Folgen
-
В 180 випуску подкасту «Ок, і шо?» Марина Євтушок та Ірина Корженкова говорили про:
▪ Реформу МСЕК — як уряд хоче змінити систему й чи допоможе це бодай комусь: https://cutt.ly/teHhXlIh
▪ Гідне та рівне ставлення до військовослужбовців — що потрібно, аби забезпечити ці умови у війську: https://cutt.ly/ieHhZ1xH
▪ Списання військового майна — чому ця тема потребує особливої уваги: https://cutt.ly/HeHhXwKN
Ми записуємося в Українсько-данському молодіжному домі й дуже вдячні за цю можливість.
-
Минулого тижня розгорілися скандали з хмельницькими прокурорами, які в аномальній кількості здобули собі інвалідність через МСЕК і отримували величезні пенсії в розмірі 60% від зарплати. Йдеться про виплати в районі 100 тисяч гривень.
У новому "Ок, і шо?" Марія та Іра поговорили про законопроєкт, яким нардепи вирішили розвʼязати цю проблему і трішки порахували гроші прокурорів: https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/45105
Також згадали про новий законопроєкт про МСЕК: https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/CardByRn?regNum=11225&conv=9
І поміркували, чи допоможе правоохоронній системі законопроєкт про конкурси в Нацполіцію: https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/45125
Дякуємо Українсько-данському молодіжному дому за те, що прихистили нас! -
Fehlende Folgen?
-
У цьому ексклюзивному епізоді подкасту ми обговорюємо актуальні питання стосунків між владою та суспільством. Влада продовжує спускати рішення згори, не залучаючи громадян до реального впливу на державні процеси, і це викликає багато питань.Марія Очеретяна разом з аналітикинею Оксаною Заболотною та головою Центру спільних дій Олегом Рибачуком аналізували такі важливі теми:▪ Економічне бронювання та його впровадження.▪ Демографічна стратегія України: чому реальних дій мало, а влада продовжує покладатися на інформаційні кампанії.▪ Ігнорування стейкхолдерів у культурній політиці та чому це стає проблемою.▪ Залучення громадян до законотворчого процесу «для галочки» — що з цим робити?Дякуємо всім нашим спонсорам, завдяки яким це відео стало можливим! А також Українсько-данському молодіжному дому за те, що прихистили нас.
-
Президент гримнув кулаком по столу і наказав уряду заборонити МСЕК - медико-соціальні експертні комісії. Причина - корупційні скандали, які нещодавно оприлюднили у ЗМІ.
Однак проблема МСЕК набагато глибша: у профільному середовищі вже давно обговорюють, що чинна система є застарілою, неефективною і не надто дружньою до людини.
У новому епізоді "Ок, і шо?" Марія та Іра обговорили, що робити з МСЕК і які шанси, що ситуацію виправить указ президента: https://www.president.gov.ua/documents/7322024-52569
А ще згадали про нову спробу відпустити зі служби людей, яких мобілізували через дірку в законі про мобілізацію: https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/45091
(Це несправедливо, але поки що Міноборони дуже не хоче їх звільняти)
Та обговорили пропозицію нардепів зняти з обліку українців, які постійно живуть закордоном: https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/45069
Цей епізод ми записали в Українсько-данському молодіжному домі. Дякуємо за можливість створювати якісні подкасти у ваших стінах! -
Члени Нацради з питань телебачення та радіомовлення із зарплатнею 500-600 доларів мусять ухвалювати рішення щодо конкурсів на мільйони гривень. Так сталося, бо Міністерство фінансів знайшло спосіб обійти закон про медіа і порушити фінансові гарантії, які там прописані.
Народні депутати подали законопроєкт, який має виправити ситуацію: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/45014
Марія Очеретяна та Оксана Заболотна покликали на подкаст програмного директора ГО "Детектор медіа" Вадима Міського, щоб обговорити:
Чому цю тему взагалі вирішили зараз підняти;
Що пропонують народні депутати і як це вплине на наші ЗМІ;
Та як владі і медіа вдається взаємодіяти між собою під час війни (так, про скандал із тиском на Українську правду теж згадали).
-
Державі не дуже вдається дати раду з інформаційною політикою. Мережею гуляють фейки, яким глобально ніхто не протидіє. Росіяни закидають ІПСО. А до профільного міністерства є багато питань. До дискусії ми запросили програмного директора ГО «Детектор медіа» Володимира Міського! Дякуємо!
