Bölümler
-
Bonusový speciál na Vaše četné prosby je povídání s našimi partnery. Vyzpovídaly jsme naše muže, jak vnímají rodičovskou cestu oni.
V bonusovém díle se dozvíte, co je překvapilo u porodu a po něm, jak to měli s péčí o novorozeně, nebo třeba o tom, co jim na výchově připadá důležité. Dotkli jsme se také toho, jak vnímají partnerství s dětmi, v čem se proměnilo a co jim v partnerství chybí. Na závěr se bavíme o tom, jak podle nich bude vypadat společnost "Až tam budem" a co chtějí svým dětem výchovou předat.
Partnerem našeho podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS - zadej kód UZTAMBUDEM20 pro 20% slevu na celý sortiment do 22.10.2023. Nakupovat můžete ZDE.
Buďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
Závěrečná epizoda je o respektujícím rodičovství v celospolečenském kontextu.
O tom, co je typické pro českou společnost, jak moc to je (ne)užitečné, a jak se to promítá do rodičovství. O tom, že poslušnost je ve společnosti stále víc ceněná než vzájemný respekt.
Taky o tom, jak bez informací a vědomého úsilí opakujeme stejné vzorce.
O tom, že se jako rodiče chceme cítit ve společnosti vítaní, a co bychom proto potřebovali.
A na závěr taky o tom, co bychom mohli začít dělat, ať se tady spolu máme líp.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5% z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20%. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
01.27 Pár čísel na začátek - co o přístupu k dětem v ČR říkají data?
03.03 O tom, co si neseme z dob minulých - daří se nám jako společnosti aktualizovat výchovu a chování do kontextu dnešní doby?
04.22 To, co je nám známé, je pro nás bezpečné - násilí plodí násilí - bez informací můžeme předávat nefunkční vzorce nevědomě dál
06.27 Co se učíme tím, že nás někdo trestá? Jsme nastaveni tak, že maximalizujeme slast a minimalizujeme hrozbu
09.46 Učíme se tím, že věcem porozumíme - a není to hned - učení se je o trpělivosti, opakování a získávání informací a zkušeností
12.47 Velká část společnosti nesouhlasí s tím, že by se uzákonil zákaz fyzického trestání dětí - bojíme se pustit kontrolu?
15.39 Poslušnost nám v dnešní době už moc neslouží
18.27 Není snadné dělat respektující výchovu v nerespektující společnosti - co nám ukazála kauza děti v restauracích
22.38 Společnost vlastně nevyžaduje tolik respekt, jako poslušnost, ke který jsme byli dlouhodobě vedeni
25.20 Rodiče malých dětí jsou kupní síla, která bude chodit do veřejného a gastro prostoru víc, když se bude cítit vítaná
26.50 Hromadná doprava jako další prostor, kde jako rodiče můžeme zažívat nepříjemné situace, úzkosti a stres
33.42 Co může udělat společnost pro to, abychom se v ní cítili jako rodiče viděni,
respektováni a podpořeni
37.06 Jak poznáme, že se to stalo? Zázračná otázka, která nám může odpovědět na to, jak by to mohlo vypadat, až tam budem
39.24 Můžeme být aktivními přihlížejícími a svou laskavostí a empatií učit tomu samému lidi kolem
42.11 Interakce s dalšími rodiči - pomáháme si mezi sebou?
45.05 Jak být aktivním přihlížejícím na dětském hřišti
51.20 Život je o hodně jednodušší, když se emocí nebojíme - bylo by super, kdyby se emoční inteligence a spolupráce učila skrze vzdělávací systém
56.00 Co si naše společnost cení? Co si cení naše rodina a co naši blízcí přátelé? Často to může určovat i náš směr
57.37 Pojďme společně vytvářet ostrůvky pozitivní deviace a mějme naději, že se dřív nebo později budou propojovat
Odkaz na výzkum
výzkum na téma vnímání a používání fyzických trestů v České republice
Buďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
Eksik bölüm mü var?
