Bölümler
-
Odcinek 10 podcastu RUSZ SIĘ ZDROWO! poświęcamy różnorodnym urządzeniom ułatwiającym (utrudniającym też) nasz trening. Zarówno od strony zawodnika jak i trenera.
Porozmawiamy o pomiarach mocy, tętna, czujnika siły izometrycznych, monitorach aktywności, akcelerometrach i innych bajerach.
Co znajdziesz w tym odcinku?
Przywitanie, wprowadzenie do tematu. Software VS Hardware różnice w użytkowaniu Po co nam te wszystkie pomiary? O obiektywizacji danych i kontroli postępów Pomiar mocy kolarski Pomiar mocy biegowy Pomiar tętna (ekg / optyczny - różnice, korzyści, wady i zalety obu rozwiązań) Urządzenia monitorujące typu Oura, Whoop Aparat i slow-motion - bieganie, kolarstwo, ćwiczenia Czujniki siły izometrycznej (Activ5) Drogie bajery (forceplates, maty skocznosciowe, akcelerometry) Leomo i inne obiektywne pomiary biomechaniczne - przyszłość fittingu i treningu? Zakończenie, pożegnanie------
Newsletter Rusz się zdrowo! - https://www.movementcare.pl/mailing
Facebook - www.facebook.com/itrnr
Instagram - www.instagram.com/tomasz.hruswicki
Grupa na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/ruszsiezdrowo
-
W 9 odcinku podcastu Rusz się zdrowo! poruszam tematykę aplikacji i technologii, które mogą być przydatne w prowadzeniu treningu wytrzymałościowym. O najczęściej używanych oprogramowaniach przeze mnie, o tym co polecam zawodnikom.
W zestawieniu znajdziesz oczywiste oczywistości jak TrainingPeaks, Garmin Connect czy Zwift. Ale będzie też mniej popularnie jak Nozbe, Kubios czy Whoop.
Dlaczego ich używam? Dlaczego je polecam? Jak z nich korzystać? Koniecznie odsłuchaj ten odcinek aby poznać odpowiedź na te i inne pytania.
-----
Newsletter Rusz się zdrowo! - https://www.movementcare.pl/mailing
Facebook - www.facebook.com/itrnr
Instagram - www.instagram.com/tomasz.hruswicki
Grupa na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/ruszsiezdrowo
-
Eksik bölüm mü var?
-
Po długiej przerwie wracamy!
Zapraszam na pierwszy odcinek drugiego sezonu podcastu. Tym razem na solo, bez gości, rozprawiam się z tematyką roztrenowania.
Z dzisiejszego nagrania dowiesz się przede wszystkim:
Po co w ogóle robić roztrenowanie? Czy zawsze jest wskazane? Jak się do tego zabrać? Poznasz kilka gotowych przykładów roztrenowania Co robić w trakcie roztrenowania jeśli nie trening?Materiały dodatkowe:
Roztrenowanie a biochemia krwi:
https://www.facebook.com/itrnr/photos/a.454414814683537/3208807022577622
+ badania odnoszące się do wspominanych zmianach morfologii:
Changes in Blood Values in Elite Cyclist
Authors J. S. Mørkeberg1, B. Belhage1, R. Damsgaard1
Affiliation Anesthesiology, Bispebjerg Hospital, Copenhagen NV, DenmarkPraktycznie o roztrenowaniu:
https://www.facebook.com/itrnr/photos/a.454414814683537/3212085208916470
Dwa najczęstsze modele roztrenowania w mojej praktyce:
https://www.facebook.com/itrnr/photos/a.454414814683537/3225992927525698/
Serdecznie zapraszam do odsłuchu.
Tomasz Hruświcki
Trener kolarstwa / Fizjoterapeuta
——
Rusz się zdrowo! znajdziesz również na:
www.facebook.com/itrnr
www.movementcare.pl/mailing
www.instagram.com/tomasz.hruswicki
-
Triathlon to jedna z popularniejszych dyscyplin wytrzymałościowych w ostatnich latach.
