News – Turquía – Nuevos podcasts

 • Merhaba,

  Türkiye'de özgür basının yaşayabilmesi adına, sırtını hiçbir güce dayamayan gazeteciler için sosyal medya araçları iyi bir alternatif oluşturdu.

  Yayınlarımızı daha geniş kitlelere duyurmak, herkesin sesini ulaştırmak ciddi bir teknik altyapı da gerektiriyor. Bu altyapıyı geliştirmek için de sizlerin desteği olmazsa olmaz.

  Onuncu Köy'den duyurduğum seslerin daha fazla duyulması için Patreon'dan desteklerinizi bekliyoruz.

  Teşekkürler,
  Çağlar Cilara

  https://www.patreon.com/caglarcilara

 • What happens when three New York reporters sit in a (small) room and talk politics? Join host Zack Fink and the NY1 political team each week for a conversation where no topic is off limits and everything is on the record.​

 • New York City’s favorite morning anchor pulls back the curtain on the biggest stories around the five boroughs – the impactful, fascinating, and extraordinary headlines reported each week by Spectrum News NY1. Through intimate conversations with the newsroom’s expert journalists, Pat Kiernan illuminates what matters to resident New Yorkers and New Yorkers at heart.

 • Rusya uzmanı Dr. Kerim Has, AhvalPod'da Moskova'dan programıyla Rusya-Türkiye ilişkileri, Avrasya'daki gelişmeler ve çalışma alanlarına ilişkin bölgesel sorunları ele alıyor. Enerji ve güvenlik politikaları gibi konularda da son durum analizi yapıyor.

 • Daily conservative talk show hosted by American's most popular, self-proclaimed right-wing, religious fanatic.

 • Bir dönem "basının amiral gemisi" olarak nitelenen Hürriyet gazetesindeki olağan dışı işten çıkarmalar ve iktidar basını haline getirilme süreci. Sendika üyesi oldukları için atılan gazeteciler Banu Tuna ve Şebnem Turhan ile gazetenin eski ombudsmanı Faruk Bildirici, Sınır Tanımayan Gazeteciler Türkiye temsilcisi Erol Önderoğlu, gazeteci Ertuğrul Mavioğlu ve Prof. Çiler Dursun anlatıyor. Nazan Özcan'ın podcasti

 • Nazan Özcan’la Pazartesi söyleşileri
  “Evlerinin önünü mersin…”
  Ezgi Can’ın ağabeyi, anne ve babasıyla mutlu bir ailesi vardı. Önce ağabeyi Onur Yaser Can, gözaltında gördüğü işkence ve cincel tacize dayanamayıp intihar etti. Kadın hakları savunucusu olan annesi Hatice Can, oğlundan 4 yıl sonra aynı şekilde yaşamına son verdi. Oğlunu ve eşini ölüme götüren işkencenin hesabını sormak için mücadele eden baba Mevlüt Can, acılara dayanamayıp hayatını kaybetti. Ezgi Sevgi Can, yok olan ailesinin öyküsünü ve onu ayakta tutan mücadelesini Kısa Dalga’ya anlattı.

 • Tim Conway, Jr. was born and raised in Los Angeles and is proud to admit that he survived 10 years in what he can only describe as a “youth detention center”, better known as the Los Angeles Unified School District. He spent his childhood around Santa Anita, Hollywood Park and Del Mar Racetracks with his father, Tim Conway (Carol Burnett Show), four younger brothers and older sister.

  During his early career, he produced his own internet radio show and thanks to its popularity, he was offered an opportunity to host a radio talk show on 97.1 KLSX-FM. Over twelve successful years, Conway’s show became famous for providing Southern Californian’s with a wide variety of entertaining topics including live police chases, Hollywood craziness, and sharing current events with a twist of humor. "What The Hell Did Jesse Jackson Say?" was a favorite segment and maintains a substantial cult following to this day. In 2009 when KLSX switched to an all-music format, Conway joined forces with KFI-AM 640, the No. 1 news/talk radio station in the country, to continue bringing his unique and comedic perspective to topics like politics, gambling, and more. Fans love his knowledge of history and his down-to-earth take on life; and also enjoy the refreshing levity he delivers.

