Arts – Turkey – Recommended podcasts

 • Every week we have conversations with the most successful people in our network. We learn their stories and the lessons learned before diving in and getting the real "meat." Every single show has actionable takeaways that listeners can implement in their own life or business. We focus on topics around traffic, brand awareness, wealth growth, podcasting, marketing automation, mindset, lifestyle, and business systematization but have been known to go pretty "off script" from time to time to discuss a wide variety of topics to help people improve their lives. We describe our show as "A Life Improvement Podcasting Masquerading As A Business Podcast."

 • Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu önceki podcast serileri İlk Sayfası'nda yazarlarla bir "sözlü yazı atölyesi" yapmıştı. Şimdi de bir kurs/seminer dizisine başlıyorlar. Farklı disiplinlerin uzmanlarıyla yaptıkları söyleşilerde bu alanların temel kavramlarını, meselelerini konuşuyorlar. Daha fazla derinlesmek isteyenler için konuklarından okuma önerileri alıyorlar.

 • Raftan alınan bir kitap ve birkaç sayfa..
  İnstagram : Okursaat

 • Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

 • Milyonlarca evde başucu kitabı olmuş dünya klasiklerinden unutulmaz yerli romanlara birçok eserin seslendirildiği bir TRT Radyo klasiği olan “Bir Roman Bir Hikaye” Podcast haliyle geri dönüyor! En sevdiğiniz öyküler TRT ailesinin değerli sanatçılarının seslendirmeleriyle eşsiz bir deneyime dönüşüyor. Abone olun, yeni bölümleri kaçırmayın!

 • Birbirini ilk gençlik yıllarından bu yana tanıyan bir arkadaş grubu olarak, her ay iki kitap okuyup, bu kitapları birlikte yorumlayarak muhabbetimizi sizlerle paylaşmak amacıyla Satır Arası YouTube kanalını ve Podcast'ini kurduk.

  Öncelikle şunu açıklığa kavuşturmamız gerektiğini düşünüyoruz; hepimiz çalışan insanlarız ve bu oturumları yapmak için ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Lakin, anlattığımız ve anlatacağımız hikayelerde çok büyük mesajlar aranmasına lüzum yok, esasında sadece düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak ve -belki- çeşitli platformlar üzerinden ulaşabildiğimiz insanlarla fikir teatisinde bulunmak istiyoruz. Videolarımızda televizyondaki kanallarda göreceğiniz şekilde bir açık oturumdaki gibi kavgalar yaşanacağını da zannetmiyoruz. Yani, anlayacağınız; biz sadece konuşan, gülen, eğlenmeye çalışan ve tüm bunları yaparken bir yandan da birbirinden öğrenen adamlarız. Belki sizler de aramıza katılırsınız ve sizden de bir şeyler öğreniriz umudundayız, zira birbirimizden sıkılmaya başladık (:

 • Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu yazarlarla konuşuyor. Bir kitabın ilk sayfası üzerinden yazarlara nasıl yazdıklarını soruyorlar ve nasıl yazılır sorusuna yanıt arıyorlar. Bir nevi sesli yazı atölyesi düzenliyorlar.

 • Köklü TRT Arşivinin en nadide eserlerinden biri, Radyo Tiyatroları artık sizlerle. Zeki Alasya, Tuncel Kurtiz, Kenan Işık ve daha birçok eşsiz sanatçının rol aldığı sayısız yerli ve yabancı yapım ile masalsı bir serüvene yol alacaksınız. Yeni bölümlerden anında haberdar olmak için lütfen abone olmayı unutmayın!

 • Selam! Ben Gizem. Vaad edebileceğim en kesin şey sanırım ilham ve motivasyon. En azından öyle hayal ediyorum. Hadi kahveni al gel, iki lafın belini kıralım.

 • Merhaba! Ben Duygu, siz beni @1kitap.1mekan olarak biliyor olabilirsiniz. Burada mekan keşifleri, kitap alışveriş ve yorumları, yazar ve edebiyat sohbetleri paylaşacağım.

 • American Radio Theater's podcast of audio drama as it was done in the Golden Age of Radio. ART re-creates programs which do not exist in recorded form using the original scripts from that era. ART also produces new audio dramas using techniques developed and tested during that Golden Age.

 • Klasiklerin vazgeçilmez adresi TRT Radyo - Arkası Yarın kuşağı, Podcast ile artık cebinizde! Birçok değerli edebiyat eserinden uyarlamalar ve radyo için özel olarak yazılmış oyunlarla sizlerleyiz. Her bölümünü iple çekeceğiniz Arkası Yarın’a şimdi abone olun, hikayenin devamını kaçırmayın!

 • Günümüzün en önemli sanatkârlarından biri olan, Devrim Erbil'in; sanatına, hayat görüşüne ve felsefesine odaklanarak hazırladığımız bu seri, 17 bölüm + tavsiyeler bölümü olarak sizlerle.

 • Sanat, siyaset, ekonomi ve tarih... Gerek eğitimiyle gerek de entelektüel birikimiyle Türkiye'nin genç aydınlarından biri olan Yalın Alpay ile kendi ofisinde, yazı masasının hemen önünde derinlemesine bir röportaj gerçekleştirdik.

 • Children Poems and Stories by Barbara Anderson from Dreamworld Literature.

 • On Hair est le podcast qui fait parler les cheveux. Je suis Linda Chibani et une semaine sur deux, j'explore le lien qu'a mon invité.e avec ses cheveux. Vous trouverez également des interviews d'experts ou d'acteurs de l'industrie capillaire qui partageront avec vous leurs expériences sur le sujet.

  Écoutez On Hair partout où vous soyez et prenez le temps s'il vous plait de noter le Podcast et de laisser un commentaire si vous l'appréciez ! ⭐

  📲Pour ne rater aucun épisode, suivez On Hair sur Twitter, Instagram et Facebook.

  ✨ En attendant le prochain épisode, prenez bien soin de vos cheveux ! ✨

 • The Perfume Nationalist is a cultural commentary podcast hosted by Rupert Birkin and OrtantAper.

 • Voluminous is a podcast from the team at Listening Books, talking literature with an audio slant. It will feature discussions, interviews and even a literary quiz or two.

  Listening Books is a UK charity that provides audiobooks for those who struggle to read or hold a book due to an illness, disability, learning difficulty or mental health issue. Find out more at www.listening-books.org.uk.

 • شذرات كتبٍ وتأملات يومياتيّة حولها. حلقة كل أسبوعين معي أنا، حسين إسماعيل

 • B-T-YES! is a fan podcast about the music group BTS.

  (Get it? The pun? Instead of B-T-S, it’s B-T-YES!)

  We’re two thirty-something American friends who fell deeply in love with the music, dance moves, and personality of the group BTS. And if you love them too and are in need of some BTS-centric conversation, this is the podcast for you!

  Learn more at btyespod.com.