Episodi
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége Szorcsik Viktória színművésznő volt, akiről kiderült, hogy ötéves korában egy fogkrémreklámban szerepelt, de nem innen indult a vonzódása a színészethez. Édesanyja javaslatára kezdett Petőfi-verseket mondani, majd egyre több szavalóversenyt nyert meg. Még gimnazista, mindössze 16 éves volt, amikor meghívást kapott a Veszprémi Petőfi Színház akkori igazgatójától, így szülővárosából, Salgótarjánból a Dunántúlra költözött. A középiskolát is ott fejezte be esti tagozaton, miközben a színházban már Az ember tragédiája vagy a Csongor és Tünde női főszerepeit alakította. Hat év után a budapesti Vidám Színpadhoz szerződött, ahol olyan színészlegendák voltak a partnerei, mint például Agárdy Gábor vagy Verebély Iván. Az országos ismertséget pedig a Jóban Rosszban napi tévésorozatban Judit főnővér szerepe hozta meg a számára. Szorcsik Viktória mesélt a szülővárosáról, élete legfontosabb pedagógusáról, a fővárosi mindennapokról és a vidék szépségéről, valamint a terveiről is.
-
Kevesen hinnék, hogy Sipos F. Tamás annyira csendes és visszahúzódó volt, hogy emiatt Indiánnak becézték. Az énekes-előadóművész Párizsban és Rómában nevelkedett, ahol beszippantotta a rockzene és ebbe az irányba indult el. A nyolcvanas években hatalmas sikereket aratott az Exotic együttessel, majd szólókarrierbe kezdett. Jó pihenést című hétvégi magazinunkban arról is őszintén beszélt Nádas György szerkesztő-műsorvezetőnek, hogyan gondol vissza azokra az évekre, amikor Cipő halála után elvállalta, hogy a Republic együttes frontembere legyen.
-
Episodi mancanti?
-
Túl az Óperencián című műsorunk vendége volt 2024. június 3-9. között Decsi Ágnes operaénekes, énektanár. Most felidézzük a beszélgetések legizgalmasabb és legérdekesebb pillanatait. A szerkesztő-műsorvezető Czikora László, a szerkesztő munkatársa D. Szabó Ágota.
-
Jó pihenést című magazinunkban Rakonczai Imre zongorista, énekes, dalszerző előadóművész volt Nádas György vendége, akit a legtöbben a kilencvenes évek egyik legnépszerűbb fiúzenekara, a V.I.P. tagjaként ismertek meg. Rakonczai Imre élete első fele a labdarúgás bűvöletében telt és egészen sokáig úgy tűnt, hogy hivatásos sportolóként építi majd a karrierjét. Egy sérülés azonban, ahogyan ő fogalmazott, szó szerint derékbe törte az álmait. Már korábban is zongorázott, de ekkor fordult komolyabban a zene felé és öccsével, Rakonczai Viktorral belépett a V.I.P. együttesbe, amellyel élete első színpadi fellépése 1997-ben a dublini Eurovíziós Dalfesztiválon volt. A fivérek a V.I.P. feloszlása után az R-Port nevű formációjukkal arattak sikereket, de 2005-től mindketten a maguk útját kezdték járni. Rakonczai Imre elárulta, hogy mostanában milyen zenével foglalkozik, kitől tanulta a legtöbbet és mi jelenti a sikert.
-
Vilmányi Gábort elsősorban az Exotic együttesből, illetve Magyarország első fiúcsapatából, a Manhattanből ismeri a közönség, ezért sokaknak talán meglepetés, hogy pályája kezdetén a Gépfolklór és a Ködkonda együttesekben zenélt, amelyek a rockzenét ötvözték a népzenével. Vilmányi Gábor itt ismerte meg az egyedülálló technikájú Cziránku Sándor gitárost, aki a mestere lett. Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezetőnek arról is mesélt, hogy mivel foglalkozik most, illetve milyen újdonságokra számíthatnak az Exotic és a Manhattan rajongói a közeljövőben.
