tadej Pogačar, najboljši kolesar na svetu, ki je na svetovnem prvenstvu v cestnem kolesarstvu v Zürichu osvojil mavrično majico in kot prvi Slovenec v zgodovini postal svetovni prvak. Na najprestižnejši enodnevni dirki je uprizoril izjemno predstavo, konkurenco napadel 100 kilometrov pred ciljem in z zlato medaljo na svetovnem prvenstvu kronal izjemno sezono.

  • Ime tedna je postal Tadej Pogačar, najboljši kolesar na svetu, ki je na svetovnem prvenstvu v cestnem kolesarstvu v Zürichu osvojil mavrično majico in kot prvi Slovenec v zgodovini postal svetovni prvak. Na najprestižnejši enodnevni dirki je uprizoril izjemno predstavo, konkurenco napadel 100 kilometrov pred ciljem in z zlato medaljo na svetovnem prvenstvu kronal izjemno sezono.

    Kandidati so bili še:

    Nika Veger, fotografinja, ki je s fotografijo več kot 400 zavrženih čevljev, zbranih med čiščenjem obale enega od jadranskih otokov zmagala na fotografskem natečaju Evropskega podnebnega pakta v kategoriji podnebnih ukrepov v skupnosti. Poleg sodelovanja na razstavi bodo njeno pot do podnebnih ukrepov izpostavili tudi v posebni medijski kampanji.Renate in Samo Rugelj, soustanovitelja založbe UMco in brezplačne revije Bukla, ki sta s strokovnostjo in predanostjo v dveh desetletjih ustvarila neprecenljiv prostor za promocijo domačih in tujih književnih del. Za spodbujanje zavesti, da je branje vrednota, ki jo je vredno gojiti sta prejela nagrado Društva slovenskih založnikov za najboljša založnika leta.

    Foto: Reuters

    7. oktobra 2024 vsi ljubitelji avdia vabljeni na Avdiofestival v ljubljansko Cukrarno. Podkasti v živo, debate, predavanja, delavnice in koncert. Več kot 70 novinarjev, podkasterjev, urednikov, producentov, glasbenikov, režiserjev, voditeljev in drugih ustvarjalcev se bo zvrstilo na štirih prizoriščih. Program v celoti in brezplačne vstopnice na POVEZAVI.

  • Ime tedna je postal Brest Lenarčič, letošnji zlati maturant Šolskega centra Rogaška Slatina, ki je na prvi mednarodni olimpijadi v umetni inteligenci za srednješolce osvojil zlato medaljo. Najboljši je bil med 90 tekmovalci iz 25 držav, ki so se pomerili v poznavanju osnovnih principov delovanja umetne inteligence, etičnih vprašanj, ki jih odpira nova tehnologija.

    Kandidata sta bila še:

    Anže Albreht, ustanovitelj Zavoda Reševalni pas, kjer so v 10 letih ozaveščanja korenito spremenili vedenje voznikov v primeru zastojev in prometnih nesreč. Na njihovo pobudo se v Sloveniji obetajo višje kazni za voznike, ki ne vzpostavijo reševalnega pasu ali ga izkoriščajo za vožnjo mimo ustavljenih vozil ter vozilom na nujni vožnji preprečujejo izvedbo nujnih nalog za reševanje življenja.Helena Koder, scenaristka in režiserka, ki so ji za knjigo Krošnja z neznanimi sadeži podelili Rožančevo nagrado za najboljše esejistično delo. Nagrajenka v svojem knjižnem prvencu razmišlja o umetnosti z veliko in malo začetnico, o Umetnosti, ki je včasih visoka, težko dostopna gora, a tudi o umetnosti življenja, ki ni nič manj pomembna.

    Foto: Šolski center Rogaška Slatina

  • Ime tedna je postala Barbara Pokorny, direktorica Pikinega festivala v Velenju, največjega festivala za otroke pri nas in edinega festivala Pike Nogavičke na svetu, ki že 35 let združuje otroke in odrasle, jim omogoča brezskrbno igro, zabavo in ustvarjalnost. Cilj festivala z več kot sto kulturno-umetniškimi dogodki, ustvarjalnimi in doživljajskimi delavnicami ter 12 tematskimi poligoni, pa je tudi spodbujati obiskovalce k strpnemu sobivanju. foto: Rok Bačovnik

    Kandidatki sta bili še:

    Maja Benko, donatorica, ki je ljubljanski Pediatrični kliniki podarila odlično ohranjen in strokovno obnovljen družinski klavir. Glasbilo v drugem okolju služi novemu namenu, ob njem se že ustavljajo otroci, ki se zdravijo na kliniki, s klavirsko glasbo pa se sproščajo in mimoidoče v avli klinike razveseljujejo tudi zaposleni. Marjana Moškrič, pisateljica, ki je za mladinski roman Sneg prejela večernico za najboljše slovensko otroško in mladinsko literarno delo preteklega leta. V njem avtorica prek skupine najstnikov, ki se soočajo z nefunkcionalno družbo na robu totalitarizma, prikaže globoko prežeto vizijo upanja, kjer temeljne vrednote premagajo izrojenost kolektiva. 
  • Ime tedna je postal Andrej Guštin, astronom, učitelj ter pobudnik in dolgoletni vodja tekmovanj iz astronomije v Sloveniji, ki z različnimi aktivnostmi že desetletja pomembno prispeva k razvoju izobraževanja na področju astronomije v Sloveniji. V okviru 32. Generalne skupščine Mednarodne astronomske zveze so ga v Cape Townu sprejeli med častne člane.

    Kandidati so bili še:

    Živa Lavrinc in Dejan Fabčič, lokostrelca, ki sta na mešani ekipni tekmi paraolimpijskih iger v Parizu osvojila bronasto medaljo. Za tretje mesto sta po dodatnem strelu premagala indijsko ekipo in tako Sloveniji priborila še drugo medaljo na letošnjih igrah ter 26. v zgodovini naše države. Primož Roglič, kolesar, ki je trem zaporednim zmagam na tritedenski dirki po Španiji v letih 2019, 2020 in 2021 letos dodal še eno in postal šele drugi kolesar v zgodovini, ki je Vuelto osvojil še četrtič. Z njegovo zmago na španski pentlji so lovorike vseh treh najprestižnejših kolesarskih dirk na svetu v letošnji sezoni v rokah slovenskih kolesarjev.