Bölümler
-
Sihik: Klaus-Erik Pilar - taastuvenergeetika plaanid
-
Sihik: Jüri Lember - ankrutest põhjas ja saamatutest meremeestest Läänemerel
-
Eksik bölüm mü var?
-
Me ei tea täna ennustada, millised saavad olema järgmised käigud nii poliitikas kui kaevikus Ukraina suure sõja rindel ning julgeolekus laiemalt meie regioonis. Igal juhul on kõikvõimalikud äratuskellad ammu plärisemas ning nõutamas ja saamas investeeringuid, milliste järele paraku nõudlus kasvab. Aga rahutust on samas täheldada ka investeeringuid planeerivas institutsioonis ehk Kaitseministeeriumis. Meie esimene külaline on täna kaitseminister Hanno Pevkur.
Päike, tuul ja vesi – need me sõbrad kolmekesi on maksiim, mis passib hästi valitsuserakondade juhtide kokkulepitud pikale energeetikaplaanile. Paraku ei paista see sõprus avalikust suhtumisest tuuleparkidesse kuidagi välja. Ja päikeseenergeetika on tuulikuhulluses tõrjutud üldse kusagile tahaplaanile, ehkki see on täiesti rivis ja konkurentsivõimeline. Räägime taastuvenergeetika plaanidest nii riiklikest kui ka vastuseisu leidvatest ettevõtja - Sunly Eesti tegevuste juhi Klaus-Erik Pilariga.
Saate lõpetuseks võtame küsida, kas pudenevad ankrud ning sossmadrustest koosnevad laevameeskonnad, mis lihtsalt taristut lõhuvad, ja nagu ametlikest allikatest selgub – päriselt ka kogemata, on uus reaalsus või lihtsalt jutuks head küll. Stuudiosse tuleb kogenud meremees ja õppejõud, täna Eesti Meremeeste Sõltumatut Ametiühingut juhtiv Jüri Lember. Saatejuhid on Ainar Ruussaar ja Timo Tarve.
-
Sihik: Maria Lehis, Darja Rjabova. Keelesõbra programmi vajatakse vabatahtlikke mentoreid
-
Sihik: Raul Eamets. Lokaalse ja üleilmse majanduse analüüs
-
Sihik: Ave Schank-Lukas. Euroopa Komisjon esitles konkurentsivõime kompassi
-
Opositsioon kavandab umbusaldusavaldust peaministrile, tuues selleks mitmeid põhjuseid alates energeetikapoliitikast lõpetades kaadripoliitikaga. Peaminister on süüdistusi juba ette tõrjunud, nimetades kunagise EKREIKE valitsuse parteisid „masinapurustajateks“. Opositsioonilise Isamaa juhi Urmas Reinsaluga räägime päevapoliitikast.
Euroopa Komisjon esitles eelmisel nädalal konkurentsivõime kompassi. Komisjoni uus koosseis tunnistab ausalt majanduslikku ja innovatiivset mahajäämist muust maailmast ja teeb ettepanekud, kuidas edasi liikuda. Stuudios on Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi ülesandeid täitev Ave Schank-Lukas.
Eesti majandus on juba aasta üsna samal tasemel ehk tammub paigal. Mõned positiivsed märgid on siiski ka – hinnad ja intressid on veidi langenud. USA president aga täitis ühe oma valimiseelse lubaduse ja kehtestas kõrged tollimaksud mitmele olulisele riigile. Lokaalset ja üleilmset majandust analüüsib Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.
Integratsiooni Sihtasutus kutsub taas eesti keele rääkijaid keeleõppijatele appi – palub osaleda Keelesõbra programmis vabatahtlike mentoritena. Täna on “Sihiku” stuudios keeleprogrammi mentor Maria Lehis ja keeleõppija Darja Rjabova. Viie aastaga on muide keelesõbra programmis osalenud kokku üle viie tuhande inimese.
Saadet juhivad Timo Tarve ja Ainar Ruussaar.
-
Sihik: Kristjan Tõnisson - Eesti märgalade taastamine
-
Sihik: Tarmo Jüristo - tuulikud kütavad kirgi
-
Sihik: Argo Kangro - Välisministeeriumi strateegilise kauba komisjoni tööst
-
Pikk energiaplaan, mis kokku lepitud küll kummalises formaadis, aga juba enne realiseerumist tekitanud tuld- ja tõrva, viha ja lõhestumist on meil teemaks lausa kahes jutuajamises. Esmalt ootame külla kommunikatsioonieksperti Põim Kama, kellega vestleme nii akuutsest päevapoliitikast, sealhulgas otsustest just nimelt energiapoliitikas, ääremaastumisest ja erakondade reitingutest ka.
Kirgi kütvad tuulikud on ummistanud nii otsustajate kui ajakirjanike postkastid kõikvõimalike, enamasti üsna kurjade kirjadega ja mitte ainult tuulikud, vaid üldse avalikud rajatised ja mitte ainult postkastid, vaid ka kõikvõimalikud meediumid. Stuudiosse tuleb pangetäie külma veega olukorda analüüsima mõtestaja, kolumnist ja Sihtasutuse Liberaalne Kodanik juhataja Tarmo Jüristo.
Strateegiline kaup on miski, mis kõlab ahvatlevalt ja salapäraselt. Eks ta osalt seda ongi. Tegemist on rangelt kokkulepitud tingimustes toodetava ja eksporditava ning imporditava sõjalise iseloomuga kaubaga, mille liikumist kontrollib Eestis Välisministeeriumi Strateegilise kaubanduse büroo. Selle büroo juhi ülesandeid täitev Argo Kangro tuleb meile stuudiosse selle büroo tööst rääkima.
