Arts – Turkey – Recommended podcasts

 • Award-winning ex-BBC journalist Andrew Gold interviews fascinating minds & quirky outsiders, from a Westboro Baptist Church defector and a female Mormon psychopath to Amanda Knox and Richard Dawkins...and a man who once had to eat his friends. New eps Mon & Thu.

 • Nilay Örnek mikrofonu mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğü insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyor; Nasıl Olunur?

 • Mirgün Cabas ve Can Kozanoğlu önceki podcast serileri İlk Sayfası'nda yazarlarla bir "sözlü yazı atölyesi" yapmıştı. Şimdi de bir kurs/seminer dizisine başlıyorlar. Farklı disiplinlerin uzmanlarıyla yaptıkları söyleşilerde bu alanların temel kavramlarını, meselelerini konuşuyorlar. Daha fazla derinlesmek isteyenler için konuklarından okuma önerileri alıyorlar.

 • Köklü TRT Arşivinin en nadide eserlerinden biri, Radyo Tiyatroları artık sizlerle. Zeki Alasya, Tuncel Kurtiz, Kenan Işık ve daha birçok eşsiz sanatçının rol aldığı sayısız yerli ve yabancı yapım ile masalsı bir serüvene yol alacaksınız. Yeni bölümlerden anında haberdar olmak için lütfen abone olmayı unutmayın!

 • Birbirini ilk gençlik yıllarından bu yana tanıyan bir arkadaş grubu olarak, her ay iki kitap okuyup, bu kitapları birlikte yorumlayarak muhabbetimizi sizlerle paylaşmak amacıyla Satır Arası YouTube kanalını ve Podcast'ini kurduk. Öncelikle şunu açıklığa kavuşturmamız gerektiğini düşünüyoruz; hepimiz çalışan insanlarız ve bu oturumları yapmak için ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Lakin, anlattığımız ve anlatacağımız hikayelerde çok büyük mesajlar aranmasına lüzum yok, esasında sadece düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak ve -belki- çeşitli platformlar üzerinden ulaşabildiğimiz insanlarla fikir teatisinde bulunmak istiyoruz. Videolarımızda televizyondaki kanallarda göreceğiniz şekilde bir açık oturumdaki gibi kavgalar yaşanacağını da zannetmiyoruz. Yani, anlayacağınız; biz sadece konuşan, gülen, eğlenmeye çalışan ve tüm bunları yaparken bir yandan da birbirinden öğrenen adamlarız. Belki sizler de aramıza katılırsınız ve sizden de bir şeyler öğreniriz umudundayız, zira birbirimizden sıkılmaya başladık (:

 • Selam! Ben Gizem. Vaad edebileceğim en kesin şey sanırım ilham ve motivasyon. En azından öyle hayal ediyorum. Hadi kahveni al gel, iki lafın belini kıralım.

 • این پادکست مجموعه از اپیزود هایی هست ک موزیک هاش از جهت یا جهاتی مثلا سبک ، خواننده یا هنرمند خالق اثر ، دوره تاریخی ، حال و 👇هوا و مود ,تم و ... باهم وجه اشتراک دارن و من, مختار رزمجو اونهارو به انتخاب شما و برای شما تبدیل به پلی لیست کردم.
  اینجا موسیقی از جنسی دیگر خواهد شنید
  ⤵️برا دانلود اهنگها به کانال تلگرام پادکست مراجعه کنید
  Https://t.me/playlistpodcas
  ☑️برای دریافت اطلاعات اضافی در مورد محتوای اپیزود ها تو شبکه های اجتماعی پلی لیست عضو بشید
  Insta:https://instagram.com/playlistpodcast_
  Twitter:https://twitter.com/playlistpodcas
  دکمه نارنجی(Subscribe) مشترک شدن رو کلیک کنید تا هر پنج شنبه از انتشار اپیزود جدید اگاه 🔔 بشید.
  برای حمایت و بهتر شدن پادکست میتونید دکمه قلب ❤️ رو فشار بدید . و برای ارسال به کسی که فکر میکنید ممکنه خوشش بیاد دکمه اشتراک گذاری 🔱 رو فشار بدید.
  ⭕️*توجه*
  تمام محتوای این پادکست براساس انتخاب کاربران خواهد بود پس اگر تم,مود,موضوع,سبک ,استایل,خواننده ,ژانر و...خاصی مد نظرتون بود همینجا در بخش نظرات(کامنتComment)
  برای ما بنویسید
  👇.
  +18

 • Kısa Dalga Podcast, podcastte aradığınız her şey ve daha fazlasını sunuyor. Podcaste yeni soluk getiren Kısa Dalga'nın podcastlerini kisadalga.net ve podcast platformlarından dinleyebilirsiniz.

