Bölümler
-
Eksik bölüm mü var?
-
Van, amikor a kormánypárti szavazó nem ért egyet a hivatalos kormányzati állásponttal, paradox módon ez épp a propaganda erejét bizonyítja. Friss kutatás, utcai verekedés, Huxit-veszély – PC-elemzői podcast.
-
Ez még nem forradalom, de a belső politikai, gazdasági és etnikai feszültségek várhatóan tovább fogják tüzelni a tüntetéseket. A rezsim közeledése Oroszországhoz tovább nehezítheti az atomalkuhoz való visszatérést. Mármint Iránban.
-
Oroszország lebecsülte a nyugati politikai egységet, így az információs hadviselésben is vesztésre áll. Mire jó a tényellenőrzés, és önmagában miért nem elegendő? Triumfál-e a józan ész az összeesküvés-elméletek felett?
-
How did information replace violence in autocrats’ playbook? How do modern dictators build information autocracies?
-
Még a közéleti tartalmat ipari mennyiségben fogyasztók sem feltétlenül látják át, mi forog kockán, amikor a magyar kormány és az Európai Bizottság csörtéiről olvasnak. Ezt próbáljuk tisztába tenni, még ha lehetetlen vállalkozásnak is tűnik.
-
Meglepődtünk-e a Mi Hazánk bejutásán? Minek köszönhető a párt sikere, és mit kezd a parlamenti jelenléttel? Mit jelent ez más pártok számára?
-
Mi vezetett a negyedik kétharmadhoz, az ellenzék megsemmisítő vereségéhez? Választási rendszer, kormányzati irányítású propagandagépezet, elhibázott ellenzéki kampány? Az okok sokkal mélyebbek, a feltárás folyamatos.
-
Hogyan néz ki jelenleg és hogyan alakult az elmúlt években a gender- és LMBTQI-ellenes mobilizáció Magyarországon? Kik a fontos szereplői, és milyen pontokon ér össze a magyar és a nemzetközi színtér?
-
Kik a Mi Hazánk szavazói, és honnan jönnek? Hol erősek igazán, hol gyengébbek? Az adatok mélyére néztünk.
-
Európát nemcsak a Kreml, de a kínai rezsim is jelentős, bár egyelőre más jellegű kihívások elé állítja. Javaslatok már vannak a reakcióra, egyetértés még nincs – az uniós intézményeken belül sem.
-
Egyáltalán, kinek a felelőssége a közösségi média szabályozása, a dezinformácó elleni küzdelem?
- Daha fazla göster