Bölümler
-
W ostatnim odcinku Iwona Konecka rozmawia z Kasią Pągowska - twórczynią i prowadzącą podcast.
-
Z Karoliną Plutą - pedagożką teatru, performerką, trenerką i prezeską zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru - rozmawiam o wypaleniu zawodowym, szczególnie w kontekście pedagożek i pedagogów teatru.
A tu znajdziecie odnośniki do tekstów, o których na końcu mówi Karolina: https://burnout-aid.eu/pl i https://issuu.com/teatrhorzycy/docs/mt_ksiazka1
-
Eksik bölüm mü var?
-
W 20. odcinku rozmawiam z Pawłem Pasztą - reżyserem, pedagogiem i instruktorem dramy - o jej zastosowaniu w prowadzeniu warsztatów teatralnych.
-
W 19. odcinku rozmawiam z Vendulą Ježkovą - czeską aktorką i twórczynią teatru społecznego - o wykorzystaniu teatru w pracy z pacjentami kliniki psychosomatycznej oraz o teatrze społecznym tworzonym przez czeski kolektyw Just Monkeys.
-
W 18. odcinku rozmawiam z Anną Szufą - reżyserką i twórczynią Teatru Bezdomnych.
-
Poznajcie Ewę Orzechowską - założycielkę Teatru Brzozaki działającym w Wiejskim Domu Kultury w Jasieniu oraz nominowaną do Nagrody im. Haliny Machulskiej.
Odcinek powstał we współpracy z Teatrem Ochoty.
-
W 14. odcinku posłuchajcie rozmowy z Mirką Krymską - założycielką Teatru From Czarno-Białych Plama, instruktorką teatralną w Suwalskim Ośrodku Kultury i osobą nominowaną do Nagrody im. Haliny Machulskiej.
Odcinek ten jest drugim z pięciu, powstałym w partnerstwie z Teatrem Ochoty, poświęconym nominantom i nominantkom do tej nagrody.
-
W 13. odcinku posłuchajcie rozmowy z Maćkiem Dziaczko - nauczycielem, instruktorem teatralnym, reżyserem i osobą nominowaną do Nagrody im. Haliny Machulskiej.
Odcinek ten jest pierwszym z pięciu, powstałym w partnerstwie z Teatrem Ochoty, poświęconym nominantom i nominantkom do tej nagrody.
-
W 12. odcinku podcastu rozmawiam z Sebastianem Świądrem - pedagogiem teatru związanym z Teatrem Ochoty oraz ze Stowarzyszeniem Pedagogów Teatru - o Nagrodzie im. Haliny Machulskiej dla osób zajmujących się edukacją teatralną i artystyczną, którzy swoją pracą inicjują i konsekwentnie pielęgnują działania twórczych społeczności.
Zachęcamy Was do zgłaszania siebie lub osób, które Waszym zdaniem na nagrodę zasługują! Więcej informacji tutaj: https://teatrochoty.pl/debiuty/nagroda-im-haliny-machulskiej-2022/
-
W jedenastym odcinku rozmawiam z Izą Gawęcką - trenerką, animatorką, pedagożką teatru - o blaskach i cieniach korzystania z lokalnych opowieści w pracy teatralnej w małych miejscowościach.
-
W dziesiątym odcinku razem z Tomkiem Kaczorowskim - reżyserem i pedagogiem teatru - rozmawiamy o teatrze młodego widza.
-
W ósmym odcinku razem z Kasią Krajewską - pedagożką teatru związaną z Wrocławskim Teatrem Lalek - rozmawiamy o wyzwaniach związanych z prowadzeniem stałych grup teatralnych, a w szczególności o różnych metodach pracy i budowaniu zaangażowania uczestników na przykładzie grupy Robimy (Wrocławskim Teatr Lalek) oraz Młodego Teatru w Toruniu.
-
W siódmym odcinku rozmawiam z Grzegorzem Grecasem - reżyserem teatralnym - o wpływie dobrostanu i zdrowia psychicznego na pracę twórców i twórczyń teatralnych, psychicznych kryzysach oraz tym co może wnieść terapia w nasze zawodowe życie.
-
W szóstym odcinku rozmawiam z Anią Rochowską - pedagożką teatru przez 26 lat związaną z TR Warszawa - o jej zawodowej drodze oraz o tym, po co w instytucjach pedagogika teatru.
-
W piątym odcinku rozmawiam z Iwoną Konecką - artystką, wiceprezeską Stowarzyszenia Kolektyw Kobietostan - o współtworzonym przez nią Centrum Sztuki Osadzonych.
-
W czwartym odcinku rozmawiam z Piotrem "Jaszczurem" Śniegułą - aktorem, kompozytorem i pedagogiem teatralnym - o pracy teatralnej z młodzieżą.
-
W trzecim odcinku rozmawiam z Agnieszką Zakrzewską - pedagożką teatru i trenerką związaną z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Toruniu - o międzypokoleniowych działaniach teatralnych i o tym, czemu w edukacji artystycznej i kulturalnej dzielimy ludzi ze względu na wiek.
- Daha fazla göster