-
O srovnávání s druhými a o tom, co to s námi dělá.
O tom, že se srovnáváme skoro všichni a že je to přirozené.
O tom, že pokud si ho uvědomujeme, může nám přinést mnoho užitečného. Taky o tom, že se nesrovnáváme jen s druhými, ale také samo se sebou v čase nebo se svým ideálním já.
O tom, že není v pořádku, když se z inspirace a sdílení stane půda pro mom shaming, a co s tím můžeme dělat.
O jedinečnosti našich zkušeností a možnostech, jak se skrze zvídavost můžeme napojit na druhé.
A na závěr taky o tom, jak jsme si vzhledem k naší výchově nastavovaly hranice s prarodiči.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5% z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20%. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
01:28 Jak zvládáme náročné situace na veřejnosti? 09.03 V jakých situacích se nejvíc srovnáváme s ostatními? 13.52 Téma bezpečnosti sdílení dětí na sociálních sítích 16.24 Srovnávání se je přirozené, nemusíme se za něj pranýřovat a dokonce si z něj můžeme vzít spoustu užitečného 20.24 Umění rozlišit naši motivaci - co je moje a kde si na sebe kladu nárok z nějakého vnějšího tlaku - příklad s Vánocemi a adventními kalendáři 28.17 Jak se srovnáváme v čase my samy 30.52 Srovnávání nám často ukazuje, co nám chybí - můžeme být buď v nastavení oběti nebo zvídání 35.02 Mom shaming - co to je a jak nám to jako ženám ubližuje 38.14 Když někde mom shaming nebo nějaký nevhodný komentář vidíme nebo slyšíme, můžeme se ohradit a upozornit na to 40.29 Naše vnitřní nejistota může ovlivňovat naše chování - čím sebevědomější jsme, tím míň se cítíme ohrožení 42.21 Vždycky máme možnost volby a jednou z nich je nabídnout pomoc a ukázat, že jsme tu pro druhé, že ostatní vidíme 45.35 Každý z nás zažíváme jedinečnou životní cestu - příklad z dánské televize 46.30 Mezigenerační srovnávání a komunikace s prarodiči - nastavování hranic, přijímání toho, že to někdo dělá jinak 52.29 Častěji víme spíš to, co nechceme než to, co chceme - vnitřní nejistotu často proměňujeme v bojovnost 54.30 Je dobré se na to kouknout i z té druhé strany - zvídavost jako klíč k pochopení se 58.13 Naše hranice se můžou měnit v čase - zkušenosti nás mohou posunout a můžeme si dovolit je měnit 1.02.48 Srovnávání jako podnět - jako výzva ke zkoumání nás samotných - není třeba se za něj vinit, je to přirozenéOdkaz na zmíněné video
Dánská reklama - All that we share
Buďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
O tom, co se neukazuje - O vzteku.
O našich nejtěžších momentech v rodičovství. O chvílích, kdy máme pocit, že selháváme. O pocitech a (ne)bezpečných myšlenkách, které nás během náročných chvil provázejí a zároveň o nástrojích, které nám pomáhají projít tmou.
Taky o hranicích a strachu z konfliktů a o tom, proč mají ženy často pocit viny, když se vztekají a muži zase když pláčou.