  Throughout his career, Conway has been featured on numerous television programs (Fox 11, CBS, NBC, ABC) and has also received various industry honors including: a Golden Mic award, an Edward R. Murrow award, and a Marconi nomination for “Personality of the Year” (2016). When he’s not busy entertaining listeners, he enjoys spending time with his family, supporting local charitable organizations, and hanging out at the racetracks!

  His show can be heard Monday through Friday from 6-10 p.m.

 • بودكاست بالعربي لنناقش فيه أفكار بتهمنا من عالم اليوم ومن سوريا.

 • Grands titres, éditos, photos et dessins du jour... Nos chroniqueurs passent en revue les Unes de la presse française et étrangère, ainsi que les débats qui l’alimentent. Du lundi au vendredi à 7h15 et 9h15.

 • Zenko covers the U.S. national security debate and offers insight on developments in international security and conflict prevention.

 • Kısa Dalga'dan tarikatlar gerçeğine ilişkin haber dosyası. Tarikattan ayrılan bir mürit, bir İsmailağa tarikatı mensubu, Uşşakiler tarikatı şeyhinin oğlunun yanı sıra Tayfun Atay, Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Abdulaziz Bayındır, Timur Soykan'la röportajların yer aldığı araştırma dosyası.

 • Հետքի փոդքասթ տարբերակում ներկայացնում ենք մեր իրականացրած հետաքնություններն ու բացահայտումները, զրուցում ենք հետաքննող լրագրողների հետ, լուսաբանում ենք սոցիալական, քաղաքական և հանրությանը հուզող այլ թեմաներ

 • IŞİD'in Şengal'den kaçırdığı Ezidi kadının Ankara Keçiören'de kurtarılmasının inanılmaz öyküsü. Kendisini kaçıran IŞİD'liden hamile kalıp doğurmak zorunda kalan genç kadın, kurtarıldıktan sonra bebeğini ne yaptı? Bir insanlık dramı ve yanıtsız kalan sorular. Hale Gönültaş'ın haberi...

 • Joker filmiyle gündeme gelen şiddet tartışmalarına farklı bir bakış... Darkweb'de "cinsel veya duygusal ilişki kuramamış, reddedilmiş erkeklerin" bir araya gelerek kurduğu Incel, nasıl oldu da kadın düşmanı şiddet eylemlerini teşvik eden bir oluşuma dönüştü? Güncel erkeklik hareketleri nereye evriliyor? Feminist akademisyen Alev Özkanç anlatıyor.

 • ataradyo; turkiye ve dunyada olup bitenler, ekonomi, demokrasi ve ozgurlukler, siyaset ve insanlar hakkında yayın yapar.

  yaptığımız işlere maddi anlamda destek olmak isteyenleri https://www.patreon.com/ataradyo1923 adresi uzerindeki hesabimiza bekliyoruz.

  reklam ve diğer konularda ise twitter üzerindeki @ataradyo1923 adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  Ebedi ve ezeli yol göstericimiz ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleri ve gösterdiği hedefe ulaşmak için yaptığımız çalışmalara sizler de yayınlarımızın en azından daha geniş kitlelere ulaşması için paylaşırsanız, seviniriz.

 • İstanbul’da kopan gürültü, Dubai’den duyulur mu? Dubai’nin sıcağı çekilir mi? Gündeme dair ne varsa içeriden ve dışarıdan değerlendirmelerle hepsi bu kanalda; yıllarca editörlük yapmış Özer ve Ahmet’in bakış açısıyla...

 • Idaacadda Subaxnimo ee Saaka iyo Caalamka waxaad ku maqashaa wararkii habeenimadii xalay ka dhacay Soomaaliya iyo waliba caalamka, barnaamijyo, wareysi xiiso leh, ciyaaraha, dhanbaallada dhagaystayaasha iyo waliba wargeysyada caalamku waxay saaka ku waabariisteen.

 • Yine Yeni Yeniden 90’lara hoşgeldiniz. Bu podcast’te herkesin çok severek hatırladığı 90’lar Türk pop müziğine kültürel çalışmalar ve müzik alanından bakıyoruz. 90’ların iyisine kötüsüne nur yağarken, bu on yılın bütününe geniş bir yelpazeden bakmak yerine gölgelerde kimler, hangi görüşler kalıyor, biraz bunların peşine düşüyoruz. Feminist ve kuir akademisyenler bu döneme baktığında neleri görüyor, neleri hatırlıyor, neleri eleştiriyor, her hafta bunları konuşuyoruz.