Episodi
-
W najnowszym odcinku Joanna Maraszek rozmawia z Piotrem Grabowskim, współzałożycielem foodtech.ac, czyli akceleratora łączącego branżę spożywczą i nowe technologie. Żywność to temat niezwykle ważny w kwestii zmian klimatu i wpływu środowiskowego człowieka - odpowiada za ok. 26% światowych emisji gazów cieplarnianych, 70% zużycia słodkiej wody, a 94% biomasy to... zwierzęta hodowlane. Jaka powinna być żywność przyszłości aby zapewnić potrzeby rosnącej populacji Ziemi, jednocześnie zachowując równowagę ekosystemów? Posłuchaj!
-
Zapraszamy do odcinka, w którym gościmy Przemka Pyziela, założyciela Planet Heroes, pierwszej platformy crowdfundingowej wspierającej aktywności na rzecz środowiska, w tym sprzątanie śmieci.
Przemek związany był przez wiele lat z światem korporacyjnym, jednak postanowił zamienić swój ponad dziesięcioletni związek z sektorem bankowym na szalony romans z nowymi technologiami. Lubi ludzi oraz rozmowy z nimi, najlepiej długie, sensowne o nowych technologiach, podróżach oraz doświadczeniach życiowo-zawodowych. Jak sam osobie mówi "kontrowersyjny mistrz useless facts”. Angażuje się tylko w projekty, w które wierzy.
Propagator świadomości ekologicznej na każdym poziomie. Jako pomysłodawca i założyciel Planet Heroes głęboko wierzy w to, że posprząta cały świat. -
Episodi mancanti?
-
W tym odcinku rozmawiamy z Martyną Zastawną, założycielką firmy WoshWosh, firmy zajmującej się odnawianiem obuwia w duchu zero waste. Rozmawiamy o wyzwaniach "zielonego" przedsiębiorcy, dynamicznych początkach WoshWosh i o tym jak wyjść obronną ręką z trudnych sytuacji.
Martyna to pionierka i propagatorka idei Zero Waste w Europie. Założycielka wspomnianego WoshWosh (pierwszej na świecie firmy odnawiającej obuwie) oraz SzeptSzum (pierwszej w Polsce agencji marketingu odpowiedzialnego społecznie), wykładowczyni CSR’u, mentorka skupiająca się na zagadnieniu sustainability. Autorka wielu nagradzanych w Polsce i za granicą akcji społecznych.
-
W tym odcinku rozmawiamy z Różą Janusz, współzałożycielką MakeGrowLab, firmy łączącej naturę i inżynierię, aby tworzyć biodegradowalne materiały, ekologiczne skóry oraz jadalne naczynia i opakowania. Wierzymy, że te rozwiązania będą stanowiły niezwykle ważny element rewolucji opakowań w odpowiedzi na olbrzymi problem powszechności plastiku i jego negatywnego wpływu na środowisko.
Róża jest absolwentką kierunku industrial design (2018) na SWPS School of Form, finalistką konkursu Make Me 2018, towarzyszącego Łódź Design Festival oraz autorką projektu dyplomowego SCOBY (Symbiotic Culture of Bacteria and Yeast), czyli biodegradowalnego, jadalnego materiału powstałego na bazie wyciągu z odpadów rolnych, które służy jako opakowanie na żywność.
-
Gościem wywiadu z serii Tech Action 4 Climate jest Lech Kaniuk - doświadczony przedsiębiorca i multimilioner, stojący za sukcesami m.in. iTaxi, PizzaPortal czy Prowly.com. Jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie według Brief Magazine.
W tym odcinku rozmawiamy o jego najnowszym przedsięwzięciu szturmem podbijającym Skandynawię - SunRoof, producencie dachów solarnych.
-
Since culture and art is definitely something very much needed in the COVID reality, in Episode 1 Tech Action 4 Climate touches upon a little bit less exploited topic of design and user experience in times of climate change adaptation of economy. Guests: Karol Murlak – Assistant Professor at SWPS School of Form and Monika Sznel – Design Anthropologist and UX researcher at Demant Technology Centre.