Ale hlavně o tom, že v tom nemusíme být sami a jak mocné je sdílení zranitelných okamžiků.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5% z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20%. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
01.28 Co s námi dělají nároky, které na sebe klademe 04.11 Jaké momenty jsou nejtěžší? Kdy nám respektující rodičovství moc nejde 06.34 Naše největší spouštěče vzteku v těžkých situacích 16.49 Jaký je naše prožívání v situacích, které hodnotíme jako přešlapy 24.22 Naše nepříjemné myšlenky jako dobrý nástroj 26.04 Hranice jako další dobrý nástroj seberegulace 31.50 Dítě potřebuje hranice, jak je nastavit s respektem a ne z pozice moci? Metafora řeky a břehů 34.19 Co se v nás možná odehrává, když se bojíme dětem říct ne? Bojíme se konfliktu? 37.34 Jak se u nás vyvíjel vztah k náročným situacím - od dělají mi to schválně až k mindfulness 41.20 Je dobré si všímat, co se mi děje v těle - existují signály, které nás upozorňují na naše blížící se emoce a příklady, jak s tím pracovat 43.41 Může být žena vzteklá a muž smutný? 50.18 Jsme pro naše děti vzorem, jak zvládat emoce - je dobré, když nás vidí, jak je regulujeme i jak reagujeme, když se to zrovna nepovede 53.45 O strachu, že jsme v tom samy a že se to nikde jinde neděje 56.13 Humor umí odlehčit to těžké a dodat pocit sounáležitostiOdkazy na zmíněné kurzy, knihy, osobnosti a projekty
https://jakvychovavat.cz/Buďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
O seberealizaci na "dovolené".
O tom, jak jsme si práci na mateřské představovaly a o tom, jak to máme teď. O proměnách našich rolí v průběhu rodičovství. O našich potřebách a ambicích a naši (ne)schopnosti je komunikovat. O stereotypech, do kterých často padáme, protože o nich mnohdy ani nevíme. Taky o tom, jak celý rodinný systém ovlivňují peníze, a jakou roli v pracovních možnostech hraje gender pay gap.
Ale hlavně o tom, jak moc je potřeba o tom všem mluvit, sdílet s dalšími ženami a zprostředkovat naši zkušenost mužům.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5 % z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20 %. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
00.55 Jak jsme plánovali práci v mateřství
02.45 Potřeba seberealizace může být proměnlivá v čase, stejně tak proměna rolí u partnerů
07.08 Když se o rolích doma nemluví, může to být frustrující
08.47 Je dobré si posvítit na často neviditelná a nepojmenovaná místa a prozkoumat, jak nám v tom je
10.36 Jak se to u nás mění v čase a jak si dělíme čas na práci a domácí neplacené a často neviditelné práce
14.30 Když se řeší slovíčka místo podstaty problému
16.15 Kyblík frustrace je možná naplněn hned na začátku? A staré dobré stokrát nic umořilo osla..
17.10 Byla ve vztahu tahle nerovnost i před dětmi?
21.47 Představme si svět, kde by bylo normou, že jdou muži třeba na měsíc na rodičovskou dovolenou
25.44 Dá se s tím vůbec něco dělat? Vede cesta skrze motivaci? V některých zemích ano…
29.01 Pojďme o tom více mluvit..doma, s přáteli, v práci, se zaměstnavateli, ve veřejném prostoru
32.32 Tím, že v tom jsme, si často nepřipouštíme, že se nás tohle téma týká, přitom nás často nevědomě velmi ovlivňuje
34.47 Podporujme v sobě zvídavost a touhu po inspiraci, místo hodnocení a srovnávání
35.58 Možná nevíme přesně, co a jak chceme, ale skrze odvahu zkoušet různé varianty se tam můžeme dostat
37.00 Jak fungování rodiny a rolí ovlivňují peníze
40.18 Jaká zkreslení často ohledně mateřství, práce a těhotenství máme
45.00 Placená práce versus mateřství - co naše společnost cení víc a je to opravdu to víc je? Jak to měříme?
47.05 Možná nás brzdí strach z toho, dělat to jinak?
48.57 Jak moc si jako ženy umíme věci dovolit?
50.49 Re-kontrakt s partnerem, když se žena vrací do práce
53.04 To, co chceme, začíná odmítnutím toho, co nechceme
Odkazy na zmíněné kurzy, knihy, osobnosti a projekty
Šárka Homfray a Michaela Karásek Čejková - kniha Proč jsme tak naštvané?
Mumdoo - zůstaň v kontaktu se svým oborem i na mateřské
Sheryl Sandberg - kniha Lean in
Buďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/reels/
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
[email protected] -
O (ne)napojení se a oddalování se jako partneři.
