Episodi

  • В 2023 році в Європейському суді з прав людини було рішення про порушення росією своїх зобовʼязань. Проте це було не про війну, яку розвʼязала держава-терорист, а про тотальний відеонагляд.

    Зараз подібне рішення намагаються «протягнути» нардепи нашої країни, перетворивши Україну в поліцейську державу. Як вони уявляють ухвалення цього закону, коли в нас триває євроінтеграція? Розбирались Марія Очеретяна та Ірина Корженкова.

    Також в цьому випуску розповімо про те, як планують боротися з корупцією у війську та до дня демократії обговоримо, чому цю демократію зараз важливо не втратити.

  • Трапляється так, що іноді статус ветерана отримує людина, яка на нього не заслуговує. І Кабмін подав законопроєкт, який пропонує підстави, щоб цей статус забрати. Більше про нього розповідають Марія Очеретяна та Оксана Заболотна.

    Також в цьому випуску обговорюємо, навіщо потрібні заступники з євроінтеграції та чому в школу більше не можна приходити в стані алкогольного спʼяніння.

  • Episodi mancanti?

    Fai clic qui per aggiornare il feed.

  • Кабмін створив Службу супроводу військовослужбовців і їхніх родин. Це виглядає, як аналог сервісу «помічник ветерана», який отримав кодову назву «няня для ветеранів». Його дуже критикували серед профільних організацій, адже замість зручних сервісів ветеранам пропонували помічника.

    Що ж робитиме Служба супроводу військовослужбовців та чи повторює вона помилки «помічника»? Чи доречно створювати таку службу, коли на 11 році війни в країні все ще відсутня ветеранська політика? Про це та інше в свіжому епізоді подкасту «Ок, і шо?» говорили Ірина Корженкова та Марія Очеретяна.

    Також в цьому випуску розкажемо про те, що там з відбором суддів до Вищого антикорупційного суду, та чи стане іноземцям легше отримати український паспорт.

  • Це ексклюзивний епізод подкасту «Ок, і шо?» від Центру спільних дій. Обговорюємо, як українці можуть контролювати сферу оборони та чому це важливо для країни. Розбираємо приклади з нашої історії, порівнюємо цивільний контроль в Україні та країнах НАТО, і обговорюємо, що ще потрібно змінити. Приєднуйтесь до розмови з Марією Очеретяною, Оксаною Заболотною та Олегом Рибачуком, і дізнайтеся більше про критичні аспекти оборони. Подяка нашим спонсорам, які роблять ці епізоди можливими.Стаття Оксани Заболотної «Чому Україні для перемоги потрібен цивільний контроль над армією»: https://zn.ua/ukr/war/chomu-ukrajini-dlja-peremohi-potriben-tsivilnij-kontrol-nad-armijeju.html

  • Рада ухвалила в цілому закон, що забороняє діяльність релігійних організацій, повʼязаних з росією. Ввели додаткові покарання, включаючи позбавлення майна. Держслужба з етнополітики перевірятиме релігійні організації на пропаганду ідеології «русского міра» та може ініціювати їхнє закриття через суд.

    Але чи все так добре, як розповідають депутати? Розбираємось разом з Оксаною Заболотною та Марією Очеретяною.

    Також в цьому випуску поговоримо про допомогу зниклим безвісти і ратифікацію Римського статуту.

  • В Раді зареєстрували ще один законопроєкт, який може захистити «борців економічного фронту» 🫡

    Мова йде про економічне бронювання. Якщо цей законопроєкт ухвалять, то, за пропозицією нардепів, будь-який роботодавець зможе забронювати до 30% своїх працівників. Для цього треба, щоб у компанії не було боргів, а військовозобов’язаний уточнив свої дані в ТЦК.

    Про це, а також про четверту спробу президента «протягнути» ідею множинного громадянства та фінансування виборчих кампаній в свіжому «Ок, і шо?» розповідають Ірина Корженкова та Марія Очеретяна.

    Почуті/По суті: https://www.youtube.com/watch?v=PHE2WJ08tGQ

    Аналіз законопроєкту про фінансування виборчих кампаній: https://centreua.org/monitoring-rishen/prozore-finansuvannya-vyborchyh-kampanij/

  • Підтримати збір: https://send.monobank.ua/jar/9vY9njAoFG

    Минулого року в районі Різдва ми отримали законопроєкт від уряду про мобілізацію, і він містив норми про можливість демобілізуватися після того, як людина відслужила 36 місяців безперервно. В комітетах цю норму дуже довго обговорювали, але зрештою її не підтримали. Це дуже обурило суспільство. Деякі нардепи почали подавати альтернативні законопроєкти.

    І от зараз ця історія знову повертається, а ми знову беремо на себе відповідальність сказати непопулярну думку.

    Про це, а також про рішення президента рятувати медицину в селах та нові компенсації за житло розповляють Марія Очеретяна, Оксана Заболотна та Данило Ящук.

  • Нардепи вирішили створити ще одне Міністерство, яке займатиметься питаннями демографії та діаспори. Наша аналітикиня Ірина Корженкова впевнена, що таке рішення — повна утопія, адже новостворене міністерство дублюватиме функції вже існуючого Мінсоцполітики.

