Episodi
-
У цьому епізоді почуєте розмову редакторок подкастів UA: THE DAY THAT WE SURVIVED та "Ще один день" Наталії Патрікєєвої та Катерини Литвінчової. Поговорили про створення 67 епізодів під час війни, записи героїв, історії, від яких з'являлися сльози та план на наступний рік.
Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100"
-
Сьогоднішній епізод — про журналіста і фотографа з Люксембургу Філіпе Шоквейлера. Він неодноразово приїжджав в Україну висвітлювати війну і бував тут задовго до повномасштабного вторгнення. Для Філіпе Україна — це не просто робота. Він дуже заглиблений у те, що відбувається, його надихають українці та наш спротив. Що тут ще сказати — днями Філіпе зробив татуювання з портретом Лесі Українки.
У епізоді дізнаєтеся чому, та що Філіпе думає про російську пропаганду.
Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100"
-
Episodi mancanti?
-
Ми часто згадуємо про те, що мільйони українців змушені були тікати від війни в інші країни. Але сьогоднішня історія про рух в інший бік — про людей, які повернулися з-за кордону і приєднались до війська. У цьому епізоді дві історії.
Одна від Андрія, який готується до війни, а друга від Максима, який вже там побував.
Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100"
-
Як це - вимушено покинути рідний дім, залишити близьких людей і поїхати в іншу країну? А головне, все це не з власної волі, а через війну. Таких історій від українців зараз мільйони і у цьому епізоді ви почуєте три. Вони про людей, які знайшли за кордоном роботу, їхні діти ходять у місцеві садочки/школи. Але кожен із них хоче повернутися. Почуєте Галину Кричковську, яка працювала продюсером денного ефіру на каналі Київ, Ольгу Апенько, дослідницю західноєвропейського мистецтва та Артема Захарченка, дослідника медіакомунікацій.
Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100"
-
Анастасія Зимовська - психологиня з Харкова. Вона зустріла початок повномасштабного вторгнення вдома, але потім поїхала у Вовчанськ до родини і так потрапила в окупацію на два тижні. Зрештою їй вдалося виїхати за кордон, зустріти хороших і турботливих людей, знайти роботу. Але дівчина повернулася в Україну і тепер працює психологом у Івано-Франківську.
Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100"
-
Цей епізод складний, бо ми розкажемо про воєнні злочини, які росіяни роблять в Україні. Це тортури, викрадення, знущання, насильне вивезення в Росію, руйнування будинків, шкіл і ще багато іншого. Ми робимо цей епізод разом із Центром прав людини ZMINA.
Про воєнні злочини говоримо із Єлизаветою Сокуренко. Вона вже п'ять років працює у організації, а нині очолює напрямок документування воєнних злочинів і бере участь у польових місіях в деокуповані населені пункти України. Ви також почуєте записи кількох людей, які власне стали жертвами цих злочинів. Віримо, що їхні кривдники будуть покарані.
Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100"
-
Сьогодні епізод про військового Сергія Огородника. Він розповів для нас свою історію влітку, а тепер, маючи досвід деокупації Харківської області, поділився новими враженнями. Сергій у мирний час працював журналістом у громадській організації Чесно. Задовго до повномасштабного вторгнення він був частиною київської територіальної оборони – ходив на тренування щовихідних. Почуєте, як почалося вторгнення для Сергія, хто має бути готовий до військової служби та що знайшли українські військові на покинутих російських позиціях.
Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100".
-
На другий день після повномасштабного вторгнення росії, Костянтин Кляцкін продовжив знімати документальне кіно в Україні. За цей час разом з командою побували в Миколаєві, Чернігові, дуже добре вивчили історію Сум і Сумщини, знімали в околицях Києва — Бучу, Ірпінь, Гостомель, Ворзель. Але війна стала не лише сюжетом, а й контекстом розвитку митців кіноіндустрії: зі своїми фінансовими та моральними обмеженнями.
Костянтин розповів, чому важливо продовжувати знімати тут і зараз, про війну на культурному фронті, а також український голос у світі.
Підтримати команду DocNoteFilms через PayPal: [email protected] DocNoteFilms
https://www.youtube.com/c/DocNoteFilmsProduction Вавилон'13
https://www.youtube.com/c/babylon13ua/videos Цей епізод створено за підтримки "Urban Space 100".
-
Цей епізод незвичний. Його для нас записала журналістка Анна Романдаш. Він про Айзека із США, який зараз воює за Україну. Чоловік долучився до Міжнародного легіону, який складається з іноземців, що вирішили воювати за Україну після повномасштабного російського вторгнення. Айзек розповів свою історію, коли він та його команда були біля Запорізької АЕС. Слова Айзека українською озвучив Олег Романдаш.
Цей випуск створено за підтримки Посольства Чехії в Україні.
-
Росія атакує енергетичні систему України, тому наші міста періодично поринають у цілковиту темряву. Ми знаємо, що попереду складна зима — але чи можна до цього підготуватися? У цьому епізоді почуєте голоси трьох українців, які принаймні мають план. Хтось збирається палити пічку на балконі, а хтось замовив старлінк і купив генератор. А ви готові?
Цей випуск створено за підтримки Посольства Чехії в Україні.
