Cultura y sociedad – Polonia – Podcasts populares

  • Dział Zagraniczny to podcast o wydarzeniach na świecie, o których w polskich mediach słychać niewiele, lub wcale.

    Więcej wiadomości, oraz informacje o autorze, znajdziesz na: http://www.dzialzagraniczny.pl/

  • Życia, które skończyły się zbyt wcześnie. Zaginięcia bez śladu. Sprawy, o których nie sposób zapomnieć. Twarze, które pamięta się na długo. Wybór najciekawszych spraw o tematyce kryminalnej w podcaście Justyny Mazur.

  • Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze. Wersja wideo dostępna na kanale Imponderabilia na YouTube oraz na Spotify.
    Mail do mnie: [email protected]

  • Niekoniecznie nostalgiczny podcast o latach dziewięćdziesiątych i zerowych. Prowadzą Bartek Przybyszewski (blog "Liczne rany kłute") i Mateusz Witkowski (Popmoderna.pl, blog "Popland"). Wizuale i muzyka: Michał Kozikowski. Grafika profilowa: Paweł Kuliński (Pan Kulka). Czyta: Tadeusz Drozda.

  • Łukasz Pawłowski i Piotr Tarczyński o Stanach Zjednoczonych - mówimy o tym, co się dzieje w amerykańskiej polityce, przypominamy ważne wydarzenia historyczne, a co jakiś czas omawiamy jakieś ważne zjawisko społeczne czy trapiący Amerykę problem. Nowy odcinek w każdą sobotę.

    Jeśli chcecie nas wspierać, zapraszamy na http://patronite.pl/podkastamerykanski

  • Pierwsza Randka to podcast, w którym rozmawiam z chłopakami o związkach i relacjach na każdym ich etapie: od pierwszego spotkania do rozstania. Chcę z pomocą moich gości pokazać męską perspektywę i skonfrontować nasze, kobiece wyobrażenia z prawdą po tej drugiej stronie.
    Trzecia Randka to kontynuacja tego konceptu, ale już z innej perspektywy. Tu koncentruję się przede wszystkim na budowaniu świadomych relacji, rozwiązywaniu konfliktów i wspólnym rozwoju.

    koncept, realizacja i produkcja: @nataliakusiak
    muzyczka: @zeppyzep
    zdjęcie na okładce: @ola_golczynska
    grafika: @nietylkostudio

  • Brzmienie Świata to podcast ŚWIATOczuły. Z dala od polityki i newsów, a blisko ludzi, ich życiowych postaw i punktów widzenia. Zawsze goście, muzyka i Paweł Drozd jako prowadzący. Podcast w zagranicznym sosie z wrażliwością obserwujący otoczenie. Więcej na: patronite.pl/brzmienie-swiata

  • "Wojna według Wołoszańskiego” to seria ukazująca kulisy najważniejszych działań i decyzji wojennych, które miały nieodwracalny wpływ na losy świata. Przyjrzę się strategom, przywódcom, dyktatorom i przeanalizuję ich wybory militarne, polityczne oraz propagandowe. Wojna skrywa w sobie wiele tajemnic, które postaram się państwu przybliżyć. Zapraszam - Bogusław Wołoszański.

    Videopodcast do obejrzenia na kanale YouTube.

  • „Rock i Borys” (RCKBRS) to regularna audycja, w której spotykają się Remigiusz Maciaszek, znany szerzej jako Rock - jeden z najpopularniejszych polskich jutuberów i streamerów, oraz Borys Nieśpielak - reżyser, dokumentalista, fotograf i koneser kina.

  • Podcast Tomasza Stawiszyńskiego, filozofa, eseisty, znanego m.in. z anteny Radia TOK FM, autora m.in. książek ”Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013), ”Co robić przed końcem świata” (2021). ”Ucieczka od bezradności” (2021) oraz ”Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii” (2022).

  • „Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika Powszechnego” rozmawia Michał Kuźmiński | Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story | Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet.

    Weź, słuchaj!

    Wspieraj Podkast Tygodnika Powszechnego w serwisie Patronite!

    Współwydawcą podkastu jest Fundacja Tygodnika Powszechnego.

  • Podcast o tym, co jest dla mnie w macierzyństwie najciekawsze, najtrudniejsze, a co najśmieszniejsze. O mitach, w które wierzyłam i faktach, które mnie zaskoczyły. O złożonej i czasem wyboistej drodze rodzicielstwa bliskości, która mimo swych trudności daje to, co najpiękniejsze- dzieciństwo oparte na miłości, szacunku i bezgranicznej akceptacji. Czyli dzieciństwo, na jakie zasługuje każde dziecko- także to w nas.

