Folgen
-
27 подкастів Суспільного стали номінантами у п’яти різних категоріях аудіопремії «Слушно» від Megogo Audio. До 15 вересня триває голосування, під час якого слухачі мають змогу вибрати найкращі українськомовні подкасти. Будемо вдячні за підтримку проєктів Суспільного.
Голосування за посиланням: megogo.net/ua/megogo_audio_awards
-
Що таке фільтрація на мові окупантів? В яких умовах людям доводиться виживати? І чому російські загарбники не пропускали волонтерів в Маріуполь? У новому епізоді подкасту «Психологія злочину» розповідаємо історії волонтерів, яким довелось пережити геноцид проти українців на собі.
-
Fehlende Folgen?
-
Зґвалтування є ще одним з поширених воєнних злочинів, які російські військові чинять на окупованих територіях. Чого вони намагаються досягти сексуальним насильством. Як фіксуються подібні злочини та чи можливо притягнути винних до відповідальності? Та як ці процедури регламентуються міжнародним правом?
-
Як російські війська продовжують нехтувати міжнародним правом та наносять авіаудари по цивільним об'єктам? Які покарання передбачені за ці воєнні злочині? Скільки ворог витрачає на це коштів та на який результат розраховує? Розбираємо у новому епізоді подкасту на прикладі найбільш масованих ударів по Україні.
-
Обстріли гуманітарних коридорів, перешкоджання похованням загиблих та депортації. Чому ці злочини є проявом геноциду проти українців? Як нищили та залякували мирних мешканців Київщини під час окупації? А також про появу стокгольмського синдрому та інші психологічні травми постраждалих. Продовжуємо аналізувати воєнні злочини росіян у новому епізоді подкасту «Психологія злочину».
-
Які злочини вчиняли російські військові в окупованих містах та селищах Київської, Чернігівської та Житомирської областей? Обшуки, залякування, тортури, сексуальне насильство, розстріли та інші знущання над мирними людьми. Як цю нелюдську жорстокість пояснюють психологи? Що довелося пережити мешканцям Бучі в період окупації? Та як відреагував світ на звірства росіян.
-
Станом на початок вересня 2022 року офісом генерального прокурора було зафіксовано понад 32 000 воєних злочинів з боку росіян. Хто і як розслідує воєнні злочини? Які основні поняття законів та звичаїв війни? Розслідування справи Вадима Шишимаріна, першого росіянина засудженого за воєнний злочин в Україні. Хід розслідування, коментарі експертів та вирок суду.
-
Здається, що у злочинців є все – робота, сім'я, улюблена справа, довірливе ставлення оточення, але це може бути лише прикриття. Серійні вбивці, маніяки, клептомани та домашні насильники досить часто не мають змоги зупинись і чинять протиправні дії. Як вдається їм втікати від слідства та переховуватись довгий час? Розбираємо чергову справу у фінальному епізоді першого сезону подкасту «Психологія злочину».
-
Історія про водія, який через мережу вирішив знайти пасажирів аби поїздка вийшла більш економічною. Але цей маршрут став для нього останній… Що стало причиною смерті водія? Як велося розслідування? Чому ця справа набула розголосу двічі?– слухайте у цьому епізоді.
-
Під тиском домашнього насилля вагітна вбила свого чоловіка, однак одразу після зізналась у скоєному. Як тепер інкримінують такі справи – самооборона чи умисне вбивство? Як розпізнати домашнє насильство? Куди звертатись за допомогою? Все це у нашому епізоді.
Якщо вам подобається цей подкаст, можете підтримати його у голосуванні аудіо премії «Слушно»: https://megogo.net/ua/megogo_audio_awards?category=journalists_investigation
-
Екстремальна розвага «зачепінг» була особливо популярна в Україні з 2017 по 2019 рік. Люди піддавали себе небезпеці тим, що їздили на поверхнях потягів: підніжках, дахах, поручнях. Хтось цим заробляв, хтось – лише хотів отримати враження. Але найстрашніше – від нещасного випадку постраждав кожен третій любитель екстриму. Слухайте про це у новому епізоді подкасту «Психологія злочину».
-
Знайти підхід до підлітків та прийняти їх поведінку батькам не завжди легко. При цьому невдала фраза чи дія може легко порушити крихку психологічну рівновагу дитини. Проте постійна чи періодична словесна образа дитини, погрози, приниження та знецінювання з боку батьків може довести навіть до самогубства.
-
Клептомани мають патологічне бажання вкрасти щось, навіть якщо ця річ їм не потрібна. Що вони відчувають в такі моменти? Навіщо клептоманам непотрібні речі? Чи можуть вони себе контролювати й чим керуються у моменти нападів клептоманії? І чи можна притягнути до відповідальності за клептоманію? Про це – в новому епізоді подкасту «Психологія злочину».
-
Чому психологічне домашнє насильство так важко розпізнати та як це зробити? Чому потерпілі виправдовують своїх кривдників та як кривдники виправдовують самі себе? Куди звертатися по допомогу? Відповіді на ці питання – у новому епізоді подкасту.
-
Навіщо чоловік напередодні Нового Року вбив свою мати, дружину, сина та доньку? Як намагався приховати злочин та яким чином його викрили. Чи має пояснення така поведінка та до чого тут домашнє насильство.
-
Жебракуючи на вулиці Вінниці безхатько потрапив до чоловіка, який забрав в нього паспорт та змушував працювати на себе. Який зв'язок трикутника Карпмана із цим випадком? Чому люди стають жертвою работоргівлі, коли починається цей відлік? Чи завжди жертва повертається до нормального життя? Відповіді – у новому епізоді подкасту «Психологія злочину».
-
Хто такі догхантери? Чому деякі люди починають знущатися над тваринами? Які покарання передбачено законодавством за скоєння подібних злочинів? Розбираємось на реальному прикладі чоловіка, який труїв собак у парку. Як його викрили та інші деталі слідства.
-
Як у XXI столітті відбувається торгівля людьми? Яким чином реалізовуються схеми з примусової праці та сексуальної експлуатації. Чому люди стають жертвами злочинців та як убезпечити себе від них? Історії постраждалих, деталі слідства, поради експертів та до кого звертатись по допомогу.
-
Реальна історія про злочин на ґрунті ненависті. Як виникає ворожість до "інакших"? Чому деякі люди вважають нормою насилля до певних груп за ознаками національності, сексуальної орієнтації, релігійних поглядів або статі. Які покарання передбачені в українському законодавстві? Та як притягти до відповідальності за подібні злочини?
-
Як реалізовуються телефонні афери? Акції, повідомлення про нещасні випадки з близькими людьми та інші способи шахрайства. Розбираємося на прикладі пари, яка ввели в оману двох пенсіонерів на Хмельниччині. Як вдалося викрити зловмисників та чи можливо убезпечити себ від подібних афер?
- Mehr anzeigen