O tom, že je důležité se i přes rodičovství vidět jako partneři. O ženském těle a jeho proměně po porodu. O hormonech, které mohou ovlivňovat libido a chuť na sex, a tím hýbou s partnerskou spokojeností. Taky o tom, jak důležité je o tom vědět a navzájem komunikovat, abychom nebyli později nepříjemně překvapeni. A v neposlední řadě taky o tom, že každá maličkost se počítá a že lehkost a humor pomáhá překonat každodenní frustraci a těžkosti.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5 % z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20 %. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
01.56 Jsme to ještě my dva? 05.05 Buď to ten vztah posílí nebo rozstřelí 06.43 Děti nejsou náplast na partnerskou krizi 07.14 Přemíra fyzického kontaktu s dítětem může snížit chuť na kontakt s partnerem 09.53 Hormonální změna může výrazně ovlivnit chuť na sex 13.28 Informace jako prevence nejen k dobrému sexuálnímu životu 14.59 Upřímnost ohledně nechuti k sexu se může vyplatit do budoucna 16.23 Není výjimkou, že během první roku dítěte sex není vůbec 17.57 Hledat způsoby, jak jinak se propojovat a napojovat - obejmutí jako nejvyšší level intimity 21.54 TA chvíle, když vyjdu z ložnice po uspávání… 22.30 Je dobré respektovat tempo toho pomalejšího 23.22 Dopady rodičovství na komunikaci - někdy není síla řešit, někdy se díky tomu řeší vše rychleji a efektivněji 28.40 Fakt mi chybíš, kde jsi? 30.20 Přirozená pulzace vztahu 32.27 Vědět, že pokles napojení a spokojenosti je běžný, může vést k tomu, že nedělám problém tam, kde možná není 34.01 Co nám pomáhá se stále vidět 37.08 Když děti odchází a my dva tam nejsme, protože jsme si toho nevšimli 39.53 Každá maličkost se počítá 45.16 Chtít spolu trávit čas a být spolu je víc než to, jak ten čas naplníme 47.08 My dva jako střed rodiny - metafora s dvojsluncem ve vlastní galaxii 48.56 Když hrajeme hru „kdo to má horší“ - validace může pomoci s pocitem viny 54.14 Přijímat těžkost, která tam je a zároveň přinášet lehkost a humorBuďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
O proměně partnerského vztahu v rodičovství.
O tom, jak nám rodičovství přeskládává to, na co jsme byli jako pár zvyklí. O tom, jak nás překvapil dětský spánek a jak nejen spánková deprivace ovlivnila náš sociální život. O tom, jak můžou být někdy role partnerů nevyvážené a o možných konfliktech, které z toho plynou. O celkové únavě i o tom, jaké máme jako partneři výchovné styly. A taky o zvídavosti, jako o základu k prohloubení vztahu a změně.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5 % z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20 %. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
01.56 Jak jste si mysleli, že se změní váš život po narození dětí? 03.45 Očekávání versus realita - dětský spánek 05.11 Je to jako Super Mario - každý level je těžší 06.18 Co se tedy reálně změnilo 07.57 Deprivace nejen spánková, ale i sociální 10.55 Když jeden se bavit může a druhý ne 11.50 Nároky na partnera po odpočinku jako častý zdroj konfliktu 13.13 Mateřská vs otcovská role - na začátku nevyvážené 14.50 Co pomáhalo vyvažovat tuhle nesymetričnost 17.42 Pocit, že nám muž chce pomoci, i když třeba úplně nemůže - normalizace zapojení mužů do péče o děti 22.39 Někdy je to jednodušší v jednom než ve dvou 28.45 Aktualizovat toho druhého může být užitečné 30.59 Když jsou unavení oba - stoprocentně sdílet není cesta 33.37 Validace pocitů toho druhého jako základ větší harmonie 36.36 Dilema - jak trávit volný čas - jako rodina, s dětmi jednotlivě, každý sám, s přáteli… 40.08 Víc pragmatismu, míň romantismu 41.42 Kam se poděla spontánnost? 43.09 V prvních letech rodičovství se často snižuje pocit životního štěstí 46.27 Výchovný směr stejný, provedení jiné - velký potenciální zdroj konfliktů 50.42 Shodneme se na výchově? 54.56 Zvídavost jako první krok ke změně 01.02.22 Jaké jsou naše/jeho motivace pro změnu?