-
Korunk talán legelismertebb magyar dalszövegírója, Horváth Attila volt Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége Jó pihenést című műsorunkban. Szerzeményeit naponta hallhatják a Dankó Rádióban például Balázs Fecó, Horváth Charlie, Kovács Kati, a Piramis vagy Cserháti Zsuzsa előadásában, hiszen dalszövegeit a legnagyobb sztárok adták-adják elő. Horváth Attila elmesélte, miért döntött a zeneszerzés helyett a dalszövegírás mellett, mi alapján dől el, hogy ki énekelje el a dalkölteményeit, melyik szövegére a legbüszkébb és ki volt az első zenész, akivel színházi musicalt alkottak.
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége volt Bujtor Balázs hegedűművész, koncertmester. Az Artisjus-díjas előadóművész mesélt arról, milyen volt 13 évesen bekerülni a Zeneakadémiára, milyen tanítást kapott mesterétől, Sós Natasától és pontosan mi is egy koncertmester feladata egy szimfonikus zenekarban. Természetesen édesapjáról, Bujtor István színművész-rendezőről is megemlékeztek, aki 2009 óta nincs közöttünk.
-
Jó pihenést című műsorunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége volt Popper Péter zeneszerző-előadóművész, a Citrom, a Kenguru, a Step és az Oké együttesek egykori tagja, aki manapság Piano&Voice című önálló estjeivel, illetve Auth Csillával közös műsorával lép fel rendszeresen. A beszélgetés valóságos popzenetörténeti utazás volt, hiszen kiderült, hogy milyen kaotikus volt a kilencvenes években a magyar könnyűzenei közeg, milyen nehézségekkel kellett szembenézniük a művészeknek a rendszerváltozás után, illetve az is, hogy milyen érdekes és néha meglepő találkozásoknak köszönhető például az évtized két sikercsapata, a Step vagy a Republic együttes megalakulása.
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége Jankai Béla zeneszerző-előadóművész, a Prognózis, a Triász és a B52 zenekarok tagja volt, aki zenei és elektronikai végzettsége okán az elsők között épített Magyarországon hangstúdiót, ahol olyan művészekkel dolgozott, mint például Zámbó Jimmy, Varga Miklós, Vikidál Gyula vagy Szűcs Judith. Jankai Bélát a gyermekei közül ketten is követték a zenei pályán, így arról is mesélt, milyen érzés együtt dolgozni a fiaival.
-
Túl az Óperencián című műsorunk vendége volt 2024. május 27. és június 2. között Sasvári Sándor Jászai Mari-díjas és EMeRTon-díjas színész, énekes, zenész. Most felidézzük a beszélgetések legizgalmasabb és legérdekesebb pillanatait. A szerkesztő-műsorvezető Czikora László, a szerkesztő munkatársa D. Szabó Ágota.
-
Nyertes Zsuzsa színművésznőt elsősorban prózai és zenés vígjátékokból, kabarékból ismeri a közönség, noha pályája során többször is játszott drámai szerepeket. Olyannyira, hogy Bodrogi Gyula, a Vidám Színpad akkori igazgatója is azután hívta meg társulati tagnak, hogy látta egy Csehov-drámában egy főiskolai vizsgaelőadásban. Jó pihenést című hétvégi magazinunkban a színművésznő Nádas György szerkesztő-műsorvezetőnek azt is elújságolta, hogy a közelmúltban egy filmben kapott drámai főszerepet. Korom Anna rendező Diamond Beauty című kisjátékfilmjében egy magányos, boldogtalan, testképzavaros, szerencsétlen sorsú, eltorzult arcú nőt alakított. A film június elején elnyerte a Friss Hús Budapest rövidfilmfesztiválon a legjobb magyar élőszereplős rövidfilm díját.
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető Kálid Artúr színművészt látta vendégül, aki mesélt a gyermekotthonban töltött évekről és pedagógusairól, akik 1988-ban benevezték az országos Ki mit tud? versenyre, amelynek a döntőjébe jutott versmondóként, és ez megváltoztatta az életét. Mesélt a színművészeti főiskolai évekről és osztályfőnökéről, Szirtes Tamás rendezőről, valamint a harminc éve változatlan szereposztásban futó, máig rendkívül népszerű S.Ö.R. (Shakespeare Összes Rövidítve) című előadásról is.
