Episodi
-
A szocializmus óta görgetjük magunkkal azokat a problémákat, amelyek a szexuális életünket övező tabukból, félreértésekből és információhiányból erednek. Dr. Hevesi Krisztina szexuálpszichológussal a Dívány videocastjében felvilágosításról, a felnőttfilmekkel okozta problémákról és sok másról beszélgettünk.
-
Sokak kedvenc témája az utazás, legyen szó világlátásról, kikapcsolódásról, feltöltődésről. Hova utaztak régen, milyen feladatok vártak a háziasszonyokra egy-egy nyaralás során? Mik voltak a legkedveltebb úticélok? A második évad záró epizódjában utazásról és nyaralásról beszélgetünk kollégáinkkal, Bálint Lilla és Molnár Zolnai Fruzsina újságírókkal.
-
Episodi mancanti?
-
Hogyan változott az emberi kommunikáció az idők során, és milyen szerepe van ebben a nyelvnek? Fontosak egyáltalán még a szavak, vagy másfelé mutat a jövő? Juhász Marianna és Molnár-Zolnay Fruzsina újságírókkal a kommunikáció és nyelvhasználat kérdéseit feszegetjük ebben az epizódban. Tartsatok velünk!
-
Épített környezetünk gyönyörű lenyomata egy-egy kornak és sok mindent megtudhatunk általa az adott kor embereiről, életstílusáról. Mi volt fontos nekik? Mit láttak szépnek? Mi alapján határozták meg épületeiket, infrastruktúrájukat? Vendégeink ezúttal Molnár-Zolnay Fruzsina stílustanácsadó újságíró és dr. Hujber Szabolcs vezető szerkesztő.
-
Szülés, család, nevelés, generációk közti különbségek. Folyamatosan változó és nagyon vitatott téma áll a mostani epizódunk középpontjában, amelyben a Dívány munkatársaival Gerhát Petra újságíróval és Kálmán Szonja vezető szerkesztővel beszélgetünk arról, hogy milyen volt a gyereknevelés régen és most.
-
Mindig is foglalkoztatta az emberiséget a jövő, bármely korban is élt. Az elképzelt jövőképek azonban igen változatosak tudnak lenni a világról alkotott ismeretünktől, a vallás világban betöltött szerepétől függően is. Igazi időutazásban lehet most részünk a Dívány munkatársaival Bálint Lilla irodalomterapeuta-újságíróval és dr. Hujber Szabolcs vezető szerkesztővel.
-
TV-ről már akkor ábrándoztak az emberek amikor az még csak futurisztikus elképzelés volt számukra. Az elképzelésből végül valóság lett, forradalmasítva ezzel a tartalomfogyasztási szokásokat. Ebben az epizódban a TV nézés, médiafogyasztás, zenehallgatás alakulásáról beszélgetünk Bálint Lilla irodalomterapeuta újságíróval és Kálmán Szonja vezető szerkesztővel.
-
Milyen ünnepeket tartottunk meg régen, és mi fontos számunkra most? Mitől ünnep egyáltalán az ünnep? Miért csak Magyarországon van névnap? Többek közt ezekről a kérdésekről beszélgetünk az Időutazók podcast negyedik adásában Juhász Marianna és Molnár-Zolnay Fruzsina újságírókkal.
-
Hogyan változott a testkép és a szépség fogalma az idők során? Milyen szépségápolási tippeket adtak egykor és most, a nőknek és a férfiaknak? Hogyan jutottunk el a sminkeléstől a plasztikai kezelések mindennapos alkalmazásáig? Időutazóink ezúttal Juhász Marianna, Gerhát Petra és Molnár-Zolnay Fruzsina újságírók.
-
Mit neveztünk karriernek egykor és most? Mitől lehet valaki sikeres? Hogyan jelennek meg a nemi különbségek a karrier terén? Beszélhetünk még üvegplafonról? Ezúttal Kálmán Szonja és dr. Hujber Szabolcs vezető szerkesztőkkel a karrierutakról beszélgetünk.