Odkazy na zmíněné kurzy, knihy, osobnosti a projektyBuďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
O vysokých nárocích na sebe, o protichůdných prioritách.
O tom, když už nám nároky přerostou přes hlavu, když si potřebujeme uvědomit, že mámy jsou taky lidi. O konceptu „dost dobré mámy“, o intenzivním rodičovství a péči o sebe. A taky o tom, že někdy už je třeba odložit teorii a začít to zkoušet a žít.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5 % z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20 %. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
01.56 jak tlumit nároky, které na sebe máme? víc informací = míň jistoty, integrace toho, co se dozvíme, proces učení se, nasávání informací
04.59 univerzální návod neexistuje!
05.20 mez užitku
07.54 srovnávání se s druhými zvyšuje nároky na sebe
09.36 jak snížit nároky na sebe? všímavost ke svým potřebám, jak si to zjednodušovat
10.30 je to cesta/proces, trpělivost, užitečné vidět rodiče chybovat,...
11.11 “Dost dobrá máma” (Donald Winnicott), normalizace chyb, silných emocí, konfliktů ve vztahu
14.50 Kult matky a její “nenahraditelnost”
15.50 Intenzivní rodičovství (Sharon Hays)
19.06 jak se starat o dítě a přitom pečovat o sebe? minimalizace rizik
21.07 pravidelné dávkování sebepéče a ustát frustraci dětí
23.15 zpracování si emocí s jiným dospělým, naše rozhodnutí
24.26 pocit viny
25.40 sebereflexe, užitečnost
27.20 kontext informací je důležitý, nemůžeme převzít jakoukoliv myšlenku a zasadit bez kontextu do našeho prostředí (metafora kytek - Mexiko trvalka u nás letnička)
30.33 nejdu od mámy, ale jdu k tátovi
31.18 zapojení partnera a dalších lidí, nechat si druhými pomoct
34.25 jak to měly s pocitem viny naše mámy? míň informací = větší pohoda
36.45 závěrem: čím plníš čas pro sebe?
38.24 recharge, dát si prostor jen nabít baterky a nezatěžovat se víc, zaměřovat pozornost jinam
40.10 přání, kdybychom na to nebyly samy a pomáhaly si vzájemně (metafora s byty)
Odkazy na zmíněné kurzy, knihy, osobnosti a projekty
Donald Winnicott - Dost dobrá matkaSharyl Hays (EN)
Rodičovské vyhoření webinář
Buďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
O vysokých ideálech, teorii a uvědomění si, jak (se) chceme vychovávat.
