Folgen
-
Vabljeni k poslušanju jubilejne 500. oddaje na Radiu Kranj, v kateri bomo zavrteli radijsko igro o nastanku študentske oddaje. V njej vas bomo aktualni voditelji Mark Breznik, Anja Stare, Ana Benedik in Lovrenc Habe povabili v zakulisje nastajanja radijske oddaje, urednik Lovrenc Habe pa za sovoditelje pripravlja presenečenje.
-
Petruša Urša Koželj bo s poslušalci delila anekdoto o najbolj intimnih pogovorih, ki so se zgodili v etru, Andraž Corn pa bo razkril, kako je bilo snemati oddajo ponoči, v naravi s srnami. Dino Kapetanovič bo vse nasmejal s pripetljajem, v katerem je imel vlogo legendarni Adi Smolar, Eva Bernard pa bo s pridihom drame opisala trenutek, ko je gost tik pred oddajo odpovedal
-
Fehlende Folgen?
-
Na obisk je prišla poročna fotografinja Maruša Rampre, ki predstavi svoj delovni dan in kreativni proces, ki je potreben za nastanek odličnih ekipnih projektov, kot so portretna in poročna fotografiranja. Z njo se bo pogovarjal Mark Breznik.
-
Napnite ušesa vsi, ki razmišljate o ustanovitvi podjetja, pa ne veste, kje začeti. Skupaj z gosti iz Kovačnica bomo raziskali ključne korake pri ustanovitvi podjetja v Sloveniji, spregovorili o možnostih financiranja in se dotaknili največjih napak, ki jih podjetniki pogosto storijo.
V zadnjem delu pa bomo govorili še o tem, kako ustanoviti in voditi Zavode in Društva pri nas.
-
Ana Benedik vam bo podala nekaj nasvetov za lagoden in motiviran ZAČETEK. Za vse se začenja neko novo leto in vedno se zdi, da bo vsega preveč – novi predmeti, novi predavatelji z novimi zahtevami, nove aplikacije pa nešteto vprašanj …
Kaj ponuja študij in kaj je smisel univerze?
Kaj omogoča študentski status?
Kaj lahko naredim, če mi študij, ki sem ga izbral, ni všeč?
Kaj je razlika med prepisom / pavziranjem / vzporednim študijem / rednim in izrednim?
-
Danes se dijake in študente spodbuja k memoriranju podatkov, ne pa nujno k razvijanju STRATEGIJ ZA UČINKOVITEJŠE UČENJE. 𝗣𝗼𝘀𝗹𝗲𝗱𝗶č𝗻𝗼 𝘀𝗲 𝗺𝗻𝗼𝗴𝗶 𝗽𝗼𝘀𝗮𝗺𝗲𝘇𝗻𝗶𝗸𝗶, 𝗸𝗼 𝘇𝗮𝗽𝘂𝘀𝘁𝗶𝗷𝗼 š𝗼𝗹𝘀𝗸𝗶 𝘀𝗶𝘀𝘁𝗲𝗺, 𝘀𝗼𝗼č𝗮𝗷𝗼 𝘀 𝘁𝗲ž𝗮𝘃𝗮𝗺𝗶 𝗽𝗿𝗶 𝗽𝗿𝗶𝗱𝗼𝗯𝗶𝘃𝗮𝗻𝗷𝘂 𝗻𝗼𝘃𝗶𝗵 𝘇𝗻𝗮𝗻𝗷, 𝗸𝗮𝗿 𝘃𝗽𝗹𝗶𝘃𝗮 𝗻𝗮 𝗻𝗷𝗶𝗵𝗼𝘃𝗼 𝗽𝗼𝗸𝗹𝗶𝗰𝗻𝗼 𝗶𝗻 𝗼𝘀𝗲𝗯𝗻𝗼 ž𝗶𝘃𝗹𝗷𝗲𝗻𝗷𝗲.
IN ZATO BOMO V DANAŠNJEM PODCASTU pred začetkom študentskega leta govorili o učenju učenja, ki nam omogoča, da razvijemo boljše učne navade, boljšo koncentracijo, izboljšamo spomin ter povečamo kreativnost. Poleg tega lahko pomaga zmanjšati stres in tesnobo, ki ju pogosto prinaša proces učenja, saj posameznik bolj samozavestno pristopa k nalogam.
-
Praznično razpoložena Ana Benedik bo raziskala časovno najbližji praznik - to je mali šmaren. Od kje beseda šmaren? Zakaj najprej praznujemo velikega in potem šele malega? Kdaj Marija goduje?
Vse to in še o vseh ostalih Marijinih praznikih, ki se vrstijo od januarja do decembra v današnji epizodi.
-
Dva postopača, Matija in Lovrenc, sta ubežala uradnim vodičem in se sama podala po ulicah glavnega mesta Bulgarije. Srečala sta nenavadne ljudi, obiskala botanični vrt, jedla dobrote Sofije in se izobrazila v razlikah med katoliki in pravoslavci. Spoznajte temačne in svetle ulice!
-
Med poletjem smo si nabrali novih moči, da se bomo zdaj lahko pogumno vrgli nad vse težave in težavice, ki nam grenijo mladostna leta. Trenutno se že odvija jesensko izpitno obdobje, ko se študenti spopadamo še z zadnjimi izpiti tega študijskega leta, zato vam bova z Anjo podali nekaj najbolj pametnih nasvetov za hitro in učinkovito učenje.
Je šlo moje šolanje v nič?
Bi bilo bolje, da bi čas izkoristili za kaj drugega?
Zakaj sploh hodimo v šolo?
Odgovore na vprašanja izveste v tokratni oddaji.
