科学 – ポーランド – おすすめポッドキャスト

 • Ми обговорюємо проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Щонеділі розкриваємо нову історію.

 • Welcome to the official podcast of Hack The Box!
  Sit back and relax all while listening to some of the greatest experts share their stories, tips, and tricks on the hottest cybersecurity topics.
  Want to listen to the official playlists of HTB? Check them out here: https://spoti.fi/3PaORsZ

  👉 Make sure to follow us on social media and subscribe to our Youtube channel!

 • Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujemy. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl

 • Podcast od programisty dla programistów. Inspiruję, analizuję, przedstawiam realia branży IT.

 • We saw so many structural systems break over the last few months, but we’re increasingly being given opportunities to rethink these faulty systems and create something better. This is System Reboot, where we explore the big problems and learn how to fix them.

 • We all want our cities to be greener, but how does this look in practice and what do we need to get there? The Creating Green Cities podcast takes you on a journey into the world of nature-based solutions and shows how they can be used to bring nature into cities for the benefit of society and the environment alike. We talk to guests from Barcelona, Budapest, Malmö and Utrecht to learn more about the implementation of these urban innovations across Europe.

  The podcast has been created by the Ecologic Institute (http://ecologic.eu) as part of NATURVATION (http://naturvation.eu), an EU-funded research project focusing on urban nature-based innovation. If you want to learn even more about nature-based solutions than we touch on in the podcast, subscribe to “Urban Nature”, a free online course on nature-based solutions from NATURVATION: https://www.coursera.org/learn/urban-nature.

  This project has been funded by the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme under grant agreement No. 730243.

 • Podcast o szeroko rozumianej psychologii prowadzony przez psychologa, dla wszystkich.

 • Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem robić doktorat i wyjechałem na prawie 4 lata do największego centrum naukowego w Europie. Chcieliśmy powiększyć rodzinę i urodziły się bliźniaki. W końcu wróciliśmy z emigracji, żebym mógł zostać naukowcem, a zostałem dziennikarzem.

  Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuję lub współpracowałem z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN; Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Byłem autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. Wspóltworzyłem programy radiowe: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki.

  Piszę nie tylko dla periodyków. Moja pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011, Demart) została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011. W 2012 roku napisałem „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (WAB). W 2014 roku ukazała się moja książka „Kosmos” (WAB). W 2015 roku ukazał się „Człowiek” (WAB). To dwie części pop-naukowej trylogii. W trzeciej części opiszę mikrokosmos.

  Prowadzę pop-naukowego vbloga Nauka. To lubię i facebookowy fanpage Nauka.To lubię. A od teraz także podcast.

  Jestem obecny w dyskusjach na Twiterze oraz Instagramie.

  Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków Zuzi i Janka, oraz mężem Ani. Mieszkamy na Śląsku.

 • Nazywam się Irina Kuźmina. Pomagam ludziom wychować szczęśliwe i zrównoważone psy za pomocą metod, opartych na psychologii i naturalnych potrzebach tych zwierząt.
  Podcasty DoggyBoom to rozmowy o szeroko pojętej "psiej" tematyce. Rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów, techniki i pomysły treningowe, fakty i mity kynologiczne, a także zwykłe historii z życia "psiarzy" - oto pokrótce tematyka moich podcastów.
  Zapraszam do subskrypcji!

 • Podcast Copernicus to cykl wykładów i wywiadów Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zadajemy sobie rozmaite pytania: Czym różnimy się od innych zwierząt? Czy świat, który postrzegamy, istnieje obiektywnie, niezależnie od nas i naszych zmysłów? Jak wygląda kosmos i jaką rolę w całej przyrodzie odgrywa człowiek? W jaki sposób zdobywamy wiedzę o świecie? Zapraszamy do słuchania!

 • The ICGEB has launched a new series of seminars focusing on Technology Transfer. Renowned experts and TT professionals from academy and private sector, talk about key processes and definitions of TT, from commercialization aspects to the broader concept of impact, sharing their knowledge and experience in the valorization of research results, collaboration with industry, and promotion of entrepreneurship.
  The TT collection supports the understanding of the innovation process and its main players, highlighting opportunities and challenges for research scientists who are more and more engaged in developing new products and services to the benefit of society.
  Transfer of technology to industry is one of the statutory objectives of the ICGEB. The scientific and technical know-how generated by the Centre in various areas of biotechnology has significant potential in contributing towards the United Nations Sustainable Development Goals.

 • Wiktoria Jędroszkowiak, aktywistka klimatyczna związana z Greenpeace i Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym w rozmowach o - nie boimy się tych słów - końcu świata. Autorem archiwalnych podcastów jest Bartek Czarkowski.

 • Podcasty WSZOP powstały z myślą o wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę nie tylko w szkole czy w murach uczelni! Słuchaj nas gdziekolwiek jesteś na platformie streamingowej SoundCloud!
  Wykłady popularnonaukowe, poradniki w formie słuchowiska, a nawet zagadki kryminalistyczne – oto materiał, na bazie którego powstała seria naszych podcastów. Usłyszycie głosy ekspertów, praktyków, szanowanych i cenionych przez studentów nauczycieli akademickich, którzy z pasją, w interesujący
  i przyjemny dla ucha sposób opowiedzą Wam, m.in. o technikach relaksacji –
  w tym trudnym dla wszystkich czasie możemy „wyciągnąć” dla siebie
  i swojego organizmu coś dobrego! O tym, dlaczego każdy z nas kłamie i po czym inni poznają, że mijamy się z prawdą, kilka słów o mediach,
  o studiowaniu online, a także o występowaniu przed obiektywem i wiele wiele innych!
  Pobierz darmową aplikację SoundCloud i słuchaj nas w każdy wtorek, o 16.00!

 • Y newyddion ffermio diweddaraf ar BBC Radio Cymru. The latest farming news.

 • Świat kończy się na naszych oczach. Opowiem Ci, jak to, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, pozbawi życia wielu z nas. Chyba, że zechcemy ten koniec świata powstrzymać. Mamy na to już tylko dziesięć lat. Posłuchaj, co możesz zrobić. Dla siebie, najbliższych, dla świata. - Radio TOK FM

 • Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem powoduje, że świat, w którym żyjemy staje się lepszy, a życie przyjemniejsze. Moją misją jest przenieść słowa tych, którzy wiedzą i mają do tych, którzy chcą wiedzieć. Marzy mi się tworzenie audycji co tydzień, ale to praca na pełny etat i dlatego bardzo jestem wdzięczny patronom, bo przybliżają mnie swoim wsparciem do realizacji tego marzenia. https://patronite.pl/boryskozielski
  Kontakt z autorem: Borys Kozielski boryskoziel[email protected] tel. 602 218 851
  #polskipodcast