O cestě k respektujícímu rodičovství. O informacích, zdrojích a teorii, které nakonec stejně vedou k pokoře a hledání si vlastní cesty. A taky o tom, že je třeba hledat balanc, normu, o kterou se můžeme opřít. Ale taky že nejsme špatní lidé, když normu porušíme.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5 % z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20 %. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
00.14 Úvod - o čem je naše povídání 00.32 Poděkování značce Snuggs, partnerovi podcastu 01.56 Jak jsme se připravovali na změnu v rodiče 04.43 Jaký je náš rodičovský styl teď 08.03 Intuice vs znejišťování okolím 10.37 Definice cíle rodičovství v jedné větě 12.01 Informace ze studia psychologie a vliv na rodičovství 14.08 Teorie vs praxe 16.40 Zjištění, že je to hlavně o nás, je náročné 18.41 Rodičovství jako stavba domu - je to proces 21.18 Cíl máme stejný, ale cestu volíme každý jinou 23.16 Dunning- Krugerův efekt 23.51 Není to tolik o tom, co říkám, ale jak se u toho cítím 26.55 Nový přístupy vytváří nové skupiny a extrémy 29.11 Prostor pro vystavění nové normy na základě nových vědeckých poznatků 30.03 Metafora stromu - záleží na tom, z jaké roste půdy a v jakých podmínkách 33.49 Žádný extrém není ideální - je to o hledání středu 37.13 Je to především o naší kapacitě na to ustát náročné situace 38.40 Existuje balanc a dobrý střed? 41.01 Potřeba se neustále učit 43.32 Změna tu s námi bude vždycky - umění adaptace, zvídavost a přehodnocování mého statusu quo 46.41 Chyba jako ukazatel toho, jak to nechcemeOdkazy na zmíněné kurzy, knihy, osobnosti a projekty
Koncept kontinua - https://www.databazeknih.cz/knihy/koncept-kontinua-24685
Aha Rodičovství - https://www.databazeknih.cz/knihy/aha-rodicovstvi-272011
Respektovat a být respektován - https://www.databazeknih.cz/knihy/respektovat-a-byt-respektovan-56109
Vychováváme děti a rosteme s nimi - https://www.databazeknih.cz/knihy/vychovavame-deti-a-rosteme-s-nimi-93591
Centrum Locika - https://www.centrumlocika.cz/
Kateřina Trávníčková - https://www.pickey.cz/kate.travnicek
Dr. Becky Good inside - https://www.goodinside.com/
Buďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs
-
O změně, na kterou nás nikdo nepřipravil. O tom, kolik informací jsme (ne)měly, o porodu jako přechodovém rituálu, o zamyšlení, co mají místo toho muži. O systému, jak nás jako budoucí rodiče (ne)podporuje a o tom, jak z mnoha možností nakonec máme jen dva extrémy.
Partnerem podcastu je česká značka menstruačních kalhotek SNUGGS. Při použití kódu UZTAMBUDEM20 vám během srpnových výprodejů bude odečtena ještě navíc sleva 5 % z celého nákupu a po celé září bude platná sleva 20 %. Nakupovat můžete ZDE.
Stopáž podcastu
00.15 Úvodní slovo - Co je cílem našeho povídání 02.41 Poděkování značce Snuggs, partnerovi podcastu 04.04 Jaká byla naše příprava na těhotenství a mateřství? 08.10 Těhotenství jako první ztráta kontroly v životě? 11.28 První střet se strachem o dítě 13.36 Praktické otázky a jako volba porodnice a pediatra 16.10 Vědět, co máme vědět aneb nedostatek informací 18.14 Co si pamatujeme z biologie o těhotenství a porodu? 20.11 První vědomý kontakt se svým tělem 23.12 Systémové kroky 27.14 Mít pocit, že moje rozhodnutí je respektováno 30.15 Porod jako přechodový rituál pro ženu. A kde je muž? 39.20 Co by společnosti takové mužské rituály mohly přinést? 42.06 Systémové a protisystémové kroky - existuje bezpečí v prostoru někde mezi? 47.56 Pocit bezpečí a možnost se rozhodovat jako základní potřeba při porodu a na cestě těhotenstvímOdkazy na zmíněné kurzy, knihy, osobnosti a projekty
Ingeborg Stadelmann - https://www.databazeknih.cz/knihy/zdrave-tehotenstvi-prirozeny-porod-144011 Učitel NAŽIVO - https://www.ucitelnazivo.cz/ Bret Stephenson - https://www.databazeknih.cz/autori/bret-stephenson-41328 Prázdninová škola Lipnice - https://psl.cz/ Quo Vadis - https://qvkurz.cz/ Liga otevřených mužů - https://ilom.cz/ Zdeněk Weber - https://www.muzskykruh.cz/author/weber108gmail-com/ Vison Quest - https://visionquest.cz Předporodní kurz Jemné zrození - https://jemnezrozeni.cz/
https://www.pickey.cz/eliska.remesovaBuďme v kontaktu na sítích nebo na e-mailu
Kačí https://www.instagram.com/mycookingdiarycz/?hl=cs
Eliška https://www.instagram.com/eliska.remesova/?hl=cs