-
Всімдім — це проект, що надає житло людям, які втратили його під час війни. Його засновники розробили програму адаптації: вони хочуть дати не тільки отримати дах над головою, а й інструменти для повернення до нормального життя. Наприклад, працевлаштувати людину, аби вона через певний час могла переїхати, передавши своє житло іншим потребуючим.
Ми поговорили з Кирилом Ярко і Тетяною Каменєвою, які працюють над проектом.
Допомогти Всімдім можна тут: vsimdim.org/help#card Цей випуск створено за підтримки Посольства Чехії в Україні.
-
росія вже не раз лякала весь світ ядерним ударом. Для українців ця тема тепер не просто сюжет фантастичного фільму, а реальна загроза. Ніхто не знає чи такий варіант можливий, але раніше ми всі були впевнені, що повномасштабного вторгнення не буде. У 15-му епізоді “Ще один день” ми хочемо розказати, як в Україні реагують на тему ядерної загрози.
Традиційно у нас для вас кілька історій: від людини, яка зібрала "ядерну валізку", від скептика, а також від фармацепта.
Цей випуск створено за підтримки Посольства Чехії в Україні.
-
Війна, яку Росія розпочала проти України, зачіпає не лише українців. Ми зустріли Петко в Києві і розпитали, як йому з друзями вдалося побувати одну з найбільших волонтерських мереж для допомоги українцям в Болгарії, та чому хлопець наважився на переїзд до країни, де триває війна. Петко також розповів, як насправді його співвітчизники ставляться до України і який вплив має російська пропаганда в Болгарії.
Цей випуск створено за підтримки Посольства Чехії в Україні.
-
Маріуполь часто згадують у контексті великої трагедії, яка спіткала місто та його жителів через напад Росії на Україну. Але сьогодні ми хочемо поділитися надихаючою історією Маріупольського міського ліцею, який тепер запрошує учнів на заняття у Києві. Це історія про людей, які щиро люблять свою роботу і точно знають, за що борються.
Цей випуск створено за підтримки Посольства Чехії в Україні.
-
Сьогоднішній випуск присвячений українській культурі та її творцям, які розвиваються навіть під акомпанемент російських бомбардувань. Ви почуєте розповіді актора Івано-Франківського драматичного театру імені Івана Франка, львівського музиканта та про неймовірну роботу пабу «Рок Хата», який розташований у підвальному приміщенні Миколаєва.
Проєкт реалізовується за підтримки посольства Чехії в Україні
-
Українська Херсонщина з перших днів повномасштабного вторгнення під російською окупацією. Насправді, ми до кінця навіть уявити не можемо, що пережили і переживають люди, які там залишилися. Або ж змогли виїхати.
У цьому епізоді ми почуєте історію чоловіка, який працював директором школи в одному із сіл Херсонщини.
Ми не можемо називати його ім'я, але його свідчення вкотре доводять, що росіяни — жорстокі терористи, які заслуговують на смерть і вигнання з нашої землі.Бажаємо Херсонщині найшвидшого звільнення!
Проєкт реалізовується за підтримки посольства Чехії в Україні
-
Цей епізод присвячений українським випускникам. Ми почуємо три історії від дітей, які швидко подорослішали після 24 лютого. Три історії з Ужгорода, Попасної та Харкова. Де би хто не був, у кожного із них є спільне бажання — повернутися у рідне місто і відбудовувати країну.
Цей подкаст створено за підтримки посольства Чехії в Україні.
-
Кожна п'ята тонна української пшениці йде на випікання хліба в країнах Близького Сходу, Африки та Південно-Східної Азії, але через вторгнення Росії ці обсяги продукції значною мірою зникли зі світового ринку.
Сьогодні ми розповідаємо про те, як діють українські фермери під час війни та як Росія загрожує світу, використовуючи продовольчу блокаду як зброю.
Ви можете підтримати нас за посиланням: https://www.patreon.com/UAThedaythatwesurvived
-
Цей епізод про волонтерську ініціативу Repair Together. Молоді люди збираються разом та їдуть відновлювати села, що постраждали від бойових дій. Кілька таких виїздів було у Чернігівську область. Тут люди жили по кілька тижнів під окупацією та обстрілами. Тепер їхні будинки потребують ремонту.Ви можете підтримати нас за посиланням:https://www.patreon.com/UAThedaythatwesurvived
-
Українським журналістам часто доводиться працювати у надскладних обставинах. Хтось під обстрілами, хтось на звільнених територіях, а хтось змушений був виїхати з дому, бо тепер він окупований. Але для кожного це не просто робота — знімати війну у власній країні набагато важче, ніж у чужій.
Для цього епізоду ми записали чотирьох українських журналістів, які сміливо і професійно виконують свою роботу під час війни. Навіть коли доводиться покидати рідне місто. У епізоді почуєте: Софію Тимошенко-Кочмар (BBC World), Івана Любиш-Кірдея (Reuters), Мар'яна Кушніра (Радіо Свобода) та Гаяне Авакян (Агенція медійного росту «АБО»).
Ви можете підтримати нас за посиланням: https://www.patreon.com/UAThedaythatwesurvived
- Mostra di più