Bölümler
-
Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Kiedy i w jaki sposób może dojść do odurzenia wbrew naszej woli?
Na te pytania odpowiadają przedstawicielki Kolektywu Chemia - Hela i Justyna.
W związku z rozpoczęciem sezonu letniego apelujemy o bezpieczne imprezowanie!
Rozmowę przeprowadziła Zofia Oleksiak.
-
Wokół tantiem internetowych stworzyło się wiele mitów i niejasności. W związku z niedawnymi strajkami osób z branży filmowej rozmawiamy z Oktawią Kromer, autorką reportażu na ten sam temat do Gazety Wyborczej.
Rozmowę przeprowadza Dyrektorka ds. podcastów Zofia Oleksiak
-
Eksik bölüm mü var?
-
Rozmowa przeprowadzona została w ramach promocji wydarzenia "Nie odwracaj wzroku - problem bezdomności: przyczyny, rozwiązania, sposoby pomocy".
Jak często zdarza nam się udawać, że nie widzimy osób w kryzysie bezdomności? Posłuchajmy o tym.
W rozmowie z Panią Julią Wygnańską, przedstawicielką Fundacji Najpierw Mieszkanie, poruszamy temat współczesnego kryzysu bezdomności.
Rozmowę przeprowadza Zofia Oleksiak.
-
W drugą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie rozmawiamy z młodą studentką, która była zmuszona do emigracji.
Olesia Levchun jest osiemnastoletnią dziewczyną, mieszkającą w Polsce od 2022 roku. Przeżyła coś, o czym przyszłe pokolenia będą uczyć się w podręcznikach od historii.
Z Olesią rozmawia Dyrektorka ds. podcastów Zofia Oleksiak.
-
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny odcinek z serii "Edukacja Prawna"!
💬 Dzisiaj zgłębiamy temat narkopolityki na skalę światową. Gościem specjalnym jest Pani Magdalena Dąbkowska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, która dzieli się swoją ekspertyzą w kontekście prawnych aspektów narkotyków.
W trakcie tej fascynującej rozmowy odkrywamy, w jaki sposób narkopolityka wpływa na prawa jednostki w różnych częściach świata.
Jakie wyzwania stawiają uzależnienia? Podziel się z nami swoją opinią!
➡️ Znajdziesz nas na:https://linktr.ee/nzsuw
Podcast realizowany jest z inicjatywy członków Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
-
"Warszawo kochana, Warszawo tyś treścią mych marzeń, mych snów, radosnych przechodniów twych lawą, ulicznym rozgwarem i wrzawą" - takimi słowami Mieczysław Fogg opisywał Warszawę widzianą swoimi oczami. Od tamtego czasu stolica przepoczwarzyła się w zupełnie nowe miasto, z nowymi problemami, sprawami, urokami i mrokami. W podcaście podczas rozmowy rodowity Warszawiak (Wojciech Nowicki) będzie przepytywał przybysza z województwa łódzkiego (Kacper Derwisz), jak mieszka mu się w stolicy, co mu przeszkadza, co go urzeka, co warto o Warszawie powiedzieć, a co lepiej przemilczeć. Zapraszamy serdecznie do posłuchania!
-
Z prawem stykamy się codziennie i niemal wszędzie - w sklepie, autobusie, w pracy czy w szkole. Nie interesujemy się co konkretnie determinuje nasze zachowanie, bo przywykliśmy, że są powszechnie przyjęte zasady, które każdy zna i powinien akceptować. Co jednak w bardziej skomplikowanej sytuacji, kiedy nie dysponujesz tą wiedzą i musisz wziąć sprawy w swoje ręce zapoznając się z przepisami prawa?
W najnowszym podcaście Biura ds. Prawnych NZS UW przedstawiamy tematykę efektywnego szukania informacji o prawie - gdzie go szukać, jakie są najbardziej zaufane źródła, jak nie dać się nabrać na sprzeczne dane. O tym wszystkim opowiada Jakub Jurewicz z Fundacji Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza, zajmującej się nieodpłatną pomocą prawną.
-
Fundacja Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza, to bezpłatna poradnia prawna. Co roku poza skuteczną pomocą wielu potrzebującym osobom, tworzy także poradniki prawne, z dziedzin, w których ich beneficjenci mają najwięcej trudności.