Також в цьому випуску Марія Очеретяна та Ірина Корженкова обговорили:
Розпорядження КМУ №922-р (https://cutt.ly/LeAfqWOQ), яким схвалили Стратегію демографічного розвитку України до 2040 року. За думкою нашої аналітикині, це більше схоже на твір «якою ти бачиш Україну через 20 років». В тексті стратегії немає дієвих інструментів для ефективної координації між різними міністерствами та органами місцевого самоврядування, щоб спільно втілювати цілі стратегії.
На цю тему радимо послухати:
подкаст Почуті/По суті:«Демографічна стратегія: чим допоможе і як її не провалити»: https://cutt.ly/peAfUDGp ексклюзивний подкаст «Ок, і шо?»:«Демстратегія – не про народження дітей»: https://cutt.ly/VeAfU1ptЗаконопроєкт №12088, ініційований нардепами. Вони пропонують ввести поняття «злочинне переслідування», «сталкінг» та «кіберпереслідування». Якщо закон ухвалять, такі види психологічного насилля вважатимуться злочинами. Проте, як за них карати — нардепи не придумали.
На цю тему радимо послухати, подивитись та почитати:
статтю Руслана Мініча «Коли вас 20 років переслідують, а поліція безсильна. Що робити зі сталкінгом в Україні»: https://cutt.ly/xeAfosil статтю Руслана Мініча «Чому Україні потрібна Стамбульська конвенція, та що вона змінить»: https://cutt.ly/TeAfoxjq експлейнер «За Законом»:«Що змінить Стамбульська конвенція?»: https://cutt.ly/seAfoJUO подкаст «Ок, і шо?»:«Нардепи забули, що таке гендер»: https://cutt.ly/SeAfo3Sb подкаст «Ок, і шо?»:«Сусіди повідомлять про домашнє насильство»: https://cutt.ly/eeAfpRIr -
В свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?» ведуча Марія Очеретяна та аналітикиня Оксана Заболотна говорили про:
▪ Законопроєкт нардепів (https://cutt.ly/heOFqI0I) щодо створення україномовного освітнього середовища. Ним хочуть забовʼязати заклади освіти забезпечити спілкування державною мовою між викладачами, здобувачами освіти та їх батьками. Проєкт не пропонує реальних механізмів впровадження норм. Він також не визначає чітких кроків, які мають бути здійснені для забезпечення українськомовного середовища, що ставить під питання його реальну ефективність.
Повний аналіз проєкту за посиланням: https://cutt.ly/3eOFqVLu
▪ Постанову КМУ (https://cutt.ly/leOFuWQ6) про те, що військовозобов’язані, які хочуть служити у конкретній частині або СБУ, можуть подати заяву прямо командиру, який вирішує про їхню придатність. Кабмін спрощує процес мобілізації, дозволяючи командирам та підрозділам СБУ самостійно призивати бажаючих. Мінус — це зменшення контролю Генштабу над розподілом кадрів, що може створити дисбаланс у комплектуванні.
Повний аналіз постанови за посиланням: https://cutt.ly/ueOFudQB
▪ Законопроєкт Кабміну (https://cutt.ly/deOFp6qx) про військовий облік для жінок та 17-річних українців. Він зобов'язує юнаків стати на військовий облік вже з початку року, коли їм виповнюється 17. Якщо не виконати цю вимогу вчасно, загрожують штрафи до 25 500 грн під час воєнного стану. Також він визначає, що жінок, які вирішили добровільно пройти військову службу, ставлять на облік безпосередньо перед вступом на неї.
Повний аналіз законопроєкту за посиланням: https://cutt.ly/4eOFgs33
На цю тему також радимо почитати статтю Ірини Корженкової та Яни Проць про мобілізацію https://cutt.ly/seOFxr2E, послухати інтервʼю з Оксаною Заболотною про те, чи змусить новий закон всіх оновити дані в ТЦК https://cutt.ly/IeOFci29 та подивитись експлейнер «За Законом» про повістки https://cutt.ly/eeOFcTko
▪ Законопроєкт нардепів (https://cutt.ly/4eOFlbX6) про декомунізацію звернень громадян. Якщо його ухвалять, то першочергово будуть розглядати звернення та скарги не героїв Радянського Союзу та героїв Соціалістичної Праці, а Героїв України та членів їхніх сімей тощо.
Повний аналіз за посиланням: https://cutt.ly/ReOFkKaA
На цю тему також радимо почитати статтю Оксани Заболотної та Дарʼї Бевзюк про те, що не так з системою державних нагород: https://cutt.ly/xeOFvWGw
Дякуємо Українсько-данському молодіжному дому, в якому відбувся запис цього випуску подкасту!
-
Ви слухаєте ексклюзивний епізод подкасту, який виходить для наших патронів та спонсорів на 2 тижні раніше.
