Bölümler
-
Na Netflixie od kilku tygodni można obejrzeć program satyryczny, który przygotowała niegdysiejsza ulubienica Ameryki Ellen de Generes. Po tym, jak na jaw wyszły zarzuty byłych pracowników (miała tworzyć 'toksyczne" środowisko pracy, a jej zachowania miały znamiona rasizmu), The Ellen Show został skasowany, a ona sama zajęła się hodowlą kur. Nowym programem żegna się z showbiznesem, opowiada czego się nauczyła i na co zachorowała przez ostatnie kilka lat. Czy padła ofiarą cancel culture? Czy przeprasza za swoje zachowanie? Na to pytanie odpowiadamy w czasie naszej rozmowy. Dla kontrastu, program "For Your Approval" zestawiamy z najnowszym standupem Ali Wong "Single Lady".
-
Eksik bölüm mü var?
-
"Heartstopper" to ekranizacja bestsellerowego komiksu o tym samym tytule. Na Netfliksie można już obejrzeć trzy sezony tego serialu. Skąd fenomen "Heartstoppera"? Dlaczego tysiące młodych osób zakochały się w tej historii? I czy starsi widzowie i widzki znajdą w nim coś dla siebie?
O serialu "Heartstopper" dyskutują Anna Piekutowska, Zuzanna Piechowicz i Paweł Kierzniewski, dziennikarz radia Bram Amsterdam, wieloletni dziennikarz Radia TOK FM. -
Kristen Bell i Adam Brody to główny duet serialowej komedii romantycznej Netfliksa "Nobody wants this". Ateistka i autorka podcastu o związkach i seksie wiąże się z rabinem. Jak wyszła ta produkcja? I skąd popularność tego serialu?
Na temat "Nobody wants this" dyskutują Anna Piekutowska, Zuzanna Piechowicz i ich gościni: psycholożka i psychoterapeutka Joanna Flis. -
Remake głośnego filmu z Harrisonem Fordem o niewiernym mężczyźnie, oskarżonym o zabójstwo swojej kochanki, czyli "Uznany za niewinnego". Tym razem w główną rolę wcielił się Jake Gyllenhaal, a typowy dramat sądowy zmienił się w dramat rodzinny. Czy to serialowy produkt klasy premium? I czy to oznacza, że warto na niego zwrócić uwagę?
-
Gościem podcastu "Szkoda czasu na złe seriale" jest tym razem Jakub Demiańczuk. Usłyszysz o świecie "Batmana", w którym rozgrywa się akcja serialu "Pingwin". Także o tym, co w "Batmanie" się zestarzało i co nowego na temat świata z Gotham City mają do powiedzenia filmowcy . Oceniamy nowy serial z Colinem Farrellem w roli głównej!
-
Serial o serialu "David Chase: Rodzina Soprano" to historia jednego z najsłynniejszych amerykańskich seriali wszech czasów. Odkrywamy w nim kulisy, smaczki o aktorach i ciekawą postać showrunnera - Davida Chase'a. Jak kręcono "Rodzinę Soprano"? Czy "Soprano" nadal kręci?
Gościem Anny Piekutowskiej i Zuzanny Piechowicz w podcaście "Szkoda czasu na złe seriale" jest Mateusz Witkowski z Podcastexu. -
Witajcie w siedzibie "Kulawych koni", jednostki agentów specjalnych MI5 - piętrzą się tu akta, niezbyt ładnie pachnie, a szef trzyma nogi na stole. I ma dziurawe skarpety. A szpiedzy? To zespół złożony z przegrywów, których bardziej opłaca się zesłać, niż wyrzucić z pracy. Ale ostatecznie, mogą okazać się o wiele skuteczniejsi niż sam James Bond. Opowiadamy o serialu "Slow Horses" od Apple TV+, czarnej komedii i thrillerze szpiegowskim zarazem.
Gościem podcastu "Szkoda czasu na złe seriale" jest Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej". -
Nowe sezony, nowe seriale… stare my. Zapraszamy na odcinek, w którym podpowiadamy, co warto nadrobić z seriali, które pojawiły się latem, zapowiadamy najważniejsze premiery, podliczamy wszystkie sezony „Yellowstone” i „Zbrodni po sąsiedzku” i zastanawiamy się, co będzie przebojem nadchodzącej jesieni.
-
O serialach kryminalnych z tego lata, a także o samym gatunku, ekranizacjach najsłynniejszych powieści kryminalnych, prawdziwych zbrodniach w telewizji i o kryminałach wprost z Korei.
-
Czterdziestolatek kończy pięćdziesiąt lat. Czy jest sens dziś ten serial oglądać? Czy "Czterdziestolatek" po tylu latach jest czymś więcej niż tylko zapisem tamtych czasów? O kulisach, bohaterach, gwiazdach i politycznym przekazie serialu Jerzego Gruzy i Krzysztofa Teodora Toeplitza z autorem książki o serialu Rafałem Dajborem.
-
Serial The Bear tydzień temu rozbił bank z nominacjami do Emmy, mimo tego, że najnowszy sezon zbiera same negatywne recenzje. W odcinku zastanawiamy się z czego to wynika oraz opowiadamy o: najdroższych restauracjach świata, kucharzach, którzy grają samych siebie i bolesnych rodzinnych momentach.
-
O fenomenie serialu "Yellowstone" mówi Radosław Czyż z Gazety Wyborczej. Co sprawiło, że produkcja zdobyła tak ogromną popularność? Kim jest postać Johna Duttona grana przez Kevina Costnera? Jak została skonstruowana jedyna postać kobieca Beth Dutton, w którą wcieliła się Kelly Reilly?
-
Minęła połowa 2024 r. Które seriale wspominamy dobrze? Które miały być hitami, a okazały się rozczarowaniem? Które nas zaskoczyły? Na serialowe podsumowanie pierwszej połowy 2024 roku (oraz zapowiedzi tych seriali, które pojawią się w drugiej połowie roku) zapraszają Zuzanna Piechowicz i Anna Piekutowska.
-
Jak wyglądało Westeros przed akcją "Gry o tron"? Jak wyglądały rządy Targaryenów? I jak doszło do upadku władców smoków? Na nowej platformie Max można zobaczyć już pierwszy odcinek drugiego sezonu "Rodu smoka". Czy fani i fanki "Gry o tron" będą zadowoleni z prequelu? Czy sceny batalistyczne są imponujące? I czy serial oddaje ducha książki George'a R.R. Martina? Dyskutują Anna Piekutowska i Martyna Osiecka, dziennikarka Radia TOK FM.
-
"Bridgertonowie" to luźna serialowa adaptacja książek Julii Quinn o potyczkach miłosnych rodzeństwa Bridgertonów. Każdy sezon to oddzielna historia miłosna osadzona w fantazji na temat XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii. Skąd popularność tego serialu? Dlaczego "Bridgertonowie" mają tylu fanów, a przede wszystkim fanek? Czego szukamy w kostiumowych historiach miłosnych? I jak historyczka ogląda bajkę dziejącą się na styku Disneylandu i Austenlandu?
Anna Piekutowska i Zuzanna Piechowicz rozmawiają w tym odcinku podcastu "Szkoda czasu na złe seriale" z dr Alicją Urbanik-Kopeć - historyczką i kulturoznawczynią, specjalizującą się w historii kultury XIX wieku, autorką książek m.in. "Matrymonium". - Daha fazla göster