W tym roku dzięki ich pracy powstały:
➡️Poradnik finansowy;
➡️Po co ci prawnik i mediator? Poradnik praktyczny;
➡️Prawo pracy w praktyce 2022;
➡️Poradnik o korzystaniu z cudzej twórczości;
➡️Poradnik o najmie lokali.Wszystkie poradniki dostępne są na ich stronie internetowej pod adresem: https://www.academiaiuris.pl/poradnia-prawna_1
Dodatkowo wszystkie osoby, które borykają się z problemami prawnymi, a których nie stać na płatną pomoc prawną zachęcamy do kontaktu pod warszawski numer pomocowy 19115 lub bezpośrednio z fundacją.
Fundacja Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza
ul. Freta 20/24a 00-227 Warszawa
tel. +48 506 188 837
E-mail: [email protected] (lub [email protected]) -
Wraz z Mają Wojcieszek z "Podcast w kwiaty" poruszyliśmy temat tego, w jaki sposób można uczynić swoje życie studenckie ciekawszym oraz jak połączyć je z pasją do podróżowania i zdobywania nowych doświadczeń.
Podcast zorganizowany został w ramach projektu Drogowskazy Kariery we współpracy z naszym partnerem strategicznym - Education First.
-
Czy wiecie czym są kliniki prawa? Nasz dzisiejszy podcast zapozna Was z tą formą pomocy prawnej.
Jak uzyskać pomoc w ramach bezpłatnego akademickiego poradnictwa prawnego? Jakie warunki należy spełnić by z niej skorzystać? Kiedy pojawiły się pierwsze kliniki prawa?
Na te oraz inne pytania odpowiada dr hab. Barbara Namysłowska-Gabrysiak - kierowniczka Kliniki Prawa Wydziału Prawa i Administracji UW. Zapraszamy do odsłuchania!
-
Zapraszamy na rozmowę, przeprowadzoną w ramach projektu Varsaviada należącego do Sekcji Historycznej NZS UW, na temat historii Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym gościem jest historyk, kustosz muzeum UW dr Krzysztof Mordyński. Dzięki tej rozmowie dowiesz się:
Kiedy powstał Uniwersytet Warszawski? Jak wyglądało nauczanie w XIX wieku? Jak działał uniwersytet w czasie pandemii hiszpanki?I wiele więcej.
-
Kim jest mediator i czym tak naprawdę się zajmuje? W tym odcinku podcastu odsłonimy przed Tobą wszelkie tajemnice związane z tą profesją.
Dowiesz się m.in.: kim jest mediator oraz na czym polega jego praca; czy ty też możesz zostać mediatorem; jakie są różnice i podobieństwa między mediacją sądową i pozasądową; jak wygląda rozpowszechnianie mediacji przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
O tym, jak wygląda mediacja od kuchni opowie Pani Anna Kremplewska, główna Specjalistka Wydziału ds. Mediacji Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich w Ministerstwa Sprawiedliwości.
-
Jak zaakceptować siebie? Jak docenić swoje niedoskonałości?
Nie jesteś jedyną osobą która zadaje sobie takie pytania. Naprawdę.
Zachęcamy do wysłuchania naszej rozmowy z założycielkami kampanii SPÓJRZ NA SIEBIE Marią Pyrek i Natalią Królak.
-
Dostałeś nietrafiony prezent? Zakupiony przez Ciebie produkt okazał się wadliwy?
Nie musisz się martwić, ten podcast pokaże jak rozwiązać takie sytuacje krok po kroku.
Zachęcamy do wysłuchania naszej rozmowy z Dyrektorem Akademickiej Poradni Prawnej! -
Jak wyglądała Polska Rzeczpospolita Ludowa w czasie rządów Władysława Gomułki? Jakim człowiekiem prywatnie był I sekretarz?
Dlaczego w grudniu 1970 r. doszło do strajków i strzelano do robotników?Na te i wiele innych pytań odpowie Piotr Gajdziński - historyk, publicysta oraz autor szeregu książek poświęconych historii PRL-u.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania pierwszego historycznego podcastu NZS UW. -
Potrzebujesz porady prawnej, a nie masz lub nie chcesz wydawać pieniędzy?
Nic prostszego, ten podcast pokaże Ci jak to zrobić, krok po kroku.
Zachęcamy do wysłuchania naszej rozmowy z członkiem Akademickiej Poradni Prawnej!
-
Gorąco zachęcamy do wysłuchania pierwszego odcinka podcastu NZS UW. Omawiana tematyka dotyczy leczenia oraz zrozumienia depresji, a także roli jaką pełnią bliscy przy tym schorzeniu.
Odcinek powstał w ramach projektu Psyche działającego w Sekcji Charytatywnej we współpracy z projektem "The Presja".
Gościem pierwszego odcinka jest Wojciech Wychowaniec, koordynator projektu The Presja.