Episodi
-
РАДІОДЕНЬ 15.07.2024
Підбиваємо підсумки сезонів в трьох академічних театрах Одеси: національній Опері, музичної комедії імені Водяного та Українському музично-драматичному імені Василька. Говоримо про виклики, які довелось долати, про здобутки та міжнародну співпрацю.
На фото обкладинки - справжній (не бутафорський!) торт, який шанувальники подарували з приводу останньої прем'єри сезону Одеському академічному театру музкомедії.
-
Радіодень 11.07.2024
Здорожчання електроенергії та використаннягенераторів під час відключень електрики:яку динаміку цін на ринках слід очікуватиодеситам? І чи є прямий зв'язок між блекаутом та формулюванням цін, Про це говоримо в програмі з директором ринку "Початок" Олександром Воропаєвим та доктором економічних наук Сергієм Якубовським
-
Episodi mancanti?
-
Одеська національна наукова бібліотека вкотре стала місцем зустрічі письменників, фахівців видавничої справи, науковців, літературознавців та широкої громадськості. В Одесі відбувся масштабний форум книголюбів «Українська книга на Одещині». Про те, як щорічна виставка-форум втілює на практиці гасло «Одеса — місто літератури ЮНЕСКО» слухайте у подкасті.
Спікери: Директорка Одеської національної наукової бібліотеки Ірина Бірюкова та сценарист, член Національної спілки кінематографістів України, письменник Артемій Кірсанов
-
РАДІОДЕНЬ 11.06.2024
В галереї Арт Одеса відкрився виставковий проєкт військовослужбовців “Інверсія життя- відлік з «нуля».
В проєкті представлені серія графіки Андрія Роїка,контрапунктом до якої слугує поезія Олександра Аванесова. В галереї можна такожпридбати друге видання збірки віршів Олександра Аванесова та графічних творівАндрія Роїка «Акорди війни». Координатор виставкиВолодимир Бурдейний – побратим Андрія і Олександра, відомий за мирних часівкультурний менеджер, організатор фестивалів та інших масштабних івентів.
Всі троє воюють разом і на відкриття виставки приїхали у коротку відпустку з однієї з ділянок фронту.
Говоримо про творчість на війні як своєрідну арт-терапію для військових.
-
ВЕЧІРНЯ СТУДІЯ 09.05.2024
Розповідаємо, як європейські країни та їхні громадяни допомагають Одесі. Намагаємосьз’ясувати - що потрібно, щоби не втратити цю підтримку на тлі гібридних спробРФ посварити Україну з європейськими сусідами, зокрема, найближчими Молдовою,Болгарією, Румунією та Польщею. Дізнаємось, як допомагають нашим захисникам пересічні українці, що вже кілька десятків років живуть в Греції.
Актуальну ситуацію взаємин з нашими західними сусідами коментує військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
-
РАДІОДЕНЬ 07.05.2024
Як зробити редизайн одеського міту? Які одеські міти сьогодні популярні і чи треба їх міняти? Як з цим працювати?
Наші спікери - науковці та політики, які були учасниками публічної дискусії проєкту Odesa Decolonization
-
РАДІОДЕНЬ 03.05.2024
Навіщо в Одесі розробляють «Дорожню карту культурного розвитку» і якою вона має бути підчас війни та після перемоги? І які нагальні проблеми культури в місті треба вирішувати просто зараз? Розмовляємо про це з директором Департаменту культури,міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської радиІваном Ліптугою.
-
РАДІОДЕНЬ 01.05.2024
Розповідаємо про стратегічну сесію "Культурний розвиток Одеси", на якій стейкхолдери розглядали ракурси і шляхи подальшого розвитку міста. Захід зібрав близько 150 учасників – лідерів місцевих культурних і креативних індустрій, митців, освітян, меценатів та представників влади. Як все відбувалось, про що говорили і які висновки для себе зробили - слухайте в подкасті.
В оформленні використано фото зі сторінки у Фейсбук ГО Пікселейтід Реалітіз
-
В Одеській національній опері тривають прем’єрні покази опери Гаетано Доніцетті «Дон Паскуале» впостановці відомого литовського театрального режисера Лінаса Маріюса Зайкаускаса. Напередодні першої прем’єрної вистави поспілкувались в студії УРО з маестро Ігорем Чернецьким та солістом театру, виконавцем головноїролі Юрієм Дударем про співпрацю з литовським режисером, про його трактовку італійської оперної класики, зокрема, перенесення сюжету в одеські реалії.
В першій частині програми розповідаємо про допомогу одеситів Ботанічному саду ОНУ після нещодавної російської ракетної атаки.
-
Звіт голови Одеської облради та соціально-економічна та культурна програма. Які рішення ухвалили депутати на першій в цьому році сесії обласної ради? Про що звітував очільник ради?
-
РАДІОДЕНЬ 29.03.2024
Вже 90 виставка проєкту «Воля не смерть», відбудеться 6 квітня. Започаткував проєкт ще в березні 2022 року, через кілька тижнів після повномасштабного вторгнення, одеськийхудожник, арт-куратор та дизайнер Володимир Уманенко. За два роки існування ця унікальна виставкова вулична галерея щосуботи поновлювала експозицію, не зробивши жодної павзи на обстріли, блекаути чи негоду. В програмі розмовляємо з автором цього виставкового проєкту Володимиром Уманенком про те - як вплинула експозиція на гуманітарний простір Одеси.