-
Túl az Óperencián című műsorunk vendége volt 2024. május 20-26. között Domoszlai Sándor színész, énekes, bonviván. Most felidézzük a beszélgetések legizgalmasabb és legérdekesebb pillanatait. A szerkesztő-műsorvezető Czikora László, a szerkesztő munkatársa D. Szabó Ágota.
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunk vendége július 7-én Debreczeny Csaba volt. A Jászai Mari-díjas színművész Nádas György szerkesztő-műsorvezetőnek felelevenítette pályafutása legfontosabb állomásait és azt is megtudhattuk, mit tart a szakmája csúcsának és miért szeret komédiázni.
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége Rátonyi Hajni színművésznő volt, aki elmesélte, hogy külkeres pályára készült és viszonylag későn döntötte el, hogy felvételizik a színművészetire. Megtudhattuk, hogy mit szólt a pályaválasztásához az édesapja, Rátonyi Róbert, illetve hogy származott-e valamilyen hátránya abból, hogy az az ország legnépszerűbb táncos-komikusa volt az apukája. Rátonyi Hajni mesélt főiskolai mesteréről, Kazimir Károly rendezőről, első szerepeiről a Thália Színházban, valamint első filmszerepéről és a forgatási élményeiről a máig népszerű Abigél című tévésorozatban. Azt is elárulta, milyen érzés belépni a Rátonyi Róbert Színházba, amit az édesapjáról neveztek el, valamint a Turay Ida Színházban készülni egy új bemutatóra, amit arról a legendás színművésznőről neveztek el, aki annak idején segített neki felkészülni a színművészetis felvételi vizsgára.
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége június 30-án Alapi István gitárművész, zeneszerző, az Edda együttes tagja volt. Elmesélte, hogy mikor és kitől kapta az első gitárját, ki volt az első mestere, kik voltak a példaképei és salgótarjáni fiatalként miért érezte úgy, hogy a világ végére utazik, amikor Budapestre költözött. Megtudhattuk, milyen volt a 80-as években a gyárakban egy „zenész állás”, illetve hogyan került onnan a Magyar Rádióba dolgozni és a Moho Sapiens együttesbe zenélni. Arra is fény derült, miként lehetséges, hogy a rockerek, Alapi István és Pataky Attila egy diszkóban találkoztak először és min múlott, hogy a második találkozásuk után meghívták az Eddába gitárosnak.
-
Egy igazán sokoldalú művész volt Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége. Dolák-Saly Róbert zeneszerző, gitáros, énekes, író, dalszövegíró, humorista elmesélte, hogyan indult a zenei pályafutása egy balatoni nyári tábornak köszönhetően az Omega együttes egyszemélyes előzenekaraként. Megtudhattuk, hogy ki a zenei példaképe és a 80-as évek elején miben voltak formabontóak a koncertjei.
-
Kaszás Géza, a budapesti Újszínház művésze az első diplomáját mezőgazdasági területen szerezte. Jó pihenést című hétvégi magazinunkban június 23-án elmesélte, hogyan vezetett az útja a színházhoz, a televízióhoz, a filmezéshez és a zenéhez, kik voltak pályája meghatározó mesterei és azt is megtudhattuk, milyen nagy produkcióra készül alkotótársaival augusztus 20-ára.
-
Túl az Óperencián című műsorunk vendége volt 2024. május 13-19. között László Ferenc újságíró, színházi kritikus, zenetörténész. Most felidézzük a beszélgetések legizgalmasabb és legérdekesebb pillanatait. A szerkesztő-műsorvezető Czikora László, a szerkesztő munkatársa D. Szabó Ágota.
-
Jó pihenést című hétvégi magazinunkban Nádas György szerkesztő-műsorvezető vendége június 22-én reggel Bede-Fazekas Annamária, a Magyar Színház művésze volt. Felidézte a Pinceszínházban töltött gimnazista éveit, a színművészetis osztályfőnöke, Kazimir Károly emlékét, szó esett a pályakezdő évekről Szegeden, a zenés és a komikai szerepekről, valamint a tanításról is.
- Mostra di più