 • 👆🏻☝🏻TAKİP EDELİM…
  Destek: https://www.patreon.com/join/kitapsesli?
  Mail: [email protected]
  [email protected] sabandemirs

 • Her hafta edebiyatın envaiçeşit konusundan birisini ele alacağımız Kitapsız Edebiyat podcast serimize hoş geldiniz! Instagram: @podcastbpt

 • مرجع موسیقی سنتی و اصیل ایرانی

  http://khosousi.com

 • Türkiye’nin ilk çizgi roman podcasti AltEvren, yeni bölümleriyle tekrar karşınızda! AltEvren - Türkçe Çizgi Roman Podcast’inde Marvel Comics ve DC Comics gibi süper kahraman çizgi romanlarından, Image Comics ve Dark Horse Comics gibi bağımsız yayıncılara; faydalı okuma listeleri ve tavsiyelerinden, işin sanat boyutuna dahil edilen eserlere çizgi roman kültürünün tüm boyutları burada.

 • Nihan Kaya ile edebiyat, sanat ve psikoloji üzerine sohbetler.

 • The Perfume Nationalist is a continuing radio soap opera hosted by Jack Mason in which art and culture, high and low, are discussed through the historical lens of fragrance.

 • Scary Story Podcast features scary stories about darkness, unexplained phenomena, and the paranormal. A collection of short original horror tales written by Edwin Covarrubias. New scary stories every Friday.

 • Söylenti Dergi Podcast Yayın Platformu - Editör Şefimiz Kader Gürcüoğlu ile Türk Edebiyatında yaşanmış bilinen ya da az bilinen tartışmalar.

 • 💀⚡🖤

  Birbirinden farklı disiplinlerle üreten, anlatan, arayan insanlardan oluşan bir kalabalık oluşturduk. Bu sarı topraklarda, herkes birbirini bir şekilde andırıyor ve hiç kimsenin birbiriyle alakası yok.

  Bu bütünlük ve bir türlü tamamlanamayan eksiklik; dünyanın da insanın da varoluşuyla ilgili ipuçlarıyla dolu.

  Herkes birbirine iyice baksın, tanısın, anlasın ve ilham alsın. Üretenleri ve anlatanları görmezden gelen, tektipleştiren hatta itibarsızlaştıranlar da ayağını denk alsın.
  https://www.instagram.com/kim.bu.insanlar

 • در هر قسمت از پادکست کتابگرد، یک مهمان کتاب‌خوان را دعوت می‌کنم و در مورد کتاب‌ها باهاش حرف می‌زنم. تلاش می‌کنم دنیایش را بشناسم. بفهمم کتاب‌های محبوبش چیست؟ چه کتاب‌هایی را نصفه و نیمه رها کرده؟ داستان کتاب‌خوان شدنش را بشنوم و با عادت‌های کتاب‌خوانی‌اش آشنا شوم. در پایان سعی می‌کنم حدس بزنم چه کتابی را ممکن است دوست داشته باشد تا آن کتاب را بهش هدیه بدهم. امیدوارم لابه‌لای این گپ‌وگفت‌‌ها بتوانیم کتاب‌های خوبی برای خواندن پیدا کنیم.
  اگر دنبال معرفی کتاب یا پیشنهاد کتاب برای خواندن هستید، این پادکست شاید برای شما مفید باشد.
  ایمیل : [email protected]
  توییتر:@ketabgardp

 • Radyo Tiyatrosu Keyfi ekibi olarak merhabalar.Radyo tiyatrosu, görselliğin olmadığı ve sadece sesli olarak oyunların oynandığı bir radyo programı türüdür. Geçmiş zamanlarda şimdiki gibi iletişim araçları olmadığı için insanlar tiyatro oyunlarını radyo üzerinden seslendirerek yayınlamaktaydılar. Bizde Radyo Tiyatrosu Keyfi olarak sizlere geçmiş zamanlardan ve bugünden radyo tiyatrolarını YouTube ve diğer platformlar üzerinden paylaşmak istiyoruz.İyi dinlemeler..Youtube icerikleri : https://www.youtube.com/channel/UCZgjY5EjC0gSY3j7YGiYAug#radyotiyatrosu #radyotiyatrosukeyfi #seslikitap Support this podcast: https://anchor.fm/radyo-tiyatrosu-keyfi/support

 • Klasik edebiyat eserleri hakkında belli başlı izlekler üzerinden okumalar.