В оформленні обкладинці використано фото Alexandr Sinelnikov
з Фейсбук сторінки Володимира Уманенко "Умма"
-
РАДІОДЕНЬ 15.03.2024
В студії Українського радіо Одеси поговорили з продюсеркою, громадською діячкою та військовою волонтеркою Наталією Делієвою про її вояж Німеччиною та Японією з імерсивними виставками про Україну, про те, як сприймають в інших країнах нашу боротьбу та нашу культуру, як імерсивні виставки допомагають не тільки заробляти гроші на допомогу України, але й просувають позитивний імідж країни.
-
РАДІОДЕНЬ 29.02.2024
Розповідаємо про дві нові вистави в одеських театрахза п’єсами двох сучасних українських драматургинь: одеситки Ганни Яблонської «Перевізник» в Українському академічному імені Василька в постановці Олександра Самусенка та херсончанки Оксани Гриценко «Молочайник» в Театрі Юного Глядача імені Олєші в постановці Євгена Резніченка.
-
РАДІОДЕНЬ 21.02.2024
Говоримо про відродження рідних мов: як в Одесіповертають репресовані в радянський час українські слова та як навчають поновленого івриту в єврейській громаді.
Про дерусифікацію української мови розмовляємо зпредставницею Уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярославою Вітко-Присяжнюк
Про те, як сьогодні вивчають в Одесі іврит та чи ще існує ідиш як мова спілкування - розповідає прес-секретар єврейськоїгромади Одеси Болеслав Капулкін
В оформленні обкладинки використано картинку з сайту vorobus.com
-
Українська армія потребує все більше дронів на полі бою.
В Одесі, як і багатьох інших містах України, збирають коптери для Сил оборони. Безпілотники збирають як на промислових потужностях великої компанії, так і у волонтерських цехах. Також запускаються маленькі приватні ініціативи.
У цьому випуску розповідаємо, як одесити збирають дрони на масштабному виробництві і у маленьких цехах. Крім цього, кандидат юридичних наук в галузі міжнародного права Олексій Плотніков пояснить, чи стають законною воєнною ціллю для росіян цивільні особи, які збирають цивільні дрони штибу FPV.
-
ВЕЧІРНЯ СТУДІЯ 20.02.2024
В день 10 роковин розстрілів на Майдані в Києві згадуємо події на Євромайдані в Одесі в лютневі дні кульмінації Революції Гідності. Слухаємо архівні записи Українського радіо Одеси, зроблені під час мітингів біля Дюку та протистояння на Розумовській, коли не пускали Беркут їхати на столичний Майдан. Аналізуємо події тих днів з координатором одеського Євромайдану, полковником ЗСУ Олександром Остапенком.
Світлина на обкладинці - НАТАЛЯ ЖЕЛЕЗОГЛО, Марш пам'яті Героїв Небесної Сотні в Одесі 23.02.2014
-
За минулий рік на Одещині підімкнули понад 300 сонячних та вітрових електростанцій.
Як використовують зелену енергетику в установах та домівках?СПІКЕРИ:
генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор'єв;
власниця домашньої сонячної станції Юлія Молодожен
-
РАДІОДЕНЬ 13.02.2024
Розповідаємо про нову постановку Одеського академічного театру музичної комедії ім.Водяного - легендарну рок-оперу тіма Райса ті Ендрю Ллойда Вебера "Ісус Христос Суперзірка".
Поговорили з постановниками та акторами про те, чому ця вистава актуальна для сьогоднішній України, про сенси, які несе постановка, про те, як працювали над оперою. Окремо розглядаємо мовне питання - як театр переозвучує репертуар українською, про оригінальні українські постановки минулого року та плани на майбутнє. Також обговорюємо з постановниками і акторами - як їм працювалось англійською в новій виставі.
-
РАДІОДЕНЬ 12.02.2024
Аналізуємо результати голосування за останній пакет перейменування топонімів. Які назви можуть отримати парк Горького, вулиця та площа Льва Толстого, вулиця Посмітного? Чому викликають подив і тривогу цифри, що показують кількість учасників голосування? І що знову (чи все ще) не так з вулицями на честь Героїв України? І нарешті - чому знову на сесію винесуть голосування з перейменування вулиці на честь Героя України Владислава Бувалкіна. Також трішки поговорили про історію перейменвань вулиць під час першої хвилі декомунізації.
Фотоколаж - видання Одеське життя
-
РАДІОДЕНЬ 08.02.2024
Де знайти роботу? Де знайти житло? Як облаштуватись на новому місті, коли залишився без домівки та роботи через війну? Чи можуть в цьому допомогти місцеві щойно створені Ради з питань ВПО? На ці питання шукаємо відповідь спільно з головою обласної ради з питань ВПО Євгеном Шляхтіним, головою міської ради з питань ВПО Оленою Мороз та її заступником Володимиром Оросом. Про перспективи, конкретні дії і найблажчі плани. А також про те, як це - бути переселенцем (бо вони всі покинули свої домівки через війну)
- Mostra di più