Videnskab – Polen – Anbefalede podcasts

 • Ми обговорюємо проблемні питання науки, які кидають виклики сучасному суспільству. Щонеділі розкриваємо нову історію.

 • Radio Naukowe to podcast naukowy tworzony przez dziennikarkę Karolinę Głowacką. Tu na pierwszym planie są naukowczynie i naukowcy. Opowiadają - fenomenalnie! - o swoich dziedzinach wiedzy, aktualnych badaniach i wyzwaniach na przyszłość. Rozmawiamy nie tylko o tym CO wiemy, ale też SKĄD to wiemy. 👉 Zostań Patronem: https://patronite.pl/radionaukowe 👉 Wesprzyj jednorazowo: https://suppi.pl/radionaukowe 👉 Więcej: https://radionaukowe.pl/

 • Spora część mojego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciałem zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechałem zwiedzać Wiedeń, a poznałem żonę. Chciałem robić doktorat i wyjechałem na prawie 4 lata do największego centrum naukowego w Europie. Chcieliśmy powiększyć rodzinę i urodziły się bliźniaki. W końcu wróciliśmy z emigracji, żebym mógł zostać naukowcem, a zostałem dziennikarzem.

  Nazywam się Tomasz Rożek. Z wykształcenia jestem fizykiem a z zawodu dziennikarzem naukowym. Kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Współpracuję lub współpracowałem z wieloma mediami m.in.: z redakcjami: Pytanie na Śniadanie, Teleexpress, Dzień Dobry TVN; Wiedzą i Życiem, magazynem National Geographic, Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą, magazynem Focus. Byłem autorem oraz prowadzącym program Sonda2 w TVP2. Wspóltworzyłem programy radiowe: „Pytania z kosmosu” oraz Klub Trójki.

  Piszę nie tylko dla periodyków. Moja pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011, Demart) została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011. W 2012 roku napisałem „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (WAB). W 2014 roku ukazała się moja książka „Kosmos” (WAB). W 2015 roku ukazał się „Człowiek” (WAB). To dwie części pop-naukowej trylogii. W trzeciej części opiszę mikrokosmos.

  Prowadzę pop-naukowego vbloga Nauka. To lubię i facebookowy fanpage Nauka.To lubię. A od teraz także podcast.

  Jestem obecny w dyskusjach na Twiterze oraz Instagramie.

  Jestem szczęśliwym tatą bliźniaków Zuzi i Janka, oraz mężem Ani. Mieszkamy na Śląsku.

 • Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujemy. Więcej o projekcie: psyche.swps.pl

 • Μεταξύ όλων των επιστημών, η ψυχολογία είναι ίσως η πιο μυστηριώδης για το ευρύ κοινό και αδιαμφισβήτητα η πιο επιρρεπής σε παρανοήσεις. Ακόμα κι αν η έννοια και οι ιδέες της έχουν διεισδύσει στην καθημερινή μας κουλτούρα, οι περισσότεροι έχουμε μια θολή ιδέα για το τι τελικά διαπραγματεύεται αλλά και τι είναι οι ψυχολόγοι στην πραγματικότητα. Ας εξερευνήσουμε μαζί τα θέματα της ψυχολογίας. Αρχικά ας ορίσουμε τι είναι και τι κάνει ένας ψυχολόγος. Πόσο σημαντική είναι η ψυχική υγεία και πως θα την εξασφαλίσουμε; Χρειάζομαι ψυχολόγο; Πότε; Και πως να επιλέξω τον κατάλληλο για μένα; Ψυχολόγος ή Ψυχίατρος; Μαζί θα δώσουμε τις απαντήσεις ...

 • Psychologia. Terapia. Zdrowie psychiczne. Dbanie o siebie.
  Monika Kotlarek - psycholog, terapeutka, autorka książek.
  Dzielę się wiedzą i doświadczeniem.
  Psychoedukuję. Łamię tabu. Walczę ze stygmatyzacją.

 • Welcome to the official podcast of Hack The Box!
  Sit back and relax all while listening to some of the greatest experts share their stories, tips, and tricks on the hottest cybersecurity topics.
  Want to listen to the official playlists of HTB? Check them out here: https://spoti.fi/3PaORsZ

  👉 Make sure to follow us on social media and subscribe to our Youtube channel!

