Episodi
-
Aby se potkal sám se sebou, začal se vydávat na cesty. Ke kráčení pak přidal i studium religionistiky, to aby svým otazníkům dal i jistý rámec. Dnes říká, že nejdůležitější v životě je objevit, jak život žít, aby to mělo smysl. Tomáš Gavlast byl hostem Zákoutí nejen jako autor knihy Karlaz.
-
Měl jsem různé fáze, dokonce jsem si i myslel, že jsem křesťan, říká Michal Němec, kapelník skupiny Jablkoň. O svém hledání toho, co nás přesahuje, mluví s Lucií Endlicherovou v pořadu Zákoutí.
-
Episodi mancanti?
-
Od Majerových brzdových tabulek a keltské muziky až k českým kořenům a zapomenutým příběhům - možná tak by se dala popsat pouť Petra Linharta hudebním světem. Slovo pouť je ovšem na místě i při popisu jeho života. "Jsem věřící na volné noze," nechává se slyšet host Zákoutí. Jak přemýšlí o Kristově vzkříšení a proč by mu vlastní účast na životě církve připadala neupřímná?
-
Cestovatel, novinář, humanitární pracovník, publicista - spoustu přívlastků by mohl díky svému barevnému působení dostat Jiří Pasz. Co se naučil při svých cestách, proč považuje co nejširší debatu o duchovních záležitostech za důležitou a jak nakládá se strachem? I o tom bude řeč v Zákoutí.
-
V jejím životě na sebe navazuje jedna pomoc potřebným lidem na druhou. Uprchlíci, bezdomovci, lidé s psychickými problémy, lidé na sklonku života, Romové - seznam by mohl ještě chvíli pokračovat, a stejně by nebyl úplný. Barbora Antonová má široké srdce a miluje člověka, miluje lidi. Co potřebuje k životu obrácenému směrem ven a kde nachází smysl všeho svého konání?
-
Jako komentátor a publicista je Jan Fingerland zvyklý pracovat s dostupnými zdroji co nejpoctivěji. Podobně se tedy rozhodl "popasovat" i s Biblí jako knihou, která stojí u základů židokřesťanské kultury. Který pohled je nejvlastnější jemu samotnému?
-
Co má společného čtení knih a žití vlastního života? Vyprávění příběhů jako důležitou součást života každého člověka odhaluje v Zákoutí René Nekuda, lektor tvůrčího psaní. Co všechno se můžeme v rámci této schopnosti naučit a co člověku je nebo není dáno?
-
Petr Baxant se věnuje světlu (a také času), bydlí v jurtě, na natáčení rozhovoru přišel s čerstvě zavařeným, vlastnoručně vylisovaným moštem a v pestrobarevné košili. Proč je podle něj dobré nenechat si uniknout přítomný okamžik, a jak je taky možné vnímat tsunami a další přírodní katastrofy? Žijeme v novodobém Matrixu?
-
Rychlost, se kterou zvládá grafik TMBK reagovat na současné události, někdy bere dech. I proto bývají jeho vtipy často prvním zdrojem informací pro ty, kdo nečtou titulky na zpravodajských serverech. Kdy se pro něj Bible stane inspiračním zdrojem? A jsou věci, ze kterých si není možné dělat legraci?
-
Že i verše mohou otevřít cestu k setkání s Bohem, o tom svědčí svým vyprávěním muzikant Ondřej Škoch. Proč se on sám rozhodl pro život s Bohem a jak to prakticky vypadá den za dnem? Kdo je pro něj Ježíš a jak se s ním setkává? Trošku netradiční vydání pořadu Zákoutí zrcadlí duchovní cestu mnohých z nás.
-
Zvolil si studium na křesťanské střední škole, protože ji považoval za bezpečné místo. Dnes ovšem o křesťanství přemýšlí jinak. Zranitelnost vidí jako důležitou výbavu do života, stejně jako úkol co nejvíce vnímat přítomný okamžik. Hostem Zákoutí je herec Jiří Svoboda, kterého můžete znát z her brněnského HaDivadla, ze seriálu Případy mimořádné Marty nebo filmu Petra Zelenky Modelář.
-
Říká, že ve svém zákoutí má kolovrat, takže není třeba se ničeho bát. Prý nikdy nepřemýšlela o smyslu života a otázka, co bude po smrti, ji příliš netrápí. A přesto setkání s Petrou Burianovou, vítězkou první řady soutěže Peče celá země, nabízí spoustu zajímavých podnětů k úvahám. Tak třeba - co děláte vy, když někomu ublížíte a nepovede se vám udělat věci tak, jak byste rádi?