Jak się do tego zabrać? Jakie są wymagania sportu? I o czym warto pamiętać trenując trzy dyscypliny połączone w jedną?
O tych i innych zagadnieniach rozmawiam dzisiaj z Tomaszem Kowalskim. Trenerem z wieloletnim doświadczeniem, prowadzących najlepszych zawodników z Polski i całego świata, twórca projektu trinergy.pl!
Rozmawiamy dzisiaj przede wszystkim o:
Kim jest Tomasz Kowalski i jak wygląda jego praca Jakie są wymagania triathlonu dotyczące zdrowia, czasu, możliwości treningowych Od czego zacząć trening, jak wygląda współpraca z trenerem Testowanie, diagnostyka sportowa/zdrowotna i pierwsze kroki w „poważnym” trenowaniu Triathlon jako jednolita dyscyplina Krótka rozprawa o istocie i nie istocie FTP Książki i podcasty, które poleca Tomasz KowalskiSerdecznie zapraszam do odsłuchu.
O Tomku dowiesz się więcej z:
www.trinergy.pl
www.instagram.com/kowalski.coach/
Więcej o podcascie:
www.movementcare.pl
www.instagram.com/tomasz.hruswicki
www.facebook.com/itrnr
Książki polecane przez Tomka:
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/154212/pulapki-myslenia-o-mysleniu-szybkim-i-wolnym
https://lactate.com/bkolbr.html
Podcasty:
https://podcasts.apple.com/us/podcast/real-coaching-with-joel-filliol/id1052949196
https://www.spreaker.com/user/marekjankowski/mwf-196-osiaganie-celow-milosz-brzezinsk
-
W szóstym odcinku podcastu Rusz się zdrowo! Rozmawiam z Arturem Hryszko. Artur to:
Trener kolarstwa / Przygotowania motorycznego Head Coach Train For Skills Dwukrotny Mistrz Polski w Kolarskim DownhillTym razem poruszamy kilka istotnych tematów związanych z treningiem siłowym w sportach wytrzymałościowych (z mocnym akcentem na kolarstwo).
Główne zagadnienia to:
Dlaczego warto trenować siłowo w sportach wytrzymałościowych? Jak trenować siłowo kiedy mamy dużo czasu na trening a jak gdy go ciągle brakuje? Jak rozpocząć trening siłowy w sportach wytrzymałościowych? Na co uważać łącząc trening wytrzymałościowy z siłowym? Jak siła wpływa na generowaną moc? Dlaczego trzeba unikać cyrkowych ćwiczeń?Oraz obalamy najpowszechniejsze mity dotyczące siły w wytrzymałości.
Serdecznie zapraszam do odsłuchu.
Artura znajdziesz na:
www.trainforskills.pl
www.instagram.com/trainforskills/
Więcej o podcaście:
www.movementcare.pl
www.instagram.com/tomasz.hruswicki/
www.facebook.com/itrnr/
-
Gościem piątek odcinka jest Dawid Mieczkowski - Trener, Terapeuta ruchowy, szkoleniowiec Blackroll Polska oraz były zawodnik I i II Ligii piłki nożnej.
Z Dawidem rozmawiamy przede wszystkim o jego specjalizacji jaką jest screening ruchowy.
czym jest screening? co sportowcy wytrzymałościowi mogą z niego wyciągnąć? czym różni się ocena jakościowa od ilościowej? czy technologia jest niezbędna w ocenie sportowca? o czym warto pamiętać myśląc o zdrowym treningu?Po drodze oczywiście nawinęło się kilka pobocznych i ciekawych tematów.
Serdecznie zapraszam do odsłuchu.
Dawida możesz śledzić na instagramie: https://www.instagram.com/dawidmieczkowski.pt/
Więcej o podkaście RUSZ SIĘ ZDROWO! Znajdziesz na:
https://www.movementcare.pl
https://www.facebook.com/itrnr
https://www.instagram.com/tomasz.hruswicki/
-
Gościem czwartego odcinka podcastu jest Jakub Krzyżak, człowiek, który ruszył Trójmiasto i morsował zanim to było modne. Trener celebrytów ale przede wszystkim specjalista z doświadczeniem w kolarstwie górskim, biegach terenowych, crossfitcie czy wspinaniu się po najwyższych szczytach Tatr.
