Episodi
-
Raidījuma viesis Jānis Kļaviņš - ceļotājs, kurš dalās savos iespaidos par daudzkrāsaino Indiju.
Raidījumā saruna arī ar Kristīni un Jāni Ļūmaņiem. Ļūmaņu ģimenes fonds, ar kura palīdzību un aizrautību uz Ukrainu regulāri tiek vesta palīdzība, tieši uz frontes līnijas tiek glābtas un sargātas dzīvības ar no mums, šeit Latvijā katra ziedotāja, kopā saziedoto! -
Dabas takas Latvijā! Takas ir, bet kādā stāvoklī ir infrastruktūra - tiltiņi, trepes, galdi, tualetes, informācijas stendi utt. Kopā ar aktīvu dabā gājēju Jāni Zilveru un mazo Gustu Zilveru runājam par takām, arī par to kādas takas ir tepat kaimiņos - Skandināvijā.
-
Episodi mancanti?
-
Ar mednieku atbalstu ir izdota grāmata - “Pretošanās rokasgrāmata”. Par to raidījumā stāsta studijas viesi - Jānis Zandbergs no Latvijas mednieku savienības un grāmatas autors Vitālijs Rakstiņš.
Raidījuma laikā zvanījām arī diviem copmaņiem - Užavas bušu sacensību organizatoram Jānim Zariņam, un Kristiānam Godiņam, kurš pārstāvēja Latvijas izlasi dīķu copē Itālijā.
-
Lapkoku praulgrauzis - vabole, kukainis, kas dzīvo īpatnēju dzīvesveidu, izmantojot vecus lielos lapkokus. Šogad uzsākts projekts sadarbībā ar Lietuvas kolēģiem LIFE OSMO BALTIC. Kādi uzdevumi, mērķi un misija ir šim projektam, kas ilgs līdz 2030. gadam? Studijā dabas aizsardzības pārvaldes projekta vadītāja - Irisa Mukāne un telefoniski sazinājāmies ar Zandu Segliņu, kura arī aktīvi piedalās projekta realizēšanā.
-
Murdi Daugavā, kurus tumsā nevar redzēt - tas rada bīstamas situācijas copmaņiem ar motorlaivām. Jānis Zariņš no biedrības “Ar makšķeri” un Arvis Ančevskis - žurnāla un portāla “Lielais loms” galvenais redaktors raidījumā skaidro situāciju. Par mūsu sasniegumiem makšķerēšanas sportā šogad stāsta Māris Bremze - Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas prezidents.
-
Kā dzīvot un izdzīvot dabā skaidrojam kopā ar profesionālu meistaru - izdzīvošanas speciālistu Maratu Eglīti. Ūdens, gaiss, māja un ēdiens - kā to visu realizēt ejot dabā!?
-
Butes! Vai nav skaisti vismaz reizi gadā ar draugiem aizbraukt un lieliski pavadīt laiku pie jūras, Dižjūras? Kopā ar copes praktiķi Jāni Zariņu raidījumā saruna par ekipējumu; vietas izvēli jūras krastā; par to, ko likt uz āķiem, un vēl atklājām ka Latvijā jau ir trīs bušu sacensības!
-
Kā saimniekot Gaujas Nacionājā parkā? Par to raidījumā saruna ar GREEN FEST biedrības pārstāvjiem - Lāsmu Ozolu un Edgaru Ricevu!
-
Latvijas izlase pasaules čempionātā spiningošanā no laivām izcīna otro vietu, individuāli 3. vietu! Pasaules čempionāts notika Ziemeļīrijā - par sacensībām, gatavošanos un spraigo cīņu raidījumā stāsta izlases vadītājs Jānis Zariņš.
-
Sieviete - medniece. Janas Alksnītes (attēlā) maģistra darbs/pētījums par sievietēm medniecēm Baltijas valstīs.
1. oktobris - dzinējmedību atklāšana. Medību tradīcijas, paaudžu maiņa medību kolektīvos.
-
Rudens - briežu baura laiks. Kāpēc brieži bauro? Harēma veidošana, brieža balss atdarināšana, savstarpējās cīņas, filmēšana dabā. Par to raidījumā saruna ar mednieku, makšķernieku Pauli Placēnu un mednieku, foto/video mednieku Kasparu Vaišļu.
-
Pavasara brauciens ar supu pa Gauju no pašas iztekas, garie pārgājieni ar askētisku ekipējumu un vēlme uzrīkot Latvijā pārgājiena sacensību, ejot vairāk kā divas dienaktis. Par to raidījumā saruna ar piedzīvojumu meklētāju Raimondu Riekstiņu.
-
Biškopis Uģis Mālnieks stāsta par to, ka bites medu nes arī pilsētā, un ne tikai Rīgā, bet arī Londonā, Ņujorkā, Parīzē, Vīnē.
-
Vides reportieri viesojas studijā un stāsta par starptautiskiem panākumiem jauno vides reportieru konkursā.
Jauno vides reportieru konkursā, ko rīko starptautiskais nodibinājums “Vides izglītības fonds”, uzvaras laurus plūca dalībnieces no Latvijas. No konkursā iesniegtajiem vairāk nekā 20 tūkstošu žurnālistikas darbiem, kategorijā “Raksts”, vecuma grupā 15 – 18 gadi, trešo vietu ieguva Līva Kauliņa, bet vecuma grupā 19 – 25 gadi, trešo vietu ieguva Monta Heidemane, Alise Zālīte, Zane Miķelsone un Patrīcija Rugāja.
-
Latvijā vasarā notika pasaules čempionāts karpu copē jauniešiem un sievietēm, kas izcīnīja zelta medaļas un individuāli sudrabu, tāpat noķerta čempionāta lielākā karpa!
Studijā čempionāta dalībniece Loreta Birzule, komandas treneris Edmunds Skalbergs, un atbildīgais par karpu copi Latvijā un Pasaules čempionāta rīkotājs Gatis Gašpuitis.
-
Engures ezera dabas parks, pīļu medību sezonas atklāšana, zivju resursi Engures ezerā un tūrisma iespējas. Par to raidījumā saruna ar Engures ezera dabas parka fonda valdes priekšsēdētāju Robertu Šiliņu.
-
Kopā ar zāļu sievu Initu Ozoliņu runājam par to kā uzlabot veselību ar dabas veltēm un kā dabas spēku iekonservēt uz ilgāku laiku, lai var lietot ziemā!
-
"Radio vilks dabā" dodas satikt “Mana Jūra” ekspedīciju. Tās mērķis ir noiet visu Latvijas jūras robežu no Igaunijas līdz Lietuvas robežai un monitorēt atkritumus. Tiekamies Kaltenē ar ekspedīcijas vadītāju Jāni Ulmi un koordinatori Agati Elbakaiti.
-
Kad Latvijā ir vasara, Jaunzelandē ir ziema… Raidījumā saruna ar Petrasu kurš dzīvo Jaunzelandē, dodas dabā un ir apceļojis šo skaisto zemi!
-
Latvijai zelta medaļas! 10 gadus Latvijas mednieki, kuri ne tikai medī, bet arī trenējas, labi pārzināt savu ieroci, un var precīzi trāpīt mērķī, devās uz Eiropas čempionātu kombinētajā medību šaušanas disciplīnā. Gludstobrs un vītņstobra ieroči, dažādas medībām raksturīgas disciplīnas Latvijas izlasei Lietuvā šoreiz atnesa ilgi lolotās zelta medaļas. Studijā Latvijas izlases boss - Jānis Zandbergs dalās ar emocijām!
- Mostra di più