Episodi
-
W tygodniach poprzedzających rozpoczęcie mundialowych rozgrywek w Katarze w wielu miejscach, również na stadionach, mówiło się o potrzebie bojkotu tej imprezy. Czy to ma sens? Czy w ogóle jest możliwe? Jak krytyczne podejście do tego, że to Katar organizuje mistrzostwa świata w piłce nożnej, może przejawić się w czasie mundialu? I czy może do czegoś doprowadzić, a jeśli tak, to do czego? O tym opowiada Michał Banasiak z Instytutu Nowej Europy w rozmowie z Przemysławem Pozowskim z TOK FM i Dominikiem Wardzichowskim ze Sport.pl.
-
W pierwszym odcinku podcastu "Zakatarzeni" Przemysław Pozowski z TOK FM i Dominik Wardzichowski ze Sport.pl wspólnie z ich gościem, Mieszko Rajkiewiczem, przyglądają się temu, jak Katar próbuje wyprać swój wizerunek poprzez piłkarskie mistrzostwa świata, które będzie gościł już w tym miesiącu. Co Katar chce ukryć pod murawą stadionów? Czym jest i skąd się wziął sportwashing?
Zapraszamy do słuchania!!! -
Episodi mancanti?
-
Jak to możliwe, że organizacja piłkarskich mistrzostw świata, jednej z najważniejszych sportowych sportowych imprez, trafia w ręce kraju takiego jak Katar? Czy sam fakt przyznania właśnie Katarowi prawa organizacji mundialu kompromituje to wydarzenie? Gdzie kończy się naiwność w ocenie tej sytuacji, a gdzie zaczyna się wyrachowana strategia? I jak się w tej sytuacji mogą zachowywać sportowcy? O tym w kolejnym odcinku podcastu "Zakatarzeni" Dawid Szymczak ze Sport.pl i Przemysław Pozowski z TOK FM rozmawiają z Andrzejem Personem.
-
Skąd w Katarze piłka nożna? Kraj ten nie kojarzy się z potęgą futbolową... Ale to nie oznacza, że reprezentanci Kataru nie potrafią grać w piłkę. Tyle że metoda budowania drużyny, jaką wybrał ten kraj, jest co najmniej kontrowersyjna. O sekretach katarskiej kadry narodowej Dominik Wardzichowski ze Sport.pl i Przemysław Pozowski z TOK FM rozmawiają z Adamem Błońskim z portalu azjagola.pl.
Zapraszamy do wysłuchania trzeciego odcinka podcastu "Zakatarzeni"! -
Wyobraźmy sobie pracownika, który przyjechał do Kataru, by pracować przy przygotowaniach do piłkarskiego mundialu. Co tam zobaczył? Co robił? Gdzie pracował? Czy i ile zarabiał? W podcaście "Zakatarzeni" w rozmowie z Przemysławem Pozowskim z TOK FM i Dawidem Szymczakiem ze Sport.pl mówi Anna Błaszczak-Banasiak z Amnesty International. Okazuje się, że murawa stadionów, a także wiele innych obiektów, które przygotowywano właśnie na potrzeby mundialu, kryje mnóstwo przerażających historii pracowników przymusowych.