Episodi
-
Pierwszy materiał z Olą ► https://youtu.be/2e1hnfJVGpc Wejdź tutaj ► https://www.patryksobotka.pl YouTube Projekt Masaż ►http://bit.ly/1rbgwyp MOJE SOCIAL MEDIA FACEBOOK ►http://www.facebook.com/patrykfizjoterapeuta INSTAGRAM ► http://instagram.com/patryksobotka
-
Episodi mancanti?
-
Dlaczego zainteresowałem się psychosomatyką?
-
Wpadnij tutaj! ► https://www.patryksobotka.pl
Spotify ► https://open.spotify.com/show/5QWvgJjWL0ZOwg7wOUE3vv?si=ZPcUW-n0SGq1sWar4ZzlsQ -
Jak mieć dobre spanko?
-
Jak zbudowałem swoją firmę?
-
Czy powrót do zdrowia i sprawności fizycznej można porównać do nauki języków albo diety? Okazuje się, że mają ze sobą więcej wspólnego niż myślimy. Nie jest możliwe nauczenie się dobrze języka obcego w parę dni, a szybka dieta z reguły kończy się „efektem jojo”. Tak samo jest z naszym zdrowiem. Wiadomo, że nasz mózg woli te prostsze (czytaj – szybkie) rozwiązania, ale przeważnie są one krótkotrwałe. Gdybym powiedział Ci, że teraz przez następne 10 lat spotykamy się na wizytach w gabinecie, pewnie od razu zacząłbyś szukać innego terapeuty. A co, jeżeli wytłumaczę Ci, że w dużej mierze to od Twojej własnej pracy i zmiany nawyków zależy Twoje zdrowie, a ja mogę wspomóc Cię w tym działaniu? Jeżeli popatrzymy na powrót do zdrowia jak na proces, być może na efekty trzeba będzie dłużej poczekać, ale będą one długotrwałe.
-
Wspomniany film ► https://youtu.be/7xRHUjQdRvI
-
Po co nam jest trening medyczny?
-
Jak wygląda u mnie wizyta? Dlaczego zmieniłem nazwę podkastu? Oglądajcie!
-
Rozmowa z Marcinem Zarzembłowskim, fizjoterapeutą z Gdańska, specjalistą od terapii narzędziowej, pracy z bliznami i ekspertem w ► https://neuroklub.pl
-
Wizyta u fizjoterapeuty kojarzy się większość z masowaniem, dawaniem ćwiczeń, zabranianiem różnych rzeczy i fizykoterapią. Wiele osób uważa, że problemy z jakimi idzie się do fizjoterapeuty to bóle kręgosłupa, kolan, barków, ograniczenia ruchomości ewentualnie w najgorszym wypadku bóle głowy czy dziwne uczucia z poziomu narządu ruchu. Jak się jednak okazuje fizjoterapia to dużo więcej. To nie tylko problemy, które dotyczą mięśni i stawów.
Wspólnie z moim gościem fizjoterapeutą Krzysztofem Kwiecińskim pokażemy Ci czym może być nowoczesna fizjoterapia.
-
Moja droga terapeutyczna, czyli od zera do terapeuty, który coś tam wie i jakieś efekty osiąga. Odcinek jest retrospekcją przez ostatnie 11 lat mojego życia, czyli od początku studiów do teraz. Mnóstwo błędów, garstka sukcesów, przyjaźnie, znajomości, dobre i złe decyzje oraz intuicyjne wybory. Dlaczego nie chciało mi się uczyć? Jak to się stało, że zaraz po studiach zacząłem prowadzić szkolenia? Dlaczego zostałem wyrzucony z pierwszej pracy? Odpowiem na to w tym odcinku.
-
Z jednej strony ból to prosty mechanizm biologiczny, akcja - reakcja. Z drugiej strony jest to nie zawsze jasna opinia mózgu na dany temat, zależna od aspektów fizjologicznych, psychologicznych i społecznych. W związku ze złożonością i niejasnością choćby samego terminu ból, do odcinka zaprosiłem mojego serdecznego przyjaciela Macieja Duczyńskiego, fizjoterapeutę, szkoleniowca, twórcę podcastu "Medycyna Integracyjna" i specjalistę w tej dziedzinie. Wspólnie poruszymy kilka aspektów związanych z fizjologią bólu i pracy z pacjentami, którzy trafiają do naszych gabinetów właśnie z tym problemem.
-
Pytania, jakie przede wszystkim dostaję od swoich widzów i słuchaczy, to te dotyczące ich postawy ciała. Jak poprawić odstające łopatki? Co zrobić, żeby się nie garbić? Dlaczego mój brzuch jest odstający oraz jak spłycić lordozę lędźwiową i wyrównać miednicę? W sumie jakoś specjalnie mnie to nie dziwi, bo przyjęło się, że fizjoterapeuta to przede wszystkim specjalista od narządu ruchu, a więc od kości, stawów mięśni i powięzi. Niestety sprawa jest trochę trudniejsza. I pomimo tego, co się powszechnie sądzi, nie ma jednego ćwiczenia na przyklejenie łopatek do pleców i wypoziomowanie miednicy. Dlaczego? Być może dlatego, że każdy jest inny, ma swoje spersonalizowane problemy, a przyczyną tych wszystkich wad nie są mięśnie i powięzi, ale układ nerwowy!
-
Dlaczego powstał ten podcast?