    Більш того, на її думку, демографію має розглядати кожне міністерство, адже для того, щоб українці хотіли народжувати і ростити тут дітей, в країні має бути все в порядку з економікою, освітою, охороною здоровʼя й іншими сферами.

    Про все це, а також про новації в дитячих садках і про відсутню охорону культурної спадщини, в свіжому подкасті «Ок, і шо?»

  • Ми вирішили трохи сповільнитися і порефлексувати про нашу роботу. Це буде дуже цікава розмова, під час якої ми ексклюзивно привідкриємо завісу центрівської кухні.Поговорили про: Відбудову: під відбудовою ми розуміємо не лише відновлення будинків та інфраструктури, а й ефективну систему влади і сильні інституції. Розповідаємо про стратегічну ціль Центру і чому тема відбудови стала її складовою.Громади: відбудова, за нашим переконанням, не може відбуватися без участі громад. Минулого року наші регіональні аналітики провели дослідження у 12 громадах. Обговорюємо результати цього дослідження і які ключові висновки повинна взяти до уваги центральна влада.Баланс влади та інституції: розповідаємо про нашу співпрацю з громадами і як це вже дало класні результати. Обговорюємо національний напрям нашої роботи, системні проблеми виконавчої влади та що таке «сколіоз виконавчої влади».Залучення і євроінтеграція: обговорюємо, як влада має залучати людей до процесу прийняття рішень та важливість євроінтеграції для нашої роботи.Вакансія фінансового/-ї менеджера/-ки: https://cutt.ly/TekdwW2sВакансія керівника/-ці напрямку аналізу політик та досліджень: https://cutt.ly/7ekdwAcwВакансія аналітика/ині політик та досліджень: https://cutt.ly/fekdw91qЯкщо вам сподобалось це відео, ви можете підтримати нас: ⭐ставши нашим спонсором на YouTube: https://cutt.ly/xwpQUr25 ⭐долучившись до спільноти наших патронів на Patreon: https://cutt.ly/Qwt1z508 ⭐зробивши донат на Buy Me a Coffee: https://cutt.ly/UwhNj4kl

  • Звичайно, не зможуть. Проте відтепер зʼявилась можливість для корупціонерів визнати свою провину та сплатити штраф, який дозволить помʼякшити основне покарання.

    Про це, а також про те, що нардепи готові пробачити дезертирам, але тільки один раз, і про те, що громади зможуть ставати агломераціями розповідають Оксана Заболотна, Данило Ящук та Марія Очеретяна.

  • Ми вдячні військовим за можливість аналізувати рішення влади та розповідати вам про найцікавіші з них. Закликаємо вас в якості подяки зробити донат бодай в 10 грн на виносну антену для Вовків да Вінчі: https://send.monobank.ua/jar/61ESvkRMJn

    Понад рік тому у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства. На його підтримку українці подали петицію і зібрали понад 25 тисяч голосів. Про нього багато дискутували, 4 комітети підтримали це рішення, але згодом історія затихла.

    Однак нещодавно мережею почала ширитися стенограма засідання комітету Ради з питань правової політики. Там нардепи голосували за те, щоб передати цей законопроєкт якомусь іншому комітету. У цій стенограмі багато цікавого, тому ми, як коршуни, вирішили теж на неї налетіти.

    Про це, а також про чи те справді скасування літнього часу — хороша ідея, та чому українські державні нагороди досі мають зрадники України, в свіжому «Ок, і шо?» говорили Іра Корженкова та Марія Очеретяна.

  • Зараз зарплатний фонд помічників нардепів становить 88 тисяч гривень, збільшити його пропонують до 132 тисяч гривень. Аргументують таке рішення «кадровим голодом» — на низьки зарплати не хочуть йти досвідчені професіонали. Проте чи доречно це в умовах повномасштабної війни й звідки братимуть гроші?

    На ці та інші питання в свіжому «Ок, і шо?» відповідають аналітикиня Ірина Корженкова та журналістка Яна Проць.

  • За словами Міністра освіти Оксена Лісового, в 2024 році на єдиний вступний іспит зареєструвались більше 90 тисяч чоловіків, які хотіли стати аспірантами — це стало абсолютним рекордом. Проте є підозра, що майбутніми докторами філософії керувала не стільки жага до знань, скільки реальна можливість «ухилитись» від мобілізації, навчаючись на денній формі.

    У звʼязку з цим МОН видало наказ, яким тимчасово скасувала можливість навчання на денній або дуальній формі на аспірантурі за контрактом. Тепер навчатись можна буде тільки на бюджеті.

    Про це, а також про нові правила бронювання, запропоновані нардепами, і про штрафи за неповагу до суду в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?» розмовляли Оксана Заболотна та Яна Проць.