-
Milyen hírhedt gyilkosságokra emlékszünk a múltból? Mi az a Hérosztratosz-szindróma? Mikor virágzott leginkább a prostitúció Budapesten és mikor nőtte ki magát külön iparággá a házasságszédelgés? A bűn mélységeibe ereszkedünk le ezzel az epizóddal Bálint Lilla irodalomterapeuta-újságíróval és dr. Hujber Szabolcs nyelvész, dalszövegíróval.
-
Hová küldték a receptjeiket a békebeli háziasszonyok? Divat volt étterembe járni? Miben mások egy múlt századi illemtankönyv iránymutatásai mint napjaink etikett szabályai? Étkezéssel, gasztronómiával és egészségtudatosággal kapcsolatos storykról, érdekességekről beszélgetünk munkatársainkkal: Bálint Lilla irodalomterapeuta-újságíróval és Juhász Marianna stílustanácsadó újságírókkal.
-
Kenyeret sütünk, hozzuk-visszük a gyereket, intézzük a nagymosást - vajon kreatívabbak voltak a dédanyáink a háztartásvezetésben, mint mi? Milyen szerepet foglalt el a nők életében a házimunka 100 évvel ezelőtt? Ebben az epizódban a nők otthoni feladatairól beszélgetünk kollégáimmal, Bálint Lilla irodalomterapeuta-újságíróval és Kálmán Szonja vezető szerkesztővel.
-
Ebben az epizódban arról beszélgetünk hogy miképpen alakult az orvoslás és a betegségtudat régen és most. Tiltott boncolások, illegális kísérletek, bizarr gyógyszerek - hosszú út vezetett az orvoslás mai állapotáig, hogy aztán napjaink egészen új nehézségeket hozzanak.
Meghívott munkatársaink ezúttal: Kálmán Szonja vezető szerkesztő és dr. Hujber Szabolcs nyelvész, dalszövegíró. -
Hogyan alakult a nő szerepe az idők során? Milyen volt a modern nő a századelőn és milyen most? Mi a feminizmus valójában, és szükség van-e még rá 2023-ban is?
Ebben az epizódban a nők helyzetéről beszélgetünk, meghívott munkatársainkkal: Bálint Lilla irodalomterapeuta-újságíróval, Kálmán Szonja vezető szerkesztővel és dr. Hujber Szabolcs nyelvésszel, dalszövegíróval, vezető szerkesztővel. -
„A divat változik, a stílus örök”
„Minél rosszabbul állnak a dolgaid, annál jobban kell kinézned.”
Ezek a mondatok a divat királynőjétől származnak, talán nem is kell bemutatni őt. Ebben az epizódban az öltözködés történetéről beszélgetünk, meghívott munkatársainkkal: Juhász Marianna és Molnár-Zolnay Fruzsina stílustanácsadó újságírókkal. -
Mi a különbség a celeb és a híres ember között? Ki volt az első magyar celeb? Miért foglalkoztat minket mások magánélete? Ebben az epizódban a pletykaéhség történetéről beszélgetünk meghívott munkatársainkkal: Bálint Lilla irodalomterapeuta-újságíróval és Kálmán Szonja vezető szerkesztővel.
-
Új podcast-sorozatot indít a Dívány szerkesztősége. Az Időutazók egy hatrészes műsor, aminek minden epizódjában egy-egy izgalmas élethelyzetet járunk körbe és vizsgálunk meg a múlt, valamint a jelen nézőpontjából.
A műsor alkotói, résztvevői a divany.hu szerkesztőségének munkatársai és szakértői, akik a témák hiteles szóvivői, és sok egyéni nézőpontot képviselnek. A beszélgetések moderátora Reiber Gabriella, a Dívány főszerkesztője lesz, beszélgetőtársai pedig Bálint Lilla újságíró, irodalomterapeuta; Dr. Hujber Szabolcs nyelvész, dalszövegíró, a Dívány vezető szerkesztője; Juhász Marianna újságíró, stílusszakértő; Kálmán Szonja újságíró, vezető szerkesztő és Molnár-Zolnay Fruzsina újságíró, stílustanácsadó.
A Dívány kultúrtörténeti podcastjének első évadában a divatot, a nő szerepét, a gasztronómiát, a gyógyítást és a családi életet is felidézi és bemutatja majd a múlt és a jelen szemszögéből.