Bölümler
-
Dzieci bardzo lubią tańczyć. Widać to na podstawie spontanicznie podejmowanych przez nie zabaw połączonych z ruchem i tańcem. Czy warto te reakcje rozwijać już od pierwszych lat życia? Jaki wpływ ma taniec na dziecko? Jakie są jego zalety na poszczególnych etapach życia? Na ten temat rozmawiam z Pauliną Kwiatkowską – instruktorka tańca dzieci oraz dorosłych.
-
Dzieci w sieci narażone są na różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z cyberprzemocą. Dziś porozmawiamy o tzw. child groomingu, czyli uwodzeniu dziecka przez internet. Czym jest cyberpedofilia i jak ustrzec przed nią dziecko? Na te oraz inne pytania odpowie Bear Hunter ze Stowarzyszenie STOP PEDOFILII – STPD.
-
Eksik bölüm mü var?
-
Bycie mamą to wyzwanie. Bycie pracującą mamą – jeszcze większe. A bycie pracującą mamą sportowcem? Jak to łączyć? O tym opowiada Alicja Karwot-Sikora w przestrzeni internetowej znana jako mama, karateka, dietetyk, trener.
-
Jak sobie radzić ze złością wobec dziecka? Złość to emocja, która towarzyszy każdemu z nas. Co to oznacza dla rodziców i jak sobie z tym radzić? Na te pytania odpowie Aleksandra Mospan – psycholog pracująca z rodzinami, prezes Fundacji Przystań Świadomego Rodzica.
-
Kiedy rodzi się dziecko, świat rodziców staje na głowie. Wychodzenie naprzeciw potrzebom dziecka wymaga dużego poświęcenia ze strony rodziców. Warto jednak pamiętać, że marzenia, czy zainteresowania nie znikają wraz z pojawieniem się dzieci. Okazuje się, że nowe pomysły mogą się pojawić właśnie z miłości do maluszka. O tym opowiada Magda Brzezińska – autorka bloga Muślinowe […]
-
Czym jest tak zwane rodzicielstwo bliskości? Dlaczego od samego początku powinniśmy skupiać się na relacji z dzieckiem? Czy warto podążać za swoimi rodzicielskimi marzeniami? Gościem jest Ewa Sozańska – pedagog, propagatorka bliskości w rodzicielstwie.
-
Podjęcie działań stymulujących dziecko we wczesnym etapie jego rozwoju ma bezpośredni wpływ na osiągnięcie większej niezależności, samodzielności i lepszej jakości życia w okresie dorosłości. Co to jest wczesne wspomaganie rozwoju i jaki ma wpływ na dziecko – odpowiada Aleksandra Mospan psycholog pracującą z rodzinami, prezes Fundacji Przystań Świadomego Rodzica.
-
Bycie artystą muzykiem, często kojarzy się z pracą z dala od rodziny. Czy można połączyć spełnianie marzeń z tacierzyństwem? O tym porozmawiamy z Przemkiem Szczotko – muzykiem, artystą, kompozytorem, autorem tekstów oraz jego córką Hanią.
-
Możliwość zrobienia dekoracji samemu daje niesamowitą satysfakcję oraz poczucie samorealizacji. Potwierdza to Dorota Król – pełna pasji mama z Fundacji Kreartywni.
-
Dziś poznajemy inicjatywę o nazwie Klub Przedsiębiorczych Mam. Jest to ogólnopolska społeczność kobiet, które prowadzą własny biznes, bądź planują jego założenie. Z założycielkami zielonogórskiego klubu Magdaleną Zaniewicz oraz Mariną Vitovtowa porozmawia Monika Bartkowicz-Krzysztof.
-
Wypalenie może dotknąć każdego, kto styka się z emocjami innych. Lekarza, prezesa, ale też matkę, czy ojca. Z pracy wychodzimy i zajmujemy się czymś innym. Jest to zmiana. A rodzicem jesteśmy 24h na dobę. Rodzicielstwo jest piękne, ale ma też swoje górki i doły. Jak sobie z tym radzić? Gościem Moniki Bartkowicz-Krzysztof jest Aleksandra Mospan […]
-
Z życia rodzica – Jesień to czas kiedy najbardziej brakuje nam energii, pojawiają się różnego rodzaju infekcje i zmieniamy naszą dietę na mniej ubogą w składniki odżywcze. Jak zadbać o dobrą kondycję i zdrowie całej rodziny o tej porze roku opowie Aleksandra Husar – dietetyk kliniczny. Na audycję zaprasza Monika Bartkowicz-Krzysztof
-
Wielu rodziców pyta o to, co robić w sytuacji, kiedy jego dziecko jest etykietowane w szkole? Na ten temat Monika Bartkowicz-Krzysztof porozmawia z Aleksandrą Mospan psycholog pracującą z rodzinami.
-
Czy będąc mamą nastolatka wciąż można spełniać marzenia? Oczywiście! Doskonałym przykładem na to, jak inspirować innych do działania i odnajdywania własnej drogi rozwoju jest Katarzyna Staniak. Na audycję zaprasza Monika Bartkowicz-Krzysztof
-
Z badań Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że pierwsze śniadanie przed wyjściem do szkoły codziennie zjada zaledwie co drugi uczeń szkoły podstawowej. Drugie śniadanie zjada zaledwie 42 proc. uczniów. Nigdy drugiego śniadania nie je lub je rzadko aż co piąte dziecko w wieku szkolnym. Jaki to ma wpływ na zdrowie? Na rozmowę z Aleksandrą Husar […]
-
Kto ponosi odpowiedzialność za relacje dzieci w szkole? Kiedy dziecko uczy się tolerancji? Na te oraz inne pytania odpowie dziś Aleksandra Mospan – psycholog pracująca z rodzinami.