Приєднатись до них ви можете:
⭐ставши нашим спонсором на YouTube: https://cutt.ly/xwpQUr25
⭐долучившись до спільноти наших патронів на Patreon: https://cutt.ly/Qwt1z508
⭐зробивши донат на Buy Me a Coffee: https://cutt.ly/UwhNj4kl
У цьому епізоді Марія Очеретяна, Оксана Заболотна та Олег Рибачук розбирають перестановки в уряді, що відбулися на початку вересня. Ми обговоримо не персоналії, а глибші процеси, які стоять за цими змінами:
▪ Хто насправді ухвалює кадрові рішення?
▪ Яка роль парламенту та опозиції в цьому процесі?
▪ Як ці події впливають на нашу обороноздатність та євроінтеграцію?
-
У свіжому випуску подкасту обговорюємо постанову КМУ, яка суттєво впливає на процедури виплат пораненим військовим та родинам загиблих захисників і захисниць. Як нові рішення спрощують отримання грошової допомоги та збільшують її розміри? Які бюрократичні процеси вдалося скоротити, і чому точкові реформи все ще недостатні для створення ефективної ветеранської політики? Розглядаємо, що ще потрібно зробити, аби держава належно підтримувала ветеранів та їхні родини.
-
Кабмін перейменовав Міністерство культури та інформаційної політики на Міністерство культури та стратегічних комунікацій. А Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури залишилося без інфраструктури. Усе це повʼязано з тими кадровими перестановками, які нещодавно сталися в Кабміні.
Перейменування паралізує роботу міністерств. Та що це змінить? Відповіді шукали Оксана Заболотна та Марія Очеретяна.
-
В 2023 році в Європейському суді з прав людини було рішення про порушення росією своїх зобовʼязань. Проте це було не про війну, яку розвʼязала держава-терорист, а про тотальний відеонагляд.
Зараз подібне рішення намагаються «протягнути» нардепи нашої країни, перетворивши Україну в поліцейську державу. Як вони уявляють ухвалення цього закону, коли в нас триває євроінтеграція? Розбирались Марія Очеретяна та Ірина Корженкова.
Також в цьому випуску розповімо про те, як планують боротися з корупцією у війську та до дня демократії обговоримо, чому цю демократію зараз важливо не втратити.
-
Трапляється так, що іноді статус ветерана отримує людина, яка на нього не заслуговує. І Кабмін подав законопроєкт, який пропонує підстави, щоб цей статус забрати. Більше про нього розповідають Марія Очеретяна та Оксана Заболотна.
Також в цьому випуску обговорюємо, навіщо потрібні заступники з євроінтеграції та чому в школу більше не можна приходити в стані алкогольного спʼяніння.
-
Кабмін створив Службу супроводу військовослужбовців і їхніх родин. Це виглядає, як аналог сервісу «помічник ветерана», який отримав кодову назву «няня для ветеранів». Його дуже критикували серед профільних організацій, адже замість зручних сервісів ветеранам пропонували помічника.
Що ж робитиме Служба супроводу військовослужбовців та чи повторює вона помилки «помічника»? Чи доречно створювати таку службу, коли на 11 році війни в країні все ще відсутня ветеранська політика? Про це та інше в свіжому епізоді подкасту «Ок, і шо?» говорили Ірина Корженкова та Марія Очеретяна.
Також в цьому випуску розкажемо про те, що там з відбором суддів до Вищого антикорупційного суду, та чи стане іноземцям легше отримати український паспорт.
-
Це ексклюзивний епізод подкасту «Ок, і шо?» від Центру спільних дій. Обговорюємо, як українці можуть контролювати сферу оборони та чому це важливо для країни. Розбираємо приклади з нашої історії, порівнюємо цивільний контроль в Україні та країнах НАТО, і обговорюємо, що ще потрібно змінити. Приєднуйтесь до розмови з Марією Очеретяною, Оксаною Заболотною та Олегом Рибачуком, і дізнайтеся більше про критичні аспекти оборони. Подяка нашим спонсорам, які роблять ці епізоди можливими.Стаття Оксани Заболотної «Чому Україні для перемоги потрібен цивільний контроль над армією»: https://zn.ua/ukr/war/chomu-ukrajini-dlja-peremohi-potriben-tsivilnij-kontrol-nad-armijeju.html
-
Рада ухвалила в цілому закон, що забороняє діяльність релігійних організацій, повʼязаних з росією. Ввели додаткові покарання, включаючи позбавлення майна. Держслужба з етнополітики перевірятиме релігійні організації на пропаганду ідеології «русского міра» та може ініціювати їхнє закриття через суд.