-
V tem in prihodnjem mesecu obeležujemo dva manj poznana državna praznika, ki sta za določene prebivalce Slovenije bolj pomembna kot za druge, mnogi pa sploh ne vedo, da obstajata.
Končno boste izvedeli, zakaj sta 17. avgust in 15. september v tiskanih in virtualnih koledarjih obarvana praznično ter zakaj je športna aktivnost koristna in pomembna. Ne zamudite!
-
Zakaj se je Teja že 4x vrnila na isti otok v Indoneziji? Kaj je Gregorja raznežilo na ulicah Bangkoka? Kaj se je Liza naučila v Tajski kuhinji? Na kaj je Lovrenc pomislil, ko je videl ogromno mladih fantov prihajati iz mošeje? Zakaj so popotniki jokali na plaži in kakšni so sloni v resnici? Vse to in še več v današnjem popotniškem podcastu!
-
“Meteorski roj nas kot vsako leto čaka 12. in 13. avgusta. Letos bo zanimivo kmalu po polnoči, potem, ko zaide Luna,” pravijo ustvarjalci današnjega #podcastKŠK, ki pripravljajo še:
✨ Sokratovo zgodbo o treh sitih,
✨legendo o pihanju svečk na torti,
✨zgodbo o solzah sv. Lovrenca in
✨poletna opozorila pred soncem.
-
Visoke temperature in vročinski vali izčrpavajo telo. Kaj moramo jesti in piti v teh neznosnih dneh? Kam na izlet in kako v hribe poleti?
Ana, Anja in Lovrenc vas bomo hladili in ohlajali ter v duhu najbolj športnega poletja odgovorili na vsa vprašanja. Tokrat v ravno prav ohlajeni banji, v družbi romantičnih svečk in šampanjca. Praznujmo poletje! -
V našem podcastu se bomo pridružili dvema mladima Kranjčanoma, Anžetu in Teji, ki sta 7 mesecev potovala po različnih državah vzhodne Azije. Obiskali bomo otoke, džunglo, tržnico, plaže in spoznali nenavadne dogodivščine, ki sta jih doživela na svojem potovanju. Tudi sumljive policiste.
-
Eva Gabrijelčič je režiserka, urednica časopisa, prostovoljka, ljubiteljica delavnic o osebnostni rasti, tutorka, ambasadorka raznih organizacij in še mnogo več! Pred kratkim je za izjemen prispevek fakulteti prejela študentsko nagrado Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem. Mlada dama, ki rada hodi na izmenjave se bo ob 19. ustavila tudi pri nas in nam zaupala, zakaj vse to počne. Mimogrede, študij želi nadaljevati v mag. študijskem programu Zakonska in družinska terapija
-
Harpier je sveža slovenska skupina, ki se lahko že po manj kot letu ustvarjanja pohvali z lepim naborom avtorskih skladb – med njimi dva singla, “Ne pusti” in “Grem nazaj”, ki se v času slovenskega Indie rock vala uspešno predstavljata poslušalcem radiev. V prepričljivih besedilih se elementi družbene kritike prepletajo z nežnejšimi notami globokih človeških emocij. Odločni kitarski rifi in solaže nudijo trše platno, ki ga strastno barva prodoren glas frontmena Matije v spevnem pripovednem slogu songwritinga. Vehementen vstop na glasbeno sceno nas pušča v vznemirjenem pričakovanju junijskega izida EP plošče in jesenskega dolgometražnega albuma.
-
V oddaji voditelj Mark Breznik naredi hiter pregled dogodkov, ki so se
zvrstili na Tednu Mladih 2024 in napove prihodnje dogodke, ki še
potekajo v okviru tega festivala mladosti, edinega tedna v letu, ki
traja devet dni. Na koncu se mu pridružijo še gostje iz skupine Mrfy,
ki napovejo svoj zaključni koncert Tedna mladih in zapojejo svoj novi
single z naslovom palipali. -
Poglejte ga! Našega navihanega razgrajača, organizatorja dogodkov ob TEDNU MLADIH, Gabra Krča! 🥳
V današnji oddaji nam gaber Krč predstavi ČISTO VSE DOGODKE in zanimivosti, ki se bodo odvijali od petka dalje, ko se začne NAJDALJŠI in NAJBOLJŠI TEDEN V LETU Teden mladih!
-
Od zimskega solsticija bo minilo natanko pol leta in Sonce bo doseglo največji severni odklon od ekvatorja. Na poletni solsticij bo najvišje na nebu, zato je 21. junij uradno najdaljši dan v letu in z njim označujemo začetek poletja. Na predvečer praznika svetega Janeza Krstnika so naši predniki kurili kresove, praznovanje pa so spremljale številne šege in verovanja. Pa naj verjamemo v moč narave, čudežna bitja, škrate ali v moč zdravilnih rastlin, sonca in vode, praznujmo to skrivnost kresne noči s petjem in plesom. Pomagajmo soncu, da ohrani svojo moč. Naj nas čarobni zvoki poletnih večerov v skrivnostnem pričakovanju vodijo do zaključnega spoznanja, da svetloba vedno premaga temo, zato delajmo dobro in širimo svetlobo.
-
Drugi študijski semester se je uradno zaključil in začelo se je poletno izpitno obdobje. Izpiti so za vogalom in vsi hrepenimo po hitrem in učinkovitem učenju. V današnji oddaji bomo skupaj obudili spomine na srednješolska leta in stresno učenje za maturo ter poiskali najbolj koristne nasvete za učenje. JA, učenje JE lahko tudi zabavno; bodimo vedno radovedni in odprti za nove stvari, saj je to temelj vsakodnevnega in vseživljenjskega učenja.
- Mehr anzeigen