    Miłego słuchania!
    Asia Okuniewska

  • Posłuchajcie historii, które poruszyły całym światem! II wojna światowa, zamach na papieża, zbiorowe samobójstwo w Jonestown w Gujanie, tajemnice wojskowe i zagadki szpiegowskie zebraliśmy dla Was w jednym cyklu. To nasza Misja Specjalna!

  • Talk show jakiego jeszcze nie było! „Do „Melliny” chcę ściągać gości, których jestem ciekaw i których chcę poprosić o trochę inne historie niż zwykle opowiadają, albo o takie, których jeszcze nie opowiedzieli. To będą ludzie szeroko rozumianej kultury, szołbiznesu, nauki, tacy, których dobrze znam i ci, których dzięki słuchaczom Eski ROCK będę mógł poznać. Tak naprawdę narzucam sobie jedno ograniczenie: bez polityki. Jest jej wszędzie pełno, a „Mellina” ma być wytchnieniem od niej dla słuchaczy i dla mnie. A po za tym hej przygodo!”

  • K3 to autorski podcast Dariusza Bugalskiego: To kontynuacja tego, co robił dotąd, między innymi w Trójce. Jego pasją – i misją – jest tworzenie społeczności, by podjąć próbę sprostania wyzwaniom kryzysu: niepewności, chaosowi, lękowi. Przeciwstawia im: empatię, zaufanie, poszukiwanie pozytywnych rozwiązań.

  • „Ziemia zbyt obiecana” to pierwszy polskojęzyczny podcast o Izraelu. Opowiada o historii Izraela od przymierza z Abrahamem poprzez deklarację Balfoura, Deklarację niepodległości, Karty OWP i Hamasu, pokazuje społeczeństwo Izraela, od "wielobarwnego tłumu" poprzez tożsamości diasporyczne po współczesne spory o to, kto jest Żydem. Omawia także bieżące wydarzenia w Izraelu.

    Autorem podcastu jest Konstanty Gebert, jeden z najwybitniejszych żydowskich dziennikarzy, autor wielu książek, wieloletni współpracownik Gazety Wyborczej i miesięcznika Midrasz. Wykładał gościnnie na najważniejszych uniwersytetach w kraju i zagranicą.

    Podcast „Ziemia zbyt obiecana” powstaje we współpracy z Fundacją ELNET, organizacją pozarządową, której celem jest pogłębianie relacji pomiędzy Europą i Izraelem w oparciu o wspólne potrzeby i demokratyczne wartości.

  • Cotygodniowy podcast poświęcony Chinom, prowadzony przez trójkę Polaków mieszkających w Szanghaju: Piotra Sochonia, Weronikę Truszczyńską i Nadię Urban. Napisz do nas: [email protected]. Jeżeli cenicie naszą pracę, możecie wesprzeć Mao Powiedziane na Patronite: https://patronite.pl/maopowiedziane

  • Każda środa i niedziela o godzinie 20:00 stanie się dla Was dniem pełnym napięcia i zagadek. Będziecie śledzić najbardziej wstrząsające i nieznane historie zbrodni, które miały miejsce na przestrzeni lat. Od tajemniczych morderstw w zatłoczonych metropoliach po ponure zdarzenia na pozór spokojnych przedmieściach – Pokój Zbrodni odsłoni przed Wami całą gamę mrocznych tajemnic, które czekają na rozwiązanie.
    Zapomnijcie o codzienności na chwilę i dajcie się porwać w wir zagadek, intryg i emocji.
    Przygotujcie się na adrenalinną podróż w głąb najbardziej skrywanych zakątków ludzkiej psychiki.

    HIstorie kryminalne, które wstrząsnęły Polską - zaprasza Bartosz Wojsa.

  • Wszystkiego po trochu.
    Trochę o mnie, trochę o chłopakach, trochę o zagwozdkach, które wszyscy czasem mamy.
    Różne rozkimny, pokręcone historie i ja - Ola, Aleksandra, Alex. Rozgość się i nastaw ucho.

  • Współczesne miasto ma wiele twarzy i jest różnorodne tak jak jego mieszkańcy.
    "Warszawa mówi” to podcast o ludziach i dla ludzi, którzy są ciekawi Świata, wierzą w sprawczość i aktywność.
    Do rozmów zapraszamy mieszkańców stolicy, tych z prawej i z lewej strony Wisły. Miłośników wieżowców i domków w lesie, cyklistów i artystów. Znajdziesz tu zawsze spojrzenie na miasto z różnorodnej perspektywy.
    „Warszawa mówi” to podcast dla Ciebie, o Twoim mieście. Nieważne, czy jesteś przejazdem, czy na stałe. Posłuchaj, co mówi Warszawa. Uchwycimy emocje, poruszymy wyobraźnię.