 • Nazywam się Irina Kuźmina. Pomagam ludziom wychować szczęśliwe i zrównoważone psy za pomocą metod, opartych na psychologii i naturalnych potrzebach tych zwierząt.
  Podcasty DoggyBoom to rozmowy o szeroko pojętej "psiej" tematyce. Rozwiązywanie problemów behawioralnych u psów, techniki i pomysły treningowe, fakty i mity kynologiczne, a także zwykłe historii z życia "psiarzy" - oto pokrótce tematyka moich podcastów.
  Zajrzyj na Patronite i zobacz, jak możesz wesprzeć twórcę Podcastu

 • Podcast Copernicus to cykl wykładów i wywiadów Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych UJ. Zadajemy sobie rozmaite pytania: Czym różnimy się od innych zwierząt? Czy świat, który postrzegamy, istnieje obiektywnie, niezależnie od nas i naszych zmysłów? Jak wygląda kosmos i jaką rolę w całej przyrodzie odgrywa człowiek? W jaki sposób zdobywamy wiedzę o świecie? Zapraszamy do słuchania!

 • Ag Future focuses on the challenges and opportunities that exist within the agricultural sector. Join us as farmers, entrepreneurs and other agri-food industry leaders, both on and off the farm, discuss some of the most significant issues facing our planet and how they are working together for a better tomorrow.

 • Rozmowa Azymutu to podcast w którym chcemy rozmawiać o harcerstwie swobodnie ale konstruktywnie - szukając najlepszych rozwiązań dla naszych drużyn. Zapraszamy!

 • Wspólnie patrzymy na prawo karne. Dr hab. Mikołaj Małecki rozmawia o prawie karnym z osobami badającymi prawo karne i piszącymi o prawie karnym. Program emitowany na żywo w poniedziałki o godz. 20:00 na kanale Pole Karne na You Tube.
  2024: Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez MEiN w ramach Programu Społeczna odpowiedzialność nauki II.
  2023: Publikacja dofinansowana ze środków budżetu państwa, w ramach programu MEiN pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki, nr projektu SONP/SN/551016/2022, kwota dofinansowania 59 000 zł, całkowita wartość projektu 66 100 zł.

 • A podcast about unapologetic treatment-free Beekeepinghttps://www.facebook.com/mitebombs/www.ilovebees.buzzPA Swarm King on YouTube: https://www.youtube.com/user/rodriguezbruce Support this podcast: https://podcasters.spotify.com/pod/show/bruce-rodriguez/support

 • Podcasty WSZOP powstały z myślą o wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę nie tylko w szkole czy w murach uczelni! Słuchaj nas gdziekolwiek jesteś na platformie streamingowej SoundCloud!
  Wykłady popularnonaukowe, poradniki w formie słuchowiska, a nawet zagadki kryminalistyczne – oto materiał, na bazie którego powstała seria naszych podcastów. Usłyszycie głosy ekspertów, praktyków, szanowanych i cenionych przez studentów nauczycieli akademickich, którzy z pasją, w interesujący
  i przyjemny dla ucha sposób opowiedzą Wam, m.in. o technikach relaksacji –
  w tym trudnym dla wszystkich czasie możemy „wyciągnąć” dla siebie
  i swojego organizmu coś dobrego! O tym, dlaczego każdy z nas kłamie i po czym inni poznają, że mijamy się z prawdą, kilka słów o mediach,
  o studiowaniu online, a także o występowaniu przed obiektywem i wiele wiele innych!
  Pobierz darmową aplikację SoundCloud i słuchaj nas w każdy wtorek, o 16.00!

 • Y newyddion ffermio diweddaraf ar BBC Radio Cymru. The latest farming news.

 • Punching Cards, the podcast about all things intelligent


  What makes a person, a cat, a bonobo, a dolphin, an octopus, a cockatoo intelligent? What is it that these living organisms have or do, when we say that they are intelligent? And what about things, computer programmes, robots? Can they be intelligent?

  Follow us through six episodes of interviews, special guests, quotes, big and small questions, trivia, and curiosities to explain intelligence.

  This podcast was produced by Berlin Cluster of Excellence Science of Intelligence.
  Ideas, content, and moderation by Dimitri Coelho Mollo, Aravind Battaje, Olga Shurygina, Nicolas Roth, Benjamin Lang, and Solveig Steinhardt. Production and editing by Solveig Steinhardt and Valeria Becattini.

 • Podcast tworzony przez edukatorów i edukatorki Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Mieści się ono w urokliwym Pawilonie Okocimskim, w samym sercu Lasu Wolskiego. W nim i wokół niego ludzie pełni pasji przyrodniczej i zachwytu nad dzikim życiem dzielą się swoimi doświadczeniami. Snują historie o tym, co przemyka między drzewami i co w trawie piszczy, o tym, co małe (jak mrówka) i duże (jak buk), opowiadają o tym, jak być przyjaznym naturze i jak żyć w symbiozie z przyrodą, poruszają różnorodne tematy i mają dla nas niezłe rady. Nic, tylko słuchać.