Episodi
-
O modzie w Polsce po odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku oraz rozwoju i promowaniu w tamtym czasie polskich marek odzieżowych, polskiego lnu i jedwabiu opowiada Jarosław Panek w rozmowie z Ewą Okońską.
-
Podróżniczka Majka Szura w rozmowie z Ewą Okońską dzieli się wrażeniami z pobytu w Korei, gdzie wygląd ma istotne znaczenie. K-Beauty to super modne koreańskie zjawisko.
-
Episodi mancanti?
-
Kamala Harris Donald Trump – pojedynek na modę obojga kandydatów na prezydenta USA ocenia Jarosław Panek.
-
27 września 2024 r. po raz 24. odbył się Wieczór Modnych Filantropów. Oto relacja z wydarzenia, przygotowana przez Ewę Okońską.
-
Poeta wszedł do historii mody słynnym „kołnierzykiem Słowackiego”, ale w swoich czasach znany był nie tylko z kołnierzyka – Jarosław Panek w rozmowie z Ewą Okońską.
-
Historia kieleckiej akcji charytatywnej z moda w roli głównej rozpoczęła się ćwierć wieku temu – wspomina inicjatorka przedsięwzięcia Agnieszka Migoń.
-
Wybitny polski kompozytor na emigracji w Paryżu zwracał uwagę nienagannym strojem – opowiada Jarosław Panek.
-
27 września odbędzie się Wieczór Modnych Filantropów. Dobroczynna impreza z pokazem mody odbywa się w Kielcach od 24 lat z inicjatywy Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego, który wspiera uzdolnioną artystycznie młodzież. Ewa Okońska rozmawia z Jolantą Turalską, prezeską stowarzyszenia.
-
Królowa Bona, Włoszka, wywodząca się ze znamienitego rodu Sforzów, wychodząc za mąż za króla Zygmunta Starego, przywiozła do Polski nie tylko warzywa (nazwane włoszczyzną), ale też nie znane dotąd nad Wisłą piękne i drogie stroje. O prawdziwej rewolucji modowej, która za sprawą królowej najpierw dotarła na Wawel, a potem do Krakowa i innych polskich miast w rozmowie z Ewą Okońską opowiada Jarosław Panek.
-
Zapraszamy na trzecią część rozmowy Ewy Okońskiej z Jarosławem Pankiem, który opowiada o butach i torebkach widocznych w jesiennych wystrojach witryn największych włoskich domów mody.
-
Polka Joanna Klich, mieszkająca od 7 lat na Filipinach, opowiada o ubraniach tamtejszych mieszkańców, modzie na konkursy piękności i przywiązaniu do regionalnych strojów.
-
Druga część rozmowy Ewy Okońskiej z Jarosławem Pankiem, który właśnie wrócił z Mediolanu i relacjonuje wygląd wystaw największych domów mody, pokazujących, co będzie modne w nadchodzącym sezonie.
-
W ostatniej odsłonie wakacyjnego cyklu Co się nosi podróżniczka Majka Szura zabierze słuchaczy na indonezyjska wyspę Bali i opowie o tamtejszych strojach.
-
Moda rządzi światem. Czy tak było również w starożytności? Marzena Smoręda rozmawia z Małgorzatą Miga – Zarębską ze stowarzyszenia Hellas et Roma.
-
Tym razem Majka Szura, podróżniczka i miłośniczka mody opowiada o niezwykłej biżuterii z Meksyku, jej historii, tradycji i dniu dzisiejszym.
-
Tym razem podróżniczka Majka Szura zabiera słuchaczy do Wietnamu, aby opowiedzieć o historii i dniu dzisiejszym tamtejszego stroju o nazwie ao dai – długiej tuniki noszonej na spodniach.
-
Relacja Jarosława Panka z sierpniowego Mediolanu, gdzie witryny domów mody światowych projektantów już jesienne. Co proponują dyktatorzy mody na nadchodzący sezon?
-
W kolejnej odsłonie wakacyjnego cyklu „Co się nosi” podróżniczka Majka Szura zabiera słuchaczy do Peru, przybliżając mającą wpływ na tamtejszą modę historię tego kraju.
-
W kolejnej odsłonie letniego cyklu „Co się nosi” podróżniczka Majka Szura opowiada o pełnym kolorów i muzyki karnawale w Brazylii.
-
Z okazji 30. Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku Zdroju w tamtejszej galerii Polonia otwarta została wystawa „Primadonny i szansonistki” ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie. Ekspozycję można oglądać do 8 sierpnia, a na wernisażu była Ewa Okońska.
- Mostra di più