Saate lõpetuseks võtame aga ette tähistada juba üleilmset märgalade päeva. Sood ja rabad on oluliseks tööliiniks ka Eesti Riigimetsa majandamise keskuses, mille juhatuse liige Kristjan Tõnisson on meile stuudiosse tulemas just soode taastamisest rääkima.
Saatejuhid on Ainar Ruussaar ja Timo Tarve
-
Likvideerimisprotsess on käimas ka rahvuslikus lennufirmas Nordica, mis eilse Harju Maakohtu otsusega on ametlikus pankrotis. Mis pankrotipesas on ja mida seal ei ole, samuti sellest mis saab Nordica tublidest töötajatest ja üleüldse miks nii läks, kõneleme stuudiosse tuleva Nordica pankrotihalduri Tarmo Petersoniga.
-
Eelmisel aastal kaotas Eesti 34 inimelu tulele. Üldse oli tulekahjude ja päästesündmuste mõttes väga raske aasta, nagu nendib Päästeamet oma tänases läinud-aasta kokkuvõttes ja alanud aasta ettevaates. "Sihiku" stuudios on Päästeameti peadirektor Margo Klaos, kellega võtame jutuks nii tulesurmade ärahoidmise võimaluse ja valmistumise kriisideks, mis tegelikult meie kõigi enda teha ja üsna väheste vahenditega. Saame teada ka mis on elektriauto uputamise tõstuk.Likvideerimisprotsess on käimas ka rahvuslikus lennufirmas Nordica, mis eilse Harju Maakohtu otsusega on ametlikus pankrotis. Mis pankrotipesas on ja mida seal ei ole, samuti sellest mis saab Nordica tublidest töötajatest ja üleüldse miks nii läks, kõneleme stuudiosse tuleva Nordica pankrotihalduri Tarmo Petersoniga.Ja samal ajal mordoris. Batja Lukašenko seitsmes etapp Valgevenes algas 86% ”toetusega” ning Venemaa majandust kägistab 21% intressimäär ja suured probleemid riigiettevõtetega. Stuudiosse ootame vestlema Venemaa head tundjat ning politoloogi Karmo Tüüri.Saatejuhid on Ainar Ruussaar ja Timo Tarve.
-
Riigiasutused ja ka kauplused sulgevad mõnel pool Eestis oma uksi, näiteks Põlvamaal. Igor Taro on Põlvamaalt valitud riigikogu saadik ja parlamendi keskkonnakomisjoni esimees, ta on olnud ka Põlva maavanem. Igor Taro on ”Sihiku” stuudios.
-
Merealuse kaabli lõhkumine tabas pühapäeval ka Lätit. Lisaks on seal kõrgemal tasemel arutelud, kuidas liikuda edasi raudteetrassiga Rail Baltic ning kui kindlalt püsib lennukompanii Air Baltic. Ja suve algul on Lätis kohalikud valimised. Helistame Riiga politoloog Veiko Spolitisele.
-
Täna algavad Tallinnas iluuisutamise Euroopa Meistrivõistlused. Pealinn korraldab mainekat tiitlivõistlust juba kolmandat korda. Erakordne tähelepanu selle ilusa ala vastu seab ka erakordsed nõudmised korraldamisele, nagu räägib „Sihikule“ võistluste peakorraldaja Margus Hernits.
-
Kolm koalitsiooniparteid jõudsid ühele meelele pikas energeetikakavas. Kuidas see plaan mõjutab inimeste kulusid, kindlust energiat saada ja ümbritsevat keskkonda, sellest räägib erakonna Eesti 200 juht, haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.
Riigiasutused ja ka kauplused sulgevad mõnel pool Eestis oma uksi, näiteks Põlvamaal. Igor Taro on Põlvamaalt valitud riigikogu saadik ja parlamendi keskkonnakomisjoni esimees, ta on olnud ka Põlva maavanem. Igor Taro on ”Sihiku” stuudios.
Merealuse kaabli lõhkumine tabas pühapäeval ka Lätit. Lisaks on seal kõrgemal tasemel arutelud, kuidas liikuda edasi raudteetrassiga Rail Baltic ning kui kindlalt püsib lennukompanii Air Baltic. Ja suve algul on Lätis kohalikud valimised. Helistame Riiga politoloog Veiko Spolitisele.
Täna algavad Tallinnas iluuisutamise Euroopa Meistrivõistlused. Pealinn korraldab mainekat tiitlivõistlust juba kolmandat korda. Erakordne tähelepanu selle ilusa ala vastu seab ka erakordsed nõudmised korraldamisele, nagu räägib „Sihikule“ võistluste peakorraldaja Margus Hernits.
Saadet juhivad Timo Tarve ja Ainar Ruussaar.
-
Eesti Idapartnerluse Keskus loodi 2011. aastal partnerriikides kohalike reformide, kodanikuühiskonna, korruptsioonivastaste meetmete ja meediavabaduse toetamiseks. Toona oli partnereid kuus: Armeenia, Aserbaidžaan, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene. Stuudios on välisministeeriumi idapartnerluse erivolitustega diplomaatiline esindaja Gert Antsu.
-
Maailmas pole ilmselt paika, kus mõni uus rajatav skulptuur või monument ei tekitaks linnaelanikes vastakaid tundeid. Meiegi mäletame lähiajast taolisi emotsioone Tallinnast, Tartust, Viljandist ja Lihulast. Kuidas skulptuurid linnaruumi pääsevad, sellest räägib Tallinna abilinnapea Madle Lippus.
- Daha fazla göster