Science – Hungary – Recommended podcasts

  • What makes you a heretic? Journalist Andrew Gold believes that, in an age of group-think and tribes, we need heretics - those who use unconventional wisdom to speak out against their own groups, from cancelled comedians and radical feminists to cult defectors and vigilantes hunting deviants.

    Learn from my guests how to rebel, think differently and resist social contagion. From Triggernometry's Francis Foster and the world's most cancelled man Graham Linehan to ex-Hasidic Jew Julia Haart and gender critical atheist Richard Dawkins. These are the people living with the weight of their own community's disappointment on their shoulders.

  • Az Index Tudomány rovatának hetente jelentkező műsora, amiben mindenkit foglalkoztató általános kérdésekre keresünk tudományos válaszokat.

  • Pogátsa Zoltán közgazdász-szociológus politikai gazdaságtani podcastja a globális gazdaságról a klímaválság, az automatizáció, a digitális gazdaság, az egyenlőtlenségek és a poszt-demokrácia korszakában. https://www.facebook.com/pogiblog https://www.patreon.com/pogipodcast

  • Az Új Egyenlőség zöld podcastja a klimakatasztrófa elkerülésének lehetőségeiről, egy környezettudatosabb és fenntarthatóbb világ megteremtéséről szeretne sokakkal együtt gondolkodni.

  • A Lélekben Kadarkai Endre pszichológiai műsora. Alkalmanként egy-egy betegséget, lélektani tünetegyüttest járnak benne körül, pszichológusok és közismert, vagy civil érintettek segítségével. Közérthetően, az alapoktól mesélik el, mit jelent például bipoláris depressziósnak lenni, milyen típusú emberekre jelenti a kiégés a legnagyobb veszélyt, mi játszódik le pontosan egy kényszerbetegben, vagy miképp alakulnak ki a kötődési zavarok. Célunk, hogy címkézés és ítélkezés helyett, igyekezzünk megérteni a másikat.

  • Két csillagász, Barna Barnabás és Ordasi András podcastje űrkutatásról, asztrofizikáról, megfigyelésekről, űrutazásról és science-fictionről.

  • Deer University podcasts are all about deer biology and management. Drs. Bronson Strickland and Steve Demarais are both deer hunters, deer biologists, professors of wildlife management, and co-directors of the Mississippi State University Deer Lab. Steve and Bronson are so crazy about deer biology and management that they made it their career!

    Our goal is to explain how you can use deer research to improve your hunting and management experiences. Don’t take for granted what your buddy says or what you read in a hunting magazine – we’ll train you to think like a deer biologist. As national leaders in deer research, we’ll keep you up to date on the latest and best information, and deliver episodes that cover every deer management topic you can imagine, and then add some that will surprise you.

    If you are interested in deer hunting and management, this is your podcast! Every shot you take this fall is either a step forward or backward in your management program, so use our knowledge to make every shot count!

    Hosts of Deer University:
    Dr. Bronson Strickland, Professor of Wildlife Management, Mississippi State University Extension Service
    Dr. Steve Demarais, Professor of Wildlife Management, Mississippi State University Forest and Wildlife Research Center

  • Figyelmünk a változó bolygón - A Föld története újabb jelentős átalakulásához érkezett, az okot azonban most nem a természetben, hanem az embernél kell keresni. Hogyan járulunk hozzá a természet és a környezet átalakulásához, és miként küzdhetünk meg a változásokkal?

  • The world is on fire. We have to radically and rapidly transform every aspect of society to stay within 1.5 degrees of global warming. How is this possible? And how do we do this in a way that is fair? Ecological economists integrating ecological and critical social perspectives have long been working on ideas to bring about just sustainability transformations. This podcast aims at communicating these ideas in order to open them to critical discussion, from global problems to people’s everyday lives.

  • Egy podcast a fenntarthatóságról a téma rajongóinak, a tanulni vágyóknak és a vállalkozó szelleműeknek. Bemutatjuk, hogy minden témának helye van a Körforgásban. És azt is, hogy azok miképpen támogatják a fenntartható fejlődési célok megvalósulását. Mindezek mellett beszélgetünk vendégekkel hazai jó példákról. A podcast hostja Tomaj Zsófi. 

  • Tudatosság, őszinteség és sok beszélgetés. Epres Panni műsora a testi és lelki jóllétről.

  • A világ megváltása tudománnyal, művészettel, pszichológiával, szociológiával, Varga Tóth Róbert újságíróval, Pázmándi Gergely zenésszel és vendégeikkel.

  • Nem sci-fi, nem ámítás – avagy magyar szakemberek az univerzum felfedezői között. A hazai űrkutatás eredményei első kézből.
    A Budapesten fogható FM 92,9 Spirit FM műsora.

  • A Glossza a Bölcsészettudományi Kutatóközpont tudományos ismeretterjesztő podcast-sorozata. Az adásokban a BTK kutatói a történelem, a régészet, a filozófia, az irodalom, a művészettörténet, a zene és a néprajz világát tárják fel. A műsor célja a tudományos eredmények közérthető elmesélése és elhelyezése a minket körülvevő világban. A szerkesztők a tudomány és a kultúra különböző területeiről hívnak beszélgetőtársakat, akik más-más perspektívából tekintenek rá egy adott témára. A podcast azokra a kérdésre is keresi a válaszokat, hogy hol van a bölcsészettudomány helye a 21. században és milyen tudást, tapasztalatot kínál a ma embere számára.

  • Hogyan lesz klímaszorongásból cselekvés? A HVG fenntarthatósági podcastjában Fait Federika és vendégei abban segítenek, hogy bárkiből lehessen legalább zöldöves környezetvédő.

    A műsort a hazai energiaszektorban elsőként ESG tanúsítványt szerzett ALTEO támogatja.

  • A Nimród Vadászújság heti rendszerességű vadászati műsora.

  • Ha érdekel a természetvédelmi ügyek háttere, a tények és vélemények, illetve a különböző nézőpontok, akkor a Lételem neked szól!

    A WWF Magyarország podcastja, a Lételem epizódjain keresztül betekintést nyerhetsz a természetvédelmi civil szervezet életébe, abba, hogy hogyan dolgozunk a természet megóvásáért és miből is áll egy-egy munkaterület, de még több szó esik a hazai és globális természetvédelmi kihívásokról és a megoldási lehetőségekről.

    Erdők, élővizek, klímavédelem, hazai nagyragadozók és fenntarthatóság – minden, ami ahhoz kell, hogy egy kiegyensúlyozott világot teremtsünk magunknak

  • A Very Important Planet podcastje. Klímavészhelyzet, állatvédelem, civilek, jövőkutatás, Greta Thunberg, fenntarthatóság. Minden, ami zöld.