Człowiek orkiestra z ogromną wiedzą.
W tym odcinku rozmawiamy o:
Skąd się wziął Jakub? Jak wyglądała jego droga do miejsca w którym się znajduje. Błędy, które najczęściej popełniają sportowcy wytrzymałościowi. Jakie korzyści wynikają z treningu ogólnej sprawności w sportach wytrzymałościowych? Czy ruch jest dla wszystkich? Dlaczego człowiek powinien się ruszać? Co z ruchem dla osób cierpiących na przewlekłe zaburzenia zdrowotne? Jakie korzyści wyciąga Kuba, ze sportów i aktywności, które na co dzień uprawiaKsiążka polecana przez Jakuba: https://kilianjornet.wsqn.pl/
Zapraszam do śledzenia poczynań Jakuba na jego instagramie: https://www.instagram.com/xtrainer_/
Śledź również podcast Rusz się zdrowo! na:
www.movementcare.pl www.instagram.com/tomasz.hruswicki www.facebook.com/itrnrPokaż że nas słuchasz oznaczając #ruszsiezdrowo
-
Gościem trzeciego odcinka podcastu jest Maciej Jeziorski (Jezior.Bike) - trener kolarstwa i zawodnik z wieloletnim doświadczenie. Rozmawiamy przede wszystkim o tym dlaczego warto uprawiać kolarstwo górskie, jak zdobywać wiedzę o treningu oraz jak w Polsce można zostać trenerem kolarstwa. Dowiesz się również skąd czerpać motywację do treningu pomimo upływu lat, czy trudno jest wystartować w Pucharze Świata.
To podcastu, który rozszerzy Twoje horyzonty dotyczące treningu kolarskiego i być może uprości trochę sprawę. Wbrew przekonaniom, które można spotkać w internecie próbujemy udowodnić, że trening kolarski nie jest bardzo skomplikowany a wymaga jedynie posiadania fundamentalnej wiedzy i trochę praktyki.
Zapraszam do odsłuchu!
-
Gościem drugiego odcinka podcastu "Rusz się zdrowo!" jest Michał Dachowski - Fizjoterapeuta, Przedsiębiorca (Fizjo4Life, Blackroll Polska, Blackroll Education) oraz gospodarz podcastów (Zdrowy Biznes, Dachowski Pyta). Rozmawiamy przede wszystkim o zapleczu branży "Zdrowego biznesu", zaniedbaniach treningowych, rolowaniu. Michał, musi dzisiaj również stawić czoła pytaniom, które sam zazwyczaj zadaje swoim gościom - opowie trochę o swojej drodze do fizjoterapii i miejsca w którym się znajduje. Spis treści: 1:00 - Kim jest Michał Dachowski? O Fizjo4Life i Blackroll Polska 10:00 - Jak pokazać zaplecze pracy fizjoterapeuty i trenera? 13:00 - Z jakimi łudźmy Michał chętnie współpracuje? 16:00 - "Zdrowa usługa" - co składa się na jej wartość? 19:00 - Ćwiczenia, lepiej z trenerem/fizjoterapeutą czy samemu? 22:00 - Rolowanie - dla kogo i po co? Regeneracja w sporcie 30:00 - Skąd u sportowca ból? Czy trudniej pracuje się ze sportowcem? 35:00 - Czy warto rekomendować swojego fizjoterapeutę/trenera? 37:00 - Na co uważać przy współpracy z trenerem/fizjoterapeutą? 43:00 - Poziom fizjoterapii i treningu w Polsce Michała znajdziesz na: - https://michaldachowski.pl/ - Instagram - Facebook - Spotify - YouTube Więcej o mojej działalności na: - https://movementcare.pl - Facebook - Instagram
-
W pierwszym odcinku opowiadam o mojej misji jaką jest "Rusz się zdrowo!", jak powstał ten podcast oraz kim ja w ogóle jestem i czy warto mnie słuchać?