Episodi
-
Sezóna končí, prázdniny začínají. Jak nadcházející dva horké měsíce přežít, aby si hráčky a hráči odpočinuli a zároveň vstoupili do podzimu v optimální ragbyové formě?
Řadu tipů pro trenéry a rodiče prozradili Michal Ouředníka, člen trenérsko-metodické komise, a také Martin Vlasák, hlavní "kondičák" českých reprezentantů.
-
Vyšla koncem minulého roku a okamžitě vzbudila obdiv odborné veřejnosti. O knize Ragby z nakladatelství Labyrint jsme se bavili s její editorkou Petrou Novákovou.
Proč kniha vznikla? Pro koho je určena a co v ní čtenář najde? A co si o ragby a jeho českém hnutí myslí sama editorka?
-
Episodi mancanti?
-
Mladá naděje a zkušený kormidelník ženského týmu v sedmičkovém ragby, který se ještě stále může probojovat na Olympijské hry v Paříži. Co pro ně Olympiáda znamená? Proč se českým ženám v ragby na mezinárodní scéně tolik daří? A jaké jsou jejich osobní vize a cíle?
V ZaHáčky jsme si povídali s Beátou Ditrichovou a Vítem Chalupou.
-
Ragby nikdy nehrál, přitom už 11 let pro něj pracuje. Hostem epizody byl Pavel Myšák, ředitel České rugbyové unie, s kterým jsme se bavili o jeho práci, ragbyovém hnutí, hodnotách a zabrousili jsme i na důvody propouštění v marketingovém oddělení.
-
"Něžné" pohlaví v "mužném" ragby. Může to fungovat? Měli by trenéři k dívkám přistupovat jinak? A dostanou se ženy "sedmičkářky" na Olympiádu?
O dívčím a ženském ragby jsme se bavili s Hanou Schlangerovou, manažerkou ženského ragby v České rugbyové unii.
-
O jedné z prioritních oblastí v českém ragby s Antonínem Brabcem, manažerem vzdělávání České rugbyové unie.
Co do tuzemského vzdělávacího systému spadá? Jaké změny se plánují pro rok 2024? Proč a jak své znalosti posouvat dále? Odpovědi naleznete v lednové epizodě podcastu ZaHáčky.
-
I po téměř 100 letech historie paří ragby v Česku stále mezi okrajové sporty. Jaké jsou hlavní důvody dlouhodobé stagnace? Je možné v poslední době sledovat nějaké náznaky obratu? A co může pro zlepšení situace udělat každý člen ragbyového hnutí?
Nejen na tyto otázky odpovídal v epizodě podcastu ZaHáčky Miroslav Němeček, bývalý profesionální hráč a současný trenér mužské reprezentace ČR v patnáctkovém ragby.
-
V roce 2020 došlo k významné úpravě pravidel ragby pro dětské kategorie. Co se měnilo a z jakého důvodu? Podařilo se sledované cíle naplnit a vychovává díky tomu české ragby lepší hráče?
Metodická komise ČSRU hledala odpovědi na tyto otázky ve studii, kterou v další epizodě podcastu ZaHáčky představil její člen, Daniel Beneš.
-
Počátkem srpna byl do funkce sportovního ředitele České rugbyové unie jmenován Roman Šuster. Jaký byl jeho první měsíc v nové roli? S jakými cíly do ní nastupuje? Co je klíčem k popularizaci ragby, proč hraje český tým v soutěži Rugby Europe Super Cup a proč podzimní Pohár mužů?
Ptali jsme se právě Romana Šuster ve druhé epizodě podcastu ZaHáčky.
-
V prvním díle podcastu byl hostem předseda Metodické komise České ragbyové unie Filip Vacek.
K čemu Metodická komise slouží, co dělá a kdo patří mezi její členy? Co je to Dlouhodobý rozvoj hráče a jaká jsou jehostěžejní poselství? To vše se dozvíte při poslechu této epizody.