    Студенти про зміни до вищої освіти | Видимі №8: https://www.youtube.com/watch?v=v2ikuPv4bYY

    «Ок, і шо?» про гранти та ваучери: https://www.youtube.com/watch?v=pGweFqU4TFc&list=PL7oWcyG8icQ2AoGHc7Qed5naM60DuBJEX&index=23

    Реформа освіти. Як МОН робить виші great again | Почуті/По суті №10: https://www.youtube.com/watch?v=KrUua9ZWcO0

  • В цьому спецепізоді ми будемо говорити про те, як можна зробити зі старих будинків культури в громадах щось класне. Приводом до цієї розмови стало те, що в липні набуває чинності закон про нормативи у сфері культури. Але спойлер — він не те щоб щось дуже змінював.

  • На відміну від попередніх випусків, де ми обговорювали баланс гілок влади, Єрмака та допомогу від Заходу, цього разу Олег Рибачук, Оксана Заболотна та Марія Очеретяна подискутують щодо демографічної стратегії. Нещодавно цей надважливий для майбутнього України документ розробило Мінсоцполітики у співпраці з громадськими організаціями та демографами. Переглянути його можна тут: https://www.msp.gov.ua/projects/870/Демографія це не про народження дітей і на це питання необхідно дивитись комплексно. Що й зробила цього разу влада. Про стратегію ми також говорили в останньому випуску нашого подкасту «Почуті / По суті», послухати його можна за посиланням: https://youtu.be/gYegvbEjjlQ

  • Нардепи придумали «економічне бронювання». Роботодавцям пропонують сплачувати 20 тисяч 400 гривень податку на місяць за кожного свого працівника. Такі роботодавці не повинні мати боргів із зарплат та податків.

    ФОПи теж, за задумом нардепів, зможуть бронюватись таким чином. Для цього вони мають працювати більше року і мати дохід вище за 61 тисячу гривень на місяць. Ця ініціатива є дискримінаційною за майновою ознакою. Вона суперечить Конституції. І негативно вплине на мобілізацію.

    Про це, а також про муніципальну няню та військову поліцію Оксана Заболотна та Яна Проць говорили в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?»

    «Почуті / По суті»: https://youtu.be/gYegvbEjjlQ

    Дослідження: https://cutt.ly/4w26TJAb

  • В Україні набули чинності нові правила бронювання військовозобов'язаних. Згідно з нововведеннями, забронювати військовозобов'язаних відтепер можна буде через застосунок Дія. Мінцифри має зробити це технічно можливим до 6 липня 2024 року. Хто зможе скористатися цією функцією та чи справді покращилася система бронювання - обговорюємо у новому випуску подкасту "Ок, і шо?".

    Також на підпис президента чекає законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійську обов'язково повинні знати державні службовці, керівники підприємств та наукових установ. Цю іноземну мову вивчатимуть діти в дитсадках, а дорослі - коштом держави.

    Третє рішення, яке розглядається у новому випуску, мало б удосконалити дипломатичну службу. Проте нова посада Спеціального представника України та його функції викликають чимало запитань. Відповіді на них даємо разом з аналітикинею Центру спільних дій Оксаною Заболотною.

    Приємного прослуховування! Залишайте свої думки в коментарях ❤️

  • Охочі отримати український паспорт мають скласти іспити з історії України та основ Конституції. Як саме це буде відбуватися, поки не до кінця зрозуміло. Однак вже можемо сказати, що не безкоштовно. Про це наші Марія Очеретяна та Іра Корженкова поговорили в новому “Ок, і шо?”.

    Також вони згадали про законопроєкт, який має спростити життя журналістам, та новацію, яку Кабмін хоче запровадити для дітей-сиріт.

    Подкаст “Почуті По суті”: https://www.youtube.com/watch?v=PHE2WJ08tGQ&list=PL7oWcyG8icQ1AQ9lG-lk2X5Wr_dwTm1xN&index=4

  • Сімейна підписка на Netflix обійдеться вам приблизно в 430 грн. А мінімальний штраф за вчинення домашнього насильства, за законопроєктом, який нещодавно ухвалила Рада, — 340 грн. Крім мізерний штрафів цей законопроєкт також суперечить Стамбульській конвенції, підміняючі поняття. Більше про це в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?» розповідають Марія Очеретяна та Оксана Заболотна.

    Почуті/По суті: https://www.youtube.com/watch?v=vYfAuXm9pN0

  • В свіжому випуску разом з Марією Очеретяною, Оксаною Заболотною та Олегом Рибачуком розглядаємо актуальну тему — кадрові зміни в уряді. Це питання активно обговорюється в соцмережах і стало полем для маніпуляцій.Нас, як і завжди, не цікавлять особистості, ми знову зосередимось на інституціях та процесах, що відбуваються в них. Розглянемо не те, хто кого не любить, а які зміни чекають на ці важливі структури. Почнемо з непослідовного, на нашу думку, звільнення очільника Мінвідновлення Олександра Кубракова і розглянемо, які перспективи чекають на це міністерство. Також звернемо увагу на призначення Валерія Залужного на посаду посланця в Великій Британії та визначимо, що це означає для дипломатичної служби. Крім цього розберемося, чому президент Зеленський раптово зробив понад сто суддівських призначень за один день.