Turkey – Recommended podcasts

 • From a Westboro Baptist Church defector and an ex-Hasidic Jew to the world's first ever blogger and teenage class president who confessed to being a pedophile, BBC journalist Andrew Gold takes us away from our comfort zone and into the worlds of people on the edge. New episodes every Wednesday.


  It's been a top Editor Pick for Castbox and Stitcher, who also placed it in their 'What we're listening to'. Andrew has been making documentaries about bizarre, unusual and remarkable people around the world for a decade. He's done battle with an exorcist, taken on anti-abortionists and hunted for UFOs, all while living in six different countries and learning to speak five languages.


  In this podcast, he aims to get to the humanity of people living on the fringes, and introduce these people with diverse ways of looking at the world to the listener. It's not all deep and sad - he aims to get humour and fun out of these people, so the audience can also actually...be entertained! Follow him on twitter here @andrewgold_ok and check out his documentaries on his YouTube channel.


  Oh, and please do leave a review - it helps boost it up those charts!


  See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

 • Hayatımızın her yanını kaplayan teknoloji bizim isteğimizle mi şekilleniyor yoksa o mu bizi şekillendiriyor? Araçlarının aracı haline gelmiş insanoğlunun yüzleşmesine dair bir ifade tutanağı. Teknoloji ve Trend Yazarı M. Serdar Kuzuloğlu’nun zihin kıvrımlarına davetlisiniz.

 • Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu önceki podcast serileri İlk Sayfası'nda yazarlarla bir "sözlü yazı atölyesi" yapmıştı. Şimdi de bir kurs/seminer dizisine başlıyorlar. Farklı disiplinlerin uzmanlarıyla yaptıkları söyleşilerde bu alanların temel kavramlarını, meselelerini konuşuyorlar. Daha fazla derinlesmek isteyenler için konuklarından okuma önerileri alıyorlar.

 • Siz geceleri uyuyabilin diye ben uyumayıp dertlerinizi düşünüyorum.

 • İbrahim Selim ve ekibinin hazırlayıp sunduğu, kent insanının canını sıkan, anksiyetesini arttırıp, çıldırtmanın eşiğine getiren her konunun masaya yatırılarak atomlarına ayrıldığı bir podcast serisi!

 • Halk için, halka rağmen entellik. İlginç konular + eleştirel düşünce + bildiğin Türkçe.

 • A podcast set up by YouTuber/teacher Elliott, from ETJ English. Come with me on my travels from the past, present, and future. Share your travel stories with me and ask for advice. Enjoy the journey.

 • Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

 • TEDx İstanbul Podcast. x=independently organized TED event

 • Podcaster, Speaker, Aile danışmanı, Sosyal psikoloji ve antropoloji ve Eğitim bilimleri alanında yüksek lisans mezunu, evli ve iki cocuk annesi.

 • +Beşiktaş, bir başka deyişle Artı Beşiktaş.

  Hayata Beşiktaş katanların podcast kanalı, buluşma noktası.

  https://artibesiktas.com
  Bizi dinleyin, bize ulaşın, bize katılın!

 • Köklü TRT Arşivinin en nadide eserlerinden biri, Radyo Tiyatroları artık sizlerle. Zeki Alasya, Tuncel Kurtiz, Kenan Işık ve daha birçok eşsiz sanatçının rol aldığı sayısız yerli ve yabancı yapım ile masalsı bir serüvene yol alacaksınız. Yeni bölümlerden anında haberdar olmak için lütfen abone olmayı unutmayın!

 • Tek özellikleri 20’li yaşlarında olmak olan birkaç insanın hayata dair attığı, zaman zaman tuttuğu, çoğunlukla cozuttuğu podcast. Bize bulaşın: @20liyaslarpodcast ya da 20liyaslarpodcast@gmail.com

 • A weekly podcast (in slow and easy Italian) to practice your Italian and immerse yourself in the fabulous sea of Italian literature, culture and language. Every week a story from the past, the present, or the future to give you the opportunity to discover Italian culture. Let's learn together!

  You can buy transcripts and extra here: speakitaliano.podia.com -

  Join my newsletter and receive my monthly tips: www.subscribepage.com/speakitaliano_podcast

 • The Hello Somebody! Senator Nina Turner is back with a powerful podcast that brings together some of her most influential and inspirational friends, as well as everyday people doing good work on behalf of social justice and human rights. The show will touch on fierce themes from perseverance to resistance, Nina and her guests will share, ignite and conspire for better.

 • Sinema insanı Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunduğu bu podcast serisi, iyi bir film izlemek isteyenleri ihya edecek konsept listeler, sinema dünyasının kanayan yaraları ve ilginç olaylarını mercek altına alan dosyalarla sizi film komasına sokmaya hazırlanıyor.

 • Raftan alınan bir kitap ve birkaç sayfa..
  İnstagram : Okursaat

 • We know the challenges in learning English both as learners and teachers of English. English Hour is a podcast dedicated to learners of English all around the world. In this conversational podcast, we talk about issues that both contribute to your understanding of the world and your scores in exams such as IELTS, TOEFL and PTE. Come, join our global family. Cheers from İstanbul!

 • Birbirini ilk gençlik yıllarından bu yana tanıyan bir arkadaş grubu olarak, her ay iki kitap okuyup, bu kitapları birlikte yorumlayarak muhabbetimizi sizlerle paylaşmak amacıyla Satır Arası YouTube kanalını ve Podcast'ini kurduk.

  Öncelikle şunu açıklığa kavuşturmamız gerektiğini düşünüyoruz; hepimiz çalışan insanlarız ve bu oturumları yapmak için ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Lakin, anlattığımız ve anlatacağımız hikayelerde çok büyük mesajlar aranmasına lüzum yok, esasında sadece düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak ve -belki- çeşitli platformlar üzerinden ulaşabildiğimiz insanlarla fikir teatisinde bulunmak istiyoruz. Videolarımızda televizyondaki kanallarda göreceğiniz şekilde bir açık oturumdaki gibi kavgalar yaşanacağını da zannetmiyoruz. Yani, anlayacağınız; biz sadece konuşan, gülen, eğlenmeye çalışan ve tüm bunları yaparken bir yandan da birbirinden öğrenen adamlarız. Belki sizler de aramıza katılırsınız ve sizden de bir şeyler öğreniriz umudundayız, zira birbirimizden sıkılmaya başladık (:

 • O TARZ MI ekibiyle rol yapma oyunları, RPG diyelim. Kadro şov.Podcastia isimli homebrew ve komikli dünyada DnD 5 sistemi kullanıyoruz.Oyuncular: Can Bonomo, Can Temiz, İsmail Türküsev.GM: Can Sungur.Dikkat, bu programda mizah vardır!

 • Girişimcilik ile ilgili Barış Koçdur, Samican Tandoğdu ve Tuna Yaprak tarafından yayınlanan haftalık Türkçe Podcast. Girişimci, yatırımcı ve bu konularla ilgilenenler için haftalık bilgi kaynağı.