Але чи все так добре, як розповідають депутати? Розбираємось разом з Оксаною Заболотною та Марією Очеретяною.
Також в цьому випуску поговоримо про допомогу зниклим безвісти і ратифікацію Римського статуту.
-
В Раді зареєстрували ще один законопроєкт, який може захистити «борців економічного фронту» 🫡
Мова йде про економічне бронювання. Якщо цей законопроєкт ухвалять, то, за пропозицією нардепів, будь-який роботодавець зможе забронювати до 30% своїх працівників. Для цього треба, щоб у компанії не було боргів, а військовозобов’язаний уточнив свої дані в ТЦК.
Про це, а також про четверту спробу президента «протягнути» ідею множинного громадянства та фінансування виборчих кампаній в свіжому «Ок, і шо?» розповідають Ірина Корженкова та Марія Очеретяна.
Почуті/По суті: https://www.youtube.com/watch?v=PHE2WJ08tGQ
Аналіз законопроєкту про фінансування виборчих кампаній: https://centreua.org/monitoring-rishen/prozore-finansuvannya-vyborchyh-kampanij/
-
Підтримати збір: https://send.monobank.ua/jar/9vY9njAoFG
Минулого року в районі Різдва ми отримали законопроєкт від уряду про мобілізацію, і він містив норми про можливість демобілізуватися після того, як людина відслужила 36 місяців безперервно. В комітетах цю норму дуже довго обговорювали, але зрештою її не підтримали. Це дуже обурило суспільство. Деякі нардепи почали подавати альтернативні законопроєкти.
І от зараз ця історія знову повертається, а ми знову беремо на себе відповідальність сказати непопулярну думку.
Про це, а також про рішення президента рятувати медицину в селах та нові компенсації за житло розповляють Марія Очеретяна, Оксана Заболотна та Данило Ящук.
-
Нардепи вирішили створити ще одне Міністерство, яке займатиметься питаннями демографії та діаспори. Наша аналітикиня Ірина Корженкова впевнена, що таке рішення — повна утопія, адже новостворене міністерство дублюватиме функції вже існуючого Мінсоцполітики.
Більш того, на її думку, демографію має розглядати кожне міністерство, адже для того, щоб українці хотіли народжувати і ростити тут дітей, в країні має бути все в порядку з економікою, освітою, охороною здоровʼя й іншими сферами.
Про все це, а також про новації в дитячих садках і про відсутню охорону культурної спадщини, в свіжому подкасті «Ок, і шо?»
-
Ми вирішили трохи сповільнитися і порефлексувати про нашу роботу. Це буде дуже цікава розмова, під час якої ми ексклюзивно привідкриємо завісу центрівської кухні.Поговорили про: Відбудову: під відбудовою ми розуміємо не лише відновлення будинків та інфраструктури, а й ефективну систему влади і сильні інституції. Розповідаємо про стратегічну ціль Центру і чому тема відбудови стала її складовою.Громади: відбудова, за нашим переконанням, не може відбуватися без участі громад. Минулого року наші регіональні аналітики провели дослідження у 12 громадах. Обговорюємо результати цього дослідження і які ключові висновки повинна взяти до уваги центральна влада.Баланс влади та інституції: розповідаємо про нашу співпрацю з громадами і як це вже дало класні результати. Обговорюємо національний напрям нашої роботи, системні проблеми виконавчої влади та що таке «сколіоз виконавчої влади».Залучення і євроінтеграція: обговорюємо, як влада має залучати людей до процесу прийняття рішень та важливість євроінтеграції для нашої роботи.Вакансія фінансового/-ї менеджера/-ки: https://cutt.ly/TekdwW2sВакансія керівника/-ці напрямку аналізу політик та досліджень: https://cutt.ly/7ekdwAcwВакансія аналітика/ині політик та досліджень: https://cutt.ly/fekdw91qЯкщо вам сподобалось це відео, ви можете підтримати нас: ⭐ставши нашим спонсором на YouTube: https://cutt.ly/xwpQUr25 ⭐долучившись до спільноти наших патронів на Patreon: https://cutt.ly/Qwt1z508 ⭐зробивши донат на Buy Me a Coffee: https://cutt.ly/UwhNj4kl
-
Звичайно, не зможуть. Проте відтепер зʼявилась можливість для корупціонерів визнати свою провину та сплатити штраф, який дозволить помʼякшити основне покарання.
Про це, а також про те, що нардепи готові пробачити дезертирам, але тільки один раз, і про те, що громади зможуть ставати агломераціями розповідають Оксана Заболотна, Данило Ящук та Марія Очеретяна.
- Mehr anzeigen